Genoxxx čet 5.3.2020 09:16

Naručio sam Samsung punjač sa mall.hr i nekako imam sumnje da je original, čudno je pakiranje i kad ga usporedim sa onim za koji sam siguran da je original slova su malo blijeda (novi je desno na slici od 2A). Što vi mislite? Moram bit siguran da je original jer će mi služiti za punjenje 18650 baterija

JozoBozo121 čet 5.3.2020 09:48

Pa po ovome nema nikakve razlike između ta dva osim toga što je ovaj lijevi od jedan amper do ovaj desni ima dva ampera. Uostalom, trebalo bi biti svejedno koji je proizvođač ako je izlazni napon 5V što bi po USB standardu morao biti bez obzira je li Samsung, Žnj ili J proizvođač.

Genoxxx čet 5.3.2020 09:57
JozoBozo121 kaže...

Pa po ovome nema nikakve razlike između ta dva osim toga što je ovaj lijevi od jedan amper do ovaj desni ima dva ampera. Uostalom, trebalo bi biti svejedno koji je proizvođač ako je izlazni napon 5V što bi po USB standardu morao biti bez obzira je li Samsung, Žnj ili J proizvođač.

 Istina ali sa takvim baterijama nema zaje, punjač mora bit pouzdan a kopije Samsung punjača nikako nisu pozdane... Brine me samo slova koja su svjetlija nego na originalu a i pakiranje ne ulijeva pouzdanje

sseennoonn čet 5.3.2020 10:22
JozoBozo121 kaže...

Pa po ovome nema nikakve razlike između ta dva osim toga što je ovaj lijevi od jedan amper do ovaj desni ima dva ampera. Uostalom, trebalo bi biti svejedno koji je proizvođač ako je izlazni napon 5V što bi po USB standardu morao biti bez obzira je li Samsung, Žnj ili J proizvođač.

 nažalost nije svejedno .. Ili orginal koji košta 200kn ili ništa.. Ebay ili bilo koje ostale "zamjenske"  "oem" kako god stvari ne dolaze u obzir .. Ja sam sebi htio kupiti  duzi usb kabel i nikad ni jedan nije radio kao orginal.. Ili su radili par dana ili mjesec i onda su krenuli problemi sa punjenjem od 0.5A itd. Zašto i kako ne znam  kabel je kabel ali eto ....Nikad sreće sa ni jednim zamjenskim kabelom ...Samo orginal samsungov direktno ili ništa drugo.... Eventualno si pogledaj na samsungu imas app galaxy current se zove ja mislim koji ti pokazuje sa koliko A ti se puni uređaj ..Ako je punjač/kabel faličan pokazivati će manje jel  ili će biti oscilacija. 

Stoja čet 5.3.2020 10:26
sseennoonn kaže...

 nažalost nije svejedno .. Ili orginal koji košta 200kn ili ništa.. Ebay ili bilo koje ostale "zamjenske"  "oem" kako god stvari ne dolaze u obzir .. Ja sam sebi htio kupiti  duzi usb kabel i nikad ni jedan nije radio kao orginal.. Ili su radili par dana ili mjesec i onda su krenuli problemi sa punjenjem od 0.5A itd. Zašto i kako ne znam  kabel je kabel ali eto ....Nikad sreće sa ni jednim zamjenskim kabelom ...Samo orginal samsungov direktno ili ništa drugo.... Eventualno si pogledaj na samsungu imas app galaxy current se zove ja mislim koji ti pokazuje sa koliko A ti se puni uređaj ..Ako je punjač/kabel faličan pokazivati će manje jel  ili će biti oscilacija. 

 Već sam nekoliko USB-C kabela kupovao sa ebaya za fast charging, i nikakvih problema na više uređaja...trenutno imam takav jedan sa kojim punim S10+ i već par mjeseci odlično radi...istina nisam kupio najeftinije kabele, nego one dolar-dva skuplje... Također i nekoliko jeftinih punjača koristim, i isto sve pet...

JozoBozo121 čet 5.3.2020 10:30

Stvarno ne znam o čemu pričaš, nikad nisam imao iskustvo da nešto nije radilo, imam doma valjda deset USB-C kabela koji rade normalno, a svi redom s Aliexpressa ili Ebaya, provjereno s USB multimetrom. Ako neki stane raditi nakon par mjeseci to je obično do toga da se konektor razradio pa više nije dovoljno uzak da stisne pinove ali to se meni dogodilo i s original kabelom nakon nekoliko mjeseci. Kabel je potrošna roba, pogotovo USB koji se stalno preštekava. 

Kupovati kabel od 200 kuna koji dolazi iz iste tvornice u Kini kao i ovaj "original" je sasvim suludo, za to možeš naručiti 20 normalnih kabela od kojih, taman da ih ne radi 5 i dalje imaš 15 koji rade. Isto tako s aftermarket punjačima, naravno da nećeš uzet onaj od 10 kuna, ali Ugreen ili Aukey punjači rade kao i svi drugi i njih imam nekoliko, što za auto, a što za doma.

MrBlc čet 5.3.2020 11:05

Što se tiče sigurnosti, kvalitetnih zamjenskih punjača ima koliko hoćeš. Međutim, falsifikatu koji se prodaje pod originalni definitivno ne bih vjerovao - pitanje je da li zadovoljava sve standarde i certifikate koje mora zadovoljavati za stavljanje na tržište i sigurnu upotrebu ili su samo kopirali logotipe s originala. Također, moguće je da se radi i o originalnim punjačima koje je Samsungova kontrola kvalitete vratila na reciklažu jer nisu zadovoljili kriterije. Moguće da su vraćeni zbog same boje printa, a moguće je i da imaju neki drugi defekt u vidu tolerancije elemenata koja može pod nekim okolnostima dovesti do problema.

Samo pakiranje bi meni bilo dovoljno da proizvod vratim ili da kontaktiram insepkciju i/ili ovlaštenog distributera.

Čak i ako je punjač originalan, a ubačen je u drugu ambalažu jer je netko iskoristio mogućnost povrata u roku od 14 dana i nije vratio originalnu ambalažu, to mora biti jasno naznačeno i u pravilu se takvi proizvodi prodaju s popustom (kao što trgovina umanji vraćeni iznos na ime ambalaže).

Genoxxx čet 5.3.2020 11:20

Jednostavno ne vjerujem kopijama punjača i ne želim koristiti nešto na čemu piše Samsung a nije, vjerujem da je internet pun primjera zašto koristiti original a ne kopiju

Imam punjač za 18650 baterije ali imam adapter koji je 1A i onda dvije baterije puni na 0.5A i to traje skoro 6 sati, zato sam nabavio 2A punjač da duplo kraće traje vrijeme punjenja. Tko ima takve baterije zna da se sa njima ne isplati zezati i riskirati sa punjačem koji možda nije ni prošao testiranja i certifikate ili što već dobivaju punjači 

 

Znači mene samo zanima je li taj punjač original ili kopija, ništa drugo

 

I da, kad god sam uzimao zamjenske punjače/kablove pretežito za mobitel rijetko koji je izdržao duže od 3-4 mjeseca, možda nisam imao sreće pa svaki put naletio na smeće ali meni dovoljno da više takve stvari ne koristim

Stoja čet 5.3.2020 11:33
Genoxxx kaže...

Jednostavno ne vjerujem kopijama punjača i ne želim koristiti nešto na čemu piše Samsung a nije, vjerujem da je internet pun primjera zašto koristiti original a ne kopiju

Imam punjač za 18650 baterije ali imam adapter koji je 1A i onda dvije baterije puni na 0.5A i to traje skoro 6 sati, zato sam nabavio 2A punjač da duplo kraće traje vrijeme punjenja. Tko ima takve baterije zna da se sa njima ne isplati zezati i riskirati sa punjačem koji možda nije ni prošao testiranja i certifikate ili što već dobivaju punjači 

 

Znači mene samo zanima je li taj punjač original ili kopija, ništa drugo

 

I da, kad god sam uzimao zamjenske punjače/kablove pretežito za mobitel rijetko koji je izdržao duže od 3-4 mjeseca, možda nisam imao sreće pa svaki put naletio na smeće ali meni dovoljno da više takve stvari ne koristim

 Zato ne tražiš kopiju, nego druge proizvođače koji ne naplaćuju "brand" na svoje proizvode

 

Evo preporuka punjača, imam ga doma i za obične baterije odličan, punim eneloop pro baterije sa njim i nikakvih problema. Mislim da me došao nekih 20€ ne ebayu. Nije samsung brand, ali zato svoj posao radi kako spada 

JozoBozo121 čet 5.3.2020 11:41

Kakva su slova na opip? Jesu li ista na oba punjača? Samsung koristi skuplju tintu koja bi trebala biti uzdignuta u odnosu na ostatak plastike, nije obična tinta koja samo oboja, trebalo bi se osjetiti kad grebeš prstima po slovima. A ako misliš da nije pravi, to onda nije samo stvar kvalitete već i toga da ako su na stranici napisali da je to original Samsung punjač, a poslali ti recklirani ili još gore kopiju, da si ti kao kupac prevaren.

 

Bez obzira na to kakvu struju daje adapter, punjenje baterija regulira elektronika u punjaču 18650 baterija, a ne adapter.

sudy_freak čet 5.3.2020 11:44
Stoja kaže...
sseennoonn kaže...

 nažalost nije svejedno .. Ili orginal koji košta 200kn ili ništa.. Ebay ili bilo koje ostale "zamjenske"  "oem" kako god stvari ne dolaze u obzir .. Ja sam sebi htio kupiti  duzi usb kabel i nikad ni jedan nije radio kao orginal.. Ili su radili par dana ili mjesec i onda su krenuli problemi sa punjenjem od 0.5A itd. Zašto i kako ne znam  kabel je kabel ali eto ....Nikad sreće sa ni jednim zamjenskim kabelom ...Samo orginal samsungov direktno ili ništa drugo.... Eventualno si pogledaj na samsungu imas app galaxy current se zove ja mislim koji ti pokazuje sa koliko A ti se puni uređaj ..Ako je punjač/kabel faličan pokazivati će manje jel  ili će biti oscilacija. 

 Već sam nekoliko USB-C kabela kupovao sa ebaya za fast charging, i nikakvih problema na više uređaja...trenutno imam takav jedan sa kojim punim S10+ i već par mjeseci odlično radi...istina nisam kupio najeftinije kabele, nego one dolar-dva skuplje... Također i nekoliko jeftinih punjača koristim, i isto sve pet...

Da se priključim.
Također kupujem ne-ofirignalne kablove s aliexpressa ali uzimam Ugreen i Baseus marku i nikad problema nikakvih.
Prezadovoljan kablovima/punjačima.

Također žena na Samsungu A70 puni s tim Type-C punjačima/kablovima i puni joj čak brže nego originalni.

Informirajte se prije malo, ne treba puno čitanja i ne budite ovce i ne plaćajte OEM punjače i kablove ko suho zlato. Sve to ručice istih kineza sklapaju kao i ove potonje koje sam spomenuo.

Genoxxx čet 5.3.2020 12:51

Sve se slaže što se tiče boje koja je uzdignuta i oznaka, samo me muči što je boja svjetlija i pakiranje očito nije original

 

Što sad da radim? Nisam u potpunosti siguran da nije original, na stranici je naznačeno da je. Ne isplati mi se vraćati ga nazad jer nisu neki novci

 

Edit: evo ss mjerenja, prva slika je od punjača koji je došao sa mobitelom (fast charger) a druga je kupljeni 

 

bill_jobs čet 5.3.2020 13:10

Ja ti predlažem da ga pošalješ u neki institut koji ima certificirane mjerne instrumente koji će utvrditi karakteristike elektronike u njemu i reći ti jel original.

Jbt koju si nauku napravio od punjača za 50 kn :facepalm:

 

Ili im ga vrati ili ga baci u smeće ili ga koristi i ne fantaziraj, nema četvrte opcije.

Genoxxx čet 5.3.2020 13:25
bill_jobs kaže...

Ja ti predlažem da ga pošalješ u neki institut koji ima certificirane mjerne instrumente koji će utvrditi karakteristike elektronike u njemu i reći ti jel original.

Jbt koju si nauku napravio od punjača za 50 kn :facepalm:

 

Ili im ga vrati ili ga baci u smeće ili ga koristi i ne fantaziraj, nema četvrte opcije.

 Nema potrebe za takvim odgovorom... Vi ste svi razvili nepotrebno diskutiranje o punjačima i jesu li bolji originalni ili neoriginalni... ja sam samo tražio jednostavan odgovor, ili je original ili nije ali očito ga ovdje neću dobit

MrBlc čet 5.3.2020 13:26

Samo pakiranje je osnova za sumnju - pakiranje nije original. To znači da ili nije ni punjač ili je punjač originalni, a ambalaža nije, na što si trebao biti upozoren, ali i dobiti popust.

fer-de-lance čet 5.3.2020 13:29
Genoxxx kaže...

 

Edit: evo ss mjerenja, prva slika je od punjača koji je došao sa mobitelom (fast charger) a druga je kupljeni 

 

 Po struji čist ok, na 76% ti puni s 1,2 A, tak da kad je prazniji ide ziher do 2A, a vjerovatno je original, samo, kao što su i kolege rekli, možda vraćen pa su ga ubacili u drugu ambalažu, ali bi onda bilo ok i da su to napisali.

U svakom slučaju, koristi ga, teško da je neki fake kinez, bar ne izgleda tak.

 

 

MrBlc čet 5.3.2020 14:04

Ja bih ih svakako kontaktirao i zatražio pojašnjenje. U najboljem slučaju će ti poslati poklon bon za sljedeću kupnju na ime neorginalne ambalaže, a u najgorem, ako nastane kakvo sr*nje, imaš od njih napismeno da je original...

Princip pet 10.4.2020 21:43

Isti slučaj,želim da naručim neki sa aliexpressa,a da mi ne  crkne baš odma.
Pogubio sam se malo oko ovoga 18w ili 3a,nije mi baš najjasnije,pa ako neko ima preporuku za dobar punjač i usb c kabl neka napiše.