Jakovp sri 25.9.2019 09:44

Bok, siguran sam da je dosta vas čulo za novi Asus Zenfone 6 ZS630KL, no ja sam ga odlučio kupiti jer mi je najviše odgovarao po svim karakteristikama i cijeni.

 

Da ne duljim, napisati ću u kratko prednosti i mane:

 

Plus:

 

- ogromna 5000 mAh baterija

- snapdragon 855

- veliki 6.4 ekran

- čisti android sa pak korisnih dodataka od Asusa

- odlična kamera

- najbolja selfie kamera na tržištu (meni nije bitno, ali kome treba je veliki plus)

- nema notch, all screen ekran

- fer cijena

- dual sim + sd card u isto vrijeme

- 4k60 video naprijed i nazad

- može raditi kao power bank tj. puniti druge uređaje

 

Minus:

 

- praktični nepostojeća dobavljivost kod nas

- nema bežično punjenje (nije strašno zbog ogromne baterije)

- nema OLED ekran nego IPS

 

Uglavnom za 500 € vrhunsko pakiranje, baterija je nadmašila svako moje očekivanje iako sam imao jako velika očekivanja. U prilogu je SS gdje se vidi da na 50% baterije imam 8 i pol sati SOT (obično mobiteli za cijelu bateriju imaju 4 i pol do 6 sati SOT).

 

Ima motoriziranu kameru na način da se stražnja kamera okrene naprijed. Ovo ima dva plusa, kao prvo nema notcha, kao drugo prednja kamera ima sve feature kao i stražnja (4k60 video, ultrawide, jaki blic itd). Također ima i automatsku panoramu i još par fora featura.

 

Ekran je odličan iako nije oled, u setting se mogu lako podesiti HDR ili SDR mode te toplina boje (iz tvornice dolazi sa HDR imalo prehladnom postavkom, preporučam staviti na SDR i malo toplije boje). ASUS navodi do 600 niti što je sasvim pristojno.

 

U paketu dolazi kvalitetna prozirna maska i 18 W punjač (to je max snaga punjenja) ali nažalost sa američkim konektorom i adapterom na europski. Barem je meni tako, možda nije na svakome.

 

Dobavljivost je očajna, znači na HR zaboravite, gledao sam Alzashop ali im je jako brzo nestao sa lagera i ne znaju kada će ga dobiti (napisali su mi u mailu da imaju problema s nabavom). Onda sam našao neki dućan tradingshenzen koji ima EU skladište, i mobitel je došao na kraju, ali nakon dva tjedna skorog shippinga po Njemčkoj iako je na stranici pisalo da garantiraju dostavu u dva dana. Da ne govorim da im je trebalo 7 dana da uopće predaju paket GLS-u. ASUS ima svoj shop, ali naravno, u HR ne dostavljaju, samo u jače EU zemlje. Na Amazonu ga nema, a na Ebayu su loše cijene.

 

Ako netko ima još pitanja rado odgovorim.

 

GSMarena spec:

 

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_6_zs630kl-9698.php

 

Evo i na kraju par slika, uzeo sam neku IMAK masku sa aliexpressa sa grubom teksturom jer nisam ljubitelj prozirnih.

 

 

barnaby01 sub 28.9.2019 18:21

Zenfone 6 bio je u Extreme Digitalu i, ima ga i u Conradu. Telefon je izvrstan ali me izluđuju neki detalji. Postavke>pokreti>prisloni telefon na uho za odgovor-NERADI NIKAKO. 2. Postavke>otisak prsta>odgovori na poziv otiskom prsta- RADI POVREMENO. UGLAVNOM NE. Pokušao sam u sigurnom načinu rada, radi otisak prsta za odgovor. Postoji li nekakvo rjšenje da se to stavi u funkciju?

barnaby01 sub 28.9.2019 18:26

Zenfone 6 bio je u Extreme Digitalu i, ima ga i u Conradu. Telefon je izvrstan ali me izluđuju neki detalji. Postavke>pokreti>prisloni telefon na uho za odgovor-NERADI NIKAKO. 2. Postavke>otisak prsta>odgovori na poziv otiskom prsta- RADI POVREMENO. UGLAVNOM NE. Pokušao sam u sigurnom načinu rada, radi otisak prsta za odgovor. Postoji li nekakvo rjšenje da se to stavi u funkciju?

Jakovp sub 28.9.2019 22:05
barnaby01 kaže...

Zenfone 6 bio je u Extreme Digitalu i, ima ga i u Conradu. Telefon je izvrstan ali me izluđuju neki detalji. Postavke>pokreti>prisloni telefon na uho za odgovor-NERADI NIKAKO. 2. Postavke>otisak prsta>odgovori na poziv otiskom prsta- RADI POVREMENO. UGLAVNOM NE. Pokušao sam u sigurnom načinu rada, radi otisak prsta za odgovor. Postoji li nekakvo rjšenje da se to stavi u funkciju?

 

Sorry, nisam probao te funkcije jer ih ne koristim.