Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

CelticFrost pet 6.9.2019 10:57
gringo88 kaže...
CelticFrost kaže...

 Zanemari te "zabrane". Xiaomi možeš naručiti za cca. 1200kn (EU skladište). Za nešto bolje od Xiaomia trebao bi se protegnuti do 2000kn+.

 Jel mi možeš reći na koje EU skladište misliš? Ali Express? Ne pratim baš stanje oko mobova niti odakle ih je najbolje kupiti. 

 https://www.honorbuy.com/1627-redmi-note-7-4gb-64gb-official-global-version-smartphone-black.html?search_query=xiaomi+redmi+note+7&results=780 (pročitaj "more info")

mzopg sub 7.9.2019 00:20
gringo88 kaže...

Molim pomoć oko odabira. Honor 10 ili Xiaomi Redmi Note 7? Honor 10 je trenutno snižen s 2500 na 1750 u sancta domenici. Treba mi novi mob hitno. Honor 10 se čini kao odličan za te novce, ali neznam da li da uzmem ili izbjegavam radi ovih banova i zabrana?

 Redmi Note 7 trenutno možeš nabaviti na Bang Good za 149$ (Kupon: BG9N732) + 5$ dostava, to je oko 1050kn.

Kod nas je najpovoljniji oko 1300kn.

Sad ti vidi što ti je bolje.

Martin89 sub 7.9.2019 09:06

Na Mi Global Store u uvjetima piše da daju 1 godinu garancije za China Warranty Service ili 1 godinu garancije AliExpress garancije za Local Warranty Service. Što bi to bilo Local Warranty Service, je li to znači da ne moramo slati u Kinu?

dado314 sub 7.9.2019 13:20
mzopg kaže...
gringo88 kaže...

Molim pomoć oko odabira. Honor 10 ili Xiaomi Redmi Note 7? Honor 10 je trenutno snižen s 2500 na 1750 u sancta domenici. Treba mi novi mob hitno. Honor 10 se čini kao odličan za te novce, ali neznam da li da uzmem ili izbjegavam radi ovih banova i zabrana?

 Redmi Note 7 trenutno možeš nabaviti na Bang Good za 149$ (Kupon: BG9N732) + 5$ dostava, to je oko 1050kn.

Kod nas je najpovoljniji oko 1300kn.

Sad ti vidi što ti je bolje.

 plus PDV i troškovi od cca 50 kn i eto ga preko 1300 kn...

mzopg sub 7.9.2019 14:48
dado314 kaže...
mzopg kaže...
gringo88 kaže...

Molim pomoć oko odabira. Honor 10 ili Xiaomi Redmi Note 7? Honor 10 je trenutno snižen s 2500 na 1750 u sancta domenici. Treba mi novi mob hitno. Honor 10 se čini kao odličan za te novce, ali neznam da li da uzmem ili izbjegavam radi ovih banova i zabrana?

 Redmi Note 7 trenutno možeš nabaviti na Bang Good za 149$ (Kupon: BG9N732) + 5$ dostava, to je oko 1050kn.

Kod nas je najpovoljniji oko 1300kn.

Sad ti vidi što ti je bolje.

 plus PDV i troškovi od cca 50 kn i eto ga preko 1300 kn...

 Nema PDV-a i nikakvih dodatnih troškova, samo treba odabrati "EU Priority Line". Mislim da sam to već sto puta napisao, već sam dosadan sam sebi. 

Osobno bi ga radije kupio kod nas, tih 250kn razlike je ok, ali stavio sam jednu i drugu cijenu pa neka ljudi sami biraju što žele. Nekome je 250kn ništa, a nekome jako puno.

NiDJO7Z7 sub 7.9.2019 16:18

Poz ljudi, tata mi je uzeo Redmi 7a, telefon odlican za te novce koje kosta, sve radi kako treba sve dok nismo ubacili njegovu staru sim karticu, ne prepoznaje je kao da nije ubacena, uzmem ja tu karticu i ubacim u svoj telefon (Galaxy a40) i gle cuda radi, probam sa maminim telefonom (Redmi Note 6 pro) i opet radi, reko da nije nesto do telefona pa zato ne prepoznaje i ubacim ja svoj sim i radi...

 

Zanci telefon prepoznaje bilo koji sim osim sima moga tate   

Znaci njegova sim kartica je stara cca 10 god, ali radi u mom i maminom telefonu.... ljudi pomagajte :D 

mzopg sub 7.9.2019 16:24
NiDJO7Z7 kaže...

Poz ljudi, tata mi je uzeo Redmi 7a, telefon odlican za te novce koje kosta, sve radi kako treba sve dok nismo ubacili njegovu staru sim karticu, ne prepoznaje je kao da nije ubacena, uzmem ja tu karticu i ubacim u svoj telefon (Galaxy a40) i gle cuda radi, probam sa maminim telefonom (Redmi Note 6 pro) i opet radi, reko da nije nesto do telefona pa zato ne prepoznaje i ubacim ja svoj sim i radi...

 

Zanci telefon prepoznaje bilo koji sim osim sima moga tate   

Znaci njegova sim kartica je stara cca 10 god, ali radi u mom i maminom telefonu.... ljudi pomagajte :D 

 Otiđite do teleoperatera čije usluge koristite i neka vam zamijeni karticu za novu. Obzirom da je ta stara 10 god. moguće je da nešto nije kompatibilno.

Kako je uopće dimenzijom upala u slot za karticu? Nisam siguran da je prije 10 godina bilo mikro/nano SIM kartica.

NiDJO7Z7 sub 7.9.2019 16:34
mzopg kaže...

 Otiđite do teleoperatera čije usluge koristite i neka vam zamijeni karticu za novu. Obzirom da je ta stara 10 god. moguće je da nešto nije kompatibilno.

Kako je uopće dimenzijom upala u slot za karticu? Nisam siguran da je prije 10 godina bilo mikro/nano SIM kartica.

 Stara je jedno 7-8god, to je nano SIM. Ali mi nije jasno kao je prepoznaje Redmi Note 6 i Galaxy a40 a redmi 7a je ne prepoznaje. 

 

EDIT: tata ga je vec spremio u kutiju da ga vrati, kaze da se ne zeli zahebavati sa glupim androidima, u svakom slucaju hvala na odgovoru.  

ALVIN ned 8.9.2019 09:33

Redmi Note 8 Pro je nedavno predstavljen. Ta kučišta i težine samo rastu iz godine u godinu, pitam se kada će stati.

 

I tipični xiaomi trik na početnoj verziji njihovog najprodavanijeg note modela, MTK čip, tako da se nabode ekipa koja se u žurbi zalijeće na prvu loptu.

 

 

mzopg ned 8.9.2019 17:04
ALVIN kaže...

Redmi Note 8 Pro je nedavno predstavljen. Ta kučišta i težine samo rastu iz godine u godinu, pitam se kada će stati.

 

I tipični xiaomi trik na početnoj verziji njihovog najprodavanijeg note modela, MTK čip, tako da se nabode ekipa koja se u žurbi zalijeće na prvu loptu.

 

 

 Ne mislim da će se itko nabosti, ako uzme taj mob. Za cca 230$ dobiti će odličan uređaj. I meni bi bilo draže da je unutra SD, ali i ovako je to jako dobar mob.

 

Redmi Note 8 Pro:

+ odlična kamera (64MP wide (broj detalja na 100% cropu je impresivan) + ultrawide + macro kamera + depth senzor)

+ odlična baterija 4500 mAh

+ lijep dizajn uređaja

+ stakleno kućište

+ hibridni SIM utor

+ jako dobar fHD+ IPS ekran sa minimalnom "bradom" i "kapljicom" na vrhu

+ MTK na prvim testovima "gazi" SD 730 u gotovo svim aplikacijama i igrama i hvata oko 280.000 bodova na AnTuTu

+ 3.5mm za slušalice

+ NFC

+ IR

+ Quick Charge 4+ (18W)

+ IP52 certifikat (nije full zaštita, ali dobro dođe i ova)

 

- malo veće dimenzije i težina, ali s obzirom na sve veće ekrane i baterije to je danas postao standard

- MTK, upitno je da li će se dobiti Gcam verzija za njega + kasnije nadogradnje + custom ROM

- MTK na prvim testovima nešto se više grije od SD-a, nije nešto drastično oko 7-8 stupnjeva više nakon dužeg (preko sat vremena) intenzivnog korištenja

- nešto lošija video stabilizacija na prvim testovima

 

Sve to za oko 230$, a biti će i povoljnije za tjedan-dva. Nikakva cijena za mobitel na granici više srednje klase.

 

thebatman ned 8.9.2019 17:14
mzopg kaže...
ALVIN kaže...

Redmi Note 8 Pro je nedavno predstavljen. Ta kučišta i težine samo rastu iz godine u godinu, pitam se kada će stati.

 

I tipični xiaomi trik na početnoj verziji njihovog najprodavanijeg note modela, MTK čip, tako da se nabode ekipa koja se u žurbi zalijeće na prvu loptu.

 

 

 Ne mislim da će se itko nabosti, ako uzme taj mob. Za cca 230$ dobiti će odličan uređaj. I meni bi bilo draže da je unutra SD, ali i ovako je to jako dobar mob.

 

Redmi Note 8 Pro:

+ odlična kamera (64MP wide (broj detalja na 100% cropu je impresivan) + ultrawide + macro kamera + depth senzor)

+ odlična baterija 4500 mAh

+ lijep dizajn uređaja

+ stakleno kućište

+ hibridni SIM utor

+ jako dobar fHD+ IPS ekran sa minimalnom "bradom" i "kapljicom" na vrhu

+ MTK na prvim testovima "gazi" SD 730 u gotovo svim aplikacijama i igrama i hvata oko 280.000 bodova na AnTuTu

+ 3.5mm za slušalice

+ NFC

+ IR

+ Quick Charge 4+ (18W)

 

- malo veće dimenzije i težina, ali s obzirom na sve veće ekrane i baterije to je danas postao standard

- MTK, upitno je da li će se dobiti Gcam verzija za njega + kasnije nadogradnje

- MTK na prvim testovima nešto se više grije od SD-a, nije nešto drastično oko 7-8 stupnjeva više nakon dužeg (preko sat vremena) intenzivnog korištenja

- nešto lošija video stabilizacija na prvim testovima

 

Sve to za oko 230$, a biti će i povoljnije za tjedan-dva. Nikakva cijena za mobitel na granici više srednje klase.

 

 Ima li igdje komunicirino da će pro verzija dolazit u eu, note 7 pro nije.

mzopg ned 8.9.2019 17:32
thebatman kaže...

 Ima li igdje komunicirino da će pro verzija dolazit u eu, note 7 pro nije.

 Negdje sam pročitao da globalna verzija stiže krajem ovog mjeseca, ali treba se sad sjetiti gdje sam to pročitao. 

Baš bi me zanimao tvoj test ove kamere i usporedba sa Mi 9.

thebatman ned 8.9.2019 17:45
mzopg kaže...
thebatman kaže...

 Ima li igdje komunicirino da će pro verzija dolazit u eu, note 7 pro nije.

 Negdje sam pročitao da globalna verzija stiže krajem ovog mjeseca, ali treba se sad sjetiti gdje sam to pročitao. 

Baš bi me zanimao tvoj test ove kamere i usporedba sa Mi 9.

 Ako dođe u EU uzet cu ga probat. 

 

minarelli pon 9.9.2019 06:48
minarelli kaže...

Doslo vrijeme za novi mob pa trebam preporuku necega kaj ima veliku bateriju. S obzirom da sam do sada koristio mob sa 5500mah i sot 13-14h, ne dolazi mi u obzir nista slabije. Ostalim specifikacijama cu se prilagodit ali baterija mora bit izdrzljiva. Kod nas po trgovinama ne nalazim apsolutno nista zanimljivo :(

 up

mzopg pon 9.9.2019 14:21
minarelli kaže...
minarelli kaže...

Doslo vrijeme za novi mob pa trebam preporuku necega kaj ima veliku bateriju. S obzirom da sam do sada koristio mob sa 5500mah i sot 13-14h, ne dolazi mi u obzir nista slabije. Ostalim specifikacijama cu se prilagodit ali baterija mora bit izdrzljiva. Kod nas po trgovinama ne nalazim apsolutno nista zanimljivo :(

 up

 Dao si premalo specifikacija da bi ti netko mogao ponuditi nešto konkretno, tražiti samo po bateriji ništa ne znači jer ima mobitela i sa 20000mAh, ali su cigle.

 

Ali ajde, evo par modela, gledano samo po bateriji:

Umidigi S3 Pro

Cubot Max 2

Xiaomi Mi Max 3

Samsung Galaxy A40s

Ulefone Armor 3

 

Računaj da trajanje baterije uvelike ovisi i o hardwareu i optimizaciji softwarea, tako da baterija većeg kapaciteta može trajati kraće od baterije s manjim kapacitetom.

Kregol uto 10.9.2019 19:52
minarelli kaže...
minarelli kaže...

Doslo vrijeme za novi mob pa trebam preporuku necega kaj ima veliku bateriju. S obzirom da sam do sada koristio mob sa 5500mah i sot 13-14h, ne dolazi mi u obzir nista slabije. Ostalim specifikacijama cu se prilagodit ali baterija mora bit izdrzljiva. Kod nas po trgovinama ne nalazim apsolutno nista zanimljivo :(

 up

 Asus ZenFone 6

minarelli sri 11.9.2019 18:46

Max 3 imam trenutno kao sekundarni mob, nebi ga koristio kao primarni jer je cigletina. A40s mi se čini da je prepakirani M30 kaj isto nije loše ali nema ih kod nas za kupiti a izvana neznam kak je s garancijom. G7 power se čini zanimljiv, po gsmareni mu je endurance rating skoro 150h kaj zvući najprimamljivije od svih :D Još bum razmislio, da bar ima A40s kod nas uzeo bi ga odma a ko zna kad će se pojavit :( ... Asus je odličan al to isto neznam gdje ima za kupit

CrnaBitanga pet 13.9.2019 10:06

Bok svima

 

uzeo bih Xiaomi Mi Max 3 4/64 s Goldwaya, DHL-om. Zanima me razlika između Global Version i Global ROM varijante.

Znam razliku, proguglao sam, ali me zanima da li ova Global ROM verzija koja me zanima ima frekvencijske raspone za EU?

Koja je još razlika?

 

EDIT: sad još ima i MULTILANGUAGE, Gplay, no OTA update

Zbunj, zbunj...

 

Hvala!

mzopg pet 13.9.2019 13:35
CrnaBitanga kaže...

Bok svima

 

uzeo bih Xiaomi Mi Max 3 4/64 s Goldwaya, DHL-om. Zanima me razlika između Global Version i Global ROM varijante.

Znam razliku, proguglao sam, ali me zanima da li ova Global ROM verzija koja me zanima ima frekvencijske raspone za EU?

Koja je još razlika?

 

EDIT: sad još ima i MULTILANGUAGE, Gplay, no OTA update

Zbunj, zbunj...

 

Hvala!

Global version je hardware i software za EU i slična tržišta.

Global ROM je hardware za kinesko tržište na koji je instaliran software (ROM) za EU tržište.

 

Uzmeš global version i miran si.

frulex pet 13.9.2019 13:37

Imam ja Global version i za razliku od Max 2 koji nije imao B20 frekvenciju, Max 3 i u kineskoj verziji ima B20 tako da ti je svejedno s kojim ROM-om kupiš, razlika od Global verzije je jedino u EU punjaču, s ovim dobiš US punjač.

I BTW, ne vidim na Goldwayu više Global Version, ima samo Global ROM tako da i nemaš baš izbora...

Wh1T3L10n pet 13.9.2019 14:13
mightyboss kaže...

Pozz...da li je netko narucivao nedavno sa Allija(Goldway)...naime narucio sam mobitel 30.08...ne odgovaraju na poruke,nisu ga poslali uopce...nikad nije bilo s njima problema,eto prvog :-/

 Ja sam narucio prije cca 10tak dana... Jucer je stigao...

 Narucio sam 2 od MiGlobal i 1 od Goldwaya...

 U zadnje vrijeme, MiGlobal dostavi puno brze...