Općenito o mobitelima

Promijeniti datum uređvanja u datum slikanja slike

vjeko333 sub 21.12.2019 21:07

Redovito kod kopiranja slika na sd kartici, s jedne na drugu i slično, kao ''date modified'' na svakoj slici se stavi datum kad sam to radio. To mi na nekim mjestima stvara probleme (kod sortiranja, znam da imaju razni preglednici i sl) Znam kako to mogu popraviti na kompijuteru. Ali, ima li neka aplikacija koja može pregaziti datum uređivanja u datum snimanja?? 

Wolverine ned 22.12.2019 13:36

EDIT:ovo se odnosi na pc, tek nakon što sam objavio post sam vidio da tražiš app za mobitel

 

u exif podacima svake fotografije ima datum kada je fotografija snimljena. koristeći irfanview možeš primijeniti datum iz exif podataka na datum datoteke koji vidiš u file exploreru.

kad pokreneš irfanview stisni T za Thumbnails prozor, odaberi fotografije, pa idi na file>jpg lossless operation>change exif date/time... i u novom prozoru klikni na start da se označenim fotografijama promijeni datum datoteke koji vidiš u file exploreru. ako fotografije slučajno nemaju exif podatke, tu možeš podesiti datum snimanja i onda stinuti start

ihush ned 22.12.2019 13:44

-to je u pravilu za normalno korištenje nepotrebno/besmisleno.. jedini razlog je fejkanje a to nije 'dobar' razlog (na forumu).

-za laike postoji jednostavniji način snimiti novu sliku (save as..) i tad će dobiti trenutni datum/autora i sl.. dok se svakom fileu mogu ukloniti podaci (desni klik, properties/osobni podaci.. čitati i klikati za dalje, to ne služi fejkanju nego brisanju).

Old Iggy ned 22.12.2019 13:46
vjeko333 kaže...

Redovito kod kopiranja slika na sd kartici, s jedne na drugu i slično, kao ''date modified'' na svakoj slici se stavi datum kad sam to radio. To mi na nekim mjestima stvara probleme (kod sortiranja, znam da imaju razni preglednici i sl) Znam kako to mogu popraviti na kompijuteru. Ali, ima li neka aplikacija koja može pregaziti datum uređivanja u datum snimanja?? 

Pa najobičniji Windows Explorer može prikazati / sortirati prema modified / created / taken.

Sad je točno pitanje što ti treba.

Wolverine ned 22.12.2019 16:32
ihush kaže...

-to je u pravilu za normalno korištenje nepotrebno/besmisleno.. jedini razlog je fejkanje a to nije 'dobar' razlog (na forumu).

-za laike postoji jednostavniji način snimiti novu sliku (save as..) i tad će dobiti trenutni datum/autora i sl.. dok se svakom fileu mogu ukloniti podaci (desni klik, properties/osobni podaci.. čitati i klikati za dalje, to ne služi fejkanju nego brisanju).

 "promašio si ceo futbal" kako bi rekli neki. čovjek traži način kako da vrati originalni datum kad je snimljena fotka jer mu pri kopiranju na mobitelu (recimo sa interne memorije mobitela na memorijsku karticu) se taj datum promijeni na datum kad je fotografija prekopirana

ihush ned 22.12.2019 17:06

-ne, datum kreiranja je stalan, datum modificiranja je svaki put kad modificiraš file, dva različita podatka-datuma koji su samo u trenu stvaranja isti. Besmisleno ili zlonamjerno. Lako za promašaj.. :)

 

+ recimo, ''svaki'' editor slika ili preglednik.. može prikazati i promijeniti exif podatak.. tj ima filestamp pod win ili exif pdatak, ovisi što se želi, prikazati-editirati, win prikazuje filetimestamp.. npr fastoneview.

vjeko333 ned 22.12.2019 18:06
Wolverine kaže...
ihush kaže...

-to je u pravilu za normalno korištenje nepotrebno/besmisleno.. jedini razlog je fejkanje a to nije 'dobar' razlog (na forumu).

-za laike postoji jednostavniji način snimiti novu sliku (save as..) i tad će dobiti trenutni datum/autora i sl.. dok se svakom fileu mogu ukloniti podaci (desni klik, properties/osobni podaci.. čitati i klikati za dalje, to ne služi fejkanju nego brisanju).

 "promašio si ceo futbal" kako bi rekli neki. čovjek traži način kako da vrati originalni datum kad je snimljena fotka jer mu pri kopiranju na mobitelu (recimo sa interne memorije mobitela na memorijsku karticu) se taj datum promijeni na datum kad je fotografija prekopirana

 Upravo to. Na računalu, windowsima to mogu rješiti pomoću  određenih programa (exif data changer). No ne da mi se svaki put vaditi karticu i gaziti datume na laptopu. Jasno je da se u nekim preglednicima slike mogu gledati po datumu snimanja. Ali npr.  kad ubaciješ slike u poruci na messengeru, tamo ti je sort po datumu modificiranja, i šta onda? Netrebam preglednik, već editor.

Znači, exif data chenger za android? DATE TAKEN TO DATE MODIFIED, CIJELA MAPA. Ima li?