Općenito o mobitelima

Prijenos slike s mobitela na TV

acmilan2 uto 14.5.2019 12:17

Pozdrav.

Evo kratko i jasno: zelio bih prenijeti nekako (dal bezicno, dal putem kabla, svejedno) sliku s mobitela na TV. Postoji li neko rjesenje osim chromecasta koji kosta trenutno vise nego imam na raspolaganju?

 

Npr. za gledanje filmova koje bih skinuo na mobitel ili recimo KODI na mobitelu pa da si prenesem sliku na TV. Hvala najljepsa!

Stoja sri 15.5.2019 11:07

Koji mobitel imaš? Nisam siguran dali svi modeli, ali znam da sony XPERIA mobiteli imaju mogučnost video out pomoću MHL adaptera (micro USB na HDMI), preko kojeg sa kabelom svu sliku i zvuk sa moba prebacuješ na tv. Mislim da je oko 150kn cijena tog adaptera.

acmilan2 sri 15.5.2019 12:10

Imam 2 mobitela marke Xiaomi - Xiaomi Redmi Note 4X i Xiaomi Pocophone F1.

 

TV koji imam je SHARP LC-40FG5342E (link na specifikacije na official stranici i link na displayspecifications).

 

 

Znači, meni je najveća želja prenijeti sliku kad upalim KODI na mobitelu i gledam na njemu programe, to bih htio prebaciti na svoj TV. Nema veze ako ne mogu obadva mobitela, bar sa jednim da mogu prebaciti sliku i to mi je dovoljno da mogu gledati sve programe.

hrka11 sri 15.5.2019 12:36
acmilan2 kaže...

Imam 2 mobitela marke Xiaomi - Xiaomi Redmi Note 4X i Xiaomi Pocophone F1.

 

TV koji imam je SHARP LC-40FG5342E (link na specifikacije na official stranici i link na displayspecifications).

 

 

Znači, meni je najveća želja prenijeti sliku kad upalim KODI na mobitelu i gledam na njemu programe, to bih htio prebaciti na svoj TV. Nema veze ako ne mogu obadva mobitela, bar sa jednim da mogu prebaciti sliku i to mi je dovoljno da mogu gledati sve programe.

 Vidi ovo.

A tv ti podrzava i dlna ali mislim da s dlna ne mores prenijeti komplet sliku s mobitela nego samo media datoteke pa streamt direkt na tv-u,a kodi je aplikacija.

Miracast ti tv isto podrzava,ali za mob nezz...pogledaj ovaj video,vjerovatno ima opcija da je upalis ne mobu.

acmilan2 sri 15.5.2019 12:56

HVALA VAM PUNO!

Nisam znao da zapravo ide tako lako!

Obadva mi podrzavaju tzv. "bežični prikaz" i preko wifija cijeli ekran mobitela mogu prenijeti na TV bez ikakve aplikacije! 

 

Evo, jedino sto bi jos bilo dobro mozda, ako se moze naravno, povecati slika da bude fullscreen, na mobitelu jest fullscreen, a na tv-u je umanjeno malo okvir.

error_666 sri 15.5.2019 13:09

E jbg to ti ne znam. Vjerovatno neka od opcija na TV nije uštimana. Kod mene je na TVu u fullscreenu sve

Za sharp ne znam, na LG opcija za to se zove "just scan". Dok ti ide prikaz sa moba na tv pregledaj malo opcije slike tamo gdje su modovi (16:9, 4:3, isl) obično bude zadnja opcija na popisu.

om-prat sri 15.5.2019 13:13
acmilan2 kaže...

Imam 2 mobitela marke Xiaomi - Xiaomi Redmi Note 4X i Xiaomi Pocophone F1.

 

TV koji imam je SHARP LC-40FG5342E (link na specifikacije na official stranici i link na displayspecifications).

 

 

Znači, meni je najveća želja prenijeti sliku kad upalim KODI na mobitelu i gledam na njemu programe, to bih htio prebaciti na svoj TV. Nema veze ako ne mogu obadva mobitela, bar sa jednim da mogu prebaciti sliku i to mi je dovoljno da mogu gledati sve programe.

 Nisam nešto upoznat s Aquos Net+, ali ako postoji iptv aplikacija na njemu najbolje bi bilo zanemarit kodi i mobitel....

 

Ovako ti ostaje mogućnost koristit miracast koji ima određen lag, nažalost ni jedan ni drugi mob ne podržavaju MHL tj. ne moš ih spojit kabelom.

om-prat sri 15.5.2019 13:16
error_666 kaže...
E jbg to ti ne znam. Vjerovatno neka od opcija na TV nije uštimana. Kod mene je na TVu u fullscreenu sve

Za sharp ne znam, na LG opcija za to se zove "just scan". Dok ti ide prikaz sa moba na tv pregledaj malo opcije slike tamo gdje su modovi (16:9, 4:3, isl) obično bude zadnja opcija na popisu.

 Prije da ti mob ima 16:9 omjer dok kod njega Poco 18.7:9, doduše Redmi bi triba bit uredan....

acmilan2 sri 15.5.2019 13:54
om-prat kaže...
error_666 kaže...
E jbg to ti ne znam. Vjerovatno neka od opcija na TV nije uštimana. Kod mene je na TVu u fullscreenu sve

Za sharp ne znam, na LG opcija za to se zove "just scan". Dok ti ide prikaz sa moba na tv pregledaj malo opcije slike tamo gdje su modovi (16:9, 4:3, isl) obično bude zadnja opcija na popisu.

 Prije da ti mob ima 16:9 omjer dok kod njega Poco 18.7:9, doduše Redmi bi triba bit uredan....

 Evo sa Redmi Note 4x ide super, preko cijelog ekrana radi. Decki, hvala vam najljepsa, zlatni ste!

djhuby uto 6.8.2019 15:26

Pitanjce.. Kad prenosim sliku maxtv to go sa mobitela huawei mate 20 lite na lg oled tv bezicno kvaliteta slike je dosta losa. Da li bi kvaliteta slika bila bolja da spojim sa hdmi kablom? Hvala