R36 pon 22.1.2018 23:58

Pixel 2

5.0 inches, 68.9 cm2 (~67.9% screen-to-body ratio)

1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~441 ppi density)

AMOLED capacitive touchscreen

Non-removable Li-Ion 2700 mAh battery

 

Pixel XL 2

Ekran6", 2.880×1.440,

1440 x 2880 pixels, 18:9 ratio (~538 ppi density)

POLED / Gorilla Glass 5

Non-removable Li-Ion 3520 mAh battery

           

Qualcomm Snapdragon 835

Radna memorija 4 GB

Interna memorija64 / 128 GB

Stražnje kamere12,2 MP, f/1.8, 1,4 µm veličina piksela, 27 mm, Dual Pixel + laser AF, OIS + EIS

Prednja kamera8 MP, f/2.4, 1,4 µm veličina piksela, 27 mmKonektori

USB-C 3.1 Gen2

Baterija3.520 mAh

DodatnoPixel Visual Core čip, NFC, čitač otiska prstaBojeJust Black (crna), Black and White (crna + bijela), White (bijela)

 

U ned stigao Pixel XL 2 iz Njemačke. Kupljen za 620 eura ili ti 4600kn. Kupljen jer sam prodao Mi Note 3, a pošto sam do sad ima većinu top modela, Gooogle telefone nisam imao. Sad je bila prilika a i odlična cijena da piknem XL 2. Ima ga frend koji mi je olakšao kupnju. Evo prvih zapažanja.

 

Dizajn i dimenzije : 6 inc ekran, komad mobitela - fino stane u ruku. Ja koji imam prosječnu veličinu ruke sam se bez problema navikao. Ima zaobljene rubove ekrana sa svih strana a iza je složen od dva djela - crno sivi. Crni dio je dio gdje je kamera i blic, a sivi ostali dio. Nije sad pojam ljepote ali mob izgleda čisto ok. Ja ga imam u maski tako da me ne dira izgled. Kod kolege sam primjetio da mu je upala prašina između crnog i sivog djela - kao da ima malo lufta ali ja to kod sebe nisam primjetio., tako da sam odmah naručio masku., i došla je prije nego mobitel.

Dosta je tanak, pogotov ako ga netko neće nosti u maski. Stavio sam zaštitno staklo i dobar je odaziv na tipkanje.  

Čitać otiska prsta je iza na poleđini na sredini i bolje sjeda prsta nego kod Samsunga. Čitać otiska brz kao i kod Iphonea 8 i sl uređaja. Znaći instant otključavanje.

 

Ekran : bilo je polemike oko ekrana i problema s blue screen ali je to google riješio nadogradnjam. Ne vidim nikakav plavi ekran kad ga nagnem pod kutom.Također pošto znamo da Pixel ima prirodne boje ekrana, a ne zasičene kao Samsung, nekim kupcima se to nije sviđalo. Google je uveo mogučnost 3 odabira "boje ekrana" (Prirodno, Pojačano, Zasičeno) tako da može biti zasičeni kao na Samsungu. Meni je bilo na pojačano i tako sam ostavio. Sam ekran je vrhunski - dosad najbolji što sam imao. Crna je jebeno crna i odlično izgleda, boje su odlične i taj OLED je budučnost. Ako ugasim AUTO namještanje svjetline., onda moram stavit do max 10% manual jer mi je sve ostalo presvjetlo tj jako.

 

Software : Ovo je jedno novo iskustvo fluidnosti i to slobodno mogu reći. Znaći fluidnost u razini Iphonea i Apple-a. Sve je to instantno...znači kao da koristim Iphone. Lag ne postoji pa makar imao upaljeno 15 aplikacija u pozadini. Najsmiješnije i imao sam ih toliko. Tek sad shvaćam što znači fluidno. Sam software logično ima sve Google aplikacije tako da nema "Galerija" nego Google fotografije" i takve neke Google aplikacije. Pošto koristim sve Google aplikacije nije mi se problem naviknut. Možda bi nekom bilo čudno "Google fotografije! ali pošto tamo radim backup, navikao sam se na navedeno. Software nije za ocjenu 5, nego za 10

 

Mane software : Ima manje mogučnosti prilagodbe nego ostali software. Znači "padajuči izbornik" - nema odabir : zvuk, vibracija,tiho nego to radiš s bočnom tipkom (pojačavanje i smanjivanje zvuka) s desne strane. Također pošto ima AOD, nisam još otkrio kako maknut da ti izbaci tekst poruke, nego da samo izbaci da je poruka stigla. Nema widget prognoza nego to moraš namjestit preko feed-a, pa imaš na vrhu sredine ekrana : ponedjeljak, 22.sij / 2 C. Znala mi se izgubit temp dok to preko feed-a i postavka nisam namjestio. Malo komplicirano ali sam se snašao.

Znaći malo je drugačiji software od ostalih i nije se problem naviknut., ali možda su mogli dat više nekih prilagodbi. Već se laganini navikavam pa mi nije problem.

 

Baterija - 1 sam ga napunio na 100%. Ima brzo punjenje i fora je što ne uspori nakon 50% napunjenosti baterije nego ide do 90% i onda uspori. Kužite što mislim. Neki za 30min napune do 50% pa ostalih 45-60min pune tipa 1h vremena., dok Pixel udara na najjače do 90% i onda tek usporio do 100%. Adapter ima priključak USB C., znači kabel s oba dvije strane USB C. 

Moja procjena za sad je da će biti negdje 6h do 7h sati SOT-a, Bolje od S8, lošije od Mi Note 3.

 

Kamera - također kao i software - jedno novo iskustvo za slikanje tj slike. Slobodno mogu reći : ČUDO. Ajmo ovako : na ostalim mobitelima imate "Auto" i "manual". Pošto se kolegama koji se kuže u fotografije ne sviđa uvijek automatika nego idu sam manualno namještat da bi dobili savršenu slike., Pixel će taj "manual od kolega" odradi automatikom preko HDR +. Mislim da sam bio jasan. Znači S A V R Š E N A slika. Taj HDR + je doslovno čudo. Ne možeš uslikat lošu sliku da si najveći antitalent za slikanje. Kad ideš crop sliku, slika je jasna i čista. Nema zrno šuma. Onih 98 bodova na Dxo marku je živa istina. Svaka čast S8 ali po meni je S8 2 koplja iza Pixel. Kad kolege za S8 kažu da kad se zumira slika izgleda "mrljavo ili kao da su boje prolivene". E to kod Pixela nema i tek sad kužim što su htjeli reći.

Nisam probao portret i 4k snimanje ali uopće u to ne sumnjam.

 

Znaći mob je plaćen 4600kn i svake lipe vrijedi. Oduševljen sam s mobom i mislim da ću ubuduće samo Googleove mobitele kupovat ako će tako kompletne mobitele radi.

 

Ako ima tko kakvo pitanje, slobodno. 

 

Ps...link s 3 slike https://flic.kr/s/aHskrUBVu4

 

 

R36 uto 23.1.2018 08:11
Darian kaže...
Još da nam kažeš di da ga kupimo za te pare :)

Na ebay.de...aukcija...znaći početna cijena je bila oko 300 eura i postepeno se dizala. Ja sam 1h vremena prije kraja, ponudio 600 eura i tu sam stao. Zadnjih 5min cijena je bila 605 eura da bi zadnjih 5 sek ja stavio 630 eura. Moja ponuda na kraju prođe. Sljedeć najviša ponuda je bila 620 eura, tako da su moju ponudu spustili na 620 eura. To mi je bila prva kupovina na e-bayu.

 

Treba tražit prodavača koji prima paypal zbog sigurnosti i da dostavlja u HR, ili ako imate frenda u Njemačkoj pa da njemu pošalje a on proslijedi Vama.

 

Bitno je naglasiti da je mob nov, tvornički zapakiran...Garancija je 2 godine i šalje se DHL-om u Njemačku ako ne daj bože nešto bude.

 

Primjer jednog : https://www.ebay.de/itm/Google-Pixel-2-XL-64GB-Just-Black-Ohne-Simlock-Smartphone/273034661777?epid=239086770&hash=item3f92224f91:g:ezUAAOSwMYRaZDem

Trenutno mu je cijena 515 eura.

 

Kolega je svoj kupio za 630 eura, tako da se cijene tu negdje kreću.

 

 

ocean77 uto 23.1.2018 09:42

Za 2-3 mjeseca ces traziti S9+ jer ce imati svasta nesto...dual kamera, promjenjiva blenda i zasjest ce na tron DxO kao najbolji camera phone.

 

https://preporucamo.com/samsung-s9-tetracell-senzor-480-fps-fhd-video/2018/01/22/

 

Dvije-tri stvari me kod Pixela odbijaju...dizajn (pogotovo u onoj Panda kombinaciji), samo jedna kamera (sjajno je imati barem 2X zoom) i cinjenica da ga radi LG obzirom na masu problema koje su imali zadnjih godina...uz sve to zao bi mi bilo dati toliko novaca pred izlazak cijelog niza novih modela.

R36 uto 23.1.2018 10:02
ocean77 kaže...

Za 2-3 mjeseca ces traziti S9+ jer ce imati svasta nesto...dual kamera, promjenjiva blenda i zasjest ce na tron DxO kao najbolji camera phone.

 

Dvije-tri stvari me kod Pixela odbijaju...dizajn (pogotovo u onoj Panda kombinaciji), samo jedna kamera (sjajno je imati barem 2X zoom) i cinjenica da ga radi LG obzirom na masu problema koje su imali zadnjih godina...uz sve to zao bi mi bilo dati toliko novaca pred izlazak cijelog niza novih modela.

Mislim da je vrijeme da kažem stop s mjenjanjem mobitela. hahahha

 

Za dizajn se slažem i napisao sam da je kolegi prašina ušla između dva djela. Kamera je čudo tako da mi ne fali dual camera, a to što ga radi LG - svako ima nekih mana, tako da je to sve relativno.

 

Kad pogledam da sam se prebacio s S7 na S8 i da nisam dobio neku značajnu nadogradnju nekog iskustva., mislim da je vrijeme promjene od 2 god između 2 modela čisto ok.  Onaj koji ima S8 nema smisla prelazit na S9., a tako i kod ostalih modela.

 

Čak je sam LG najavio da će u dogledno vrijeme razmisli o isplativosti godišnjeg izbacivanja top modela. I oni kuže da u 365 dana ne možeš napravit neku veliku promjenu kojom bi privukao svake godine sve više i više kupaca.

zvonac uto 23.1.2018 10:12
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Za 2-3 mjeseca ces traziti S9+ jer ce imati svasta nesto...dual kamera, promjenjiva blenda i zasjest ce na tron DxO kao najbolji camera phone.

 

Dvije-tri stvari me kod Pixela odbijaju...dizajn (pogotovo u onoj Panda kombinaciji), samo jedna kamera (sjajno je imati barem 2X zoom) i cinjenica da ga radi LG obzirom na masu problema koje su imali zadnjih godina...uz sve to zao bi mi bilo dati toliko novaca pred izlazak cijelog niza novih modela.

Mislim da je vrijeme da kažem stop s mjenjanjem mobitela. hahahha

 

Za dizajn se slažem i napisao sam da je kolegi prašina ušla između dva djela. Kamera je čudo tako da mi ne fali dual camera, a to što ga radi LG - svako ima nekih mana, tako da je to sve relativno.

 

Kad pogledam da sam se prebacio s S7 na S8 i da nisam dobio neku značajnu nadogradnju nekog iskustva., mislim da je vrijeme promjene od 2 god između 2 modela čisto ok.  Onaj koji ima S8 nema smisla prelazit na S9., a tako i kod ostalih modela.

 

Čak je sam LG najavio da će u dogledno vrijeme razmisli o isplativosti godišnjeg izbacivanja top modela. I oni kuže da u 365 dana ne možeš napravit neku veliku promjenu kojom bi privukao svake godine sve više i više kupaca.

 Slažem se s oceanom, kupit ćeš S9, zato kaj ne buš mogel bez nekih featurea i shvatit ćeš da AOSP nije za tebe, ma kolko on brz bio, a onda meni prodaš XL i svi sretni  zadovoljni.

 

 

Nego, ne čudi me da ti je baterija loša, ipak je tu Note 3 kojeg si imao bolji od Pixela, od kamere nisam niš lošije očekivao..

Mada kolko god hvalio fotić, eto ono kaj mi fali su manual postavke, znam da je automatika odlična, ali, ak se poželim igrat, google mi to onemogućuje

 

Sad vjeroatno malo razumiješ što znači odlične fotke out of box od proizvođača koji zna kak se softver radi za kameru..

 

 

@ocean, ko radi pixel, LG? Pa kaj nije HTC?

ocean77 uto 23.1.2018 10:19

Tako sam i ja masu puta rekao da cu stopirati ceste promjene mobitela, ali djabe.

Jako me zanima Mi7 kao i Mi Note 4 koji ce vjerojatno biti uvecana verzija (ako nastave ovu praksu) jer sljedeca generacija dolazi sa 2:1 ekranima.

Kada bi jos imali kameru kao Pixeli (na automatici), a obzirom koliko Kinezi brzo uce necemo ni na to dugo cekati...uglavnom barem sto se mene tice ja cu imati sve vecu dilemu placati minimum 2000-3000 Kn vise za Samsung ili recimo Pixel u odnosu na Xiaomi koji me jako ugodno iznenadio sa ovim Mi Note 3.

R36 uto 23.1.2018 10:35
zvonac kaže...

 Slažem se s oceanom, kupit ćeš S9, zato kaj ne buš mogel bez nekih featurea i shvatit ćeš da AOSP nije za tebe, ma kolko on brz bio, a onda meni prodaš XL i svi sretni  zadovoljni.

 

 

Nego, ne čudi me da ti je baterija loša, ipak je tu Note 3 kojeg si imao bolji od Pixela, od kamere nisam niš lošije očekivao..

Mada kolko god hvalio fotić, eto ono kaj mi fali su manual postavke, znam da je automatika odlična, ali, ak se poželim igrat, google mi to onemogućuje

 

Sad vjeroatno malo razumiješ što znači odlične fotke out of box od proizvođača koji zna kak se softver radi za kameru..

 

 

@ocean, ko radi pixel, LG? Pa kaj nije HTC?

Kolega ako ću ga prodavat, javim ti se hahaha. Za tebe će biti promo cijena hahah.

 

Ma Note 3 tj Snapdagon 660 je odličan za bateriju. Ja računam kod Pixela 6-7h Sot-a.

 

Pošto ja nisam lik od manuala tako da je meni automatika prioritet. 

 

Da, sad znam što znači imat odlične fotke.

 

XL 2 ti radi LG.

ocean77 kaže...

Tako sam i ja masu puta rekao da cu stopirati ceste promjene mobitela, ali djabe.

Jako me zanima Mi7 kao i Mi Note 4 koji ce vjerojatno biti uvecana verzija (ako nastave ovu praksu) jer sljedeca generacija dolazi sa 2:1 ekranima.

Kada bi jos imali kameru kao Pixeli (na automatici), a obzirom koliko Kinezi brzo uce necemo ni na to dugo cekati...uglavnom barem sto se mene tice ja cu imati sve vecu dilemu placati minimum 2000-3000 Kn vise za Samsung ili recimo Pixel u odnosu na Xiaomi koji me jako ugodno iznenadio sa ovim Mi Note 3.

Slažem se s ovim oko cijene...i da Mi Note 3 je dobar pokazatelj da za normalnu cijenu se može dobit vrhunski mob.

 

Za Pixel bi još i dao više love tj do 5000kn, ali za Samsung (iskreno i dosadio mi je malo nakon 3 uzastopna modela) ne znam baš.

 

Ove cijene od 2000-5000kn za mobitel s pretpostavkom da ćeš ga imat min 2god mi je čak i ok., ali kad vidim 6000-10000kn za modele kao Iphone X ili čak Pixel XL 2 koji je u Mobisu 8500kn stvarno nema smisla. Ili gledam V30 7000kn. Ne vrijedi 7000kn.  

R36 uto 23.1.2018 10:38
zabranjeniples kaže...

Kako i gdje vrijedi jamstvo za tako kupljene uređaje ?

2 godine na razini EU., tako da tu nema brige.

 

Garancija je bila na OLED zaslon 1 godinu i onda zbog ovih pritužbi Google produžio na 2 godine.

 

Bitno da je mob tvornički zapakiran tj neotvaran. Najčešće su mobiteli na produženje pretplate na e-bayu. Gore oni top modele dobiju za 1 eura.

 

Google service support ti je odličan. Odgovorili su mu u 1 danu.

 

Frend je zvao Mobis i pitao da li servisiraju Pixel - oni su rekli da, ali samo kupljenje kod njih. Oni ih realno ne servisiraju nego ih šalju u DE. Pa se obratio Google service u DE....i rekli su da samo njima DHL-om pošalje mob ako što bude.

zabranjeniples uto 23.1.2018 10:40
R36 kaže...
zabranjeniples kaže...

Kako i gdje vrijedi jamstvo za tako kupljene uređaje ?

2 godine na razini EU., tako da tu nema brige.

 

Garancija je bila na OLED zaslon 1 godinu i onda zbog ovih pritužbi Google produžio na 2 godine.

 

Bitno da je mob tvornički zapakiran tj neotvaran. Najčešće su mobiteli na produženje pretplate na e-bayu. Gore oni top modele dobiju za 1 eura.

 Gdje se odnese uređaj u slučaju potrebe za jamstvom ??

Bitno mi je da je informacija provjerena.

R36 uto 23.1.2018 10:43
zabranjeniples kaže...

 Gdje se odnese uređaj u slučaju potrebe za jamstvom ??

Bitno mi je da je informacija provjerena.

Napisao sam ti u postu iznad. Obraćaš se Gooogle service DE i njima šalješ DHL-om u slučaju kvara.

 

Ista priča kao i s ostalim brendovima kao što su One Plus ili Xiaomi (Honorbuy).

1samek uto 23.1.2018 11:46

Dok ćeš prodavati XL2 za S9+ ili slično, molim te javi mi se 

 

Srsly, ovaj Pixel mi djeluje odlično i također trebam nešto novo nakon 3 Samsunga za redom, ali me odbija stock Android. Jednostavno mi ne leži ili sam previše navikao na Samsungov skin, ne znam ni sam.

Ono što me najviše zanima je kamera. Ako Samsung napravi nešto u rangu ovoga, bit će veselo.

 

Stavi još slika! :-)

R36 uto 23.1.2018 12:57
1samek kaže...

Dok ćeš prodavati XL2 za S9+ ili slično, molim te javi mi se 

 

Srsly, ovaj Pixel mi djeluje odlično i također trebam nešto novo nakon 3 Samsunga za redom, ali me odbija stock Android. Jednostavno mi ne leži ili sam previše navikao na Samsungov skin, ne znam ni sam.

Ono što me najviše zanima je kamera. Ako Samsung napravi nešto u rangu ovoga, bit će veselo.

 

Stavi još slika! :-)

Napravio sam bilješku kome se sve trebam javit kada ću ga prodavat hahahah

 

Nastavno na Pixel....meni je ovo osvježenje nakon tri Samsunga. Stock Android kod Pixela je stvarno ogoljen . Neke stvari tj mogučnosti koja većina proizvođaća ima, na stocku toga nema. Sve "nebitno" ja maknuto.

Zato i radi tako fluidno. I meni je Samsungov Grace UX pojam za prilagodbu. Meni ti ovaj Stock Android izgleda tj funkcionira na principu IOS-a. Nemaš šta namještavat jer oni znaju što je najbolje za tebe.

 

Budem se potrudio stavit što više slika.

 

 

 

R36 uto 23.1.2018 21:09
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

 

 

@ocean, ko radi pixel, LG? Pa kaj nije HTC?

 

 

Koliko ja znam veliki Pixel 2 XL radi LG, a manjega radi HTC...ispravite me ako grijesim.

 Kolega zajebali i ja i ti. Pixel 2 XL proizvodi HTC., a zaslon je od LG-a.

R36 uto 23.1.2018 22:58
ocean77 kaže...
R36 kaže...
Pixel 2 XL proizvodi HTC., a zaslon je od LG-a.

 

zuper kaže...
Pixel 2 XL je cijeli radio LG. HTC običan Pixel 2

 

 

I tko je sada u pravu? 

Ma i ja se pogubio...

Kolega@zuper je u pravu. 

MATE PRO 10 uto 23.1.2018 23:41
1samek kaže...

Dok ćeš prodavati XL2 za S9+ ili slično, molim te javi mi se 

 

Srsly, ovaj Pixel mi djeluje odlično i također trebam nešto novo nakon 3 Samsunga za redom, ali me odbija stock Android. Jednostavno mi ne leži ili sam previše navikao na Samsungov skin, ne znam ni sam.

Ono što me najviše zanima je kamera. Ako Samsung napravi nešto u rangu ovoga, bit će veselo.

 

Stavi još slika! :-)

 eto uzmi huawe mata pro 10.

 

kbenzema sri 24.1.2018 06:53

Po dizajnu je manje više očito da je obični pixel htc radio, a veći lg. A i bilo bi glupo da htc napravi za nekog model s manjim obrubom, a još nisu ni sami pod svojim imenom izbacili takav model.

Sad nisam tražio, ali sve informacije koje sam prije vidio su da je manji pixel od htc-a, a xl od lg-a.

R36 sri 24.1.2018 08:43
MARKOZD15 kaže...

Evo opet ovog trola. Cudno mi je da te jos nisu banali sa foruma, ali oce ubrzo

To ti je onaj fight...lik ima 2 profila. 

 

Zamisli nabrijan si na Note 8 i postavljaš pitanja na forum i onda kad kreneš po njega u T-com - uvale ti Mate 10 Pro. Pa i ti bi od muke otvorio dva profila da se tješiš.

R36 sri 24.1.2018 10:10
1samek kaže...

A kaj veliš na ekran, uspredno sa Samsungom i ovim Noteom 3 koji si do sad koristio?

OLED je budučnost. Odličan ekran, po meni dosad najbolji. Crna je stvarno crna. Moj mob je proizveden 20.12 tako da ne bi trebao imat problema s ekranom., a i dali su 2 godine garancije na ekran.

 

Te prve serije 9/10mj su bile u banani i zato se ekipa žalila. Također su se žalili na prirodne boje (nekom je bolja ta zasičenost kod Samsunga) pa je Gooogle odmah s novom nadogradnjom Oreo 8.1 dao mogčnost odabira 3 vrste prikaza boje (to sam napisao u recenziji)

 

 

Čak ću citirat zaključke od kolege Mislava s mob.hr : 

"No isprobavši ga, ostao sam apsolutno oduševljen njime. Konačno shvaćam zašto ga svi ostali toliko hvale. Sve radi savršeno, instantno, bez greške."

"Zadovoljstvo gledanja videa na zaslonu u kombinaciji s pravilno raspoređenim stereo zvučnicima je nešto što se u zadnje vrijeme rijetko viđa. Iako su ti zvučnici relativno blizu, u njegove blagodati čovjek se lako uživi".

"Kamera je naprosto fantastična i pravo je zadovoljstvo koristiti ju. Čak sam i lagano zaboravio na sve one ručne postavke koje nedostaju. Ne zato što za njima nisam imao potrebe, već iz čistog razloga što sve funkcionira baš kako treba."

 

Slažem se s svim što je napisao.

 

U svakom slučaju i ja mobitel postepeno otkrivam tako da ću nadopunjavat ta neka zapažanja. Za sad su mi software i kamera to što me najviše oduševilo. Budem napravio malu recenziju softwarea za par dana. Koliko je ogoljen, toliko je jednostavan. Doslovno je sve tu ispred tebe, i za sve što ti treba ti je dovoljan jedan klik. Također i kamera će biti testirana u usporedbi s Iphone 8

 

 

R36 sri 24.1.2018 10:55
NorthBlue kaže...
Super si ti to uhvatio na aukciji. Baš tražim jedan 5 inča.
Za tu lovu definitivno vrh.

Frend je lovio Pixela 2 XL dobrih mjesec dana., a ja sam imao jebene sreće i ulovio ga za 1 dan.

 

I moja neka logika je ta da treba mobitele kupovat poslje božićnih blagdana...jer je prije blagdana navala na mobitele i takvu tehnologiju i cijene idu gore (zato je moj frend lovio pixel mj dana)., a ja sam kupio sredinom prvog mjeseca kad više takve navale nije bilo. A i dosta njih takve poklone poput mobitela prodaje (ili im ne treba, ili im ne odgovara ili je netko mašio poklon hahaha)