Sil čet 29.8.2019 10:30
res03pem kaže...

Vjerojatno cu uzimati novi mob pa me zanima sto bi bila najracionalnija odluka(odnosno best bang for buck).

 

Cijene su uz pretplatu od 24mjeseca i koliko sam gledao recenzije najbolji izbor mi se cini Samsung Note9(dobra baterija, dobar hw, zadovoljavajuća kamera, 3.5mm audio jack, kapacitatiivni citac otiska prsta i niska cijena).

Kod Huawei-a mi se ne svida bas sto nemaju standardni 3.5mm audio jack već moram koristiti adapter, inace su odlicni mobiteli, ponajvise po kameri, a i baterija nije losa(mate20 pro). Više sam fan Samsunga i njemu naginjem.

 

Bitno mi je da je dual sim, baterija da izdrzi cijeli dan normalnog koristenja(mail, pozivi, poruke, drustvene mreže, yt i malo office-a). Nisam zahtjevan korisnik i trebao bih ga moci koristiti barem 2,3 godine bez problema. Znaci kada nisam blizu laptopa da mi bude skoro u potpunosti sposoban zamijeniti laptop(samsung dex cable mi se cini zanimljiv). Velicina nije problem, nemam toliko sitne ruke i rad jednom rukom ne bi bio toliko "otezan" bez obzira koristio sw dodatke ili ne.

 

Isplati li se dati ~1000hrk vise za Samsung Galaxy s10 naspram Samsung Galaxy Note 9-ke?! Koliko sam usporedivao, rekao bih da se ne isplati, no da cujem i vase misljenje.

 Ovdje nemaš što razmišljati već trčiš po svoj Note9 dok ga još ima po toj cijeni.

BMT čet 29.8.2019 19:52

3 su pitanja vezana za Samsungove telefone.

 

1. Je li S serija toliko bolja od A serije da opravdava razliku u cijeni?

2. Je li bolja opcija S9 ili S10e?

3. Je li od S9 ili S10e (već što je bolje), bolja opcija neki mobitel iz A serije? S obzirom da ih ima k'o dreka, više ne hvatam treba li tu gledati A40, A50 ili neki treći.

DiRT čet 29.8.2019 22:43

Ak nemaš para uzmi A40, RN7 il Mi A3, ak imaš malo više, uzmi A50 il Mi 9T, ak te nije briga uzmi S seriju il P30. S10e je bolji od S9, al ak oćeš 2x zoom i bolju bateriju, zaboravi ta 2 moba. S serija je bolja od A serije, nema tu priče. Al A serija je za 90% korisnika i više neg dovoljna.

BMT pet 30.8.2019 07:03
Horatio_Hornblower kaže...

Kad vidim da netko daje 8 i nesto tisuca kuna za s10e i tarifu skuzim da je svit stvarno isa u krasni 🌽... 

 Inače imas flegshipova jeftinijih a boljih od s10 ali su svi vecinom cang slang tj kinezi... 

S tim se slažem. No S10e i S9 koštaju upola manje i bez tarife.

 

Ja pretplatu ne bih uzeo nikad. A50 košta oko 2500 kn, S10e oko 3900 kn. 3900 kn mi je puno, ali ako vrijedi dovoljno više od ovih 2500 kn, možda bih se i odlučio. Dosad sam pokušao dosta kineskih varijanti (kad govorim ja, mislim i na užu obitelj), ali svi su oni nakon dvije godine imali gadnih problema. Neki su imali problema još za vrijeme garancije. S druge strane, i dalje imam jedan Samsung Galaxy s6102 koji radi kao prvog dana, ali već poodavno nema softvera za tako stari Android. Moj otac ima najstariju varijantu Samsunga Galaxy A5 (koja ima, koliko, 5 godina) i nikakvih problema nema s njim. Ja imam tablet Samsung Galaxy Tab S2 koji me masno koštao (iako i dalje ispod 3000 kn) i koji ne bih mijenjao ni za što što se danas nudi (uključujući čak i S3 i S4).

 

Ukratko, ako S10e vrijedi 3900 kn, možda bih i prelomio kad bih znao da će me služiti dugo i dobro, ali ako ne vrijedi razlike od npr. A50, onda definitivno ne bih išao na S seriju. I da, ako bi po kompetitivnoj cijeni bio S8, možda bih i to uzeo, ali nigdje cijenu vidio nisam.

MUĆAK pet 30.8.2019 08:30
BMT kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Kad vidim da netko daje 8 i nesto tisuca kuna za s10e i tarifu skuzim da je svit stvarno isa u krasni 🌽... 

 Inače imas flegshipova jeftinijih a boljih od s10 ali su svi vecinom cang slang tj kinezi... 

S tim se slažem. No S10e i S9 koštaju upola manje i bez tarife.

 

Ja pretplatu ne bih uzeo nikad. A50 košta oko 2500 kn, S10e oko 3900 kn. 3900 kn mi je puno, ali ako vrijedi dovoljno više od ovih 2500 kn, možda bih se i odlučio. Dosad sam pokušao dosta kineskih varijanti (kad govorim ja, mislim i na užu obitelj), ali svi su oni nakon dvije godine imali gadnih problema. Neki su imali problema još za vrijeme garancije. S druge strane, i dalje imam jedan Samsung Galaxy s6102 koji radi kao prvog dana, ali već poodavno nema softvera za tako stari Android. Moj otac ima najstariju varijantu Samsunga Galaxy A5 (koja ima, koliko, 5 godina) i nikakvih problema nema s njim. Ja imam tablet Samsung Galaxy Tab S2 koji me masno koštao (iako i dalje ispod 3000 kn) i koji ne bih mijenjao ni za što što se danas nudi (uključujući čak i S3 i S4).

 

Ukratko, ako S10e vrijedi 3900 kn, možda bih i prelomio kad bih znao da će me služiti dugo i dobro, ali ako ne vrijedi razlike od npr. A50, onda definitivno ne bih išao na S seriju. I da, ako bi po kompetitivnoj cijeni bio S8, možda bih i to uzeo, ali nigdje cijenu vidio nisam.

 Asociraš na moj post Ok,

imaš pravo na svoje razmišljanje ali stvari stoje ovako ja ne dajem 8000 kn samo za mobitel nego i za tarifu u kojoj imam neogr.pozive ,poruke i najvažnije za mene FLAT  internet koji mi je veza za mobitel,tablet i laptop dakle ne koristim fiksni internet i to je to ,

internet na bonove ne koristim jer mi nisu poželjni niti neko riješenje.

Eto zato tražim riješenje u pretplati i najpovoljniju mogućnost za mobitel i tarifu.

Kad već uzimam mobitel na 24 mj. pretplate onda gledam da ipak ne bude neko smeće sa kojim ću imat problema za te dvi godine.

Naravno u granicama mojih mjesečnih mogućnosti za ratu i to je to .

Jel sad malo jasnije

BMT pet 30.8.2019 08:58
MUĆAK kaže...
BMT kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Kad vidim da netko daje 8 i nesto tisuca kuna za s10e i tarifu skuzim da je svit stvarno isa u krasni 🌽... 

 Inače imas flegshipova jeftinijih a boljih od s10 ali su svi vecinom cang slang tj kinezi... 

S tim se slažem. No S10e i S9 koštaju upola manje i bez tarife.

 

Ja pretplatu ne bih uzeo nikad. A50 košta oko 2500 kn, S10e oko 3900 kn. 3900 kn mi je puno, ali ako vrijedi dovoljno više od ovih 2500 kn, možda bih se i odlučio. Dosad sam pokušao dosta kineskih varijanti (kad govorim ja, mislim i na užu obitelj), ali svi su oni nakon dvije godine imali gadnih problema. Neki su imali problema još za vrijeme garancije. S druge strane, i dalje imam jedan Samsung Galaxy s6102 koji radi kao prvog dana, ali već poodavno nema softvera za tako stari Android. Moj otac ima najstariju varijantu Samsunga Galaxy A5 (koja ima, koliko, 5 godina) i nikakvih problema nema s njim. Ja imam tablet Samsung Galaxy Tab S2 koji me masno koštao (iako i dalje ispod 3000 kn) i koji ne bih mijenjao ni za što što se danas nudi (uključujući čak i S3 i S4).

 

Ukratko, ako S10e vrijedi 3900 kn, možda bih i prelomio kad bih znao da će me služiti dugo i dobro, ali ako ne vrijedi razlike od npr. A50, onda definitivno ne bih išao na S seriju. I da, ako bi po kompetitivnoj cijeni bio S8, možda bih i to uzeo, ali nigdje cijenu vidio nisam.

 Asociraš na moj post Ok,

imaš pravo na svoje razmišljanje ali stvari stoje ovako ja ne dajem 8000 kn samo za mobitel nego i za tarifu u kojoj imam neogr.pozive ,poruke i najvažnije za mene FLAT  internet koji mi je veza za mobitel,tablet i laptop dakle ne koristim fiksni internet i to je to ,

internet na bonove ne koristim jer mi nisu poželjni niti neko riješenje.

Eto zato tražim riješenje u pretplati i najpovoljniju mogućnost za mobitel i tarifu.

Kad već uzimam mobitel na 24 mj. pretplate onda gledam da ipak ne bude neko smeće sa kojim ću imat problema za te dvi godine.

Naravno u granicama mojih mjesečnih mogućnosti za ratu i to je to .

Jel sad malo jasnije

I dalje mi opcija pretplate nije prihvatljiva jer pretplata u 24 mjeseca da bih imao ono što bi mi bilo isplativije od bonova bi mi značila dodatni trošak od barem 2500 kn (vjerojatno i više) + stalni strah od prevelikih računa prouzrokovanih ne mojom krivnjom. Što meni znači neograničeni pozivi i SMS-ovi naspram 1000 min i SMS-ova? Baš ništa jer ionako ne potrošim više od toliko. Što mi znači neograničeni internet? To bi mi možda i značilo kad bih se mogao "otkačiti" s fiksne linije u cijelosti. Ali nisam ja sâm u familiji da bih to mogao. Ako i drugi moraju na internet i kad mene nema u blizini, onda moram imati i nekakvu fiksnu opciju, a ako je imam, onda mi ne treba neograničeni internet na telefonu nego mi je dosta i nekoliko gigabajta prometa, pogotovo u kombinaciji gdje se povremeno može dobiti i neograničen pristup za malu nadoknadu.

Horatio_Hornblower pet 30.8.2019 09:06

Iskreno a50 ako kosta 2500kn za to se uzme meizu 16th koji ga jede u svemu osim u sotu ali i tu mrtav hladan izdrzi od jutra do navecer bez greske uz to da je za pola sata 45 min pun... 

Imas i lg v30 ako ne volis kineze i to su mi sad prva dva pala na pamet sad zamisli da je malo istrazit sto se nudi a ne ic kupit mobitel loji je neupotrebljiv jer u podne je baterija prazna.... 

DiRT pet 30.8.2019 09:42

Cesto budu akcije tak da A50 ispadne 1999kn, a S10e cca 3300kn. Realno vrijede i manje al i ovo je ok cijena ko oce uzet. Druga stvar kaj ima i ostalih marki koje su bolje i jace za istu cijenu, al kad nekima ne pase zbog vise razloga nek se drze samsunga, ne mogu previse pogrijesit.

dennocro uto 3.9.2019 20:28

se isplati preci sa s9+ na s10, morao bi doplatiti nekih 200/300kn s9+ je star god dana, vidim da ima 100mah manje bateriju, su sredili sta firmware, jer mi trenutno na 10% a imam mozda 2.30h sot. za s10+ mi se iskreno ne da dosta doplacivati posto sam ovaj uzeo prosle god. ili ima neka bolja solucija od s10

thebatman uto 3.9.2019 20:39
dennocro kaže...

se isplati preci sa s9+ na s10, morao bi doplatiti nekih 200/300kn s9+ je star god dana, vidim da ima 100mah manje bateriju, su sredili sta firmware, jer mi trenutno na 10% a imam mozda 2.30h sot. za s10+ mi se iskreno ne da dosta doplacivati posto sam ovaj uzeo prosle god. ili ima neka bolja solucija od s10

 Ako je tako mala nadoplata itekako. Ultrawide, bolji cpu, bolji battery life bar 15%

sendjo pet 6.9.2019 10:51

Trenutno imam P9 koji lagano počinje rikavati (recimo fingerprint sensor više ne funkcionira).. i zapela mi je za oko ponuda u Sancta Domenica Honor 10 za 1700kn.. 

 

ima li tko ideju koliko je kamera lošija na Honor 10 u odnosu na kameru sa Leica optikom na Huawei P9? fotke na P9 su mi savršene za moje potrebe pa ne bi htjeo sa konja na magarca

crew001 pet 6.9.2019 21:25

Pozdrav,

 

Trebam pomoć pri odabiru uređaja, naime, dvoumim se između : 

 

- Mate 20 Pro 

 

- Xiaomi Mi9.

 

Trenutno sam na Mate 9 koji je nakon 2 i pol godine (izvanrednog držanja) skoro kao nov. Lagano je počeo trzati pa je i mene strah i trzam. Ne bih htio ostati iznenađen jedan dan...

 

Dao bih šansu Mi9 svakako no malo sam skeptičan s obzirom da trenutni Mate 9 ima jaču bateriju od nove Mi9-ke. Koliko odlazi kroz dan, nekim prosječnim korištenjem i tu i tamo kojom igricom?

 

Nisam ovisan o kameri što se tiče slika i sam video mi je nešto bitniji. 

 

Molim Vas za pomoć jer ću poludit i kupit novi Mate 9 

 

Hvala!

 

 

 

 

 

Ziga pet 6.9.2019 23:28
crew001 kaže...

Pozdrav,

 

Trebam pomoć pri odabiru uređaja, naime, dvoumim se između : 

 

- Mate 20 Pro 

 

- Xiaomi Mi9.

 

Trenutno sam na Mate 9 koji je nakon 2 i pol godine (izvanrednog držanja) skoro kao nov. Lagano je počeo trzati pa je i mene strah i trzam. Ne bih htio ostati iznenađen jedan dan...

 

Dao bih šansu Mi9 svakako no malo sam skeptičan s obzirom da trenutni Mate 9 ima jaču bateriju od nove Mi9-ke. Koliko odlazi kroz dan, nekim prosječnim korištenjem i tu i tamo kojom igricom?

 

Nisam ovisan o kameri što se tiče slika i sam video mi je nešto bitniji. 

 

Molim Vas za pomoć jer ću poludit i kupit novi Mate 9 

 

Hvala!

 

 

 

 

 

 Istu dilemu sam imao prije 3 tjedna...

 

kupio MI 9 i nisam požalio ni kune ni sekunde

 

Jutros u 7 sam ga skinuo s punjača, baterija je na 41% trenutno. Cijeli dan aktivan Wifi/4G, fotografiranje, pregled youtube videa, telefoniranje

 

Meni je baterija najmanje bitna stavka u eri brzog punjenja, quick charge 4+ puni ko lud, a naručio sam i 20w bežični punjač....

ja sam se bojao da će mi na mobitelu faliti optička stabilzacija slike, no uvjerio sam se da mi je posve nepotrebna 

 

kupio isti dan Spigen armor + zaštitno staklo jer TPU maska koju dobiješ s njime nije neka sreća

 

 

 

 

 

 

jayjay1 ned 8.9.2019 16:45

Pozdrav,

 

planiram kupiti mobitel. Zadnje 4 godine koristim Samsungove galaxy s6 i galaxy s8. Logičnim slijedom bacio sam oko na galaxy s10, kojime po viđenom u recenzijama oduševio u svim pogledima, osim po pitanju baterije koja mi je ostala jedini upitnik. Da li je ona zaista toliko loša, gora nego na prethodnicima? Nekim recenzetima je ona solidna, drži čak dulje od 1 dana, a drugima je katastrofalna. Ima li neko 10-ku duže vrijeme pa da kaže svoja iskustva, koliko 'Screen on time'-a uspije izvući s jednim punjenjem? S druge strane tu je i Mi 9T Pro, koji dolazi kao druga opcija, sa svojim Snapdragonom 855, 4000mAh baterijom i zaslonom bez rupice po cijeni od 3500kn za 6/128 verziju. Kod njega me najviše brinu kamere, ali čuo sam da ih instalacija Gcam-a podiže na razinu više. Isto tako nemam osobnog iskustva s Xiaomi uređajima, ali poznanici su imali ne toliko pozitivna. Jednome se A2 kvario 3 puta da bi mu iz servisa rekli da mu je matična oksidirala i bila u doticaju s vodom, iako nije. Drugome se sama od sebe napuhala baterija na Mi6. To su stariji uređaji, vjerovatno su napredovali kroz nekoliko generacija, a svi ih hvale u zadnje vrijeme pa mi njihovoe priče nisu presudne. S druge strane S10 se na oglasnicima može naći za nekih 4300kn, pa me zanima Vaše mišljenje koji je bolji izbor i isplati li se dati 100 EUR više za Samsung? Hvala.

vex3855 ned 8.9.2019 18:05

Pozdrav,

 

trenutno imam Huawei P10 s kojim sam više manje dosta zadovoljan.

S brzinom i procesorom sam super zadovoljan jer nakon skoro 2 godine korištenja sve otvara u sekundi.

Onime cime bas i nisam zadovoljan za ova malo modernija vremena (on je iz 2017) je baterija koja je dosta slaba i ekran koji je za danasnje pojmove mali 5.1".

S obzirom da tati krepava njegov mob mislio sam mu dati moj P10 jer je jos uredu mob, a sebi mozda nesto novo uzeti.

 

Par stvari koje bi volio: ekran bar nekih 6"- 6.3" ili tu negdje, bateriju 4000mah (sa bar nekim brzim punjenjem cca ak ima 18w) i recimo ok procesor.

Nisam neki ekstra full zahtjevan korisnik, mob mi koristi za net surfanje, whats app, facebook i volio bi veći ekran od sadasnjeg jer znam raditi noćne smjene kad nema bas pretjerano posla pa

bi na njega stavio koju seriju da mi skrati vrijeme.

Igrice ne igram.

Kamera nije pretjerano bitna, za pofotkat nekaj za whats app ili fejs mislim da je većina ok.

 

Ima li smisla ići na nekaj tipa Mi a3, Note 7, Samsung A50, P30 lite, Mate 20 lite sa mojeg telefona? Mozda pricekat note 8 koji sad dolazi (makar mi djeluje jednako ko i note 7)?

Mislim da bi mi Mi 9t bio overkill koliko god da mi izgleda bomba i djeluje vrhunski.

 

Thx

 

e da, glavno pitanje, kak u zadnje vrijeme stoji xiaomi s pristizanjem notifikacija sa društvenih mreža, znam da je to prije znalo kasniti ili ne dolaziti

deepshitcro pon 9.9.2019 10:22

Pozz ekipice. Jedno pitanje, susjed bi uzeo mob do 2300-2400kn. Bitno je da je mob fluidan, baterija solidna i da je kamera sto bolja. Prioritet bi ipak bila kamera... Ekran ne mora biti velik, stovise svidja mu se velicina tipa xperia Z3. Bitno mu je da mob bude nov iz trgovine u hr, brand nebitan. Samo android dolazi u obzir.
Lp i hvala na odgovorima

vex3855 pon 9.9.2019 11:10

Na moje pitanje par upisa gore nisam dobio odgovor pa da probam u formi ankete sa ponuđenim odgovorima.

 

Znaci trebam mob, koristio bi se za najviše surfanje internetom, whats app, tu i tamo pogledat seriju  kad radim noćne, važno je da

radi fluidno i brzo, bateriju da ima cca 4000mah s brzim punjenjem i ok ekran.

 

Kamera mi nije presudna i ne igram igrice.

 

Ponuđeni odgovori su dole

 

Thx

 

edit: P30 lite