Chriss sub 3.8.2019 21:58
zuper kaže...
A zašto bi išao na Lenovo, kojeg nema skoro nitko i bez obzira na mrvicu nižu cijenu, kad je Redmi provjereno odlična kupnja sa ogromnom bazom korisnika

 

Ma znam da je Redmi odlicna kupnja i da nije velika razlika u cijeni al opet Lenovo ima Snap710, 3kamere,... i ako je soft sreden do sada, zasto ne, nije to neki Cubot.

(cijenu spominjem iz razloga sto Redmi nudi odlican hardver za svoju cijenu a Lenovo nudi nemalu razliku u hardveru za nizu cijenu)

 

U svakom slucaju zanimljiva je ova borba i same cijene za hardver koji se dobije u ovom cjenovnom rangu, bio to Xiaomi, Lenovo, Realme,... ili nesto cetvrto/peto :)

Svakako na nasu korist :D

 

 

xiaomi007 kaže...
Ziga kaže...
što u konačici za moju glavu znači 3.8 puta veći indeks zračenja? (često telefoniram)

 :facepalm:

Kakva pitanja postavljaš, sumnjam da ti zračenje može nešto posebno naštetiti glavi.

 

Na stranu misljenje o zracenju, Njegovo pitanje je na mjestu, tvoj odgovor bas i ne...

 

Ti sumnjas?

Vidim "istrazio" si tu tematiku...


A da ima negativnog ucinka se ja mislim mozemo sloziti, pitanje je u kojoj mjeri...

 

Mi smo bio-elektricna bica i umjetne frekvencije/zracenja negativno utjecu na nas.

 

Pogledaj testiranja na biljkama kako propadaju odnosno daleko slabije rastu one koje su bile pored routera u usporedbi s onima koje su stajale u prostoru bez wifi-a.

 

Nije problem sta svi imaju misljenje o zracenju, dapace, niti sta se vecina ne potrudi istraziti malo ALI je problem kada netko poput tebe s niti malo ulozenog vremena u ovu problematiku ide vrijedati nekoga tko je lijepo pitao.

Udaras mu facepalm i kazes : "Kakva pitanja postavljaš" ... 

xiaomi007 sub 3.8.2019 22:32
Chriss kaže...
Ti sumnjas?

Vidim "istrazio" si tu tematiku...

 

Nije problem sta svi imaju misljenje o zracenju, dapace, niti sta se vecina ne potrudi istraziti malo ALI je problem kada netko poput tebe s niti malo ulozenog vremena u ovu problematiku ide vrijedati nekoga tko je lijepo pitao.

Udaras mu facepalm i kazes : "Kakva pitanja postavljaš" ... 

 Ne trkeljaj molim te.

Nismo mi tu na forumu da istražujemo tu tematiku niti ja trebam "uložiti vrijeme u ovu problematiku", postoji hrpa plaćenih stručnjaka koji rade dugogodišnje laboratorijske testove, analize i donose zaključke.

Da Xiaomi odskače od neke norme i da su njihovi modeli štetni onda ni ne bi dobili dozvolu da se prodaju - logika zdravog razuma.

 

100 milijuna ljudi na svijetu koristi Xiaomi telefone, i sad se nađe neki pametnjaković propitkivati štetnost zračenja, a nađe se još veći pametnjaković (ti) koji će lupetat o biljkama.

Ostavi se nečega što ni najmanje ne razumiješ, ako je neki proizvod stavljen na tržište onda znači da je sve u redu s njime.

Ali uvijek možeš umotati glavu u alu foliju ako se želiš zaštititi.

 

 

CyberDemonVZ sub 3.8.2019 22:44
Chriss kaže...

Pogledaj testiranja na biljkama kako propadaju odnosno daleko slabije rastu one koje su bile pored routera u usporedbi s onima koje su stajale u prostoru bez wifi-a.

 Misliš na ovo?

https://www.mnn.com/health/healthy-spaces/blogs/student-science-experiment-finds-plants-wont-grow-near-wi-fi-router

 

To je napravila neka cura u školi, i izgleda da se dosta članaka veže na tu temu

https://hothardware.com/news/if-plants-cant-grow-near-your-wifi-router-imagine-what-its-doing-to-your-body

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2524598/Experiment-finds-plants-die-placed-internet-Wi-Fi-routers.html

https://www.reddit.com/r/skeptic/comments/1ezb5g/student_science_experiment_finds_plants_wont_grow/

 

I nitko od njih nije ponovio eksperiment, nego samo piše o tom članku.

 

A kad gledavm videje, svima raste bez problema.

https://www.youtube.com/watch?v=QiASgl5J-4Q

https://www.youtube.com/watch?v=scjF0qyis8A

 

Ako imaš prilike, ti sam doma napravi taj ekpreiment. Samo nemoj posudu staviti ravno na router ako imaš neki koji se jako grije, nego pokraj. Da ne spržiš sjemenke i onda to pripišeš zračenju.

Chriss ned 4.8.2019 01:08
xiaomi007 kaže...
Chriss kaže...
Ti sumnjas?

Vidim "istrazio" si tu tematiku...

 

Nije problem sta svi imaju misljenje o zracenju, dapace, niti sta se vecina ne potrudi istraziti malo ALI je problem kada netko poput tebe s niti malo ulozenog vremena u ovu problematiku ide vrijedati nekoga tko je lijepo pitao.

Udaras mu facepalm i kazes : "Kakva pitanja postavljaš" ... 

 Ne trkeljaj molim te.

Nismo mi tu na forumu da istražujemo tu tematiku niti ja trebam "uložiti vrijeme u ovu problematiku", postoji hrpa plaćenih stručnjaka koji rade dugogodišnje laboratorijske testove, analize i donose zaključke.

Da Xiaomi odskače od neke norme i da su njihovi modeli štetni onda ni ne bi dobili dozvolu da se prodaju - logika zdravog razuma.

 

100 milijuna ljudi na svijetu koristi Xiaomi telefone, i sad se nađe neki pametnjaković propitkivati štetnost zračenja, a nađe se još veći pametnjaković (ti) koji će lupetat o biljkama.

Ostavi se nečega što ni najmanje ne razumiješ, ako je neki proizvod stavljen na tržište onda znači da je sve u redu s njime.

Ali uvijek možeš umotati glavu u alu foliju ako se želiš zaštititi.

 

 

 

Nije problem u zracenju niti istrazivanju nego u tvom ponasanju i spustanju drugima bez pokrica i kulture, sto je poznato nekim kolegama s drugih tema.

Pokusaj se obuzdati i ne vrijedati druge bzvz...

Nitko te ne tjera da istrazujes odnosno ulazes svoje vrijeme u to pa me molim te postedi i ti mene ne tjeraj da gledam lijecenje tvojih kompleksa po cijelom forumu...

 

Xiaomi je dobio dozvolu jer su zracenja ispod ogranicenja sto ne znaci da ne zraci triput vise od nekog drugog mobitela, moze zraciti i triput manje posto nisam siguran u vjerodostojnost tih testiranja jer se mogu manipulirati na razne nacine, ali ta tvoja prica da Xiaomi ne zraci vise od drugih zbog dozvole koju je dobio ne drzi vodu.

 

Puno proizvoda je stavljeno na trziste pa ne znaci da je sve u redu s njima ako su dobili dozvolu, sto naravno ne znaci da nesto nije u redu sa Xiaomi-em, samo skrecem paznju na tvoju logiku crno-bijelog.

 

I gmo hrana se gura po necijim zakonima i ima dozvole al si valjda do sada skuzio da nije dobro za ljudsko zdravlje.

 

Zakoni i dozvole nisu svetinja niti dolaze od svetaca.

 

 

CyberDemonVZ kaže...
Chriss kaže...

Pogledaj testiranja na biljkama kako propadaju odnosno daleko slabije rastu one koje su bile pored routera u usporedbi s onima koje su stajale u prostoru bez wifi-a.

 Misliš na ovo?

https://www.mnn.com/health/healthy-spaces/blogs/student-science-experiment-finds-plants-wont-grow-near-wi-fi-router

 

To je napravila neka cura u školi, i izgleda da se dosta članaka veže na tu temu

https://hothardware.com/news/if-plants-cant-grow-near-your-wifi-router-imagine-what-its-doing-to-your-body

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2524598/Experiment-finds-plants-die-placed-internet-Wi-Fi-routers.html

https://www.reddit.com/r/skeptic/comments/1ezb5g/student_science_experiment_finds_plants_wont_grow/

 

I nitko od njih nije ponovio eksperiment, nego samo piše o tom članku.

 

A kad gledavm videje, svima raste bez problema.

https://www.youtube.com/watch?v=QiASgl5J-4Q

https://www.youtube.com/watch?v=scjF0qyis8A

 

Ako imaš prilike, ti sam doma napravi taj ekpreiment. Samo nemoj posudu staviti ravno na router ako imaš neki koji se jako grije, nego pokraj. Da ne spržiš sjemenke i onda to pripišeš zračenju.

 

Ima vise izvora i razlicith testiranja, nisam siguran da se radilo o ovome, ja mislim da su u vlastitoj kuci radili...

 

Cak i da su ih svi przili na routeru, izbacimo biljke iz price, mislis da nema stete za ljudsko tijelo?

 

Ma i nebitno na kraju, slazemo se da se ne slazemo, razlog mog pisanja je ionako bio ponasanje Xiaomi-evog tajnog agenta koji se pokazao i po drugim temama, pretpostavljam da znas o cemu pricam...

 

CyberDemonVZ ned 4.8.2019 08:48
Chriss kaže...

Cak i da su ih svi przili na routeru, izbacimo biljke iz price, mislis da nema stete za ljudsko tijelo?

 Nemam pojma, i mene zanima odgovor!

 

Ali danas smo okruženi bežičnim uređajima, a živimo duplo dulje nego prije koju stotinu godina kad nije bilo ni jednog.

 

Ima ljudi kojima je posao raditi s routerima 8 sati svaki dan godinama, pa nisam vidio ni jedan članak da imaju više bolesti nego ljudi koji nisu u kontaktu s bežičnim opremom...

 

Stvarno napravi test s biljkama, pa nam reci što se dogodilo.

 

Evo, moja žena je prošli tjedan stavila akvarij pokraj routera, pa javim ako će se nešto sumnjivo događati. :D Ako ribama narastu noge npr

Ziga pon 5.8.2019 22:28
xiaomi007 kaže...

 Ne trkeljaj molim te.

Nismo mi tu na forumu da istražujemo tu tematiku niti ja trebam "uložiti vrijeme u ovu problematiku", postoji hrpa plaćenih stručnjaka koji rade dugogodišnje laboratorijske testove, analize i donose zaključke.

Da Xiaomi odskače od neke norme i da su njihovi modeli štetni onda ni ne bi dobili dozvolu da se prodaju - logika zdravog razuma.

 

100 milijuna ljudi na svijetu koristi Xiaomi telefone, i sad se nađe neki pametnjaković propitkivati štetnost zračenja, a nađe se još veći pametnjaković (ti) koji će lupetat o biljkama.

Ostavi se nečega što ni najmanje ne razumiješ, ako je neki proizvod stavljen na tržište onda znači da je sve u redu s njime.

Ali uvijek možeš umotati glavu u alu foliju ako se želiš zaštititi.

 

 

 spamaš nepotrebno + 3 tjedna si tu i prosipavaš pamet

 

ja sam pitao kakvog utjecaja na mene ima veći SAR, želim odgovor korisnika foruma koji se u to razumije (ako se uopće nađe korisnik koji može objasniti)

I nisam pametnjaković niti propitkujem o štetnosti već pitam o utjecaju različitih mjernih vrijednosti između dva uređaja

 

da sam htio kometar poput tvog pitao bih nekog balonju iz osnovne škole iz zgrade

 

 

 

 

 

 

 

xiaomi007 pon 5.8.2019 22:58
Ziga kaže...
već pitam o utjecaju različitih mjernih vrijednosti između dva uređaja

 Pitaš gluposti, ukratko rečeno.

Ako želiš čitati o zračenju onda koristi google, valjda si čuo za njega, ima hrpa članaka, a ne da ovdje sad spamaš temu i pokrećeš besmislene rasprave.

gnomisa uto 6.8.2019 12:50

Suzio sam izbor na S9+ i P30. Oba se mogu naći za oko 3300 kn na njušci (samo novi kupujem s računom). Ostalo mi je preskupo (P30pro, S10, Oneplus 7 pro itd.). E sad, P30 ima bolju bateriju i ravan ekran, S9+ ima puno bolji video snimak, ostalo je tu negdje, fotke su kod oba odlične kao i ekrani. S9+ ima i stereo zvučnike ali to mi nije dealbraker. Ravan ekran mi je bolji, edge mi nekako deformira sliku a i podložniji je pucanju ako padne na rub. S maskicom ili bez.

I što sad uzet? Sad imam S7 koji ima i goru bateriju od S9+ i već sam se navikao gasiti 4g, wifi, gps kad ne koristim i laprdam po svjetlini ekrna ovisno o potrebi. BT disablerom sam pogasio i bloatware. Ali opet, glupo se zajebavat s takvim stvarima a dao 3+ tkn za mob. S druge strane ne snimam puno videa ali kako to radi huawei je loše. Stabilizacija mu je loša a prednja kamera kad ju mičeš glava se deformira. Smiješno. Fotke su kažem, odlučne kod oba moba s tim da P30 ima nešto bolje noćne fotke (nije mi tak bitno).

Koji sad uzet? Skužio sam da radim puno više fotki nego videa, sve češće gledam podcastove na youtubu, serije, web surfanje....U igri je bio i Mi9 ali on ima fakat osjetno lošiju kameru od oba gore navedena ali u ostalom je jako dobar.

Ziga uto 6.8.2019 13:28
gnomisa kaže...

Suzio sam izbor na S9+ i P30. Oba se mogu naći za oko 3300 kn na njušci (samo novi kupujem s računom). Ostalo mi je preskupo (P30pro, S10, Oneplus 7 pro itd.). E sad, P30 ima bolju bateriju i ravan ekran, S9+ ima puno bolji video snimak, ostalo je tu negdje, fotke su kod oba odlične kao i ekrani. S9+ ima i stereo zvučnike ali to mi nije dealbraker. Ravan ekran mi je bolji, edge mi nekako deformira sliku a i podložniji je pucanju ako padne na rub. S maskicom ili bez.

I što sad uzet? Sad imam S7 koji ima i goru bateriju od S9+ i već sam se navikao gasiti 4g, wifi, gps kad ne koristim i laprdam po svjetlini ekrna ovisno o potrebi. BT disablerom sam pogasio i bloatware. Ali opet, glupo se zajebavat s takvim stvarima a dao 3+ tkn za mob. S druge strane ne snimam puno videa ali kako to radi huawei je loše. Stabilizacija mu je loša a prednja kamera kad ju mičeš glava se deformira. Smiješno. Fotke su kažem, odlučne kod oba moba s tim da P30 ima nešto bolje noćne fotke (nije mi tak bitno).

Koji sad uzet? Skužio sam da radim puno više fotki nego videa, sve češće gledam podcastove na youtubu, serije, web surfanje....U igri je bio i Mi9 ali on ima fakat osjetno lošiju kameru od oba gore navedena ali u ostalom je jako dobar.

 Zanimljivo je da si P30  stavio uz bok s S9+ koji je stariji uređaj od P30

 

P30: lakši, brži cpu, brži gpu, nešto veći omjer displaya,bolji optički zoom, jača slušalica za razgovor

S9+:  IP68, veći dpi, OIS na obje kamere, manji otvor blende na selfie kameri, ima barometar, mjerač okucaja srca, SpO2, podržava bežično punjenje,

 

Imao sam i Samsung i Huawei svaki je dobar na svoj način

gnomisa uto 6.8.2019 14:28
Ziga kaže...
gnomisa kaže...

Suzio sam izbor na S9+ i P30. Oba se mogu naći za oko 3300 kn na njušci (samo novi kupujem s računom). Ostalo mi je preskupo (P30pro, S10, Oneplus 7 pro itd.). E sad, P30 ima bolju bateriju i ravan ekran, S9+ ima puno bolji video snimak, ostalo je tu negdje, fotke su kod oba odlične kao i ekrani. S9+ ima i stereo zvučnike ali to mi nije dealbraker. Ravan ekran mi je bolji, edge mi nekako deformira sliku a i podložniji je pucanju ako padne na rub. S maskicom ili bez.

I što sad uzet? Sad imam S7 koji ima i goru bateriju od S9+ i već sam se navikao gasiti 4g, wifi, gps kad ne koristim i laprdam po svjetlini ekrna ovisno o potrebi. BT disablerom sam pogasio i bloatware. Ali opet, glupo se zajebavat s takvim stvarima a dao 3+ tkn za mob. S druge strane ne snimam puno videa ali kako to radi huawei je loše. Stabilizacija mu je loša a prednja kamera kad ju mičeš glava se deformira. Smiješno. Fotke su kažem, odlučne kod oba moba s tim da P30 ima nešto bolje noćne fotke (nije mi tak bitno).

Koji sad uzet? Skužio sam da radim puno više fotki nego videa, sve češće gledam podcastove na youtubu, serije, web surfanje....U igri je bio i Mi9 ali on ima fakat osjetno lošiju kameru od oba gore navedena ali u ostalom je jako dobar.

 Zanimljivo je da si P30  stavio uz bok s S9+ koji je stariji uređaj od P30

 

P30: lakši, brži cpu, brži gpu, nešto veći omjer displaya,bolji optički zoom, jača slušalica za razgovor

S9+:  IP68, veći dpi, OIS na obje kamere, manji otvor blende na selfie kameri, ima barometar, mjerač okucaja srca, SpO2, podržava bežično punjenje,

 

Imao sam i Samsung i Huawei svaki je dobar na svoj način

 S9+ je i dalje super uređaj a cjenom je sada negdje kao i P30 (njuškalo). Gledam što mogu dobit za tu lovu. Mislim da u realnom svijetu nije baš neka velika razlika u brzini između ta dva bar ne po onim testovima koje sam gledao. Kad smo kod toga i S7 vrti sve solidno i dalje.

CyberDemonVZ uto 6.8.2019 19:44
gnomisa kaže...

Suzio sam izbor na S9+ i P30. Oba se mogu naći za oko 3300 kn na njušci (samo novi kupujem s računom).....

 Isto i ja razmišljam.

I uzeo bi S9+.

 

Pazi sad razlog.

1.) S9+ ima 1440p, a P30 samo 1080p rezoluciju. Htio bi raditi na takvom uređaju da vidim dal se to uopće vidi.

2.) Samsung ima svoj Gear VR, koji je prilično dobro podržan od developera. I najzanimljivije mi je da su napravili Minecraft za njega :D Eto, to je moj razlog da bi radije S9+, da malo probam poor's man VR :D Ono, nešto sasvim drugačije, da nebude: ekran, baterija, kamera...

 

Btw, likovi iz https://riftcat.com/vridge su napravili emulator za Oculus i HTC Vive i s S9+ možeš igrati podržane VR igre na Steamu!!

gnomisa uto 6.8.2019 20:56

VR mi nebitan...rezoluciju ne kuzim bas a saltao sam uhd i 1080p na S7. Na telefonu nebitno..vise me brine baterija kod S9+ i video kod P30. Edge jos pregrmim iako mi je to debilno samo iskrivljava sliku i sklono pucanju ako mob padne na rub.

EricCartman sri 7.8.2019 17:58
Ziga kaže...

Trenutno imam mobitel Samsung koji ima SAR iznos: 0.36 W/kg (head)    1.39 W/kg (body)   

pikiram noviji Xiaomi koji ima SAR iznos:          1.39 W/kg (head)    1.30 W/kg (body)  

 

što u konačici za moju glavu znači 3.8 puta veći indeks zračenja? (često telefoniram)

 

 

 Pa ak te tolko brine, nabavi bluetooth il obične slušalice.

jurica_m čet 8.8.2019 00:24

Ja ti koristim iPhone 6s vec godinu i pol i mogu ti kao nezahtjevnom korisniku toplo preporučiti. Telefon radi odlično, nema trzanja, najnoviji iOS, dobiva sad na jesen iOS 13. Jedina mana mu je baterija koja, po meni, kratko traje. Ali, svatko mobitel koristi drukcije. U svakom slucaju, ako zelis pouzdan mob s kojim nema puno prckanja, vec koji radi od prvog dana bez grjeske, moja topla preporuka.

DiRT čet 8.8.2019 14:00
Boixus Nois PS kaže...

pitanje...trenutno imam a5 2017 i vrijeme je za novi zbog ratkog vijeka baterije.

 

Ima li koji model o jest flagship killer po novim izrazima da se može naći do 2500kn?

Uzmi si A70. Ogroman mob, odličan ekran, velika baterija, brzo punjenje, specs su više neg dovoljne za prosječnog čak i iznadprosječnog korisnika.

 

Flagship killer može biti jedino Mi 9 koji je cca 3000kn.

mile59 čet 8.8.2019 21:29
Hacker002 kaže...

Jedno čudno pitanje, koliko realno vrijedi iPhone 6 32GB kupljen prije godinu dana? Mint stanje, nije ni korišten, samo je bio upaljen doslovno, baterija traje po 4,5 dana jer se ne dira.

 max 1500 kn

Hacker002 čet 8.8.2019 22:39
mile59 kaže...
Hacker002 kaže...

Jedno čudno pitanje, koliko realno vrijedi iPhone 6 32GB kupljen prije godinu dana? Mint stanje, nije ni korišten, samo je bio upaljen doslovno, baterija traje po 4,5 dana jer se ne dira.

 max 1500 kn

 Da, gledam malo po njuškalu i mislim da bi mogao dobit 1000 bez problema. Stvarno nenormalno, pa mobitel je izašao 2014-e 

Tkozna pet 9.8.2019 13:15

Uzimam novi mob, ali sam malo neodlucan pa ako moze neki forumas dat koji prijedlog.

 

U neki uzi izbor stavio sam Huawei P30, Galaxy S10e, Xiaomi mi9t (ili mi 9t). Sad trenutno imam S7 preko 2 i pol godine, jos me sluzi, ali razbijen je cijeli, cak i kamera malo.

 

Ono sto mi je najbitnije su kamera (vise fotke nego video) i baterija (autonomija +'fast charging), ostale stvari poput fluidnosti, dizajna i cpu-a zadovoljavaju svi.

 

Imam ponudu za P30 za 2900 novi zapakiran, 128 gb, 6gb RAM. I mogu ga doslovno otplatiti u 2 god ili u par mjeseci, moj je izbor.

 

Moze nekakav prijedlog?

DDavorin pet 9.8.2019 14:39
Tkozna kaže...

Uzimam novi mob, ali sam malo neodlucan pa ako moze neki forumas dat koji prijedlog.

 

U neki uzi izbor stavio sam Huawei P30, Galaxy S10e, Xiaomi mi9t (ili mi 9t). Sad trenutno imam S7 preko 2 i pol godine, jos me sluzi, ali razbijen je cijeli, cak i kamera malo.

 

Ono sto mi je najbitnije su kamera (vise fotke nego video) i baterija (autonomija +'fast charging), ostale stvari poput fluidnosti, dizajna i cpu-a zadovoljavaju svi.

 

Imam ponudu za P30 za 2900 novi zapakiran, 128 gb, 6gb RAM. I mogu ga doslovno otplatiti u 2 god ili u par mjeseci, moj je izbor.

 

Moze nekakav prijedlog?

 Huawei p30 lite