skank666 čet 29.11.2012 10:47

pozdrav, tema bi bila namijenjena wp8 telefonima opčenito (ako bude interesa nebi bilo loše da se i poveže sa drugim temam o specifičnim wp8 telefonima)... ali tu bi se i iznosili neki eventualni problemi i oko desktop verzije 8 i čak i xboxa jer su svi na jedan ili drugi način povezani (imam ih sve). prvo ću samo C/P mojih prvih utisaka na OS iz jedne druge teme:

 

 

 

 

citat:

 

 nisam siguran na što točno misliš ali koliko sam uspio vidjet, razlika ima što večih što manjih... cloud backup za sms, settinge i app, wallet gdje dodajes svoj paypall i/ili kreditne kartice (pristup toj app zaštitiš pinom), background ima lijepa fora da ti budu one slike sa binga, onda, biraš koje informacije da ti se prikažu na lock sccreenu (kao na win8 na PC-u), sharanje kontakta, slika itd preko bluetootha, NFC (probali ja i frend ovo ali nismo bas skužili kako. naime, pošaljem sliku ali on dobije "nešto", neke znakove pitaj boga što je to)... napokon možeš odabrat više slika odjednom za brisanje, sharanje ili što već. postoji ease of access, magnifier, high contrast i mijenjanje veličine fontova. attentive phone je također zanimljiv, naime koristi dostupne senzore pa onda npr. ako ti je telefon u đepu - pojača zvuk zvonjave, ako je na stolu i podigneš ga dok zvoni onda smanji zvonjavu i flip to mute...

IE je malo bolji, naime možeš birat koju naredbu da postaviš pokraj address bara, pošto je microsoft izbacio ikonu za tabove sad je napokon možemo opet postavit tamo gdje joj je i mjesto.. mape se daju downloadati i to po državama (hrvatska ima 94mb) i čak ima opcija da pogleda ako ima nadogradnji za pojedine mape, zakon...

uglavnom, ima dosta poboljšanja ali ima i jedan ogroman minus! pazi sada ovo: WIDOWSI ZAUZIMAJU CCA. 4GB!{#} WOOOO HOOOO! srečom pa mi je dovoljno ovih 11 zarez nešto prostora, čak i viška ali nekom se to neće svidjet ni malo! {#}

kvaliteta izrade se čini odličnom, telefon je lagan, brz i dosta ugodan za korištenje... e, i zvuk je dosta jači (i bez onih pederskih slušalica)

 

 

 

 

 

 

moje zamjerke idu prvenstveno na veličinu OS-a, nedostatka biranja dali ja želim da mi se wi fi gasi kad i ekran ili ne... ove push notifikacije rade super (skype i facebook) ali imajte ne umu da fejs notifikacije ipak ovise i o fejsu. tako da nije samo na microsftu. i jako mi fali notifikacijski screen. bilo bi uberfunkcionalno kad bi mogao slajdnut prstom negdje pa da bude ko na androidu ili ajfonu onaj sreen sa prečacima. nije ovo OS bez nedostataka, ima ih ali ja se trenutne ne mogu sjetit svih.

 

što se tiće povezivosti sa drugim uređajima, za xbox imamo smartglass - on pretežito služi samo za navigiranje po meniju i uvelike olakšava pisanje poruka! za PC nisam vidio ništa :/ , u najmanju ruku čudno. tome sam se nadao, da će nećega biti po defaultu. neki remote klijent a ne da moram instalairavat neke 3rd pary apps. ovo bi mi jako puno značilo. tj svima koji imaju wp8.

što se tiće kupovina app, na telefonu kao što sam gore u citatu rekao, imamo paypall ali ne i na pc win8 :/ ok, nije bed (idu naše kartice bez beda sa ispravnim podatcima, konkretno moja master je bez beda registrirana iako mi je outlook acc. engleski) ali mene muči što sam kupio angry birds na telefonu a da bi je igrao na laptopu morao bi je opet kupit (barem tako izgleda jer nisam htjeo potvrdit kupovinu, onaj zadnji korak). nije stvar u parama nego u principu a i možda nešto krivo radim

 

za sada je to to, ne pada mi niš više na pamet pa ako vi imate koje pitanje, pitajte...

e da, moj uredjaj je HTC 8x. jako fini uređaj.

 

u prilogu, slike... zune više nije potreban  

  

a ako imate surface ili ste pretežito  metro screenu na pc win8, onda će vam ovako izgledati prozor za punjenje multimedije

    lijepi pozdrav!

 

  

                                                      Svaka konstruktivna rasprava je i više nego dobrodošla!                                                                                           

kuleee pet 30.11.2012 14:44

Mass Storage je veliki plus i boost za WP8. Meni je to jedna od najvažnijih stavki pri biranju operativnog sustava na mobitelu. Inače sa strane doma mi stoji Zune 8GB, mislim da sam ga jednom ili dva puta spajao na komp radi spajanja, jer Zune software je isti vrag kao i iTunes. Drago mi je da su ga izbacili

skank666 sub 1.12.2012 19:35

e, još jedna stvar koja me smeta jos od wp7... ona glupa call lista koja biljezi svaki poziv posebno. nema da se pozivi grupiraju unutar kontakta nego je svaki poziv poseban unos u listi. odvratno da je to još tako.

skype mi radi OK, još ga malo zna zayebat da se duuugo spaja ali kad krene onda ga krene..

skank666 ned 2.12.2012 17:00

moraju nešto ostavit za neki spinoff 8x-a. debilane, nema šta.. 8s ima proširivu memoriju a 8x nema. sva sreča pa su mi sve slike u cloudu pa mi je ovo dosta memorije ako ne i puno... ali opet to sam ja sa svojim potrebama.

alankish uto 4.12.2012 23:53

Pošto je ovo najaktivnija tema općenito o WP platformi. zanima me koja je razlika između WP 7.5 i 8? Za sada vidim da je omogućen mass storage. Kada se očekuje 7.8 update i da li će biti dostupan za sve uređaje, konkretno Nokiu Lumiu 800 Sramim se? Koja je bitna razlika između 7.8 i WP8 ili se 7.8 može smatrati kao svojevrsni update pack koji bi trebao omogućiti na starijoj platformi isti korisnički doživljaj kao i na WP8 uređajima?

 

EDIT: Upravo malo čitam glasine po raznim tech blogovima da bi glavna razlika između WP8 i WP 7.8 mogla biti samo u podržanom hardveru, i to u broju procesora, NFC-u i podršci za SD kartice, što mi nije toliko bitno, dok bi dostupnost aplikacija i korisničko iskustvo trebali biti isti na obadvije gore spomenute platforme. Zaključak, čekati da cijene WP7.5 uređaja drastično padnu, ili da operateri uvedu i niži segment WP8 uređaja u ponudu.

skank666 sri 5.12.2012 06:36

ne znam za ovo "update pack" ali korisnički doživljaj je isti.. sve je ostalo isto, osim par gore u prvom postu nabrojanih novina koje dosta olakšavaju neke stvari.. pojednostavljuju i proširuju točnije. 

ja nebi išao na wp7 da sam na tvom ili bilo čijem mjestu... činjenica da je izašla drugačija i novija platforma ne zvuči baš dobro za ovu stariju... rađe pričekaj, mogao bi ti mirna srca preporučit wp7 da znam da če skype biti ko na wp8 ali, je8iga, ne znam.. evo, ja sam sinoć obrisao skype sa telefona jer mi je počeo cuclat bateriju.. :/

alankish sri 5.12.2012 13:06
skank666 kaže...

ne znam za ovo "update pack" ali korisnički doživljaj je isti.. sve je ostalo isto, osim par gore u prvom postu nabrojanih novina koje dosta olakšavaju neke stvari.. pojednostavljuju i proširuju točnije. 

ja nebi išao na wp7 da sam na tvom ili bilo čijem mjestu... činjenica da je izašla drugačija i novija platforma ne zvuči baš dobro za ovu stariju... rađe pričekaj, mogao bi ti mirna srca preporučit wp7 da znam da če skype biti ko na wp8 ali, je8iga, ne znam.. evo, ja sam sinoć obrisao skype sa telefona jer mi je počeo cuclat bateriju.. :/

To sam ja tako nazvao, odnosno 7.8 update, kao WP8 lite kako ga vole zvati po nekom techno blogovima. Pred cijelom platformom je bez obzira na udio iste na tržištu veliko iščekivanje, naravno čeka se da dođe veći broj WP8 uređaja u ponudu. Uzmimo za primjer, ukoliko bi znao da za WP 7, odnosno sve WP7 uređaje dolazi update u obliku 7.8 verzije, i da nudi isto korisničko iskustvo kao i WP8, bez ustezanja bih uzeo jedan takav, odnsno L800 Namigiva

Mitsuoka sri 5.12.2012 13:12

Ali kako možeš znat što će nudit budući update. To je kao da si prije godinu dana uzeo HTC Desire jer kao, Android 2.3 je dobar, ali onda je došao 4.0 i 4.1 koji ima masu novina, a ti nemaš update za to. Odmah odustaješ od updateova. Zato je bolje uzet novi 8S koji je i 3.*** puta jeftiniji, a dobit će daleko više.

alankish sri 5.12.2012 13:15
Mitsuoka kaže...

Ali kako možeš znat što će nudit budući update. To je kao da si prije godinu dana uzeo HTC Desire jer kao, Android 2.3 je dobar, ali onda je došao 4.0 i 4.1 koji ima masu novina, a ti nemaš update za to. Odmah odustaješ od updateova. Zato je bolje uzet novi 8S koji je i 3.*** puta jeftiniji, a dobit će daleko više.

U pravu si, ali tako mogu čekati i nikada ne kupiti. Naravno za sada čekam. Još da se 8S pojavi i odmah ga uzimam. Čak mi je i Bez limita 222 puno povoljnija nego 300 u T-Mobilea.

berofx sri 5.12.2012 13:21
alankish kaže...
Mitsuoka kaže...

Ali kako možeš znat što će nudit budući update. To je kao da si prije godinu dana uzeo HTC Desire jer kao, Android 2.3 je dobar, ali onda je došao 4.0 i 4.1 koji ima masu novina, a ti nemaš update za to. Odmah odustaješ od updateova. Zato je bolje uzet novi 8S koji je i 3.*** puta jeftiniji, a dobit će daleko više.

U pravu si, ali tako mogu čekati i nikada ne kupiti. Naravno za sada čekam. Još da se 8S pojavi i odmah ga uzimam. Čak mi je i Bez limita 222 puno povoljnija nego 300 u T-Mobilea.

 

Evo su najavili Nokiju 620, $249 vani, dakle ispod 1800 kod nas :)

Mitsuoka sri 5.12.2012 20:49
alankish kaže...

U pravu si, ali tako mogu čekati i nikada ne kupiti. Naravno za sada čekam. Još da se 8S pojavi i odmah ga uzimam. Čak mi je i Bez limita 222 puno povoljnija nego 300 u T-Mobilea.

Je, al ovo je čekanje od mjesec dana ako i toliko, a nećeš uzet uređaj koji ima update do jučer, nego ćeš uzet uređaj koji ima update još bar 2 godine. 

kuleee čet 6.12.2012 07:37

Ako imaš nekog poznanika u Americi, može ti tamo kupiti Lumiu 920 za 450$ tvornički otključanu. Mislim da sam dobro upamtio cifru, ali nije nešto pretjerano ni veća ako sam krivo rekao... Maksimalno 500$

alankish pet 7.12.2012 16:42

Kao što sam i obečao, nakon 24 sata druženja s HTC 8s uređajem i WP8 platformom generalno, odlučio sam napisati recenziju. Za sada bez fotografija jer mi je kompakt otišao u vječna lovišta. Više možete pročitati ovdje.

 

Isprike za off-topic.

skank666 sub 8.12.2012 17:32
cr8 kaže...

zanimaju me notifications-i....kako dolaze?kad ih je vise nepregledanih ima li neki screen za pregled svih odjednom?
i jeli u planu neki ala IOS notification bar? 

 navodno da hoće taj notification bar u sljedećoj nadogradnji. notificationi ti se pojavi kao jedna debela crta na vrhu mobitela na kojoj piše da imas poruku... screen da ih sve vidis, pa to ti je start screen. na live tile ti pise jel imas propusteni poziv, poruku ili mail. live tile ti je nešto između ikone i widgeta.

cr8 sub 8.12.2012 19:12
skank666 kaže...

 navodno da hoće taj notification bar u sljedećoj nadogradnji. notificationi ti se pojavi kao jedna debela crta na vrhu mobitela na kojoj piše da imas poruku... screen da ih sve vidis, pa to ti je start screen. na live tile ti pise jel imas propusteni poziv, poruku ili mail. live tile ti je nešto između ikone i widgeta.

ako dode taj notification bar platforma vise skoro pa i nema mana za moje zahtjeve 

Mitsuoka ned 9.12.2012 09:45

To se ne zna baš, al za korisnike je platforma ludilo, za devove baš i ne, jer trenutno nitko ne radi appove zbog nove nadogradnje koja bi dosta toga trebala promijenit, što znači da se dosta appova treba ponovno napisat. Znači, očekuje nas nešto dobro.