Općenito o mobitelima

Kamere u smartfonima- Rasprava

thebatman uto 24.3.2020 21:01
mzopg kaže...
thebatman kaže...

 

 

Što vam se cini?

 

 

Na većem ekranu, prve dvije fotke unatoč maloj preekspoziciji Mi Note 10 osjetno bolji, puno više detalja.

Drvo i gljiva, Mi Note 10 kao da ima problema s fokusom ili si zeznuo kod fotkanja , tu su dosta izjednačeni, teško je ocijeniti jer GCAM obradi fotku, tako da je i malo previše oštrine.

Mi9T je malo pomiješao boje kod četvrte fotke, povukao je previše zelene. 

Ova s gljivom mi je na prvu čak i Mi 9T bolji, iako mi opet Mi Note 10 ima prirodnije boje i više detalja, kod Mi 9T su ti detalji "umjetno" stvoreni naknadnom obradom.

Zadnja opet problem s fokusom, to si slikao u portret modu? Nije dobar taj bokeh. Mi 9T dosta bolja fotka.

 Sve automatika, primjetim na dosta fotki fulan fokus. Navodno gcam rjesava to, al nisam se jos pozabavio s time. 

Lovro96 uto 24.3.2020 22:50

Ja trenutno imam Mate 20 Pro Huawei i kako to bude dosla zelja da se ponovim malo. Prije nego su se svi ducani zatvorili sam uspio malo usporediti kamere svih ovih novijih mobitela i nisam bas nesto impresioniran. Treba pricekati novu P40 seriju da vidimo sto ce ponuditi ali ne mogu reci da je konkurencija nesto jako napredovala naspram mog trenutng telefona

thebatman uto 24.3.2020 22:55
Lovro96 kaže...
Ja trenutno imam Mate 20 Pro Huawei i kako to bude dosla zelja da se ponovim malo. Prije nego su se svi ducani zatvorili sam uspio malo usporediti kamere svih ovih novijih mobitela i nisam bas nesto impresioniran. Treba pricekati novu P40 seriju da vidimo sto ce ponuditi ali ne mogu reci da je konkurencija nesto jako napredovala naspram mog trenutng telefona

 Mate je ok, ali se osjeti manjak oisa i ne podrzava 4k60 video. Također mu je slowmo smijurija.

Za svakodnevne fotke ok. 

zvonac sri 25.3.2020 10:09
ocean77 kaže...

Meni je kamera na M20P u TOP3 najboljih od svih koje sam do sada imao.

 ocean, di su slike?

Jel još imaš Mi Note 10? Jel su još što poboljšavali kroz softver za kameru? Kakav je gcam?

Lovro96 sri 25.3.2020 12:20
thebatman kaže...
Lovro96 kaže...
Ja trenutno imam Mate 20 Pro Huawei i kako to bude dosla zelja da se ponovim malo. Prije nego su se svi ducani zatvorili sam uspio malo usporediti kamere svih ovih novijih mobitela i nisam bas nesto impresioniran. Treba pricekati novu P40 seriju da vidimo sto ce ponuditi ali ne mogu reci da je konkurencija nesto jako napredovala naspram mog trenutng telefona

 Mate je ok, ali se osjeti manjak oisa i ne podrzava 4k60 video. Također mu je slowmo smijurija.

Za svakodnevne fotke ok. 

Da ali to su sve video stavke. Meni osobno nije presudno jer jedino sta snimam mobitelom je svog psa tu i tamo  Ima AIS koji je za fotke vise nego dosta. Slowmo smijurija i onda kad je Mate30 imao 7680 fpsa su svi rekli da je to nepotrebno. Ali za fotke dal po danu ili po noci je odlican. Ali kazem, vidjet cemo sto ce P40 serija donijeti.

ocean77 sri 25.3.2020 13:52
zvonac kaže...

 ocean, di su slike?

Jel još imaš Mi Note 10? Jel su još što poboljšavali kroz softver za kameru? Kakav je gcam?

 

 

Yap, usred apokalipse sam zavrsio na tom mobu i sada mi se bas nesto i neda traziti nesto drugo.

Generalno sam zadovoljan sa mobom kao cjelinom, po brzini u svakodnevici je usporediv sa S845.

Zena mi ima Mi8 pa s njim usporedjujem...na stranu Benchmark testovi, ovdje mislim o nekakovom subjektivnom osjecaju.

 

Kamera je odlicna, ali ne bezkompromisno ultimativno dobra za svakoga...hocu reci, nije ono da upalis, stavis automatiku i ocekujes najbolji moguci rezultat i najvecu mogucu brzinu.

Kada skuzis gdje su neke slabije tocke, ima nacina za zaobici ih.

Recimo procesor nije spor za kameru kako su mnogi pisali vec Xiaomi SW nije na visini zadatka sto se brzine kamere tice jer kada koristim Gcam onda je kamera neusporedivo brza.

Kada mi treba veca brzina, jednostavno koristim Gcam, kada trebam video koristim stock kao i za ultra wide i tele kamere.

Isto tako ako hocu maksimum maksimuma koristim stock PRO mode i stavarno se mogu izvuci neki odlicni rezultati.

Sto se samog IQ tice on je tocno po mojem ukusu, nema peglanja šuma vec ima u prihvatljivim kolicinama onog normalnog šuma senzora.

Video je odlican, stabilizacija vrhunska...nemam zamjerki.

 

Sto se tice moba kao cjeline, taj mob je kao "tenk", nisam nikada imao mob koji ostavlja tako solidan dojam u ruci...definitivno bi pomislio da ne znam da je mob klasa onih +6000 Kn.

Baterija je isto vrhunska, SOT bez ikakvih problema 8 sati sto je kod mene 2 dana...da ugasim NFC, BT, AOD i reduciram malo svjetlinu ekrana vjerujem da bi islo i na 10 sati.

 

Evo i jedan usporedni test na koji sam danas naletio:

 

 

https://youtu.be/O2C8RwT2xjg

thebatman čet 26.3.2020 22:00
R36 kaže...

Baš sam se nabrijao na P40 Pro i onda shvatim da su mi sve slike na Google fotografijama....

 

Tamo sve spremam i navedena aplikacija mi je bitna.

 Jap, s ovakvom softverskom situacijom pricamo o poluproizvodu. 

Lovro96 čet 26.3.2020 22:59

Kamera je odlicna, konacno nema velike razlike kod prelaska između senzora, kazu najbolja prednja kamera na trzistu ma sigurno ce sjesti na vrh dxo Mark ljestvice. Sve specifikacije (procesor, punjenje, memorija) su vrhunske ali ljudi meni je najdraža značajka mat siva boja. Procitao sam sve sto se ima procitati o Google situaciji i uopce me ne brine to. Vidim u preorderu ide watch gt2 na poklon, ali ga vec imam tako da pricekati prvo snizenje i odmah kupujem.

Cromaki pet 27.3.2020 10:21
R36 kaže...

Baš sam se nabrijao na P40 Pro i onda shvatim da su mi sve slike na Google fotografijama....

 

Tamo sve spremam i navedena aplikacija mi je bitna.

 Ne vidim problem, samo skineš apk i instaliraš...To je sve samo softver.

 

Ja godinama na China Developer ROM (bez ikakvih preinstaliranih google aplikacija na Xiaomi uređajima) i sve uredno radi.

R36 pet 27.3.2020 12:59
Cromaki kaže...
R36 kaže...

Baš sam se nabrijao na P40 Pro i onda shvatim da su mi sve slike na Google fotografijama....

 

Tamo sve spremam i navedena aplikacija mi je bitna.

 Ne vidim problem, samo skineš apk i instaliraš...To je sve samo softver.

 

Ja godinama na China Developer ROM (bez ikakvih preinstaliranih google aplikacija na Xiaomi uređajima) i sve uredno radi.

A onda jednostavno uzet mob online...i u tih 14 dana vidjet da li mi sve aplikacije rade. Druge ideje nema.

 

 

R36 pet 27.3.2020 13:02
mzopg kaže...

 Lijepo ignoriranje Xiaomija, ne znam što im je bio problem i njega ubaciti u usporedbu.  Valjda mu cijena nije dovoljno visoka. 

 Koliko gledam Mi 10 je 719 eura na Honorbuy, pa ce Pro negdje biti oko 200 eura skuplji...i dodemo do razine cijene P40 Pro.

 

Ne kuzim., pricate o cijeni Mi 10/Pro kao da im je cijena 500 eura.

thebatman pet 27.3.2020 16:16
mzopg pet 27.3.2020 17:37
R36 kaže...
mzopg kaže...

 Lijepo ignoriranje Xiaomija, ne znam što im je bio problem i njega ubaciti u usporedbu.  Valjda mu cijena nije dovoljno visoka. 

 Koliko gledam Mi 10 je 719 eura na Honorbuy, pa ce Pro negdje biti oko 200 eura skuplji...i dodemo do razine cijene P40 Pro.

 

Ne kuzim., pricate o cijeni Mi 10/Pro kao da im je cijena 500 eura.

Uglavnom su rasprodani pa zato stoje te visoke cijene, trgovce nije briga kad ih mogu preprodati za višu cijenu bez problema, a malo gdje ih je moguće dobaviti. Kad budu dostupni u više trgovina krenuti će rušenje cijene.

 

Inače Mi 10 se može trenutno dobiti za 600 eura sa dostavom na kućna vrata, a Pro verzija za 750 eura s dostavom na vrata. To je ipak povoljnije od konkurencije koja ide od 1000 eura pa na više. Vjerujem da će kroz mjesec-dva cijena pasti još barem 100 eura. Naravno to ovisi o cijeloj ovoj situaciji sa virusom.

 

https://tradingshenzhen.com/en/528-xiaomi-mi-10-mi-10-pro

Global Prioirity za dostavu bez dodatnih troškova.

ocean77 sub 28.3.2020 21:39

https://flic.kr/p/2iJFBix

 

Mi Note 10 5X kamera.

Bokeh je naravno pravi, nije fake i na tom mobu taj fake bokeh nema nikakvog smisla kao na vecini drugih mobitela.

Koju god kameru (osim macro i ultrawide) se koristi svaka je u stanju napraviti pravi bokeh sto se djelomicno moze zahvaliti i blendi f/2 na obje tele kamere, a ona 2X ima i solidno veliki senzor.

 

Zakljucio sam da nemam razloga traziti drugi mob, pogotovo u ovom stanju kada ima hrpa drugih prioriteta.

Ovaj mob mi je gotovo pa savrsen.

zvonac ned 29.3.2020 15:11
ocean77 kaže...

https://flic.kr/p/2iJFBix

 

Mi Note 10 5X kamera.

Bokeh je naravno pravi, nije fake i na tom mobu taj fake bokeh nema nikakvog smisla kao na vecini drugih mobitela.

Koju god kameru (osim macro i ultrawide) se koristi svaka je u stanju napraviti pravi bokeh sto se djelomicno moze zahvaliti i blendi f/2 na obje tele kamere, a ona 2X ima i solidno veliki senzor.

 

Zakljucio sam da nemam razloga traziti drugi mob.

Ovaj mob mi je gotovo pa savrsen.

 To ti trenutno misliš, a di je P40P, a di je još Pixel 5

Čekaj, još nisu svi pokazali svoje adute, tek je treći mjesec

 

Al ak ćemo gledat isključivo finacijsku

Timo ned 29.3.2020 15:21
ocean77 pon 30.3.2020 12:21

 

 

Stavio sam taj video prije 5 dana...imas ga gore.

 

Ja bih ove godine da su okolnosti normalne isao na Mi10 PRO iako imam vec taj set kamera u Mi Note 10.

Realno, mislim da je Mi10 PRO kao i Mi Note 10 sto se tice samog IQ ove godine bez konkurencije.

Po defaultu oba imaju 27MP fotke sto rezultira fotkama sa znatno vise detalja od fotki na npr. S20 Ultra ili P40 PRO.

 

Uostalom ovaj video to i potvrđuje.