Općenito o mobitelima

Xiaomi Mi Note 10

vepar sri 13.11.2019 20:49

Dobar je Mate 20 Pro, ali te švercerske fore da je vrh i najbolji za te novce je čista nebuloza. Vrh dok ga ne prodam, a kad prodam onda kritike, klasika. Za cca 3000kn izbor je strašan, i hvala bogu da je tako...

vepar sri 13.11.2019 21:59

Realno, sve pratiš i jako dobro znaš šta se sve može kupiti za 3000kn. Mate 20 Pro je stvarno ok i može se preporučiti. Ali ono što je tebi dobro ili najbolje, ne mora biti meni ili nekome drugome. Tebi je naprimjer bitna kamera, IP68, wireless punjenje, a neko će sve to zaobići kad vidi kakav je EMUI...Meni naprimjer Huawei uopće ne pada na pamet kad razmišljam o promjeni moba. Imam svoje razloge i ne zanima me što neko tvrdi da je Mate 20 Pro najbolji za 3000kn...Meni jednostavno nije.

berzerker uto 19.11.2019 14:09

Danas došao mobitel s gearbestovog preordera, bez carine bez ičega. Sad još postavljam stvari pa kad se malo izigram napišem koju. Korisnik sam koji ne igra igre i mob većinom koristi za slušat muziku i fotkat tako da sumnjam da bi razliku u procesoru osjetio nasprem 855 a 3.5mm ulaz bi zlatom platio pa mi je ovaj mob savršeno došao. 

Bumbilek uto 19.11.2019 15:36

Kamera po danu odlična (neću je uspoređivati sa drugima), sa automatskim postavkama. Kad stignem, stavim par fotki.

 

Baterija nakon prvog punjenja: na 80% 18 sati i 1 sat SOTa

 

Nema LED svjetlo, a ono pulsirajuće svjetlo sa strane djeluje samo kad poruka dođe. Poslije toga, ne. Možda ima neka "skrivena" postavka  

A osobno mi je malo prevelik, tako da će uskoro u prodaju, pa ako nekoga zanima... inbox

 

 

usput, kako staviti fotku ovdje? 

berzerker uto 19.11.2019 17:58
Bumbilek kaže...

 

 

Nema LED svjetlo, a ono pulsirajuće svjetlo sa strane djeluje samo kad poruka dođe. Poslije toga, ne. Možda ima neka "skrivena" postavka  

A osobno mi je malo prevelik, tako da će uskoro u prodaju, pa ako nekoga zanima... inbox

 

 

Da, i meni fali notifikacijska ledica. A Mislim da nema ništa skriveno ukoliko ne želiš burnin na ekranu. Bar je to moj nekakvi zaključak

mzopg uto 19.11.2019 19:47
berzerker kaže...

Danas došao mobitel s gearbestovog preordera, bez carine bez ičega. Sad još postavljam stvari pa kad se malo izigram napišem koju. Korisnik sam koji ne igra igre i mob većinom koristi za slušat muziku i fotkat tako da sumnjam da bi razliku u procesoru osjetio nasprem 855 a 3.5mm ulaz bi zlatom platio pa mi je ovaj mob savršeno došao. 

Odlično, baš me zanima mišljenje nakon malo dužeg korištenja. Ja čekam da padne na 420$ pa naručujem. Inače SD 855 ima osjetno bolji image processor, tako da to ne utječe samo na igrice već i na kompletno procesiranje fotke i video zapisa. SD 855 ima Spectra 380 ISP, dok 730G ima Spectra 350 ISP.

 

Bumbilek kaže...

usput, kako staviti fotku ovdje? 

Kod pisanja poruke ima opcija Slike uz poruku i ispod "Dodaj slike (max 5MB)", na desktop verziji, moguće da na mobitelu toga nema. Za veće slike treba koristiti neki od online servisa gdje se mogu uploadati i zatim ovdje ubaciti link.

berzerker uto 19.11.2019 20:23

Nisam baš danas stigao naslikavat ali eto šta sam uspio od šetnje s cuckom tako da uzmite u obzir da je moglo biti možda malo oštrije da husky koji se tjera ne vuče....

https://drive.google.com/open?id=1-RiwAlcy8EjvJeyniBfq_Au_5oqpnUN5

Bit će još kada stignem

 

Za sad sam jako zadovoljan, taj waterfall ekran mi je možda malo previše ili se još samo nisam naviknuo.

Na sami ekran nemam nekih žalbi, OLED je OLED i izgleda krasno. Multimediju ću konzumirat na tv-u i kompu tako da za prolistat web i par aplikacija i više nego dovoljan.

 

Ono što me stvarno oduševilo je snaga i kvaliteta izlaza za slušalice. Oduvijek mi je onaj warning na 75% bio glupost i uvijek sam slušao na prijašnjim mobitelima na 100% volume-a, eto na mi note 10 mi je tih 75 na warningu taman. Sve iznad toga stvarno para, barem na blon 03 in ear slušalicama.

 

Još jedna žalba je što ne podržava micro sd katrice tako da 128gb iz note 2 će sada skupljati prašinu i tražiti svrhu... Stvarno šteta, ako su mogli utrpati headphone jack, ogromnu bateriju, nfc.... Mogli su još i to.. Ali dobro ne može se imat sve.

 

Bateriju ćemo vidjet kroz par dana.

 

Edit: evo i jedne macro