Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ALVIN čet 20.6.2019 07:26
Peruneph kaže...

Imam Mi 9 SE 6/128 Global. Kupljen na Aliju čim je došao dok je još bio 375 USD. U konkurenciji kompaktnih mobitela po dimenzijama nema apsolutno niti jednog boljeg, čak ni blizu.

 

A mene zanima koji update roma koristiš i koliko si zadovoljan baterijom ?   Autonomija je jedina malo slabija točka tog telefona, ali opet nije preloša. Čitajući masu komentara i testova dalo bi se zaključiti da se jedan dan lako izgura ako nije baš intenzivno korištenje sa puno igranja i snimanja videa. Možeš li izdržljivost baterije usporediti sa nekim svojim prijašnjim mobitelom.

 

Također iz istog razloga je i meni Mi9 SE kandidat za kupovinu. Nema kompaktnih mobitela a da su dobri. Mislim ima, recimo Huawei P30, ali je točno duplo skuplji.

davidovski čet 20.6.2019 08:36

Zaboravio si dostavu očito, tako da je na honoru 2200 kn, a i nema topcashbacka za njega tako da je ipak veća razlika. Istina je da prije dođe, ali kome se ne žuri mu je svejedno. 

Koliko vidim sad je i tamo crni pao za 10$, ali plavi je ostala ista cijena, ali ga nema.

Peruneph čet 20.6.2019 12:52
davidovski kaže...

U dosta bome, sad je skoro 100$ manje. Ma ja sam ga uzeo najviše zbog toga jer je jedini ok, a da je manji. Kako si inače zadovoljan sa njim, jel jako strše te kamere iza?

 

 

ALVIN kaže...

A mene zanima koji update roma koristiš i koliko si zadovoljan baterijom ?   Autonomija je jedina malo slabija točka tog telefona, ali opet nije preloša. Čitajući masu komentara i testova dalo bi se zaključiti da se jedan dan lako izgura ako nije baš intenzivno korištenje sa puno igranja i snimanja videa. Možeš li izdržljivost baterije usporediti sa nekim svojim prijašnjim mobitelom.

 

Također iz istog razloga je i meni Mi9 SE kandidat za kupovinu. Nema kompaktnih mobitela a da su dobri. Mislim ima, recimo Huawei P30, ali je točno duplo skuplji.

 

Super sam zadovoljan mobitelom. Nedostaje mi samo AUX port, lampica za notifikacije i malo veći kapacitet baterije. Prešao sam s RN4 i osjeti razlika u trajanju baterije. Sve se to nadoknadi brzim punjenjem (18W). Onog prije nikad nisam morao dopunjavati preko dana (osim kad je baterija ostarila). Desilo se jednom da mi je tipkovnica otkazala odaziv, ali to je kratko trajalo i nije se ponovilo.

Ponavljam, najveća prednost mobitela su mi njegove kompaktne dimezije, a u isto vrijeme dobre performanse i odlična kamera.

 

Što se tiče kamera koje strše, našao sam rješenje da nastavim korisitit original masku koja ne štiti kamere, a da su one ipak zaštićene. Naručio sam ovu stvarčicu. Pošto je u boji čak i podiže estetski dojam mobitela.

 

Ako je tko zainteresiran imam jedan crni Mi9 SE 6/128 viška.

 

ALVIN čet 20.6.2019 14:19

Meni se ne žuri sa kupovinom ali mete sam našao. Možda do 10.mjeseca xiaomi izda još neki zanimljiv uređaj.

 

Ovu iskačuću selfie kameru sam na prvu mrzio, ali simpatično je. Osim toga navodno se zna naći poneka aplikacija koja nije kompatibilna sa notchevima.

 

Ivan(4) čet 20.6.2019 22:45

Slično kao Alvin, planiram da uzmem nešto krajem godine, a imam određeni uži izbor: Mi 9 SE, Mi 9T, Pocophone F1 i Redmi Note 7, sve u 128GB varijanti.

 

Što se tiče dileme koje ima Llamaboy, moje viđenje je da je Poco u prednosti zbog SoC-a i količine RAM-a, a RN7 ima nižu cenu, bolji dizajn (F1 ima baš širok notch) i, rekao bih, malo bolju kameru, uz sasvim adekvatan SoC. Da imaju jednako RAM-a, dao bih prednost RN7 bez mnogo razmišljanja, no, s obzirom na MIUI-jev agresivan memory management, pretpostavljam da Poco ima bolji multitasking, što mi je privlačno.

 

 

ocean77 pet 21.6.2019 11:36
davidovski kaže...

Zaboravio si dostavu očito, tako da je na honoru 2200 kn, a i nema topcashbacka za njega tako da je ipak veća razlika. Istina je da prije dođe, ali kome se ne žuri mu je svejedno. 

Koliko vidim sad je i tamo crni pao za 10$, ali plavi je ostala ista cijena, ali ga nema.

 

 

Ne, cijena od 2050 Kn je bila sa ukljucenom dostavom -5 $ kupon npr. mobhr... uglavnom premala razlika da bih cekao duze od 48 h da usparam neku sicu. 

ocean77 pet 21.6.2019 13:13

Svaka cast ako imate vremena cekati toliko na mob, boja me uopce ne zanima jer ionako ide u masku kojih kasnije kupim u boji kakvoj hocu, a 2050 Kn mi je tek neznatno skuplje i vrijedno da imam mob doslovno u roku dva dana.

Ivan(4) pet 21.6.2019 14:09
Dermentor kaže...

Pocophone ili mi 9SE?

 Dva zanimljiva uređaja slične cene, a opet značajno različitih karakteristika. Bliži sam Mi 9 SE. Sviđa mi se što su gabariti nešto manji, što je notch manji, što ima NFC i trunku bolju kameru. Na Pocou mi se sviđaju performanse (no i za one na 9 SE smatram da su sasvim dostatne), 3.5mm jack i veća baterija.

H3rc0 pet 21.6.2019 14:24

Stigao Mi 9SE s univerzalno.com. Naime, nisu poslali dan kad sam narucio, u međuvremenu su spustili cijenu jos 10KM, dobio sam po toj malo nizoj cijeni. Znaci 555KM + 6KM poštarina (ukupno cca. 2120KN). 

Mobitelom sam prezadovoljan na prvu. Također prelazim sa RN4X (3/32). Javim iskustva čim ga testiram jedno vrijeme :).

Gam3r sub 22.6.2019 14:43

Da moraš mobitel bindat sa xiaomi računom i tražit otključavanje onda. U većini slučajeva moraš čekati 720H nakon što podneseš zahtjev. Nakon toga on ti ga otključa i factory reseta i to je to. Onda možeš stavit gore TWRP i što got želiš...

davidovski sub 22.6.2019 14:50

OK. Tnx. Ne znam zapravo ni koliko mi je to potrebno. Pretpostavljam da dolazi sa global stable romom tako da ne bi druge flashao. Obicno sam rootao mob da stavim ili drugi rom ili da mogu maknut kineske gluparije.

Jedino mozda ako je potrebno da se stavi gcam?

Iamdanny ned 23.6.2019 10:50

Ljudi, molim Vas za pomoć
Naime, pošto nekih 2-3 mjeseca nisam pratio izlaske mobitela, sad stvarno nisam siguran što se sve nudi a da ima ono što mi treba i da je u tom cijenovnom rangu.
Treba mi mob, da je nekih kompaktnih dimenzija ( do 6.5'' +/- 0.2), da ima bateriju koja traje cijeli dan, da ima 3.5mm port i po mogućnosti da nema USB C port (manje bitno)
Super bi bilo da ima čim bolju kameru i da solidno radi.

Do nekih 2000 (+/- 150 kn) 

Može Honorbuy, Goldway, tu kod nas, sasvim svejedno...

Preferiram Xiaomi iako mogu i razmisliti o drugim markama

Hvala unaprijed

Dermentor ned 23.6.2019 12:21
Iamdanny kaže...

Ljudi, molim Vas za pomoć
Naime, pošto nekih 2-3 mjeseca nisam pratio izlaske mobitela, sad stvarno nisam siguran što se sve nudi a da ima ono što mi treba i da je u tom cijenovnom rangu.
Treba mi mob, da je nekih kompaktnih dimenzija ( do 6.5'' +/- 0.2), da ima bateriju koja traje cijeli dan, da ima 3.5mm port i po mogućnosti da nema USB C port (manje bitno)
Super bi bilo da ima čim bolju kameru i da solidno radi.

Do nekih 2000 (+/- 150 kn) 

Može Honorbuy, Goldway, tu kod nas, sasvim svejedno...

Preferiram Xiaomi iako mogu i razmisliti o drugim markama

Hvala unaprijed

 Pocophone F1😀

frulex ned 23.6.2019 14:55
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...
Koliko carinu plaćate? Čuo sam ako se uzme preko dhl pošte, da se izbjegava plaćanje carine?

Carina se ne naplaćuje na elektroniku (tj. stopa je 0%), plaćaš samo PDV od 25% na proizvode iznad cca 24$. Krivo si čuo - s DHL-om izvan EU se ne izbjegava plaćanje PDV-a već možeš imati samo dodatne troškove koje će ti DHL naplatiti ako obave carinski postupak umjesto tebe. 

iPhone6sPlusRoseGold128gb ned 23.6.2019 16:19
frulex kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...
Koliko carinu plaćate? Čuo sam ako se uzme preko dhl pošte, da se izbjegava plaćanje carine?

Carina se ne naplaćuje na elektroniku (tj. stopa je 0%), plaćaš samo PDV od 25% na proizvode iznad cca 24$. Krivo si čuo - s DHL-om izvan EU se ne izbjegava plaćanje PDV-a već možeš imati samo dodatne troškove koje će ti DHL naplatiti ako obave carinski postupak umjesto tebe. 

 

Da li mi se onda isplati uzimati preko DHL-a? jer gledam DHL poštarina na aliexpressu košta dobrih 200kn i više... Ili da uopće ne kupujem mobitel preko kineskih stranica?

Kresaux ned 23.6.2019 16:33

Nije svaka DHL opcija ista u svakom dućanu. Ono što sam siguran, na Aliexpressu dućani Mi global store i Goldway imaju opciju DHL-a gdje se ne plaća PDV ni carinski postupak. Za 200kn veću cijenu se isplati ako kupuješ mobitel jer bi s dodatnih 25% plus troškovi ispalo puno više. Ja sam ih tako kupio već 3 zadnjih nekoliko godina.

Najbolje usporediti koliko ispadne prek Aliexpressa s dućanima tipa Honorbuy i Grossoshop koji isto nemaju carinu. Obično je Aliexpress jeftiniji, ali uz duže čekanje.