Općenito o mobitelima

Kamere u smartfonima- Rasprava

ALVIN pon 7.10.2019 15:37

Vidio sam jedan video na youtube gdje lik uspoređuje CC9 i MI9T.
CC9 (europska verzija se zove Mi9 Lite) je kamerom ispala čak očito bolja od one na MI9T.

Ako je to istina onda je taj Mi9 Lite nadmoćna kupovina. Jeftiniji je, malo lakši i bolje fotka. Čak mu je i autonomija navodno malo bolja.

6,4" mi je preveliko za primarni mob, ali inače bi mi ovo bila prva opcija

ocean77 uto 8.10.2019 11:45

Ja sam iz tog testa izvukao zakljucak da je sada pravo vrijeme za P30 PRO jer u ničemu bitnom ne zaostaje, a prednost je niza cijena i nema brige sa Google servisima...a jos bolje, mislim da je sada sazrijelo vrijeme za Mate 20 PRO koji je cijenim dosao na oko 3900 Kn u trgovinama, a kamera mu je popeglana da ja koji sam inace vrlo kritican nemam zamjerki.On je fotke imao dobre i kada je izasao, a kroz update mu je i video toliko poboljsan da ni tu nema nikakvih zamjerki...dodatan bonus u odnosu na Mate 30 PRO je bolji QHD ekran.

zvonac uto 8.10.2019 12:54
ocean77 kaže...
Ja sam iz tog testa izvukao zakljucak da je sada pravo vrijeme za P30 PRO jer u ničemu bitnom ne zaostaje, a prednost je niza cijena i nema brige sa Google servisima...a jos bolje, mislim da je sada sazrijelo vrijeme za Mate 20 PRO koji je cijenim dosao na oko 3900 Kn u trgovinama, a kamera mu je popeglana da ja koji sam inace vrlo kritican nemam zamjerki.On je fotke imao dobre i kada je izasao, a kroz update mu je i video toliko poboljsan da ni tu nema nikakvih zamjerki...dodatan bonus u odnosu na Mate 30 PRO je bolji QHD ekran.

 Jel kamera na M20P u rangu P30P? Sad kad je kamera sređena na M20P?

kbenzema uto 8.10.2019 19:59
ocean77 kaže...
Ja sam iz tog testa izvukao zakljucak da je sada pravo vrijeme za P30 PRO jer u ničemu bitnom ne zaostaje, a prednost je niza cijena i nema brige sa Google servisima...a jos bolje, mislim da je sada sazrijelo vrijeme za Mate 20 PRO koji je cijenim dosao na oko 3900 Kn u trgovinama, a kamera mu je popeglana da ja koji sam inace vrlo kritican nemam zamjerki.On je fotke imao dobre i kada je izasao, a kroz update mu je i video toliko poboljsan da ni tu nema nikakvih zamjerki...dodatan bonus u odnosu na Mate 30 PRO je bolji QHD ekran.

 

Samo kaj i Huawei sve više drži cijenu, još uvijek je P30 PRO oko 4000kn na njuškalu...stvarno su te cijene pretjerane u današnje vrijeme. 

Dud pet 11.10.2019 10:33

Pozdrav ljudi, zna li netko koja verzija G-cama je najbolja za Android 6. Riječ je o starom mobu Doogee y6 koji super radi još uvijek samo bi bilo lijepo da mu kamera bar malo bolje radi.

ocean77 uto 15.10.2019 23:29

Udomio sam jednog Matu 20 PRO.
Prije godinu dana mi nije dolazio u obzir, ali Huawei se potrudio pa je sa nekoliko update popravio sve sto mi se nije sviđalo...sada je to odlican mob i vjerojatno najbolji mob za neku razumnu cijenu.

zvonac sri 16.10.2019 13:17

Pixelovo vrijeme je proslo, gugl ne nudi nis novog u segmentu kamera, a kinezi drmaju trzistem na tom polju..

Kak se sve promjenilo, zanima me samo dal ce sljedece godine samsung povecat senzore u s11.

 

kbenzema sri 16.10.2019 14:50

Samsung ne treba povećavat senzore. Oni imaju dovoljno ovaca koje kupuju iz godine u godinu praktički jedan te isti uređaj, napredak kod njih je ultra minimalan, ali samsung je samsung.

Btw ekipa ko prvi imaju namjeru prodavat Mate 20 pro ili P30 pro, slobodno nek javi, jedan od ta dva uzimam sigurno kroz koji mjesec, sve ovisi koliko i kad će im cijena pasti na prihvatljivih 400-ak €

ocean77 pet 18.10.2019 20:04

Nemam vise Mi9 i P30 PRO da mogu direktno usporediti.
Sto se kamere tice sva tri su dobra, ali ako bi cjepidlacio prvi bi bio P30 PRO, zatim Mate 20 PRO i onda Mi9.
Sto se videa tice tu su podjednako dobri sva tri.

Razlika između P30 PRO i Mate 20 PRO je najvise u tele kameri pa ako netko preferira sto vece uvecanje vise ce mu se svidjeti P30 PRO...u ostalom su podjednaki sto se kamere tice dok kao cjelina mi se Mate 20 PRO cini kao bolji mob...stereo,bolji ekran, jeftiniji.

digitall sub 19.10.2019 12:42
ocean77 kaže...
Nemam vise Mi9 i P30 PRO da mogu direktno usporediti.
Sto se kamere tice sva tri su dobra, ali ako bi cjepidlacio prvi bi bio P30 PRO, zatim Mate 20 PRO i onda Mi9.
Sto se videa tice tu su podjednako dobri sva tri.

Razlika između P30 PRO i Mate 20 PRO je najvise u tele kameri pa ako netko preferira sto vece uvecanje vise ce mu se svidjeti P30 PRO...u ostalom su podjednaki sto se kamere tice dok kao cjelina mi se Mate 20 PRO cini kao bolji mob...stereo,bolji ekran, jeftiniji.

ja bi se slozio jedino za cijenu, i eventualno zvucnike koji me osobno uopce ne zanimaju na mobitelima opcenito.. a i to malo zvuka sto gornji zvucnik na mate20p daje je uzas, al eto moze se reci da je stereo... inace imaju isti donji zvucnik, jednako glasan i cist.

 

sto se tice kamere nije samo uvecanje bolje, bolji je senzor (ryyb), nocne fotke opcenito, ai, ali i video..

sto se tice ekrana, meni osobno bolji p30p jer mi je bitnije to sto ima manju rupu, sto je malo svjetliji i bolji na suncu i nesto veci, nego sto ima manju rezoluciju koju da bi skuzio razliku (izmedu njih dva) moram se dobro potruditi..

i baterija naravno na strani p30p, plus to sto je noviji i vjerojatno duze vremena azuriran.. 

tako da bi ja rekao da je p30p kao cjelina bolji, a m20p nije nesto specijalno losiji, i sada je zbog cijene jedan od bestbuy uredaja

zvonac sri 23.10.2019 20:31

Gledam malo po YT fotić na Pixelu 4, koji je u rangu te klase smartfona, nit bolja nit lošija od ostalih flagšipa, velim, više ne rasturaju na tom polju, imali su svoje vrijeme za pokazivanje, sad je konkurencija preuzela inicijativu i bome rezultata nit smartfona ne nedostaje, u pitanju su više nijanse među flagšipima, mada kao feature navode na P4 astrofotografija.

Ajfon 11P mi je iznenađenje, stvarno su se pokazali ove godine u najboljem svjetlu, bar što se tiče kamera, dok za neke ne možemo to reć, pošto (Pixel 4) stagniraju ili su pomaci minimalni.

https://www.youtube.com/watch?v=yHvkpmL-NTY

ocean77 čet 24.10.2019 18:52
digitall kaže...

ja bi se slozio jedino za cijenu, i eventualno zvucnike koji me osobno uopce ne zanimaju na mobitelima opcenito.. a i to malo zvuka sto gornji zvucnik na mate20p daje je uzas, al eto moze se reci da je stereo... inace imaju isti donji zvucnik, jednako glasan i cist.

 

sto se tice kamere nije samo uvecanje bolje, bolji je senzor (ryyb), nocne fotke opcenito, ai, ali i video..

sto se tice ekrana, meni osobno bolji p30p jer mi je bitnije to sto ima manju rupu, sto je malo svjetliji i bolji na suncu i nesto veci, nego sto ima manju rezoluciju koju da bi skuzio razliku (izmedu njih dva) moram se dobro potruditi..

i baterija naravno na strani p30p, plus to sto je noviji i vjerojatno duze vremena azuriran.. 

tako da bi ja rekao da je p30p kao cjelina bolji, a m20p nije nesto specijalno losiji, i sada je zbog cijene jedan od bestbuy uredaja

 

 

Ok, mozda sam malo pretjerao za kameru kod Mi9.

Mene je odusevila najvise zbog videa i stabilizacije koja zbilja lijepo radi, a i dnevne fotke su odlicne.

Mi9 ima samo jedan problem kod kamere, cim je manje svjetla automatika dize ISO u nebulozne visine pa ubije sve detalje.

Recimo sobna rasvjeta, opalim fotku i Mi9 ISO 12 000, a Mate 20 PRO ISO 800...ne znam, nije mi jasno cemu to i zasto je tako podesen.

 

Sto se ekrana tice, evidentno je bolji na Mate 20 PRO u odnosu na P30 PRO.

Druga je stvar sto nas vecinu zadovoljava i 1080p pa tako i mene i nije mi deal breaker ako imam mob sa tom rezolucijom, ali necu reci da se razlika (makar i mala) ne primjeti.

Sto se baterije tice sa Mate 20 PRO dobijem 8 sati SOT...sve upaljeno, BT, NFC i jedino svjetlinu ekrana podesim na cca 80%.

Nista vise nisam dobivao ni sa P30 PRO.

Kao cjelina meni ipak Mate 20 PRO ostavlja mrvicu bolji dojam...imao sam P30 PRO skoro pola godine tako da nije da ga nisam upoznao dobro.

Super je to mob, ali se ipak osjeti da je klasa ispod Mate serije koja je njihov pravi TOP model.

thebatman sub 26.10.2019 13:47
zvonac kaže...
thebatman kaže...

Nakon par dana korištenja oneplus 7 pro, moram priznat da sam zadovoljan kamerama.

Evo jedna mala kolekcija

 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/albums/72157711503056732

 Dobre su fotke.. A di su noćne slike

Koji po tebi mob ima odličan fotić, recimo da je pri vrhu?

 MI9 je najbolji omjer uloženo/dobiveno što se kamere tice, nema dalje od tog.

Polovni mate 20 pro je također dobra opcija.

P30 pro je i dalje kralj.

thebatman sub 26.10.2019 21:39
ocean77 kaže...
thebatman kaže...

Nakon par dana korištenja oneplus 7 pro, moram priznat da sam zadovoljan kamerama.

Evo jedna mala kolekcija

 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/albums/72157711503056732

 

 

Jako dobro, cak sam malo i iznenadjen kvalitetom slika.

Pogledao sam ih na velikom IPS monitoru i nemam nekih primjedbi.

Obzirom da se radi o istom glavnom senzoru kao u Mi9 (ako se ne varam), vidim da ne podize ISO previsoko.

 Pa iznenađujuće je dobar. Kad usporedim sa slikama sta su ljudi stavljali tek kad  je izasao, vidim da su dosta to popeglali. Ovo sa iso prepisujem oisu, vierojatno, mozda...