Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

frulex ned 23.6.2019 20:50
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

 

Da li mi se onda isplati uzimati preko DHL-a? jer gledam DHL poštarina na aliexpressu košta dobrih 200kn i više... Ili da uopće ne kupujem mobitel preko kineskih stranica?

Ako govorimo o Aliexpressu, postoji samo nekolicina dućana koji šalju DHL-om preko UK-a (za cca 160 kn) pa se onda ne plaća PDV i to se u principu isplati, ovisno o modelu. 

Reef uto 25.6.2019 20:24

Probao sam na drugoj temi al nije baš bilo puno komentara (nadam se da je zbog produženog vikenda), pa da probam ovdje. Pa ovako, trebam uređaj do cca 2500 kuna. Pošto mobitele ne mijenjam na polugodišnjoj/godišnjoj razini volio bi da ne šteka za cca godinu dvije. Kamera mi je bitna, ne očekujem P30 Pro ali ono... Do sada sam bio vjeran Samsungovim mid range uređajima i nisam bio posebno razočaran, čak i zadovoljan. Sve sam bliže odluci da to bude "kinez" Mi9 ili Mi9 SE. SE verzija mi je favorit zbog veličine i izgleda ali pošto će biti u maskici, izgled i nije pretjerano bitan. Na žalost u mojoj selendri nemaju ni jednog ni drugog da ih vidim uživo pa ću vjerojatno morat do metropole. Sada slijede pitanja na koja bi volio saznati odgovore. Kakva je kvaliteta Xiaomi uređaja što se tiče kvarova, pošto nisam posjedovao niti jedan? Kolika je garancija na Xiaomi uređaje kupljene preko Honorbuy-a iz EU warehous-a? Ukoliko je ipak potrebna intervencija uslijed kvara kome, kamo i uz koliki trošak se šalje. I na kraju, da li je Xiaomi Mi 9/Mi9 SE trenutno dobra kupovina te da li je ispaltivo dodat  stotinjak eura sa Mi9 verziju ako zanemarimo da mi više odgovara SE verzija zbog veličine?

Ajte ljubitelji/poznavaoci "kineza" pomozite!

JuXo uto 25.6.2019 21:21

evo jedna od ideja, pocophone, ali bas taj jer imas dhl dostavu i nema carine:

imam ga dosta dugo i prezadovoljan, brz ko zmaj, nema stekanja, fotografije dobre itd itd

ovo mi je 3. Xiaomi i dosad nikad problema sa nijednim, sestra i dan danas koristi Redmi Note 3 Pro (ima preko 3 god)

 

https://www.aliexpress.com/item/32919691801.html?spm=2114.search0104.3.39.6a626e1cIjRCF3&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_52%2CppcSwitch_0&algo_expid=9f98fda8-b3c9-4216-94fc-b4a286cf4895-4&algo_pvid=9f98fda8-b3c9-4216-94fc-b4a286cf4895&transAbTest=ae803_4

JuXo uto 25.6.2019 22:38
Reef sri 26.6.2019 07:37

 Vidio sam da je na aliju jeftiniji ali kada se odabere dostava DHL-om to je još 27 dolara pa ispadne tu negdje kao na Honorbuy-u (cca 15-ak dolara razlika) a koliko sam skužio putuje duže. Ako sam ja to dobro poklikao pošto nisam nikada naručivao mobitele sa tih stranica. Da li možda znas kolika je garancija na Xiaomi kada ga naručuješ sa tih stranica? Kod nas je garancija 2 godine a kod njih ne piše ili piše jednu godinu?

frulex sri 26.6.2019 10:45
Reef kaže...

Sada malo čitam po netu i koliko vidim da je garancija na uređaje kupljene preko Alija i Honorbuy-a ( a vjerojatno i ostalih) uglavnom neiskoristiva.... hmm

Nije ti baš isto otkud kupuješ pa ovisi i o garanciji - načelno, s Aliexpressa nije baš neiskoristiva jer svaki uređaj ima tvorničku od 1. g., ali treba više truda i čekanja da se ostvari (slanje u Kinu, čekanje te eventualni dodatni troškovi). S Honorbuya nije problem jer koliko znam šalješ na servis u EU, kao i npr. ako kupiš s Geekbuyinga, a mislim da slično možeš dogovoriti s Goldwayom. Što se tiče ostalog, od 2013. g. i 40 mobitela koje sam naručio iz Kine (od toga cca 12 kom. Xiaomija) samo sam 2 slao natrag u Kinu na servis i to davno (Ulefone i Lenovo zbog crknutog ekrana, negdje 2014./2015.) tako da ja načelno nikad ne razbijam glavu s garancijom, ali kome je bitna bar sad ima opcije i u HR dat više para pa bit miran 2 godine.

frulex sri 26.6.2019 10:48
Miki_16 kaže...

Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje pokušati..kako instalirTI GLOBAL ROM NA XIAOMI REDMI NOTE  PLUS? HVALA

Prvo moraš dat zahtjev za otključavanjem bootloadera i onda dok čekaš 15 dana da se zahtjev odobri laganini pročitaš na MIUI forumu sve detaljno kako dalje instalirati Global ROM 

Reef sri 26.6.2019 11:43
frulex kaže...
Reef kaže...

Sada malo čitam po netu i koliko vidim da je garancija na uređaje kupljene preko Alija i Honorbuy-a ( a vjerojatno i ostalih) uglavnom neiskoristiva.... hmm

Nije ti baš isto otkud kupuješ pa ovisi i o garanciji - načelno, s Aliexpressa nije baš neiskoristiva jer svaki uređaj ima tvorničku od 1. g., ali treba više truda i čekanja da se ostvari (slanje u Kinu, čekanje te eventualni dodatni troškovi). S Honorbuya nije problem jer koliko znam šalješ na servis u EU, kao i npr. ako kupiš s Geekbuyinga, a mislim da slično možeš dogovoriti s Goldwayom. Što se tiče ostalog, od 2013. g. i 40 mobitela koje sam naručio iz Kine (od toga cca 12 kom. Xiaomija) samo sam 2 slao natrag u Kinu na servis i to davno (Ulefone i Lenovo zbog crknutog ekrana, negdje 2014./2015.) tako da ja načelno nikad ne razbijam glavu s garancijom, ali kome je bitna bar sad ima opcije i u HR dat više para pa bit miran 2 godine.

 Ma kad sam ja budala ziheraš... kod nas je cca 400 kuna skuplji al sa dvije godine garancije. Nisam ni sam siguran šta da uzmem za 2500 a da zadovoljava moje kriterije. Šta bi reko Sanader "ne znam jel bi piškio il kakao"

lei sub 29.6.2019 09:22

Pozdrav, kupujem mob za tatu, najbitnije je da sve funkcionira kak spada i da ne dolazi do bugova i slicno, također po mogućnosti dobra baterija. Prvi izbor mi je bio Redmi Note 7, ali su mi zapeli za oko i Poco te MI 9T. Moje pitanje je što biste od ovog preporučili (isplati li se protegnut do Mi 9T) te ima li još neki pobitel u ovom cijenovnom rangu (izmedu Note 7 i 9T) da je best buy? Hvala.

thebatman sub 29.6.2019 09:41
lei kaže...

Pozdrav, kupujem mob za tatu, najbitnije je da sve funkcionira kak spada i da ne dolazi do bugova i slicno, također po mogućnosti dobra baterija. Prvi izbor mi je bio Redmi Note 7, ali su mi zapeli za oko i Poco te MI 9T. Moje pitanje je što biste od ovog preporučili (isplati li se protegnut do Mi 9T) te ima li još neki pobitel u ovom cijenovnom rangu (izmedu Note 7 i 9T) da je best buy? Hvala.

 Mi9T donosi bolji ekran i dodatne kamere, ali ipak bi isao na poco. Osnovni modeli od 64GB su za poco cca 2400kn, mi9t cca 3100kn. Poco nudi jaci cpu, microsd, 3.5mm, izdrzljiviju izradu i dosta je laksi.

Horatio_Hornblower sub 29.6.2019 13:05

Imam doticni mob i na poslovnom putu mi je izdrzao na bat od 4 ujutro do 6 navecer s time da sam manje vise konstantno bio na mailu whats appu surfao i slusao glazbu (baterija me iznenadila) stvarno mob meni izdrzi cijeli dan bez problema...  Vidio sam i koristio sam poco i on ne moze stat u kvaliteti izrade kamere ekrana zvucnika u istu recenicu s ovim meizuom mogu se fanboysi peci ali ovo je 2 koplja bolji uredaj.

Zamjerka na meizu je otisak prsta je slab ali zato otkljucavam facom ili pinom...  Nije sad tragedija ali nekad zna ne uhvatit... I da sa 7.3.0 nadogradnjom kamera je stvarno brutala bar meni laiku... 

Horatio_Hornblower sub 29.6.2019 17:58
3dfx kaže...

Meizu, mobitel koji se vraca cak i kad ti ga neko pokloni, i kupi se nesto normalno

 

dajte molim vas kakav Meizu, to su telefoni u rangu NOA uredaja

 Jesi zaboravio sviju terapiju jutros ili? Mislin nebuloze pogledaj malo dizajn i kvalitetu njihovih uredaja pa onda izvali neku tako glupost... 

Ajde de molim te obrazlozi sto to na njima ne valja? 

Vidis ja osobno za takva misljenja poput tvoga imam jednu poslovicu 

Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa. Tako i rasprave liče na trg prepun gologuzih ljudi koji zahtevaju pažnju i prihvacanje, ali, kao što i biva sa raspravama, obično se završe navlačenjem gaća kada vide da od svega toga nema nista i da svako gleda svoje dupe.