Dario7 čet 19.9.2019 10:00
Davor kaže...

Proveo sam zadnjih desetak dana s Noteom 10 i Noteom 10+. Kad sam se vratio na OnePlus 7 Pro, potekle su suze radosnice - osjećaj fluidnosti i brzine u radu, prvenstveno na konto 90 Hz ekrana, jednostavno je abnormalno bolji. Fascinantno mi je da nijedan drugi ovogodišnji flagship nije prešao na 90 ili 120 Hz, čak ni ovi za 1000+ eura, poput Notea 10. Hvala, ali ne hvala.

 

Inače, Android 10 Beta 2: uočio sam jednu novu funkciju, koja je super, ali možda je postojala i ranije, samo ju nisam vidio. Dok je mobitel spojen Bluetoothom na slušalice ili zvučnik, ako se na poziv ne javim pritiskom tipke na slušalicama/zvučniku, nego podizanjem mobitela na uho, zvuk se automatski prebacuje na slušalicu mobitela. To je pod Buttons & gestures > Quick gestures > Raise to answer/switch > Raise to switch. Prije sam u tom izborniku sigurno vidio Raise to answer, ali čini mi se da je ovo Raise to switch novo. Za one koji koriste bežične slušalice, ovo je jako zgodno.

 Slažem se u potpunosti.

Većina misli, taj oneplus ima samo brzinu.

Ali ova fluidnost i ekran su perfektni. Baš sam neki dan gledao na YT Toni-a sa smartphone hrvatska, video nakon 2 mjeseca korištenja i iste stvari kaže.

 

Još uz to stereo zvučnici,brzina punjenja,trajanje baterije.... mislio sam da ću dugo ostat na p30p ali nije mi žao niti sekunde što sam prešao na ovu zvijer.

 

daj mi recite kako vam je ekran otporan na ogrebotine?

Ja još uvijek nisam skinuo njegovu foliju.

 

edit: jedina po meni mana što nema always on display, ali kao priča se da će ga ubaciti u jednu od sljedećih nadogradnji.

DaNiTo čet 19.9.2019 10:11

Uf skidaj tu foliju..ja tek neki dan skinuo..vani mi je jako slab ekran bio,sada je bolje..mada s njom nisam ni sitnu ogrebotinu zaradio...naručio kaljeno staklo(par komada)sa alija,a do tada imam kaljeno koje sam dobio u paketu s mobitelom ali nisam dobro montirao pa držim to dok novo ne dođe...jedino ako nemaš pro onda ne znam pošto je zakrivljen ekran..

Dario7 čet 19.9.2019 10:28
DaNiTo kaže...
Uf skidaj tu foliju..ja tek neki dan skinuo..vani mi je jako slab ekran bio,sada je bolje..mada s njom nisam ni sitnu ogrebotinu zaradio...naručio kaljeno staklo(par komada)sa alija,a do tada imam kaljeno koje sam dobio u paketu s mobitelom ali nisam dobro montirao pa držim to dok novo ne dođe...jedino ako nemaš pro onda ne znam pošto je zakrivljen ekran..

 ma i ja čekam kaljeno zato i držim foliju ... makar mislim da ću je skinut i koristit bez folije.

imam pro

 

Dario7 čet 19.9.2019 13:37
NorthBlue kaže...
Haha, pa S9+ je super telefon. Taj refresh rate je zbilja super, samo ne znam baš da bih isključivo zbog toga mijenjao mobitel.

 ja iskreno bi.. mene je  toliko očaralo tih 90hz i ekran da mi je žao što nisam prije mijenjao mob. 

Blade18 sub 21.9.2019 12:21

Ja ću pričekati tjedan do dva da još popeglaju neki bug... Toliko sam zadovoljan sa svime da me uopće strah staviti neki update... To do ovog mobitela nije bio slučaj i najčešće bi rootao neki Samsung i stavio custom rom...

user3468 ned 22.9.2019 13:57
TITO_broz kaže...

koju verziju gcam-a koristite i koje confige, do sada svaku verziju koju sam probao ne mogu promijeniti na wide angle a ni na telephoto kameru

 Probaj Arnova 6.2 + xdeathshotx xml, zasad mi se to cini najbolje ali jos isprobavam. Za wide i telef neznam jer imam OP7.

DaNiTo kaže...
A šta će ti gcam.. stock kamera je ok možda i bolja...
Evo moj OP7 od danas na Androidu 10..stigao update

 Razlika je dosta velika u kvaliteti slike izmedu stock i gcam, samo treba dobro podesiti gcam, nisu sve postavke dobre za slikanje svega. Zadovoljan sam stock kamerom ali kad vidim da moze bolje sa Gcam, zasto ne :)

 

btomaso8 ned 22.9.2019 14:09
user3468 kaže...
TITO_broz kaže...

koju verziju gcam-a koristite i koje confige, do sada svaku verziju koju sam probao ne mogu promijeniti na wide angle a ni na telephoto kameru

 Probaj Arnova 6.2 + xdeathshotx xml, zasad mi se to cini najbolje ali jos isprobavam. Za wide i telef neznam jer imam OP7.

DaNiTo kaže...
A šta će ti gcam.. stock kamera je ok možda i bolja...
Evo moj OP7 od danas na Androidu 10..stigao update

 Razlika je dosta velika u kvaliteti slike izmedu stock i gcam, samo treba dobro podesiti gcam, nisu sve postavke dobre za slikanje svega. Zadovoljan sam stock kamerom ali kad vidim da moze bolje sa Gcam, zasto ne :)

 

 A kako najbolje podesit gcam. Imam istu tu verziju kao i ti

Perooo1 ned 22.9.2019 16:03

Pozivam ekipu koja je prešla na stable build desetke da nakon par dana jave situaciju s baterijom. To me najviše muči jer kod starog HTC 10 svaki update je apsolutno demolirao bateriju pa sada pušem i na hladno :)