Općenito o mobitelima

Xiaomi Mi Note 10

thebatman sri 6.11.2019 13:23

Pokrecem ovde temu jer se u xiaomi podforumu ne da napraviti tema.

 

Uglavnom, moj iduci xiaomi.

 

 

- Prvi telefon s 108MP kamerom na svijetu. 

- 30w punjenje 

- SD730G + 6GB RAM

- 5260mAh

- Penta kamera

 108MP kamera otvora blende f/1.75 s optičkom stabilizacijom, PDAF i laserskim autofokusom te pixel binning tehnologijom kojom snima  27MP fotografije

- 3,5mm

- ir blaster

MarioVk sri 6.11.2019 14:02
Nod14 kaže...

The price is €549 for the Mi Note 10, while the Mi Note 10 Pro will cost €649 and will bring 8GB RAM and 256GB storage.

 

I nije nešto atraktivna cijena za SD 730G

 Mobitel realno ima sve što čovjek može poželjeti, a 730G sigurno može odraditi sve što normalna pa čak i hardcore osoba treba. Cijena je definitnivno na visokoj strani, ali koliko vidim kinezi npr Mi cc9 pro što je kineska verzija Mi note 10 prodaju sada za cca 3100kn, što znaci da će se i mi note 10 moći nabaviti za slične novce. A kada cijena za mjesec dva još malo padne imat će se odlični mobitel za solidne pare.

ocean77 sri 6.11.2019 14:07
Nod14 kaže...

The price is €549 for the Mi Note 10, while the Mi Note 10 Pro will cost €649 and will bring 8GB RAM and 256GB storage.

 

I nije nešto atraktivna cijena za SD 730G

 

 

Kod tog mobitela je glavnina fokusa stavljena na kameru, a realno taj S730 je ionako dovoljan za apsolutno sve.

Kao slag jos i ova baterija i brzo punjenje...gotovo sam siguarn da cu kupiti ovaj mob kada bude dostupan.

 

Na proljece (ili 2 mjesecu) dolazi i Galaxy S11 sa slicnim senzorom, a onda ce se vjerojatno i Huawei potruditi dodatno...samo nebo je granica.

 

Drago mi je da je Xiaomi uskrsnuo Mi Note seriju, prije dvije godine su isto tako izbacili za ono vrijeme super zanimljivi Mi Note 3 koji sam imao skoro pola godine sto je kod mene poprilicno dugo. 

Cromaki sri 6.11.2019 14:59
ocean77 kaže...

 

Odakle si ga narucio, Gearbest?

Onaj kupon ne funkcionira, netko je stavio u drugoj temi.

 Meni dolazi direktno od Xiaomi-a kao review unit za Mi Community.

Bolje pričekaj da dođe ne Aliexpress na Hong Kong Goldway i slično ili Honorbuy, vjerujem da će biti bolje cijene.

thebatman čet 7.11.2019 10:39

Ovi na gsm arena nisu normalni:

 

Xiaomi Mi note 10 su 95h ocjenu baterije

Samsung note 10+ su dali 107h ocjenu baterije

 

A vidi sad ovo:

 

Mi Note 10 (95h endurance rating)
Talk Time 33:34
Web browsing 12:32
Video playback 22:20

SG Note10+ (107h endurance rating)
Talk Time 32:32h
Web browsing 12:07h
Video playback 18:50h

 

U apsolutno svakoj stavci je mi note 10 bolji.

 

 

mzopg čet 7.11.2019 13:59

Odlično da imamo i temu za ovu zvijer od uređaja. Za mene je ovo gotovo idealan uređaj, velika baterija i vrhunska kamera, točno ono što tražim. Nedostaje Wireless punjenje. Sad je jedino pitanje kupiti ga odmah ili pričekati da cijena još malo padne, a i mislim se između Premium Edition verzije i osnovne...

 

Znači trenutno imamo tri verzije ovog uređaja

 

Osnovna 6/128GB, početna cijena je oko 490$ (najavljena cijena 400$)

Zatim 8/128GB, još nema cijene u trgovinama, najavljena je 440$

I Premium Edition 8/256GB ne vidim ga još u prodaji, najavljena cijena je 500$

 

Premium Edition za razliku od dvije "slabije" verzije dolazi sa glavnom kamerom kojoj se leća sastoji od 8 dijelova, dok se kod ostalih verzija sastoji od 7 dijelova.

 

Tu smo isto malo diskutirali o navedenom modelu i postavio sam jedan "blind test" pa tko ima volje neka poviri i ostavi svoj glas i mišljenje. U pitanju su testne fotke, poprilično banalne, ali opet određeni pokazatelj kvalitete kamere.

 

LINK

 

zuper čet 7.11.2019 14:11

Mislim da tko želi da se igra sa kamerom, bolje da uzme 256GB. Jer full rezolucija koliko sam vidio je velika do 70-80 MB. A vjerujem da full 108 Mpx uz optičku stabilizaciju i puno svijetla danju mogu dati iznimno detaljne fotke. Meni se čini da je potencijal kamera na ovome veći nego na P30 Pro

ocean77 čet 7.11.2019 14:24
zuper kaže...

Mislim da tko želi da se igra sa kamerom, bolje da uzme 256GB. Jer full rezolucija koliko sam vidio je velika do 70-80 MB. A vjerujem da full 108 Mpx uz optičku stabilizaciju i puno svijetla danju mogu dati iznimno detaljne fotke. Meni se čini da je potencijal kamera na ovome veći nego na P30 Pro

 

 

Naravno da je veci jer je i glavni senzor osjetno veci.

Najvise se to vidi na DOF-u koji prvi puta na jednoj kameri mobitela ostavlja dojam "ozbiljnijih" fotki, fotke ne izgledaju plosno i imaju dubinu, a to imaju iskljucivo zakonima fizike i optike.

Na takvom setupu nije cak uvijek ni nuzan onaj fake bokeh u portrait mode.

Ja iskreno nisam ocekivao da ce Xiaomi ponuditi ovako nesto, cak sam bio skeptican i oko senzora vecih od 1/1.7 u mobitelima.

Oni su ovdje rijesili veliki senzor debljim mobitelom i usput iskoristili novonastali prostor da ubace ogromnu bateriju...jednim udarcem dvije muhe.

 

Da su stavili jos i S855 konkurencija bi mogla plakati do proljeca i izlaska njihovih novih modela, ali i kao takav ce mnoge baciti u ocaj.

mzopg čet 7.11.2019 14:25

Stigao dxomark review za iPhone 11 Pro Max, po fotkama nešto ispod Mi Note 10, a po videu dijele prvo mjesto. Moram priznati da mi je malo teže povjerovati da Mi Note 10 ima jednako kvalitetan video zapis kao iPhone, mislim ako je to točno onda  za Xiaomi. Nisam stigao temeljitije pogledati recenziju, ali ovako na prvu iPhone ima jako dobre noćne fotke. Napravim kasnije detaljniju usporedbu Mi Note 10 i iPhone 11 Pro Max.

 

LINK

mzopg čet 7.11.2019 14:26
CyberDemonVZ kaže...

Čekaj, nema bežično punjenje? :(

 Nema nažalost, meni bi to baš bilo korisno jer sam si nedavno nabavio HP-ov all-in-one koji ima ugrađen punjač u podnožju kompa, tako da je praktično.

zuper čet 7.11.2019 14:37

Uz toliku bateriju i brzi punjač, nedostatak bežičnog mislim da se može oprostiti.

Jedine 2 stvari koje nedostaju s kojima bi bio nedostižan jest 90Hz ekran i 855 čip. Ali time bi sigurno cijena išla 150-200$ gore. Da ponude to dvoje pa čak i uz toliko veću cijenu u neki delux edition, vrlo vjerojatno bih uzeo. Ovako vjerojatno velik dio novaca je otišao na sam senzor pa negdje morali rezati

mzopg čet 7.11.2019 14:45
zuper kaže...

Uz toliku bateriju i brzi punjač, nedostatak bežičnog mislim da se može oprostiti.

Jedine 2 stvari koje nedostaju s kojima bi bio nedostižan jest 90Hz ekran i 855 čip. Ali time bi sigurno cijena išla 150-200$ gore. Da ponude to dvoje pa čak i uz toliko veću cijenu u neki delux edition, vrlo vjerojatno bih uzeo. Ovako vjerojatno velik dio novaca je otišao na sam senzor pa negdje morali rezati

 Navodno se baterija do 100% napuni za 65min., to je super brzo.

 

Priča se da dolazi i Mi Note 10 Pro sa 855, ali upitno je da li će ta pro verzija ipak biti kineska Premium verzija 8/256. U svakom slučaju volio bi vidjeti ove kamere sa SD 855+.

CyberDemonVZ čet 7.11.2019 14:49
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Čekaj, nema bežično punjenje? :(

 Nema nažalost, meni bi to baš bilo korisno jer sam si nedavno nabavio HP-ov all-in-one koji ima ugrađen punjač u podnožju kompa, tako da je praktično.

 Gledam Mi9 i baš mi se svidjela ideja o bežičnom punjenju, samo bacim mobitel na ormarić i on se puni.

Sad ovi izdaju note 10, i po defaultu sam mislio da ima i bežično punjenje.

Ali dobro, cijena nije ni blizu 400usd kolika je preporučena cijena, a Mi9 cijena ide naglo dolje, pogotovo 11.11., tak da ću na žalost vjerojatno preskočiti note 10 i uzeti stariji model :(

kbenzema čet 7.11.2019 20:49

Nedavno se nabrijao na Mate 20 Pro, već naručio masku i folije, i onda ovo čudo izađe. Nisam pametan više...ako je na Mi Note 10 kamera top kao što bi mogla biti po najavama, možda bi ga i upecao, nije tak ni skup, 500-ak $

CyberDemonVZ čet 7.11.2019 22:06
kbenzema kaže...
Nedavno se nabrijao na Mate 20 Pro, već naručio masku i folije, i onda ovo čudo izađe. Nisam pametan više...ako je na Mi Note 10 kamera top kao što bi mogla biti po najavama, možda bi ga i upecao, nije tak ni skup, 500-ak $

 Da sam ja na tvom mjestu i imam lovu, uzeo bi Note 10. Ak niš drugo, da bar jednom imam nešto novo čim izađe :))

ocean77 čet 7.11.2019 22:14
kbenzema kaže...
Nedavno se nabrijao na Mate 20 Pro, već naručio masku i folije, i onda ovo čudo izađe. Nisam pametan više...ako je na Mi Note 10 kamera top kao što bi mogla biti po najavama, možda bi ga i upecao, nije tak ni skup, 500-ak $

 

Nebi fulao ni sa M20P jer dobijes bolji ekran, bolji SOC, bezicno punjenje, reverzibilno punjenje, stereo zvuk, IP68, vrhunske kamere, prosirivu memoriju...mozda je cak overall i bolji mob kao cjelina.

Prednost Mi Note 10 je samo i iskljucivo ta rezolucija ako netko brije na brdo detalja.

Bateriju nebi navodio kao prednost jer i M20P ima toliko dobru bateriju da cak i ako si heavy user tesko ces ju potrositi do kraja dana.

kbenzema pet 8.11.2019 06:31

Vjerojatno će tak i bit, uzet maturu, ali i dalje pratit ovu temu i vaše dojmove pa ako bude stvarno tolko dobar, možda napravim zamjenu s nekim, to vjerojatno nebi trebao bit neki problem jer je Huawei Mate uvijek cijenjen.

Kaj se tiče kamere, ne patim na rezolucije i detalje, ali da, to mi je najbitnija stavka na mob, jer sam više puta napomenuo da idem dosta po koncertima i festivalima pa volim okinut koju sliku za uspomenu, dok mi video nije tolko bitan.

3dfx pet 8.11.2019 08:28
kbenzema kaže...
Vjerojatno će tak i bit, uzet maturu, ali i dalje pratit ovu temu i vaše dojmove pa ako bude stvarno tolko dobar, možda napravim zamjenu s nekim, to vjerojatno nebi trebao bit neki problem jer je Huawei Mate uvijek cijenjen.

Kaj se tiče kamere, ne patim na rezolucije i detalje, ali da, to mi je najbitnija stavka na mob, jer sam više puta napomenuo da idem dosta po koncertima i festivalima pa volim okinut koju sliku za uspomenu, dok mi video nije tolko bitan.

 kraj godine ti je najgore vrijeme za kupovati mob

 

"najkrace" je razdoblje za kupnju postojecih generacija androida

 

za 3 mjeseca ces imati i Mi 10, i P40 i novu S seriju, sve sa novim kamerama i SoC-om

 

a Xiaomi Mi 10 i Samsung S ce ti imati ove senzore koje Mi Note 10 ima i pokazuje apsolutnu dominaciju 

kbenzema pet 8.11.2019 10:33

Nedam ja pare za te nove serije, 400€ mi je uvrh glave, možda malo gore, ali dosad sam najviše davao po 400€ tak da...

A za mate 20 pro sigurno nije najgore doba godine jer mu cijena pada. Na ebayu ide za 420€ ako se pogodiš sa sellerom, a vani bi i u dućanima mogla možda uletit koja akcija za black friday. A s obzirom i da mate 30 pro ipak dolazi u Europu, mislim da je onda dobro vrijeme za kupit mate 20 pro.

Ali ovo je sad OT. U svakom slučaju, ovo je Xiaomi, i zna se da nisu u vrhu kamera, ali nisu ni daleko. Kolega ocean77 je rekao da je kamera na Mate 20 pro čak i njega zadovoljila, tak da mislim da to sve govori :D

maks0806 pet 8.11.2019 10:37

Ja baš mislim suprotno, mislim da će Huawei s vremenom otići u bescjenje zbog cjelokupne situacije s googleom. Da je M20 pro bolji uređaj hardverski, jest. Taj Mi note 10 je po meni bez veze dodatak lineupu, Trebali su Mix liniju nastaviti, ovako su dodatno segmentirali segmentiranu ponudu jer su imali neki "legacy"...

ocean77 pet 8.11.2019 13:09
kbenzema kaže...
Nedam ja pare za te nove serije, 400€ mi je uvrh glave, možda malo gore, ali dosad sam najviše davao po 400€ tak da...

A za mate 20 pro sigurno nije najgore doba godine jer mu cijena pada. Na ebayu ide za 420€ ako se pogodiš sa sellerom, a vani bi i u dućanima mogla možda uletit koja akcija za black friday. A s obzirom i da mate 30 pro ipak dolazi u Europu, mislim da je onda dobro vrijeme za kupit mate 20 pro.

Ali ovo je sad OT. U svakom slučaju, ovo je Xiaomi, i zna se da nisu u vrhu kamera, ali nisu ni daleko. Kolega ocean77 je rekao da je kamera na Mate 20 pro čak i njega zadovoljila, tak da mislim da to sve govori :D

 

Kamera je odlicna i svestrana, a video sam poprilicno kritizirao kada je taj mobitel izasao i kada su se pojavili prvi uzorci videa.

Ocito su bili SW problemi jer je vidio kroz update postao odlican, nema ni traga svim onim problemima sa pocetka.

 

 

maks0806 kaže...

Ja baš mislim suprotno, mislim da će Huawei s vremenom otići u bescjenje zbog cjelokupne situacije s googleom. Da je M20 pro bolji uređaj hardverski, jest. Taj Mi note 10 je po meni bez veze dodatak lineupu, Trebali su Mix liniju nastaviti, ovako su dodatno segmentirali segmentiranu ponudu jer su imali neki "legacy"...

 

Problemi sa Googleom se rjesavaju i nece imati neke dalekosezne posljedice.

Ja sam u jeku krize najnormalnije prodao P30 PRO bez ikakvog gubitka cijene.

Mislim da je sada pravo vrijeme bas za M20P jer je i u ovom momentu ponajbolji mob (u TOP 3 svakako) kada se gleda sve, a cijenom je dosao na nekakvih 3000 Kn polovan.

Meni je kolega Batman rijesio jedan pa sam ga dobio ze lijepu cijenu.