mzopg pon 11.5.2020 18:40
Pezer kaže...

Ma da, gledam pretplatu, jer produzujem ugovor, pa onda ubacit neki mobitel usput da otplacujem mi nije neki problem, ali odmah kesirat novac mi se ne da...
Tako da mi je "ponuda" suzena..
Radi se o tcomu, nemaju ni Mi10, ni OnePlus 8, inace bi i meni Mi10 bio prvi izbor jer Xiaomi mi je odlican(a koristio sam im samo mid-range uređaje prije), dok s obzirom na trenutni S9, nekako nisam bas sretan Samsungom...
Huawei ne bih zbog tih problema sa google aplikacijama, ne da mi se zezat s tim iskreno

Huawei P30 Pro? Vidim da je cijena 30kn manja od iPhone 11. Na njemu google radi bez problema.

 

Ako ideš na iPhone onda idi radije na Pro verziju, dobiješ daleko bolji ekran, napisao si da ti je to bitno. Obična verzija ima IPS matricu, dok Pro ima OLED veće rezolucije. Uz to dobiješ i 2x optički zoom na dodatnoj kameri, ako ti je to bitno.

 

Dobar izbor je i OnePlus 7T Pro.

 

Od Xiaomija imaju uglavnom jeftine uređaje, jedino Mi Note 10, ali on nije flagship uređaj i njega ti se isplati jedino ako ti je kamera prioritet jer ima vrhunski set kamera. U globalu je to jako dobar uređaj, ali nema flagship SoC. Ovaj koji ima je vrlo dobar, ali nije u rangu SD 855 ili SD 865.

Stric_Jura pon 11.5.2020 18:54
mariolla79 kaže...

Stric jura jel ga ti mozda imas? Koliko dana traje batka i koliko sota?

 Pozdrav,

 

nemam, imam ti RN8t, pa računam da bi R9s s novijim 720G Snapom koji je optimiziran za potrošnju a opet je malko jači od 730G valjda bio bolji on N8pro s Mediatekom koji je jak ali rastrošniji (i ima NFC, R9s ga NEMA)

 

a mnei baterija na RN8t drži po 3 dana s 6,5 h SoT---

mzopg pon 11.5.2020 19:05
mariolla79 kaže...

Kaj da se uzme redmi note 8 pro ili redmi 9s..uzeo bi zeni..po performansama su tu negdje? Camere? Najbitnija je baterija...kojem ce dulje trajat? Hvala..uzimao bih danas ili sutra

RN9s ima veću bateriju, 5020mAh prema 4500mAh koliko ima RN8Pro, tako da će baterija na RN9s trajati jako dugo, duže nego na RN8Pro.

Kamera glavna je po meni nijansu bolja na RN8Pro, ali ostale su bolje na RN9s.

Uz to RN9s ima snapdragon pa se možeš igrati sa GCam i custom ROM-ovima, vjerujem da će imati odličnu podršku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0iuY-xZZMjI

 

https://www.youtube.com/watch?v=eFuKt_KIphE

 

https://www.youtube.com/watch?v=xL-VG9WyvT0

Pezer pon 11.5.2020 21:23
mzopg kaže...
Pezer kaže...

Ma da, gledam pretplatu, jer produzujem ugovor, pa onda ubacit neki mobitel usput da otplacujem mi nije neki problem, ali odmah kesirat novac mi se ne da...
Tako da mi je "ponuda" suzena..
Radi se o tcomu, nemaju ni Mi10, ni OnePlus 8, inace bi i meni Mi10 bio prvi izbor jer Xiaomi mi je odlican(a koristio sam im samo mid-range uređaje prije), dok s obzirom na trenutni S9, nekako nisam bas sretan Samsungom...
Huawei ne bih zbog tih problema sa google aplikacijama, ne da mi se zezat s tim iskreno

Huawei P30 Pro? Vidim da je cijena 30kn manja od iPhone 11. Na njemu google radi bez problema.

 

Ako ideš na iPhone onda idi radije na Pro verziju, dobiješ daleko bolji ekran, napisao si da ti je to bitno. Obična verzija ima IPS matricu, dok Pro ima OLED veće rezolucije. Uz to dobiješ i 2x optički zoom na dodatnoj kameri, ako ti je to bitno.

 

Dobar izbor je i OnePlus 7T Pro.

 

Od Xiaomija imaju uglavnom jeftine uređaje, jedino Mi Note 10, ali on nije flagship uređaj i njega ti se isplati jedino ako ti je kamera prioritet jer ima vrhunski set kamera. U globalu je to jako dobar uređaj, ali nema flagship SoC. Ovaj koji ima je vrlo dobar, ali nije u rangu SD 855 ili SD 865.

 E hvala na odgovoru, meni je kamera zapravo najmanje bitna, brzina rada, ekran, baterija su mi najbitniji, ali reko ako vec idem na mijenjanje mobitela onda da uzmem nesto ipak bolje od S9, a ne samo bolju bateriju..
Ali hvala na odgovoru, pogledat cu i P30 pro, nisam znao da on  nema probleme sa gapps

axest pon 11.5.2020 22:46

Pozdrav, ženska osoba misli potrošit do maximalno 2500kn za mobitel pa koji bi preporucili? Vidim da svi nudite xiaomije, a ona bi Huawei, vjerojatno sto se meni pokazao dobar (Honor 8) i oce li imat kakvih problema ako uzme neki iz novije serije? Hvala puno.

thebatman uto 12.5.2020 07:43
axest kaže...

Pozdrav, ženska osoba misli potrošit do maximalno 2500kn za mobitel pa koji bi preporucili? Vidim da svi nudite xiaomije, a ona bi Huawei, vjerojatno sto se meni pokazao dobar (Honor 8) i oce li imat kakvih problema ako uzme neki iz novije serije? Hvala puno.

 Problem sa huaweijem do 2500kn je taj sto nema oled ekran, al ajd ako bas mora bit huawei, onda nek bude nova 5t

 

https://aloalo.hr/huawei-nova-5t-plavi-proizvod-10485/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Imajako dobar cpu i kamere, solidnu bateriju. 

 

Nije prevelik i pretezak, a cijena je ok. Naravno ima punu podrsku od googlea. 

Pezer sri 13.5.2020 20:49

Nakon gledanja i razmisljanja, odlucio sam da bih ipak mogao ici na OnePlus 7t ili P30 Pro, ali danas sam imao prilike uzeti u ruke p30 pro i prevelik mi je mobitel...
Vjerujem da bih se mozda i navikao, ali bas nemam volje, trenutni S9 mi je taman, a cak bih i za njega volio da je mrvicu kompaktniji...

Nakon nove pretrage vratio sam se na Iphone 11 i/ili obicni P30... Cijenom bi mi bili slicni, ali Iphone bih volio isprobati + ima bolju autonomiju i bolji chipset, ali muci me taj display..

Jedno "glupo" pitanje, mogu li na iphone 11 gledati video na YouTubeu ili na Netflixu u FullHD rezoluciiji? Mislim da mi taj ekran nigdje drugo ne bi igrao ulogu osim toga kad bih gledao nesto na Netflixu ili Youtubeu, pa ono vrijedi li odbaciti Iphone iz tog razloga, jer me procesor i autonomija jako privlace, a 11 Pro je ipak preskupa opcija, iako je gabaritima jos bolji izbor :D

dreadmoore čet 14.5.2020 12:30

Ja sam sebi narucio preko eroneta na preplati 30KM. Huawei Nova 5 125KM, platim odmah i svaki sljedeći mjesec 24.50KM.Tako 23 mjeseca neznam jesam li se zeznuo.Gledam u hrv cijena je oko 2370kn u pevexu ako se ne varam.Sad je pitanje dali da ga u hrv kupim, jer neznam dali može mastercard creditna iz bih u hrv.A da se placa na rate, inace radi se o Addiko Banci.U bosni me izadje 688KM a u hrvatskoj 617KM.

EricCartman pet 15.5.2020 21:32

Trebam mobitel koji ima dobru kameru i da je što manji, čak po mogućnosti ispod 5", je li jedina mogućnosti iPhone SE (4,7") ili se može naći neka druga opcija?  

Znam da veći ekran ne znači nužno i veći mobitel i na tom iPhoneu je dosta nizak screen to body ratio, imate li pliz pliz kakvih prijedloga za alternativu njemu?

mzopg pet 15.5.2020 23:49
EricCartman kaže...

Trebam mobitel koji ima dobru kameru i da je što manji, čak po mogućnosti ispod 5", je li jedina mogućnosti iPhone SE (4,7") ili se može naći neka druga opcija?  

Znam da veći ekran ne znači nužno i veći mobitel i na tom iPhoneu je dosta nizak screen to body ratio, imate li pliz pliz kakvih prijedloga za alternativu njemu?

Koje su maksimalne dimenzije koje ti odgovaraju?

Ovo 5" ne znači previše, kako si i sam napisao ovisi koliki je screen to body ratio.

 

Od manjih imaš iPhone SE 2020, Samsung Galaxy S10e.

EricCartman sub 16.5.2020 03:23
mzopg kaže...
EricCartman kaže...

Trebam mobitel koji ima dobru kameru i da je što manji, čak po mogućnosti ispod 5", je li jedina mogućnosti iPhone SE (4,7") ili se može naći neka druga opcija?  

Znam da veći ekran ne znači nužno i veći mobitel i na tom iPhoneu je dosta nizak screen to body ratio, imate li pliz pliz kakvih prijedloga za alternativu njemu?

Koje su maksimalne dimenzije koje ti odgovaraju?

Ovo 5" ne znači previše, kako si i sam napisao ovisi koliki je screen to body ratio.

 

Od manjih imaš iPhone SE 2020, Samsung Galaxy S10e.

Hvala!!  S10e bi onda po dimenzijama bio ok, veći je samo par mm, ali za tolke pare bi rađe iPhonea SE. Ima li nešto slično S10e po gabaritima, a povoljnije?

DiRT sub 16.5.2020 08:34

Pa i nema baš, jedino S9 stari, al niš od tog, jedino ak ga upecaš u jako dobrom stanju za male novce. Al iskreno, S10 nije puno veći od S10e, a i ima telephoto, tak da sad uzimam definitivno bi bio običan S10. Na oglasima se nađu jeftiniji dosta neg u dućanu.

EricCartman ned 17.5.2020 21:28
EricCartman kaže...
mzopg kaže...
EricCartman kaže...

Trebam mobitel koji ima dobru kameru i da je što manji, čak po mogućnosti ispod 5", je li jedina mogućnosti iPhone SE (4,7") ili se može naći neka druga opcija?  

Znam da veći ekran ne znači nužno i veći mobitel i na tom iPhoneu je dosta nizak screen to body ratio, imate li pliz pliz kakvih prijedloga za alternativu njemu?

Koje su maksimalne dimenzije koje ti odgovaraju?

Ovo 5" ne znači previše, kako si i sam napisao ovisi koliki je screen to body ratio.

 

Od manjih imaš iPhone SE 2020, Samsung Galaxy S10e.

Hvala!!  S10e bi onda po dimenzijama bio ok, veći je samo par mm, ali za tolke pare bi rađe iPhonea SE. Ima li nešto slično S10e po gabaritima, a povoljnije?

 A da li kod nas možda ima za kupiti Mi 10 SE, ili Mi 9 SE?
On je po gabaritima također solidan, baš i piše na reklami da je namijenjen da lako stane u džep.

Kregol uto 19.5.2020 13:29
EricCartman kaže...

Zna netko ovo možda?  Da li kod nas možda ima za kupiti Mi 10 SE, ili Mi 9 SE?

 Mi10SE ne postoji još...

MI9SE je tesko nalazljiv, ali ga ima. Imas jedan na Njušci za 1600