Sylvester1 pon 26.11.2018 11:17

Pozdrav,

 

Danas puštam u pogon 2 XL pa me zanimaju Vaši savjeti vezano za ažuriranje softwarea.

Do koje verzije mi savjetujete da ga ažuriram? Ne bi htio skinuti neku verziju koja još nije "ispolirana".

 

Zahvaljujem

R36 pon 26.11.2018 11:24
Sylvester1 kaže...

Pozdrav,

 

Danas puštam u pogon 2 XL pa me zanimaju Vaši savjeti vezano za ažuriranje softwarea.

Do koje verzije mi savjetujete da ga ažuriram? Ne bi htio skinuti neku verziju koja još nije "ispolirana".

 

Zahvaljujem

Toga ti na Pixelu nema...slobodno ažuriraj na zadnju verziju.

R36 sri 28.11.2018 10:09

Od kad sam probao na M20P 3D scan otključavanje, sad sam si i to na Pixelu uključio. Mogu reći da radi bez greške, samo trebam prvo knock knock po ekranu i ovaj odmah otključava. Praktički više ne koristim senzor otiska prsta.

 

Također mogu reći da Night sight radi odličan posao.

R36 sri 28.11.2018 18:56
xtimex kaže...

Recite mi kako vam radi pixel 2 povezan sa funkcijom androidauto u  autu?

Ja ga recimo uopšte ne mogu poveazati s njim i jedino što dobivam na telefon-poruku;

 

 Da...ali trebaš skinut verziji s toorenta tj s googla a ne s playstora jer za naše područje nije podržan Android Auto.

R36 čet 6.12.2018 09:07
kbenzema kaže...
Moja sućut :D

hahahahahah.

 

A moram probat jedan mob koji još nisam probao. Previše me ta znatiželja ubija. hahahahha

 

Mislio sam iskreno čekat S10 ali kad sam vidio dizajn - dvije kamere u desnom kutu - odustao sam odmah. 

mujog sri 26.12.2018 11:03

Originalni punjač, treba mu dva i pol sata,  piše charging rapidly, ista je situacija i kad ga punim na MBP 2017, također ja nemam jedini taj 'problem'. Samo sam htio da pitam kakva je sitaucija kod vas

R36 sri 26.12.2018 14:43
mujog kaže...

Originalni punjač, treba mu dva i pol sata,  piše charging rapidly, ista je situacija i kad ga punim na MBP 2017, također ja nemam jedini taj 'problem'. Samo sam htio da pitam kakva je sitaucija kod vas

 Max 1:30min. 2 i pol sata nikako.

markom63 čet 27.12.2018 11:56

Meni isto treba 2 i pol sata da se napuni. Pročitao sam to na toliko mjesta na netu da sam mislio da je feature, a ne bug. Originalni punjač, isto piše charging rapidly.

 

Baterija mi je odlična i traje i po 3 dana (nisam heavy user) pa ga ne namjeravam slati na servis, no zaboravio sam na brzo punjenje otkad ga imam. Ali objektivno, katastrofa

markom63 sri 2.1.2019 11:40

To mi se ne čini normalno s obzirom da postoje uređaji koji se napune za manje od sat i pol. Ali toliko uživam u mobitelu da mu to ni ne gledam kao neku manu.

 

Ne vidim nikakav razlog za prelazak na 3, kamera je slična, 845 vs 835 neće donijeti previše u svakodnevnom radu, bolji display će se vjerojatno primjetiti samo ako se uređaji stave jedan pored drugog.

 

Sve u svemu, 2XL je sa svojom kamerom, softverom i updateima do kraja 2020. te neograničenim cloudom za slike/video i dan danas odlična konkurencija aktualnim top modelima. S time da ga se može nabaviti (potpuno novog, eBay.de) za tek nešto više od 400 eura.

intelduo1 sub 12.1.2019 14:39

Nažalost nemaš za tu cijenu niti jedno da funkcionira kako spada. Po meni jedino staklo koje valja za ekrane sa zakrivljenim zaslonima na rubovima je Whitestone Dome Glass. Lijepi se uz pomoć priložene UV lampe i posebnog ljepila koje se prolijeva po ekranu na koje ide zaštitno staklo. Ukoliko se slijede upute koje su nešto složenije od uobičajenog načina, staklo prianja 100% bez ikakvih tragova te je najbolje i jedino potpuno zadovoljavajuće rješenje bez neželjenih efekata. Mana mu je visoka cijena i nešto složenija ugradnja. 2-pack dođe oko 45 EUR, a jedno oko 40 EUR. Imao sam takvo staklo na S8+ i bilo je savršeno.

Chronosus sri 23.1.2019 14:08
xtimex kaže...

Pa ljudi baš nisu zadovoljni s njim,

https://i.imgur.com/VEqQtsU.png

 Ne znam, meni je taj jedini koji se nije grebao, nije zatamnjivao ekran i bio dovoljno gladak pod prstom da ne smeta. A probao sam ono smeće što prodaju u areni centru za 160kn (mobile outfiters - izbjegavati u širokom luku), IMAK tempered glass, IMAK Hydrogel 2 i još neki deseti tempered glass.

Ja sam kupio kad sam vidio ovaj thread na xda: https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/accessories/film-protector-ultimate-shield-review-t3708965

Sylvester1 sri 11.9.2019 09:43

Pozdrav,

 

Pixel 2XL koji je u upotrebi 10 mjeseci je u zadnjih par dana počeo preko noći trošiti 15-20% baterije. Ekran je ugašen, nema dolaznih poziva ni poruka a samo je uključen Wi-Fi i automatska rotacija zaslona. Nisam zahtjevan korisnik a baterija mi jedva izdrži jedan dan.

 

To mi je počeo raditi dok je bio na Android 9 i nastavio nakon updatea na Android 10. Jedina promjena u posljednje vrijeme je što sam prešao sa Tele2 na A1 i instalirao njihovu aplikaciju ali ne znam da li to može imati kakvog utjecaja.

 

Možete li mi molim vas reći šta da provjerim ili da ga pustim još neko vrijeme.

 

Zahvaljujem

kbenzema sri 11.9.2019 10:11

Hard reset možda?

Btw, jel ti se desilo nakon updatea na Android 10 da ti se mob otključava čim ulovi facu? Prije sam imao uključen aod samo kad podignem mob pa da mi pokaže kolko je sati, a sad mi se praktički istog trena otključa.

Sylvester1 sri 11.9.2019 16:54
  • Na Android 9 bi mi se pri podizanju ili double tapu aktivirao crni ekran sa satom i obavijestima a na Android 10 mi se pojavljuje lock screen. Nikada nisam imao opciju otključavanja licem pa mi vjerojatno zato ne odradi i taj korak.

 

Večeras ide na full charge sa starom Tele2 karticom pa ću vidit hoće li biti kao i prije zamjene operatera/kartice. Ako ne upali onda moram ići na reset. 

kbenzema sri 11.9.2019 17:20

To sam i ja imao uključeno, a i još uvijek mi je uključeno da pri podizanju mob pokaže kolko je sati i ima li obavijesti i to je funkcioniralo na starom androidu, al sad na desetki mi se automatski otključa čim ulovi lice, ne samo moje, bilo čije. A mislim da ovaj mob ni nema face unlock tak da mi stvarno nije jasno kaj se desilo. A neda mi ga se vraćat na tvorničke.