Općenito o mobitelima

Externe baterije - power bank

acmilan2 uto 16.4.2019 18:18

Gledao sam malo ovaj Xiaomi Mi 2C Powerbank, 20 000mAh.

Jel ga ima tko, kako ste zadovoljni? Jel se radi o quickchargeu?

Nema ga ispod 219kn kod nas, jel ima gdje kakva bolja ponuda da se dobije taj model? 

John_Doe_11 sri 17.4.2019 00:21

Pozdrav!

 

Zamolio bih vas za par preporuka za power bank. Koristim s9+ i baterija mi poprilično dugo traje, no nekoliko puta mjesečno se nađem u situaciji da koristim mob od 10-11h ujutro do 3-4h iza ponoći uz nekoliko sati gledanja serija i whatsappa bez mogućnosti za uštekavanjem u utičnicu. Drugim riječima.. htio bih neki kvalitetniji, mogućnost brzog punjenja i eventualno da mi mob nadopuni 1.5x-2 max.

 

Hvala!

CyberDemonVZ sri 17.4.2019 00:40
John_Doe_11 kaže...

Pozdrav!

Zamolio bih vas za par preporuka za power bank. Koristim s9+ i baterija mi poprilično dugo traje, no nekoliko puta mjesečno se nađem u situaciji da koristim mob od 10-11h ujutro do 3-4h iza ponoći uz nekoliko sati gledanja serija i whatsappa bez mogućnosti za uštekavanjem u utičnicu. Drugim riječima.. htio bih neki kvalitetniji, mogućnost brzog punjenja i eventualno da mi mob nadopuni 1.5x-2 max.

Hvala!

 Ovaj iznad tvoje poruke.

Još nisam čuo da je nekome bio loš :D

I ima quick charge 3.0

acmilan2 sri 17.4.2019 07:37

Ja sam odlucio ovako: uzet cu sebi ovaj model, 2C od 20 000 mAh jer je veci, ali u instaru je garancija na uređaj 2 godine sto je bolje u svakom slucaju nego 1 godina. (ima jos i u extreme digital po slicnoj cijeni i sa 2 godine, no losa su iskustva s njima).

 

Zanima me sljedece jos: jel moze netko napisati par dobrih, provjerenih proizvođača power bankova? Za Xiaomi i Anker svi znamo, no ima li jos kojih da mozemo sa, ajde ne mora biti 100% sigurnoscu, ali bar 95% sigurnoscu reci da je kapacitet kao sto pise i da imaju neku garanciju?

Htio bih jos curi kupiti neki mali, manjih dimenzija, pa sad ako vec iz instara uzimam sebi ovaj Xiaomi, trebao bih neku preporuku jos i za neki koji je malih dimenzija, 5000-10 000mAh i sa quickcharge po mogucnosti jer ima galaxy s6 koji to podrzava. Ako nema nista takvo da imam ovdje garanciju, onda moze i koji drugi shop ali kazem, provjereno nesto, moze onda i aliexpress/banggood/ebay.

 

Hvala!

MUĆAK sub 18.5.2019 11:31

 

 

Powerbank Free Power dual 7800

kupljen u jednoj trgovini mobitela kod nas prije 10 mjeseci. dakle još pod garancijom .

Ne koristim ga  jer je problem sa punjenjem .

Ima već jedno dva mjeseca kako sam primjetio da mi se sporije puni kad ga prikopčam da se puni prva lampica na njemu titra satima ali džaba a isproba sam nekoliko kabela i nemaju dobar kontakt sa mikro Usb utorom na powerbanku .

Izgeda da je izgorio ,stanjio se ili što li već mikro usb utor na PB .

Nenam pojma što bi moglo biti uzrok tome a punim ga istim adapterom sa kojim punim mobitel i još dva PB sve OK.

Imam li kakve šanse  kad ga odnesem u trgovinu da mi priznaju jamstvo da se PB ne može puniti ili sam  definitivno

POPUŠIO  LUŠU

odnosno

230 kn.

 

Evo fotke doli.

 

MUĆAK sub 18.5.2019 16:41
kbenzema kaže...
Pa nosi ako imaš garanciju, niš te ne košta.

Ali čekaj, 230 kn si to platio? Za te pare si mogao uzet stroj od power banka

 Pa to je bilo prije skoro godinu dana a žurilo mi se pa nisam imao izbora tražit nešto jeftinije.

Bojim se da će me odje.... sa nekim izgovorom da sam ja kriv samo ne znam kako mogu biti kriv za ovo kinesko smeće .

MUĆAK sub 18.5.2019 17:20
Tony1999 kaže...

Ak ti odbiju garanciju slucajno, narucis za par dolara s ebaya kuciste, otvoris ovaj prebacis baterije i vozi dalje

 Mislim se ako bude pozitivno što trgovina sa tim može nego ponudit mi drugi powerbank jer kad sam ga lani kupio pitao sam gdje vraćam ako dođe do kvara ,ova mi rekla da kod njih u trgovinu sa računom koji služi za garanciju, kao da sam tad slutio u neki problem.

 

Patrick_cro ned 19.5.2019 02:42

Xiaomi mi powerbank pro 10000mah ili 20000mah sa qc3, a mozes uzeti I obicni 10000mah od xiaomi posto ti mob I ne podrzava brzo punjenje 18w, nego samo 15w max, tak da I sa obicnim Koji daje 5v/2.4amp ce ti napuniti samo nalo sporije jer iovako je baterija u iphonu xr niti 3000mah.

intelpro ned 19.5.2019 16:21
Patrick_cro kaže...
Xiaomi mi powerbank pro 10000mah ili 20000mah sa qc3, a mozes uzeti I obicni 10000mah od xiaomi posto ti mob I need podrzava brzo punjenje 18w, nego samo 15w max, tak da I sa obicnim Koji daje 5v/2.4amp ce ti napuniti samo nalo sporije jer iovako je baterija u iphonu xr niti 3000mah.

 Krivo sam se izrazio i vjerojatno offtopic , potreban mi je wall charger a ne power bank

Patrick_cro ned 19.5.2019 18:04

Ja sam davno uzeo neki qc3 sa AliExpress za nekih 4eur, testirao da sa portapow i puni normalno kao I original od xiaomija. Imas npr topk za 4eur sa qc3, koliko vidim po feedbacku do are proizvod. Ili gledaj ankera, aukey, Belkin.

acmilan2 pon 20.5.2019 02:42
intelpro kaže...
Patrick_cro kaže...
Xiaomi mi powerbank pro 10000mah ili 20000mah sa qc3, a mozes uzeti I obicni 10000mah od xiaomi posto ti mob I need podrzava brzo punjenje 18w, nego samo 15w max, tak da I sa obicnim Koji daje 5v/2.4amp ce ti napuniti samo nalo sporije jer iovako je baterija u iphonu xr niti 3000mah.

 Krivo sam se izrazio i vjerojatno offtopic , potreban mi je wall charger a ne power bank

 

Patrick_cro kaže...
Ja sam davno uzeo neki qc3 sa AliExpress za nekih 4eur, testirao da sa portapow i puni normalno kao I original od xiaomija. Imas npr topk za 4eur sa qc3, koliko vidim po feedbacku do are proizvod. Ili gledaj ankera, aukey, Belkin.

 https://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/5905328.aspx

 

Evo decki, na drugoj temi sam objasnio sto se tice QC 3.0 za wall charger. Pozz

Tincha čet 30.5.2019 13:16

Ekipa, ne znam gdje drugdje pitat, uglavnom trebao bi preporuku zidnog punjača/adaptera s barem 2 usb utora.
Gledam na mall.hr ima Anker 24W s 2 usba porta. Zanima me samo, mogu li bez beda u to štekat i mob i ipod i plastation gamepad?

MUĆAK uto 10.9.2019 09:41

 

Dilema evo pronašao kod nas Xiaomi powerbank  u svim trgovinama uglavnom garancija je 12 mj . jedino u Instar informatici je 24 mj. ali i nešto skuplji .

Što odabrati  dužu garanciju ili najeftinijeg.

 

POWERBANK
XIAOMI Mi 2C 20000 mah

 

INSTAR INFORMATIKA
219 kn , 24 mj gara.

 

I najeftiniji je

 

HG SHOP
168 kn , 12 mj gara.

 

 

Patrick_cro sri 25.9.2019 17:06

kbenzema jest 20000mah ali to je model 3 koji omogucava punjenje laptopa pa je I cijena takva, imam obicnog 20000 model 2 koji daje max output 18w za razliku od modela 3 koji daje 45w, ako nadjes neki jeftiniji, slobodno nabaci link.