Općenito o mobitelima

Problem sa micro SD karticom

tomo77777 sub 25.10.2014 11:13

book ja sam tomislav imam mobitel samsung gt s 5230.imam meorisku karticu micro od 2 gige i kada je ubacim momitel je ne prizna i mogu s interneta ništa skidati na nju imate li vi ikakvo rješenje kako da osposobim karticu.i oprostite nekada je i priza ali kada je uključim pođe je formatizirati i isključi mi mobitel i opet nista.i pise mi da memoriska kartica ima nepoznat format i da ce izbrisati sve podatke

 

 

kurtonsaki1000 pet 31.10.2014 14:06

Pozdrav, 

Imam uređaj Htc One M8 i kupio sam karticu na e-bayu  class 10 od 64 gb koju uređaj malo učita malo ne. Stavim ju u usb i radi normalno. Odlučim se kupiti još jednu karticu ali ovaj put malo skuplju san disk class 10 i ubacim ju u mobitel i napokon ju prepozna. Prebacim slike i vede-e koje nakon tog prebacivanja ne mogu otvoriti ni na računalu ni na mobitelu... pokušavao sam sve čak i taj program za repair jpg ali ništa. Molim nekog da mi pomogne ako išta zna o tome. Hvala!

slobo70 pet 22.5.2015 19:29

postoji li kakva sansa da mi proradi kartica kada sam otvorio zadnji poklopac telefona pala mi je suza na sd karticu ona je bila u telefonu.Posle te kartice sa ubacio jos dve i nijednu telefon nije hteo da ocita probao sam ubaciti u druge telefone, ali nista i u adapter pa u laptop i opet nista.Ako mi neko moze pomoci bio bih mu puno zahvalan.Hvala unapred

Minnaa uto 24.11.2015 01:45

Mob mi je izbacio:sd kartica je ostecena. Pokusajte je formatirati... na kartici se ne vide ostecenja al kartica mi nije bitna zanima me da li mogu spasiti nekako podatke s nje jer mi je bukvalno sve na njoj?

Vedox pon 18.1.2016 17:34

Lg l bello
Mobitel mi se smokrio i od tad mi sd kartica ne reaguje vise nigdje ni u laptopu ni u mobitelu. Zna li neko kako bi se to moglo popraviti i postoji li ikakva sansa da jr popravim jer imam jako bitnih stvari na njoj? Unaprijed hvala 😊

lolo.bzz ned 3.4.2016 19:17

Evo ovako, nikada mi se to do sada nije dogodilo ali jutros kad sam pogledala na mobitel i otisla u galeriju skuzila sam da mi nema niti jedne slike koja je bila na sd micro kartici, isto tako niti jedne pjesme. U postavkama uopce nema SD kartice, samo interna memorija. A kartica je unutra i ne prepoznaje ju. Nisam ju formatirala jer ne znam hocu li time izgubiti sve sto je na njoj ako je uopce ista i ostalo na njoj!?
Preko usb sticka sam probala, ubacila karticu unutra i pokaze mi da je 0 MB i da ubacim disk kad kliknem, znaci nema nicega. Probala sam recovery data programe ali nista mi ne pomaze. Jel ima neko neki savjet? Da li je moguce povratiti multimediju sa SD kartice? 16gb memorije slika i glazbe sad nema niceg... 😟😟😟

ivo454 ned 3.4.2016 19:44
lolo.bzz kaže...
Evo ovako, nikada mi se to do sada nije dogodilo ali jutros kad sam pogledala na mobitel i otisla u galeriju skuzila sam da mi nema niti jedne slike koja je bila na sd micro kartici, isto tako niti jedne pjesme. U postavkama uopce nema SD kartice, samo interna memorija. A kartica je unutra i ne prepoznaje ju. Nisam ju formatirala jer ne znam hocu li time izgubiti sve sto je na njoj ako je uopce ista i ostalo na njoj!?
Preko usb sticka sam probala, ubacila karticu unutra i pokaze mi da je 0 MB i da ubacim disk kad kliknem, znaci nema nicega. Probala sam recovery data programe ali nista mi ne pomaze. Jel ima neko neki savjet? Da li je moguce povratiti multimediju sa SD kartice? 16gb memorije slika i glazbe sad nema niceg... 😟😟😟

 Evo link kako povratiti izgubljene podatke klik

lolo.bzz pon 4.4.2016 23:17

Probala sam sve te nacine bas kao s tog linka jos jucer ali nazalost nista mi nije pomoglo. Taj recovery data program nije pronasao niti jednu stvar s kartice, a kad probam taj nacin gdje se pokaze taj crni prozor i upisem ta slova, izbaci mi da je RAW isto kao sto je i njemu izbacilo. Ne znam jel uopce postoji ikakvo rjesenje za povrat podataka, nije mi jasno kako se to odjednom moze dogodit da karticu vise ne moze ocita kao da je crkla... 😒😞

jovica sub 7.5.2016 11:01

POZ. Imam micro sd 32 GB. ali na nju stane samo 2 gb. podataka... kada ju stavim u adapter i puknem u komp pokaže mi da imam 30 od 30 gigabajta slobodno, formatirana je u svim formatima i FAT i NTCS, ali na nju neide više od 2 GB. inače ju koristim u mobitelu xperija Z5, a ni sa mobitela ne stane više podataka, kad napuni 2 giga počne brisat podatke... kartica je HC micro sd 32 GB. jel netko zna nešto o tome... ???

Deutsch sub 7.5.2016 11:12
jovica kaže...

POZ. Imam micro sd 32 GB. ali na nju stane samo 2 gb. podataka... kada ju stavim u adapter i puknem u komp pokaže mi da imam 30 od 30 gigabajta slobodno, formatirana je u svim formatima i FAT i NTCS, ali na nju neide više od 2 GB. inače ju koristim u mobitelu xperija Z5, a ni sa mobitela ne stane više podataka, kad napuni 2 giga počne brisat podatke... kartica je HC micro sd 32 GB. jel netko zna nešto o tome... ???

 testiraj sa h2testw, da nisi sa ebaya mozda kupio?

Deutsch sub 7.5.2016 11:45

A imas da pravo da nece nista pokazat jer ne mozes ni stavit vise od 2gb,obicno te kartice sa ebaya imaju puno manji kapacitet od naznačenog pa sam mislio da je to u pitanju, imas je vec duze vrijeme ili je nova? Ako je nova vjv imas garanciju

jovica sub 7.5.2016 15:23

ma ne, imam ju već 3 godine, ali mi je čudno da i komp prikazuje 30 gb. prostora, mislim ono da kapacitet varira par giga od naznačenog ... u redu, ali ova moja fula 28 gb.  H2testw ju vrti već 4 sata, onda valjda ima kapacitet ako mu toliko treba...

Kosta228 ned 15.5.2016 19:21

Imam jedno pitanje, znaci kupio sam novu micro SD karticu i sad zelim prebacit neke dadoteke s laptopa na mobitel..i sad kad iskopiram sve i stavim karticu u mobitel kartica radi, ali neke dadoteke su neispravne i nezeli mi prikazat sliku, ili pustit pjesmu..zna tko mozda koji je problem?

mbaksa ned 15.5.2016 21:51
Kosta228 kaže...

Imam jedno pitanje, znaci kupio sam novu micro SD karticu i sad zelim prebacit neke dadoteke s laptopa na mobitel..i sad kad iskopiram sve i stavim karticu u mobitel kartica radi, ali neke dadoteke su neispravne i nezeli mi prikazat sliku, ili pustit pjesmu..zna tko mozda koji je problem?

Ključno pitanje je gdje si kupio tu karticu. Ako nisi u našem dućanu, nego preko eBaya ili ovako "iz ruke", onda trebaš provjeriti njezin stvarni kapacitet. A čak i da jesi kod nas u dućanu, trebaš se uvjeriti da je 100% ispravna. Znači, provjeri je programom h2testw, kao što je kolega Deutsch već savjetovao.

irmel73 pet 16.9.2016 20:38

Nakon vraćanja na tvorničke postavke mobilni ne učitava memorijsku karticu traži formatiranje, nakon toga pokazuje memori prazna? Dali je problem u mobitelu ili memori kartici i kako riješiti problem ako je to moguće? Hvala

mbaksa pon 26.9.2016 09:12

Tek sad ovo vidim.

 

Ako jedan uređaj ne prepoznaje memorijsku karticu, treba probati drugi.

 

Ako si je formatirao - onda na računalu treba koristiti neki alat kojim ćeš pokušati vratiti obrisane datoteke, tipa Recuva.

6996 ned 12.2.2017 14:48

Ovako ljudi imam softverski problem na svom mobu uglavnom ne mogu koristiti Google Photos na svom LG X Screenu jer navodno Google Photos nema pristup SD kartici
Android je 6.0.1 i znam da movi davati dozvole aplikacijama i sve, no koliko god trazio nemam tu opciju da dajem odnosno oduzimam dozvole nad SD karticom

Lijepi Dzoni sri 17.1.2018 22:48

iako je stara tema-imao sam ovaj problem-da mi je u pocetku normalno ucitavao sd karticu, a kasnije je sve vise i vise pravio problem, rijesio sam tako sto sam uzeo sprej wd-40, naspricao malo u utor za karticu, ne mnogo, nego samo malo, i nekoliko puta izvadio i vratio karticu i mobilni je učitavao karticu......ne kazem sada da svi trebate spricati mobilni wd-om, ali eto samo kazem da je meni licno pomoglo.....