vepar pon 5.8.2019 15:25

OP7 sa Alija je kineska verzija,ali je flashan Oxygen OS.Sve uredno radi.OTA,band 20,Volte i NFC jer hardverski je identičan globalnoj verziji.Sve provjerio na xda.....

Razlika u cijeni je prilična.Na Aliju je 8/256 464$ s DHL-om iliti 3090kn...
Global verzija je 599€(4430kn)....

DzigiBau pon 5.8.2019 15:49
vepar kaže...
OP7 sa Alija je kineska verzija,ali je flashan Oxygen OS.Sve uredno radi.OTA,band 20,Volte i NFC jer hardverski je identičan globalnoj verziji.Sve provjerio na xda.....

Razlika u cijeni je prilična.Na Aliju je 8/256 464$ s DHL-om iliti 3090kn...
Global verzija je 599€(4430kn)....

 

U slucaju potrebe za garancijom mozes li slati u OP ili moras preko Alija?

vepar pon 5.8.2019 16:20

Šalješ u Ali naravno jer nije kupljen u official shopu.

Inače cijene rezervnih dijelova u OnePlus servisu nisu previsoke,osim matične(270€).
Ekran je 87€,baterija ispod 9€,zvučnik 4,50€....

btomaso8 pon 5.8.2019 19:09

Ajd onda je li može mali osvrt na kamere. Sad imam Huawei mate 10pro. Citan razna misljenja o kameri. Negdi kažu da je ok, negdi je popljuvali. Nisam neki pretjerani zahtjevni korisnik. Bitno mi je da je osnovna slika dobra, cista. Nije me briga za te wide kamere i sl. Sta ti velis za kamere? I da li si ga kupio u goldwaya ili negdi drugo

DaNiTo pon 5.8.2019 19:29

Meni je kamera odlična čista,i kad se zumira isto cisto...noćni način je zgodan...za prosječnog korisnika nema šta falit..imao sam s8 do sad,meni slike izgledaju bolje neg tamo...
da, sa goldwaya

btomaso8 pon 5.8.2019 23:06

Može jos pitanje. Da li ti uredno rade bankovne aplikacije, tipa mzaba. Jedan mi sad kaže da kad se stavlja global rom, mobitel se otkljuca i u tom slucaju ne rade bankovne aplikacije. To mi je važna stavka. Bio bih ti zahvalan na odgovoru.

btomaso8 uto 6.8.2019 20:36
DaNiTo kaže...
A ne znam,meni Erste banking radi normalno
Ako nemaš naruči si negdje USB c to 3.5 mm Adapter za slušalice

 Naručio. Sad čekamo, vidjet ćemo za koliko će doći. Imam već oneplus slušalice, naručio ih prije dva mjeseca, bile na akciji. Lani sam već bio gledao OP6, na kraju me odvukao Huawei, bila dobra cijena. Sad sam se mislio između OP7 i Xiaomi Mi9. Rekoh ovaj put moram OnePlus.

btomaso8 ned 18.8.2019 10:54

Stigao Oneplus 7 s Aliexpressa. Točno 10 dana od moje narudžbe do isporuke. Sve radi bez ikakvih problema, odmah je došlo ažuriranje softwera. Još se pomalo privikavam na njega. Neke stvari su mi bolje na njemu, neke na Huawei. Stvar navike. Baterija je ipak bolja na Huawei, mada ce i ovdje moć proć. Po pitanju kamere slike su čiste i oštre, samo su mi boje malo prenaglašene, nemaju baš prirodan izgled. Ali sam instalirao Gcam i slike s njim imaju puno prirodniji izgled. A sami rad, nema se šta reći, sve glatko i brzo. Zvučnici rasturaju. Bio sam pitao za bankovne aplikacije, Zaba radi normalno kao i sve drugo. Dvije sim kartice su u mobu, T-com i A1, sve ok, kao i mobilne mreže. Eto jedan mali osvrt, ako tko ima kakve dileme po pitanju narudžbe, da mu moj post može malo pomoći

btomaso8 pon 19.8.2019 22:59
dar01 kaže...

može netko potvrdit da mu radi mzaba foto plati na oneplus 7 normalna global verzija

 

meni normalno radi ali ne može skenirati bar kod

 Evo sad probao kad sam procitao. Mzaba radi normalno, znam od prije jer sam.placa vec nesto. Sad proba skenirat racun, i nece. Mora nesto bit. Nije me puno pogodilo,jer mislim da samo dva racuna mjesecno skeniram. Jos sam primjetio jednu stavku da ne radi, otkljucavanje licem. Ne koristim to inace, ni na prethodnom.mobu, samo sam isa isprobat iz znatiželje. Ostalo je sve ok. 

DaNiTo pon 19.8.2019 23:15

koje otkljucavanje licem? meni radi bez problema... iskljucio sam otisak prsta jer mii smeta ono kako bljesne ikona ona za prst...

PROmalo mi smeta slabija vibracija... i dimenzije su mi na granici normalnog,ne znam kako ljudi pro verziju koriste koja je veca i plus ima zakrivljen ekran

btomaso8 pon 19.8.2019 23:37
DaNiTo kaže...

koje otkljucavanje licem? meni radi bez problema... iskljucio sam otisak prsta jer mii smeta ono kako bljesne ikona ona za prst...

PROmalo mi smeta slabija vibracija... i dimenzije su mi na granici normalnog,ne znam kako ljudi pro verziju koriste koja je veca i plus ima zakrivljen ekran

 Radi i.meni otkljucavanje licem. Krivo sam bio otkljucavao. Mislio sam da je dovoljno da probudim ekran, pogledam ga i da se otkljuca. Mora se stisnut dugme sa strane i onda munjevito otkljuca. Sorry, moja pogreska. Ispravak, otkljucavanje lica radi, brzo ko munja. 

DzigiBau uto 20.8.2019 08:36

Razmisljam da uzmem op7 pro u Americi gdje bi me sa studentskim popustom izasao 664$ za 8/256 sto je ipak razlika spram 712€ u Europi. Zna li netko mogu li u slucaju potrebe iskoristiti garanciju u njihovom servisu u EU ili moram slati u US? Poslat cu im mail svakako, ali cisto ako netko ima informaciju iz iskustva