Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

dbojan ned 18.8.2019 17:47

Pozdrav svima,

Da li neko zna gdje se moze online naci neki od ovih telefona za 150 eura /166 usd max:

Huawei Honor 9x
Huawei Y9 Prime (2019)
Realme X

 

ili nesto slicno, bitno mi je da nema notch, i da je solidna kamera.

 

Hvala.

Udes sri 28.8.2019 13:42

Pozdrav,

Može preporuka iskusnih za naručivanje K20 pro/Mi9T pro?


Za sada sam gledao:

Aliexpres + 25%PDV
Global ROM K20 Pro
8GB RAM 128GB US $371.99
6GB RAM 128GB US $332.88
6GB RAM 64GB US $316.99

 

Honorbuy - EU
Global ROM
8GB 128GB US$ 442.99

Jesam li što propustio?

Dein94 sri 28.8.2019 16:28

Pozdrav, trenutno sam u potrazi za novim mkbom koji bi me sluzio par godina kao i trenutni RN4, razlog kupovine je sto mi starom treba novi mob pa ce uzeti ovaj. Mobitel mi sluzi 90% za surfanje, muziku i ponekad neku igricu skinem(nista extra cisto za ubit vrime). Gledao sam RN7 i poco ali poco mi se nekako cini overkill za moje potrebe i malo mi je van budjeta(do 2000 cca mi je). Isplati li se potegnut do pocoa i ako da 64 ili 128 jer trenutno imam 16 i prakticki mi je dovoljno. 

 

Isto tako rodica trazi novi mob. Do 2000 isto ali njoj je bitno, rezolucija, kamera, velicina ekrana, memorija, s obzirom na to sam mislio reci joj RN7 ali nez ako ima ista bolje. 

 

Mobiteli ne moraju biti xiaomi. 

 

Edit: oboje planiramo na rate uzimati. 

Kaze ona 6.4'+ ekran

thebatman sri 28.8.2019 18:01
Dein94 kaže...

Pozdrav, trenutno sam u potrazi za novim mkbom koji bi me sluzio par godina kao i trenutni RN4, razlog kupovine je sto mi starom treba novi mob pa ce uzeti ovaj. Mobitel mi sluzi 90% za surfanje, muziku i ponekad neku igricu skinem(nista extra cisto za ubit vrime). Gledao sam RN7 i poco ali poco mi se nekako cini overkill za moje potrebe i malo mi je van budjeta(do 2000 cca mi je). Isplati li se potegnut do pocoa i ako da 64 ili 128 jer trenutno imam 16 i prakticki mi je dovoljno. 

 

Isto tako rodica trazi novi mob. Do 2000 isto ali njoj je bitno, rezolucija, kamera, velicina ekrana, memorija, s obzirom na to sam mislio reci joj RN7 ali nez ako ima ista bolje. 

 

Mobiteli ne moraju biti xiaomi. 

 

Edit: oboje planiramo na rate uzimati. 

Kaze ona 6.4'+ ekran

 Poco na akciji u sancte 1982kn

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-pocophone-f1-ds-64-gb-crni.html

Dein94 čet 29.8.2019 13:01
thebatman kaže...
Dein94 kaže...

Pozdrav, trenutno sam u potrazi za novim mkbom koji bi me sluzio par godina kao i trenutni RN4, razlog kupovine je sto mi starom treba novi mob pa ce uzeti ovaj. Mobitel mi sluzi 90% za surfanje, muziku i ponekad neku igricu skinem(nista extra cisto za ubit vrime). Gledao sam RN7 i poco ali poco mi se nekako cini overkill za moje potrebe i malo mi je van budjeta(do 2000 cca mi je). Isplati li se potegnut do pocoa i ako da 64 ili 128 jer trenutno imam 16 i prakticki mi je dovoljno. 

 

Isto tako rodica trazi novi mob. Do 2000 isto ali njoj je bitno, rezolucija, kamera, velicina ekrana, memorija, s obzirom na to sam mislio reci joj RN7 ali nez ako ima ista bolje. 

 

Mobiteli ne moraju biti xiaomi. 

 

Edit: oboje planiramo na rate uzimati. 

Kaze ona 6.4'+ ekran

 Poco na akciji u sancte 1982kn

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-xiaomi-pocophone-f1-ds-64-gb-crni.html

 

To je ako se plati jednokratno sa maestrom sto mi ne pase.

Jel mi bolje onda poco uzeti za 2000-2100 ili mi 9T za 2600?

Iamdanny pet 30.8.2019 14:34

Koja bi bila Vaša preporuka između Mi 8\Mi 9SE\Mi 9T\Pocophone
Igrice ne igram, želim da radi fluidno, da baterija izdrži cijeli dan korištenja i naravno čim bolja kamera.
3.5mm, USB C i slicne stvari su mi potpuno nebitne

Ivan(4) pet 30.8.2019 15:32

Na mom fotiću blic izlazi uz pomoć takvog mehanizma. Imam aparat oko 6 godina, nekoliko (mada ne mnogo) puta mi je ispao, par puta sam nekome pozajmio aparat, a taj je slučajno aktivirao blic držeći istovremeno prst preko njega tako da nije mogao da se otvori i i dalje radi bez ikakvih problema. Doduše, zaista retko koristim blic, tako da će možda neko ko stalno slika selfije ili namesti otvaranje prepoznavanjem lica u par meseci više puta otvoriti prednju kameru na 9T nego ja blic na svom kompaktu za 6 godina, ali, ako nisu napravili neku ozbiljnu grešku, to stvarno ne bi trebalo da bude posebno problematičan sklop.

ocean77 pet 30.8.2019 16:05
Iamdanny kaže...

Koja bi bila Vaša preporuka između Mi 8\Mi 9SE\Mi 9T\Pocophone
Igrice ne igram, želim da radi fluidno, da baterija izdrži cijeli dan korištenja i naravno čim bolja kamera.
3.5mm, USB C i slicne stvari su mi potpuno nebitne

 

 

Mi9 iako ga nisi naveo.Razlike u cijeni su premale da bi trebalo previse razmisljati.

 

CelticFrost uto 3.9.2019 11:38
Iamdanny kaže...

Koja bi bila Vaša preporuka između Mi 8\Mi 9SE\Mi 9T\Pocophone
Igrice ne igram, želim da radi fluidno, da baterija izdrži cijeli dan korištenja i naravno čim bolja kamera.
3.5mm, USB C i slicne stvari su mi potpuno nebitne

 Mi 8 i Poco F1 djeluju slično, a ako zanemarimo tebi nebitne stvari, mi 8 bi ti bio bolju buy - bolja kamera i bolji ekran (amoled), no slabija baterija kao downside. Mi 9 SE/T su tu nešto slabiji, no vjerojatno imaju generalno bolju kameru, noviji su, a po meni Mi 9 SE odskače s dimenzijama (za moje potrebe savršene) i dizajnom. Uračunaj faktor cijene i donesi dobru odluku (teško možeš pogriješiti). Možda vrijedi sačekati i Xiaomi Redmi Note 8 Pro i Realme 5 Pro, no otom potom.

Iamdanny sri 4.9.2019 11:44

Na isti način i ja razmišljam ali se nikako ne mogu odlučiti...zato sam i pitao.
Ovo su sad slatke muke 
Slažem se za dimenzije MI 9 SE, dimenzije su savršene, ali onda opet razmišljam o Mi 9 T koji za iste novce daje jači hardver i onaj "wau" faktor s tom kamerom.
A čekati ću još mjesec dana pa ćemo vidjeti. 

CelticFrost sri 4.9.2019 21:48

Osobno sumnjam da bih primijetio razliku u performansama (što se hardwera tiče), dimenzije i sleek design mi vuku na MI 9 SE. Razlika je u cca 1cm i 40g - ne baš malo pošto držim mob u džepu. 9T je bezel-less i ima taj "wau" faktor, no neće ni to potrajati jer štancaju sve više slične uređaje. U svakom slučaju u potpunosti razumijem tvoju dilemu. Nije loše kad biraš između samo dobrih opcija. :D

gringo88 čet 5.9.2019 15:19

Molim pomoć oko odabira. Honor 10 ili Xiaomi Redmi Note 7? Honor 10 je trenutno snižen s 2500 na 1750 u sancta domenici. Treba mi novi mob hitno. Honor 10 se čini kao odličan za te novce, ali neznam da li da uzmem ili izbjegavam radi ovih banova i zabrana?

minarelli čet 5.9.2019 21:42

Doslo vrijeme za novi mob pa trebam preporuku necega kaj ima veliku bateriju. S obzirom da sam do sada koristio mob sa 5500mah i sot 13-14h, ne dolazi mi u obzir nista slabije. Ostalim specifikacijama cu se prilagodit ali baterija mora bit izdrzljiva. Kod nas po trgovinama ne nalazim apsolutno nista zanimljivo :(

CelticFrost čet 5.9.2019 21:55
gringo88 kaže...

Molim pomoć oko odabira. Honor 10 ili Xiaomi Redmi Note 7? Honor 10 je trenutno snižen s 2500 na 1750 u sancta domenici. Treba mi novi mob hitno. Honor 10 se čini kao odličan za te novce, ali neznam da li da uzmem ili izbjegavam radi ovih banova i zabrana?

 Zanemari te "zabrane". Xiaomi možeš naručiti za cca. 1200kn (EU skladište). Za nešto bolje od Xiaomia trebao bi se protegnuti do 2000kn+.

gringo88 pet 6.9.2019 08:07
CelticFrost kaže...

 Zanemari te "zabrane". Xiaomi možeš naručiti za cca. 1200kn (EU skladište). Za nešto bolje od Xiaomia trebao bi se protegnuti do 2000kn+.

 Jel mi možeš reći na koje EU skladište misliš? Ali Express? Ne pratim baš stanje oko mobova niti odakle ih je najbolje kupiti.