torrente sub 13.2.2016 13:44

Javim kad se sve slegne.  Napravio ažuriranje. Traje cca 15-20min.  Odmah iza tvorničke, te nanovo čista instalacija i bez potezanja bilo kakvog backupa.  Nisam integrirao sd kao dio uređaja, već je ostavio kao i do sada, zasebno skladište.

Vidjet ćemo što će biti...javim se.

torrente ned 14.2.2016 11:05

16 sati od punjenja..

 

 

Stanje baterije 81%

 

Ekran uključen 1 sat 2 min

 

 

Taj sat ekrana je bio FB i Opera.

 

Ostalo...

 

U stanju mirovanja tokom noći nema pomaka..

 

 

Što se tiče baterije izgleda da je sve identično kao kod 5.1.1.

Na Lolipopu bi se znalo unutar čista 2 dana nakupiti 3,5 sata ekrana i 2 sata poziva..te bi baterija bila na 20%. Mislim da i ovo vodi ka sličnom rezultatu.

(žena koristi samo par aplikacija, FB, Opera, Whatsapp, Viber).

 

Mislim da famozni DOZE nema što pridonijeti oko baterije sa dodatnom hibernacijom, jer je i bez njega na 5.1.1. u stanju mirovanja, potrošnja bila nikakva.

 

Osobno ne bi nadograđivao. ALI...sad mene zanima sljedeće..jel još traje presing sa kojim te gone da ažuriraš.  Na moto G 1 nije se moglo odbit nadogradnju. Onaj balon bi samo gnjavio svako sat vremena?

Gam3r pon 15.2.2016 16:29

pozdrav. Nisam nesto pratio ovu temu, ali imam par pitanja vezanih uz Moto G 1st gen. Kupio sam curi mob i svida joj se i sve, ali na njemu je ja mislim stock rom od motorole sa Android 5.1. Stvar je u tome kaj nema opcije da je jezik na hrvatskom, a posto mi cura nije bas vjesta u tehnologiji ni engleskom malo joj se teze snazaliti po njemu. Da li je ikako moguce nekako skinuti ili nesto hrvatski jezik ili moram stavljati neki custom rom? Ako moram stavljati koji mi preporucate? Hvala unaprijed. 

Gam3r čet 18.2.2016 18:53
Gam3r kaže...

pozdrav. Nisam nesto pratio ovu temu, ali imam par pitanja vezanih uz Moto G 1st gen. Kupio sam curi mob i svida joj se i sve, ali na njemu je ja mislim stock rom od motorole sa Android 5.1. Stvar je u tome kaj nema opcije da je jezik na hrvatskom, a posto mi cura nije bas vjesta u tehnologiji ni engleskom malo joj se teze snazaliti po njemu. Da li je ikako moguce nekako skinuti ili nesto hrvatski jezik ili moram stavljati neki custom rom? Ako moram stavljati koji mi preporucate? Hvala unaprijed. 

 

itko?

milinho sub 20.2.2016 15:51
torrente kaže...

16 sati od punjenja..

 

 

Stanje baterije 81%

 

Ekran uključen 1 sat 2 min

 

 

Taj sat ekrana je bio FB i Opera.

 

Ostalo...

 

U stanju mirovanja tokom noći nema pomaka..

 

 

Što se tiče baterije izgleda da je sve identično kao kod 5.1.1.

Na Lolipopu bi se znalo unutar čista 2 dana nakupiti 3,5 sata ekrana i 2 sata poziva..te bi baterija bila na 20%. Mislim da i ovo vodi ka sličnom rezultatu.

(žena koristi samo par aplikacija, FB, Opera, Whatsapp, Viber).

 

Mislim da famozni DOZE nema što pridonijeti oko baterije sa dodatnom hibernacijom, jer je i bez njega na 5.1.1. u stanju mirovanja, potrošnja bila nikakva.

 

Osobno ne bi nadograđivao. ALI...sad mene zanima sljedeće..jel još traje presing sa kojim te gone da ažuriraš.  Na moto G 1 nije se moglo odbit nadogradnju. Onaj balon bi samo gnjavio svako sat vremena?

 

Ipak sam nadogradio na 6.0. Ne koristim ja Motorolu, nego sestra, pa sam nadogradio i zbog mogućnosti korištenja SD kartice kao internu memoriju, jer nije mogla neke aplikacije instalirati, a i smeta notifikacijska obavijest koja se ne da maknuti (iako je imala preko 400 MB slobodno). Nisam radio reset uređaja na tvorničke postavke, nego samo updejtao i pustio da vidim kako će se ponašati. I rezultati nisu zadovoljavajući, kaže da joj je mobitel sporiji nego inače, čak i tipkovnica ima osjetni lag koji smeta pri tipkanju, to sam čak i ja iskusio iz svojih par minuta prčkanja po uređaju. Tek kad se očiste sve aplikacije iz memorije počne raditi kako treba.  Google Now on Tap ne koristi (čak ni Google Now), ali kad sam ga uključio i kad sam ga htio koristiti da vidim kako radi, aplikacija se cijelo vrijeme rušila i nikako nije radila (pa sam isključio Google Now i vratio izbornike na hrvatski jezik). E sad, ne znam da li i kod tebe ima istih ili sličnih problema, ne znam da li se isplati raditi reset na tvorničke postavke? I ako to napravim, ne znam kako bih vratio podatke pojedinih aplikacija, da li netko preporuča neku aplikaciju za backup i restore (bez rootanja uređaja, Titanium Backup mi radi savršeno na mom mobitelu, ali je za njega potreban root)?

torrente sub 20.2.2016 20:09

Za sada kod žene radi sve ko podmazano. Ja često povirim mob i ažuriram neke aplikacije ili povirim kad ona nešto pita. Popratim trošenje baterije i resursa. Nismo naišli na nikakav problem.

Povučen iskustvom sa Moto G 1, kada je nadograđen KK sa LP...to definitivno nije bilo glatko.  I tek sam nakon mjesec dana napravio čisti instal.  Ovog puta na G3 nisam ni sekunde čekao. Čim se napravio upgrade na MM, odmah na tvorničke postavke.

Na našu žalost, tako to funkcionira na svim mobitelima tj ažuriranjima.

Mene zanima WP i tamo isto svjedočimo nepisanom pravilu..."pušten novi build...ažuriraj i kresni tvorničke".  Definitivno tek onda svaka Lumija radi kako spada.

Nemam ti savjet za spašavanje podataka.  Ja sam dva sata izgubio dok sam joj nanovo sve instalirao...znaš žene.."a gdje je ono što je bilo..a bilo je i ono".  Pitaj sestru pristaje li na čisto instaliranje aplikacija.

 

Za sada MM radi odlično...premda ja osobno ne vidim razlog za prelazak sa 5.1.1.

kerum čet 5.1.2017 14:00

Da malo podignemo temu...

 

Za vikend planiram staviti CM13 (build cm-13.0-20161220-SNAPSHOT-ZNH5YAO3XK-falcon.zip) na zenin Moto G te me zanima ima li netko iskustva s navedenim, radi li sve kako treba, je li se uredaj usporio ili je ostao jednako responzivan? Na XDA citam da je CM14.1 u nightly fazi te puna bugova, a s obzirom na situaciju CM-> LineageOS ne ocekujem da ce skoro biti dostupna stabilna verzija.

 

Ili bi mi preporucili neki drugi ROM umjesto CM13?

hrvooje pon 23.9.2019 19:08

Ovaj mob je neuništiv. Neki dan ga izvadim iz ladice i ladno LineageOS 14 zamijenim ver. 16 što je pandan Androidu Pie 9. Radi kao urica. Model iz 2013.

Morao maknuti neke pakete da bi stao gapps pico na particiju i updatat twrp recovery da bi re-flash radio.