Općenito o ICT biznisu

Europske drzave koje nude 3000 EUR neto mjesecno?

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 15.6.2019 20:47

Znam da jako varira od osobe do osobe, odnosno pozicije do pozicije ali gledao sam prosjek nekih primanja po drzavama i iznenadio sam se da nisam pronasao niti jednu drzavu koja nudi developerski posao (ili bilo koji drugi IT posao) s barem 3000 EUR mjesecnim promanjima (govorim neto, ne bruto kako inace bude napisano). Mozda nisam dovoljno dugo trazio, mozda takvi poslovi ne budu objavljeni na netu nego moras imati insider informaciju.

 

Ako znate koje bi to drzave bile, eto ...

bruno11 sub 15.6.2019 21:52

Irska, UK, Norveška, Švedska, Danska, Švicarska, mislim da u svakoj od tih zemalja pucaš na 3k neto s malo iskustva. Austrija nema tako visoke plaće, ali ima 13. I 14. plaću pa digne prosijeku, a zemlja je super uređena, i prilično jeftina za život, moji mjesečni troškovi su slični onima koje sam imao u ZG.

Kolacic ned 16.6.2019 09:06

Ako moze netko napisati,netko tko je otisao iz Cro ali ne onaj koji zivi izvan cijeli zivot.

Planirate li kupiti nekretninu za zivot vani,ne za iznajmljivanje sobica jadnim napacenim ljudima ili planirate se vratiti U Cro?

Znam da ne mozete tocno reci ali ako mozete neko svoje misljenje/razmisljanje o tome podijeliti.

CroVandal ned 16.6.2019 09:54

Ja cu graditi kucu ove ili iduce godine u njemackoj, ovisi o brzini dobivanja svih dozvola i kredita. Uz to se moram seliti posto trenutno zivim u Garmisch-Partenkirchenu a tu je skupo odnosno samo za bogataše. Ponude za posao vec imam u novom gradu tako da nije problem. Otisao sam 2014. Sa ženom i super nam je. U HR imamo od obitelji nekretnina tako da dolje za sada nemamo nista u planu. Nemogu reci da mi je sad lose placam 670e warm 70ak m2 3 sobe i to je ispod svih cijena tu ali želimo svoju kuću a cijeli život stanarinu plaćati mi nije isplativo. Krediti za nekretnine su ekstremno povoljni kamata ispod 2%. A ako se budem selio po dosadasnjem trzistu mi kuca cim bude gotova isplati odnosno mogao bi ju prodati za plus od 80ak tisuca eura i nekretnine su u stalnom porastu. Prvo smo htjeli staru kucu pa renovirati ali nakraju renovacija ispadne vise nego nova kuca osim ako se potrefi dobra lokacija i kuca na kojoj se netreba mjenjati krov, instalirati grijanje itd... 

Winnfield ned 16.6.2019 10:26

Moj prijatelj radi od nas, dakle od doma za neku Irsku firmu(neznam koju) i ima placu 3000€, otisao covjek iz Koncara tamo je imao mrvu iznad 1000€. I da informacija tj posao je bio "insiderski" prek frenda. Znaci neki it poslovi su toliko trazeni i placeni da nemoras vise niti ici van, radis od doma🤣.

ZovemseZoranidolazimizRijeke ned 16.6.2019 11:17
Winnfield kaže...
Moj prijatelj radi od nas, dakle od doma za neku Irsku firmu(neznam koju) i ima placu 3000€, otisao covjek iz Koncara tamo je imao mrvu iznad 1000€. I da informacija tj posao je bio "insiderski" prek frenda. Znaci neki it poslovi su toliko trazeni i placeni da nemoras vise niti ici van, radis od doma🤣.

 

Pa hvala, mislim to mi je bio prvotni plan, uspjeti nekako pronaci remoting posao za firmu za barem 3000 eur mjesecno. Problem je u tome sto su remoting poslovi praktiki nepostojeci, ili se radi o vrlo specificnim poslovima gdje se ipak treba odlaziti 2 puta tjedno u firmu (dakle nije pravi remoting). A na linkedinu poslovne ponude koje dobivam za preseljenje, placa je uglavnom do cca 2500 EUR sto je OK ali ne bih se preselio za takve novce. Naposljetku u Hrvatskoj mogu raditi za do maks 15,000 kn, a zivotni troskovi su manji.

 

Znaci treba insider informacija, i ako uleti uleti. Takvi poslovi nece biti reklamirani na netu. Vise sreca nego stvarni trud. Jasno. Hvala na info!

Kolacic ned 16.6.2019 20:05

Ne znam koliko su u hrvatskoj troskovi manji osim cijene stanovanja,ALI(ovaj puta nije Autocorrect) ako se snadete U njemackoj sto covjek gore kaze 600+ eura warm stan. 

Pa vidim da ce tu doci i Helikopter po tebe ako treba hitno u bolnicu bez obzira kaj si "blizu" i nisi premijerov sin. (Bezvezezna usporedba). 

CroVandal ned 16.6.2019 21:06

Posto radim u zdravstvu mogu reci da je njemačka neusporedivo bolja znaci nekoliko klasa iznad ako se sumnja na nesto zlocudno ili opasno nema nikakvih listi cekanja sve pretrage se rade odmah i prima se na odjel prililom svakog dolaska u hitnu se vadi krv i kontrolira znaci da se desi slucaj kao onaj gdje je djete umrlo jel doktori nisu napravili jednostavan test na upalu pa je doslo do sepse jos nisam cuo i svi su ljudi jednaki bili stranci ili domaci imali privatno ili drzavno osiguranje. Da je sve savrseno nije i tu se netreba zavaravati ali da je bolje to je u svakom slucaju...meni osobno imao sam kozno oboljenje jos u HR i 100 raznih stvari su mi prepisivali i nista. Dosao tu DR mi prepise kremu 10g kosta 950e i za 2 tjedna ozdravio da nekazem da nista nisam morao platiti. (znam koliko kosta jel imam pristup bolnickom sistemu za naručivanje lijekova). 

Antonic sri 25.3.2020 16:10

Nizozemska je super odrediste. Ovakva placa nije problem generalno buduci da imaju tzv 30% ruling koji ti kao "knowledge migrantu" osigurava 30% neoporezivog dijela bruto place na (momentalno) 5 godina. Dobra je stvar sta svi govore Engleski i zemlja je opcenito fantasticno uredena... ako ti ne smeta klima "toplo" preporucam :)