thebatman ned 23.6.2019 14:49
summus kaže...

A mogla bi im cijena opet ići gore. Osobno nikad prije nisam Huawei uzimao u razmatranje jer mi EMUI ne odgovara (što bliže čistom Androidu to bolje) ali kako cijena pada sve manje imam prigovora na Huawei. Za ovaj Mata 20 X je potvrđeno da se dobiti sljedeću nadogradnju OS-a temeljenu na Android Q. Isto kao što za OnePlus 7 Pro imam sve više prigovora jer su cijenom otišli gore (iako je to još uvijek dobar omjer koliko dobiješ za svoje novce) tako sam sad za Huawei spreman zažmiriti na jedno oko. Ako pustimo sa strane ovo što se događa zbog trgovinskog rata, gledajući samo hardware je li Huawei Mate 20 X za 550€ dobra kupnja ili ne?

 Po meni da. Ogroman ekran i baterija, top notch chipset, sasvim sposobne kamere.

 

Zašto ne.

 

Gdje ga ima za tu cijenu?

mata94 ned 23.6.2019 19:25

Pozdrav ekipa, trebam pomoć oko odabira mobitela do 2000 kn. Vidim malo iznad da je all-round preporuka jednog člana foruma Xiaomi Redmi Note 7. 

 

Mobitel je za curu i prioritet joj je kvalitetna kamera (dosad imala Samsung Galaxy S6 s OIS). Bilo bi dobro kada bi mob imao OIS, ali nije presudno jer noviji mobiteli s PDAF imaju kvalitetne kamere. 

Mobitel bismo kupili u Hrvatskoj s našom garancijom, mogu razmotriti kupovinu i izvan HR ako bismo uštedili, a da se isplati imati bez HR garancije.

 

 

 

 

 

Reef pon 24.6.2019 12:02

Pozdrav, treba mi preporuka uređaja koji ne odskaće previše od 2500 kuna. Što bliže tome to bolje. Mobitele ne mijenjam redovito pa bi bilo dobro da za godinu dana ne bude neupotrebljiv. Veličina cca 6"-6.2", gledao sam veličine 6,4" i čini mi se prevelik al ajde nije presudno ako je nešto best buy. Bitnija osobina bi mu trebala biti kamera. Znam da ne mogu dobit za te novce P30 Pro al ipak da kamera bude malo iznad prosjeka. Njuškalo dolazi u obzir samo ako je uređaj nov i sa garancijom što znači da je plaćanje gotovinom. Do sada sam koristio uglavnom Samsungove uređaje i bio sam relativno zadovoljan, sin ima Honor 10 i za sada je OK tako da je u tome smjeru krenula potražnja. Prvo sam imao u vidu S9 ili S9+, ali neki ljudi stvarno ne gledaju oglase pa traže više nego što trenutno košta u trgovini. Ne znam koliko je pametno iči na još stariju generaciju pa gledati recimo S8+ ili se ipak držat novijeg, recimo Xiaomi Mi9 SE (malo sam skeptičan prema tom Xiaomi-u, možda bezrazložno). Ova nova Samsung A serija mi je totalna nepoznanica. Nekada je A serija bila "mid range" sada je ili A ili S a i nekao su mi dimenzije pretjerane, sve bliže tabletu. Onaj Poco kada je izašao mi je bio preplastičan, iako su mu iznutrice vjerojatno bolje od konkurencije al...  Ako netko ima preporuku bio bi veoma zahvalan jer bi trebao obavit kupnju što prije, nisam siguran da će A5 još dugo (krcnuo mi je ekran).

Hvala!

Atila18 uto 25.6.2019 15:52

Huawei mate 10 pro... Sigurno najbolji odabir za taj novac... Odlicna baterija koja se jako brzo puni(4000 mah) , odlican procesor 6GB/128GB(hisilicon kirin 970) , odlicna dvostruka leica kamera, odlican ravni a ne zakrivljeni ekran(oled 6,0")... I na kraju uz sve to odlicna cijena...PS uskoro izlazi android Q, a navedeni smartphone ce dobiti azuriranje za tu najnovijiu inacicu androida..

MUĆAK sri 26.6.2019 19:37

 

U dilemi sam između Samsung S10e i Huawei P30 i Honor V20 
kod ova dva Kineza velikim hendikepom bar za mene smatram kod P30 korištenje te njihove Nano kartice znači ostale odj. a Honor V20 ni nema utor za karticu.
Utor za MC držim jako bitnim u izboru mobitela .
E sad jeli to vrijedno kvalitete ova dva Kineza u odnosu na Zamzunga jer mi se čini da su Kinezi kvalitetniji.
Dali ova dva Kineza podržavaju OTG funkciju pa da preko adaptera ili kabela koristim drugu vrstu memorije.
Što napravit molim mišljenje HITNO je.
thebatman pet 28.6.2019 14:01
javax kaže...

Koji je mob od ovih najbolji izbor?

Cijenom su svi poprilicno jednaki.

 

 

 

javax kaže...

Vidim da je S10e odnio pobjedu, pa ako možete samo napisati koje su sve prednosti S10e u odnosu na P30 Pro?

I da li se isplati dodati 1800kn za iPhone XS ili je bolje uzeti S10e/P30 Pro?

 Ma ne slušaj ih, samsung sektaši.

 

P30 pro ima bolje kamere main i wide, o tele necu niti pricat.

Bar duplo bolji battery life.

 

S10e nema niti jednu stvar po kojoj je bolji od p30 pro. 

 

DiRT uto 2.7.2019 12:49
javax kaže...

Vidim da je S10e odnio pobjedu, pa ako možete samo napisati koje su sve prednosti S10e u odnosu na P30 Pro?

I da li se isplati dodati 1800kn za iPhone XS ili je bolje uzeti S10e/P30 Pro?

 Ja kao vlasnik S10e ti kažem da uzmeš bez ikakvog razmišljanja P30Pro.

S10e je bolji u snimanju videozapisa i kompaktniji te lakši. Ostalo nema smisla gledat, P30Pro je kompletniji mobitel u svemu, a pošto ne snimaš video stalno nema smisla to gledat. Meni bi dobro došla jedna kamera sa 5X/10X zoom iz P30Pro u S10e, al eto, nažalost nemoguće još zasad.

metrix.2k uto 9.7.2019 16:37

Imam A50 5 dana i mobitel je izvrstan po svemu osim lose autonomije prouzrokovanon drainom google aplikacije.

Cak nakon sto sam je potpuno iskljucio kao sto vidite, opet trosi bateriju kao nenormalna. 

 

Postoji li solucija nekakva za ovo jer je baterija 50% losija nego sto bi trebala biti.

Ziga uto 9.7.2019 17:05
metrix.2k kaže...

Imam A50 5 dana i mobitel je izvrstan po svemu osim lose autonomije prouzrokovanon drainom google aplikacije.

Cak nakon sto sam je potpuno iskljucio kao sto vidite, opet trosi bateriju kao nenormalna. 

 

Postoji li solucija nekakva za ovo jer je baterija 50% losija nego sto bi trebala biti.

 I koja je to google aplikacija? market nije jer ima drugačiju ikonu

 

evo kod mene na Samsungu , tako da je kod tebe nešto žešće poremećeno .... jesi probao factory reset? 

 

 

 

thebatman uto 9.7.2019 18:13
metrix.2k kaže...

Imam A50 5 dana i mobitel je izvrstan po svemu osim lose autonomije prouzrokovanon drainom google aplikacije.

Cak nakon sto sam je potpuno iskljucio kao sto vidite, opet trosi bateriju kao nenormalna. 

 

Postoji li solucija nekakva za ovo jer je baterija 50% losija nego sto bi trebala biti.

 Ovo je zapravo jako pristojan sot, mob 19h na bateriji, sot 3h, baterija na 55%. Izvrsno.

RenyDB sri 10.7.2019 02:28

Evo nakon 2 godine koristenja , doslo je vrijeme da promijenim svoj Mi 5 i predjem na nesto bolje .. 
Sad mi stvarno treba vasa pomoc, planiram kupit nesto do 2500-3000kn , ALI, sve mi se cini da sto vise izlaze noviji modeli ,da izbacuju sve vise i vise opcija iz ponude..
Ja sam jako ovisan o 3.5mm prikljucku, IR Portu, i LED tockica za notifikacije, to mi sve Mi 5 ima.. 
Ukratko.. bez IR Porta bi mozda i mogao, ali ove dvi stvari su mi jako bitne.. iako ako zaslon ima ALWAYS ON i male ikonice notifikacija to isto nebi bio problem.

Koje su vase preporuke? Gledao sam :
- Mi 9 6GB/128GB, 450 dolara Goldway AliExpress.
- Mi 8 6GB/128GB , 340 dolara Goldway AliExpress.
- Huawei P30 , iako malo iznad cjenovnog ranga, ali ima ga za oko 3100-3400kn nov s garancijom po njuskalu, + je sto ima 3.5mm jack.

Naravno ne biram izmedju ovih, ovo je samo sto sam ja zapazio do sad, nekako naginjem na Xiaomi jer sam vec dugo njihov korisnik i navikao sam na sucelje citavo.

zuper sri 10.7.2019 11:58

Pa ako ti treba jack, Mi9 ne bi trebao ulaziti u izbor.
Jer imaš Mi9T koji osim što ima jack, veliku bateriju ima i ekran bez notch.
S10e bi se možda ugurao u cijenu. Prošlogodišnji S9+ je i dalje odličan, a cijena mu u tim okvirima.
P30 ima jako dobru kameru i isto ne bi pogriješio ako ga uzmeš.

zalman1 sri 10.7.2019 13:05
ACPWinters kaže...

Prijatelj mi treba novi mobitel oko 1500kn, zeli ga ici kupiti sutra u trgovinu. Imate li neke preporuke ? 

 Preporuka je da procitas zadnje 2-3 strane ove teme jer se stalno preporucuju isti modeli.

DiRT sri 10.7.2019 15:07
RenyDB kaže...

Evo nakon 2 godine koristenja , doslo je vrijeme da promijenim svoj Mi 5 i predjem na nesto bolje .. 
Sad mi stvarno treba vasa pomoc, planiram kupit nesto do 2500-3000kn , ALI, sve mi se cini da sto vise izlaze noviji modeli ,da izbacuju sve vise i vise opcija iz ponude..
Ja sam jako ovisan o 3.5mm prikljucku, IR Portu, i LED tockica za notifikacije, to mi sve Mi 5 ima.. 
Ukratko.. bez IR Porta bi mozda i mogao, ali ove dvi stvari su mi jako bitne.. iako ako zaslon ima ALWAYS ON i male ikonice notifikacija to isto nebi bio problem.

Koje su vase preporuke? Gledao sam :
- Mi 9 6GB/128GB, 450 dolara Goldway AliExpress.
- Mi 8 6GB/128GB , 340 dolara Goldway AliExpress.
- Huawei P30 , iako malo iznad cjenovnog ranga, ali ima ga za oko 3100-3400kn nov s garancijom po njuskalu, + je sto ima 3.5mm jack.

Naravno ne biram izmedju ovih, ovo je samo sto sam ja zapazio do sad, nekako naginjem na Xiaomi jer sam vec dugo njihov korisnik i navikao sam na sucelje citavo.

 Što se kamere tiče, P30 je dobra opcija, baterija je isto više manje super.

Mi 9 kolko sam ga gledo u dućanu je isto super mob, al eto ne znam, nakon Samsunga ne želim nešto drugo, S10e imam, al zbog manje baterije i nedostatka optičkog zooma ti ne preporučam taj mob jer vjeruj mi na tom mobitelu točno to dvoje fali, ostalo je sve više manje odlično zbog dimenzija uređaja.

Iskreno, išo bi na P30 samo zato kaj su makli "zabranu", inače Mi 9 je odličan mob, al gledaj da ne preplatiš uređaje i to negdje sve oko 3k kn il mrvicu više gledaj kak si napisao. Kolko god lijepi huawei sa novim bojama, al nebi htio takav mob, il full bijeli iza il full crni što je najbolja opcija crna najviše zbog vizualnog dojma čini se manji.

 

 

 

 

@ACPWinters

 

A što se tiče moba 1500kn, ak oće Samsung nek uzme A40 jer je stvarno lijep mob i lagan, nije previše jak, al nije ni previše slab. A best buy je Redmi Note 7 64/4GB model.

boatenga čet 11.7.2019 13:57

Moram uzeti novi mob danas, sutra..A para nema! lol

Dajte savjet..Ne kužim se uopće..

 

U vipu Samsung A6 2018, 1500kuna

Ili Nokia 6.1 ds 1900kuna u mobis, nema nigdje drugdje, u tele2 ima na bonove, ali tamo ne mogu staviti svoje sim..

 

Više mi se sviđa nokia, ne znam jeli i bolja..

Treba mi ili vip ili slobodni uređaj jer sam na bonove..

 

Jeli moguće da ovaj Redme not 7 nema NFC..

Pa to je osnovna stvar danas..

 

Ziga čet 11.7.2019 21:40
boatenga kaže...

 

U vipu Samsung A6 2018, 1500kuna

Ili Nokia 6.1 ds 1900kuna u mobis, nema nigdje drugdje, u tele2 ima na bonove, ali tamo ne mogu staviti svoje sim..

 

 

 

 Bjež od tog, ja imam A6+ od kad je došla nadogradnja za Pie, mobitel je krepana mačka

 

zuper čet 11.7.2019 23:51
boatenga kaže...

Moram uzeti novi mob danas, sutra..A para nema! lol

Dajte savjet..Ne kužim se uopće..

 

U vipu Samsung A6 2018, 1500kuna

Ili Nokia 6.1 ds 1900kuna u mobis, nema nigdje drugdje, u tele2 ima na bonove, ali tamo ne mogu staviti svoje sim..

 

Više mi se sviđa nokia, ne znam jeli i bolja..

Treba mi ili vip ili slobodni uređaj jer sam na bonove..

 

Jeli moguće da ovaj Redme not 7 nema NFC..

Pa to je osnovna stvar danas..

 

 Imaš u edigital Nokia 7.1. za 1700kn. Više nego pristojan mob

boatenga pet 12.7.2019 10:39

Hvala zuper na savjetu, gledao sam i tu Nokiu, no nekako sam je propustio..

Kupio 6.1 u tele2 za 1300 kuna..

Za mene će to biti avion..

 

Nećete vjerovati, ali prelazim sa wp na android, tek sada..

 

Eto, ima nas i takvih..

lol

Čitatelj pet 12.7.2019 10:49

Pripremi se za stek-paradu. 

 

I bolje da gledas nesto snaznije - jer brzo ces osjetiti kako stvari nisu tako glatke.

Evo ja testiram A5 2017, stavio i custom ROM, da bi dobio Pie i DarkMode (nije konzistentan, ali bolje ista nego nista).

 

Babi sam uzeo Note8 i on radi fino, al zato sto je to flagship sa najbrzim procesorom te generacije.

 

Osobno, cak nije ni lose Android iskustvo kao prije par godina, jer Hardware je dosta napredovao,

ali software je i dalje zastario. Fali puno puno toga.