Procesori i MBO

CPU hladnjaci i ventilatori P&O

metallic uto 29.1.2019 07:29
hahhaajaads kaže...
metallic kaže...

Vidio sam tih par, zasad mi se cinilo kao izdvojeno, jer jedan nije imao vent na ispuhu a jednom je napon bio previsok sam od sebe...

 Dobro da, ovaj prvi je dodao vent za ispuh i temperature mu nisu padale ispod 70ak stupnjeva.

Ovaj jedan sa kojim igram isto tako ima r5 2600 sa wraith spire coolerom, ima NZXT s340 elite kuciste sa ukupno 4 venta. Graficka mu je "hladna" tokom gejminga ali procesor se vrti oko 62-65 stupnja vecinom vremena.

 

m4thl00g kaže...

a nije nužno "crap" , samo nemoj očekivat ispod 60°C pod 100% opterećenjem... to nemože

 

O.K. je to hladnjak, kad kućište ima solidan protok zraka ili kad ga staviš u itx/htpc pa ima rupe za usis blizu ventilatora...

 

ako se na kompu samo igra i ne pokušava klokat ta 2600-ka može poslužit i stock cooler

 

Malo sam ipak bio pomješao wraith stealth i wraith spire, hvala kolega @hahhaajaads. Ovaj bolji cooler sada dolazi sa sa 2600X!!!

 

Mislim kako je novi kolega dobro objasnio scenarij korištenja stock coolera na r5 2600 .

hahhaajaads uto 29.1.2019 14:10

Prije par dana je Arctic predstavio novi freezer, puno ime je Arctic Freezer 34 Esports duo i onaj obicni. Sad po testu ima par stupnjeva manje temperature i smanjenje buke a cijena bi kao trebala biti ista kao i kod sadasnjeg freezera 33.

Na fejsu sam ih pitao da li ce doci model esports one (znaci jedan vent, ne 2) kao i kod 33 i ako da po kojoj cijeni, isto tako sam ih pitao otprilike kad ce se pojavit u eu trgovinama.

Za sad su rekli da je cijena 40$ esports duo modela, znaci kod nas bi trebao bit oko 350kn a ako izbace verziju sa jednim ventom cijena bi trebala vjerovatno bit ispod 250kn.

Edit: da dolazi i esports sa jednim ventom, mislim da ce ovo bit best buy hladnjak do 250kn 

 

https://www.youtube.com/watch?v=FvZwfuZo5vI 

mrgud1 sri 30.1.2019 19:59

Planiram kupiti AC Freezer esports One. Da li je netko kupovao taj hladnjak u Linksu? Na stranici navode jamstvo od 72 mjeseca

https://www.links.hr/hr/cooler-arctic-cooling-freezer-33-esports-one-s-1155-1156-1150-1151-2011-3-2066-am4-crveni-050903369?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

dok na službenoj stranici proizvođač navodi da je jamstvo 120 mjeseci.

https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-33-esports-one.html

Poslao sam upit u Links i čekam šta će reći. 

 

miki1981 sri 30.1.2019 21:04
mrgud1 kaže...

Planiram kupiti AC Freezer esports One. Da li je netko kupovao taj hladnjak u Linksu? Na stranici navode jamstvo od 72 mjeseca

https://www.links.hr/hr/cooler-arctic-cooling-freezer-33-esports-one-s-1155-1156-1150-1151-2011-3-2066-am4-crveni-050903369?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

dok na službenoj stranici proizvođač navodi da je jamstvo 120 mjeseci.

https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-33-esports-one.html

Poslao sam upit u Links i čekam šta će reći. 

 

 Pa stvari su vrlo jasne...

Ako u Linksu piše da je jamstvo 72 mjeseca onda unutar tih 72 mjeseca ga možeš reklamirat tako da ga odneseš u Links ili direktno Arcticu, a u vremenu nakon 72og mjeseca i do, i uključujući i 120ti mjesec ga možeš reklamirat samo direkt preko Arctica.

 

I to se odnosi na sve. Prodajno mjesto nije obavezno dati jamstvene uvjete kakve daje proizvođač. Može dati kraće jamstvo, a može i dulje od samog proizvođača, dobar primjer za to su razno razne akcije sa dodatnim jamstvima, ili pak osiguranjima nakon isteka osnovnog jamstvenog roka.

 

8ax čet 7.2.2019 22:58

Otisla pumpa na LCCC360, zadnje vodeno koje sam kupio - zasad su 3/3 otisla, s tim da je jedno bilo katastrofalno i unistilo maticnu i napajanje.

 

Neki prijedlog za zračno hlađenje Ryzen 2700 na 4GHz/1.4v? Gledao sam Bequiet! Dark Rock Pro 4 i Noctuu NH-D15S većinom.

Kučište je Define C sa 3x 120mm static pressure ventilatora napred i 120mm Noctua FLX 800rpm straga, znači positive pressure setup.

 

 

 

Tomo53nja pet 8.2.2019 00:53
8ax kaže...

Otisla pumpa na LCCC360, zadnje vodeno koje sam kupio - zasad su 3/3 otisla, s tim da je jedno bilo katastrofalno i unistilo maticnu i napajanje.

 

Neki prijedlog za zračno hlađenje Ryzen 2700 na 4GHz/1.4v? Gledao sam Bequiet! Dark Rock Pro 4 i Noctuu NH-D15S većinom.

Kučište je Define C sa 3x 120mm static pressure ventilatora napred i 120mm Noctua FLX 800rpm straga, znači positive pressure setup.

 

Koliko je star taj lc kod tebe? I koja su ti jos vodena otisla prije tog lc-a? 

 

Ako si bio na vodenima do sada i ocekujes jako dobre tmperature na tom ryzenu nista ispod Noctua nh-d15 nemoj ni gledat pa tako moja prekoruka ide na NH-D15S...Ako ti ne pase zbog izgleda i Dark rock Pro 4 je jako dobar...

 

8ax pet 8.2.2019 01:33
Tomo53nja kaže...

Koliko je star taj lc kod tebe? I koja su ti jos vodena otisla prije tog lc-a? 

 

Ako si bio na vodenima do sada i ocekujes jako dobre tmperature na tom ryzenu nista ispod Noctua nh-d15 nemoj ni gledat pa tako moja prekoruka ide na NH-D15S...Ako ti ne pase zbog izgleda i Dark rock Pro 4 je jako dobar...

 

 Ma nije mi previse do estetike tako da ce Noctua bit ok.

Vodena redom:

 

- Coolermaster Eisberg 240L Prestige - Pod i7-920 4GHz i Coolermaster Silencio 652, sve super dok se nije odvojio seal na bazi nekak, otislo sve u kurac zajedno s maticnom i napajanjem, dobio povrat novca a od coolermastera odgovor da je 90°c previsoka radna temperatura za hladnjak

- Raijintek Triton 240mm - i7-4820K 4.8GHz i Carbide 240 - Cijela prva serija je bila defektna, kupio, dosao doma, akrilni blok cijeli polomljen, odem u ducan ponovo, zajedno otvorimo i opet DoA, i tako sam s trecim otisao doma. Ok temperature, dok nije pukao blok i pocelo kapat, srecom imao sam horizontal mount maticnu i rano primjetio pa nije bilo stete. Garancija bi mi inace nebi prosla jer sam skracivao cijevi al mi je ekipa iz Centra pogurala 

- LC Power 360mm - Bio bi super value for money da pumpa nije lagano pocela odlazit u kurac, mislim da je sad staro cca 2 godine, a problemi su se poceli pojavljivat u zadnjih 6-9mj - bucniji rad pumpe, oscilacije broja okretaja, slab protok topline do rada - gornja trecina je vruca dok je ostatak leden - vjerovatno mehanicki kvar pumpe, s obzirom da sam je i otvarao i cistio i nadzivjelo je druga dva od kojih je 2x jeftinije bilo, super.

nicky.sl ned 10.2.2019 16:16
matecro007 kaže...

Pozdrav , na sto se sve treba gledati kod kupnje rabljenih liquid coolera. Planiram si uzet Corsair H110i GT.

 Valja paziti da je ispravno .

 

Ako si ga u mogučnosti testirati poslušaj da li pumpa puno zuji i pogledaj joj okretaje. Ako ima oscilacija bježi od toga

deepshitcro pon 11.2.2019 12:05

Jucer sam dignuo takt procesora i5 7600k na 4.5 Mhz i temperatura se nije podignula ni za jedan stupanj (max 60 stupnjeva pod full loadom kao i do sada). Tako da racunam da scythe mugen 5 rev.b moze bez ikakvih problema izdurati 4.8 Mhz... :)

ansha pon 11.2.2019 13:14
el.šef kaže...

Pozdrav, uzeo sam i5 9600K koji cu clockati i sada sam izabrao ovaj cooler : https://www.links.hr/hr/cooler-arctic-cooling-freezer-34-esports-duo-s-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-bijeli-050903388

 

Zanima me da li ce to normalno stati u moje kuciste, tj da li je ovo glomazan hladnjak?

Kuciste je : MS CYCLOPS III, gaming, ATX, mATX, ITX

 

 

Nije lijepo pitat stvari koje ti mozes saznat jednako kao i svatko drugi. Dakle, pogledas u specifikacijama kucista koju visinu hladnjaka dopusta i onda pogledas u specifikacijama hladnjaka koliko je visok.

Fanu uto 12.2.2019 12:00
8ax kaže...

Otisla pumpa na LCCC360, zadnje vodeno koje sam kupio - zasad su 3/3 otisla, s tim da je jedno bilo katastrofalno i unistilo maticnu i napajanje.

 

Neki prijedlog za zračno hlađenje Ryzen 2700 na 4GHz/1.4v? Gledao sam Bequiet! Dark Rock Pro 4 i Noctuu NH-D15S većinom.

Kučište je Define C sa 3x 120mm static pressure ventilatora napred i 120mm Noctua FLX 800rpm straga, znači positive pressure setup.

 

ja sa Dark Rock Pro 4 na 2700X (1.456V max) temp u loadu ne prelazi 78.5C (ambijentalna temp 21~C) - temperature bi ti bile i nize na tvom 2700 posto ja imam Asus maticnu i odabrao sam par opcija za jaci auto OC procesora (boosta do 4.35GHz single i 4.19GHz multicore)

u gejmingu je ispod 65C uglavnom (jer CPU rijekto kad u gejmingu radi na 100% na 1440p/144Hz)

 

Noctua D15s ima iste performanse (posto su slicne velicine i imaju isti broj heat pipeova), tako da izmedju ta dva uzmi koji je jeftiniji (kad sam ja kupovao, dark rock je bio 150+kn jeftiniji..)

ansha uto 12.2.2019 12:19
8ax kaže...

 

Neki prijedlog za zračno hlađenje Ryzen 2700 na 4GHz/1.4v? Gledao sam Bequiet! Dark Rock Pro 4 i Noctuu NH-D15S većinom.

 

Tek sad ovo vidim, pa jel moguce da Zen+ procu treba tako visok napon za 4ghz? Stvarno nisi imao srece na lutriji...

8ax sri 13.2.2019 14:15

Cini se, za 3.8GHz je dovoljno 1.28v sto me lagano i odgovara od znacajnog OCa.
Nit mi RAM radi na deklariranih 3200MHz, moram ga spustit na 3000... U nekim trenucima bi najradije presao na 9700K ili nes slicno.

ansha sri 13.2.2019 15:00
8ax kaže...
Cini se, za 3.8GHz je dovoljno 1.28v sto me lagano i odgovara od znacajnog OCa.
Nit mi RAM radi na deklariranih 3200MHz, moram ga spustit na 3000... U nekim trenucima bi najradije presao na 9700K ili nes slicno.

Uzasan primjerak ako ne mozes nize od 1.28V na 3.8ghz, al ono valjda u 1% najgorih... Zbog tog rizika je bolje doplatit do 2700X...

8ax čet 14.2.2019 06:18
ansha kaže...
8ax kaže...
Cini se, za 3.8GHz je dovoljno 1.28v sto me lagano i odgovara od znacajnog OCa.
Nit mi RAM radi na deklariranih 3200MHz, moram ga spustit na 3000... U nekim trenucima bi najradije presao na 9700K ili nes slicno.

Uzasan primjerak ako ne mozes nize od 1.28V na 3.8ghz, al ono valjda u 1% najgorih... Zbog tog rizika je bolje doplatit do 2700X...

Istina, osjecam se malo skraceno s obzirom da zadnja dva CPUa koja sam imao (X5650 i X5680 32nm 6c/12t) su isla sa stock ~3.0GHz na 4.5-4.7 @1.43v bez problema. Znam da AMD ima LPP proizvodni proces al sam ocekivao bar 4.1GHz na pristojnom naponu.

momak pet 1.3.2019 17:20

Pozdrav,

 

imate li preporuku za pasivni hladnjak za socket 1366 (i7 920, 2.67 GHz)?

Radim kućni NAS od starog PC-ja te namjeravam zamijeniti glasni CPU hladnjak pasivnim.

Namjeravam underclockati CPU na oko 2.0 GHz, izbaciti GPU i instalirati "FreeNAS" OS.

 

I domaće i strane stranice dolaze u obzir pri naručivanju.

 

momak pon 4.3.2019 23:30
momak kaže...

Pozdrav,

 

imate li preporuku za pasivni hladnjak za socket 1366 (i7 920, 2.67 GHz)?

Radim kućni NAS od starog PC-ja te namjeravam zamijeniti glasni CPU hladnjak pasivnim.

Namjeravam underclockati CPU na oko 2.0 GHz, izbaciti GPU i instalirati "FreeNAS" OS.

 

I domaće i strane stranice dolaze u obzir pri naručivanju.

 

 

 

Na kraju sam kupio ovaj, SCYTHE Kotetsu Mark II.

Dobar pasivni nisam uspio pronaći a ovaj bi trebao biti tih u "idle" načinu rada (cca 5 dB).

Stjepanj uto 5.3.2019 00:10

Za upola manje novaca si mogao uzeti bolji cpu cooler, vjerovatno ti nitko nije htio odgovoriti jer si napisao pasivni hladnjak, radis nekakav nas uredaj, predpostavlja se da je to nesto ekstra malo i kompaktno pa je izbor nikakav...inace u idle nacinu rada su svi tihi i covjek ispod 15 db jedva da to cuje.lp

sudy_freak pet 8.3.2019 08:46

Pozdrav.

Za svoju novu konfiguraciju 7700k na ROG Maximus Formuli IX odlučio sam se po prvi puta na vodeno.
Izbor je pao na be quiet! Silent Loop 280 uz kojeg sam uzeo Silent Wings 3 PWM (1600 RPM) ventilatore.

Zanima me sljedeće:

čitam svukud po netu da je dobro da pumpa uvijek radi na konstantnom naponu.
Recimo, pumpa kod Silent Loop rješenja ima 3-pinski DC plug čime se limitira varijacija u naponu (čitaj okretajima pumpe).
I na njoj piše 12V što pretpostavljam da znači da se ne bi smjelo koristiti ništa za regulaciju.

 

Iz manuala:

Please operate the pump only with 12 volts. No voltage regulator should be used, because this can damage the device.


Pretpostavljam da ovaj tip pumpe mora imati uvijek istu brzinu vrtnje.

 

 

Svaka pomoć, savjet, kritika je dobro došla 

miki1981 pet 8.3.2019 09:40
sudy_freak kaže...


Zanima me sljedeće:

čitam svukud po netu da je dobro da pumpa uvijek radi na konstantnom naponu.
Recimo, pumpa kod Silent Loop rješenja ima 3-pinski DC plug čime se limitira varijacija u naponu (čitaj okretajima pumpe).
I na njoj piše 12V što pretpostavljam da znači da se ne bi smjelo koristiti ništa za regulaciju.

 

Iz manuala:

Please operate the pump only with 12 volts. No voltage regulator should be used, because this can damage the device.


Pretpostavljam da ovaj tip pumpe mora imati uvijek istu brzinu vrtnje.

 

 

Svaka pomoć, savjet, kritika je dobro došla 

 Baš tako...samo i isključivo na 12V bez ikakvih regulatora