pqweasdyxc uto 14.8.2018 13:32

Imam problem da me zadnja 4 dana "netko" zove iz +491 (njemačkog) broja. Svaki put je drugi broj i mobitel mi zazvoni samo na sekundu i prekine. Do danas su me nazvali ukupno 8 puta. 

Nisam stavljao broj na nikakvu sumnjivu stranicu niti ništa slično. Ovo mi več postaje iritantno, je li se netko već susreo s time? 

sudy_freak uto 18.9.2018 15:42

Ne znam otkud, kako i zašto, ali krenuo sam dobivati pozive iz random država u Europi

 

Brojevi:

+351 218 262 168 Lisbon, Portugal

+39 340 0139944, Italy

+420 776 384 294, Czechia

+371 2 5432155, Latvia

 

Čekam da me nazovu s Malte, možda ponude neki dobar smještaj u post-sezoni 

Marko :D uto 18.9.2018 16:09

Nisi jedini, u zadnje vrijeme često vidim kako se ljudi žale da ih zovu nepoznati inozemni brojevi. Moguće je da se radi o onim prevarama ili da se netko želi našaliti s tobom; nedavno je postala popularna aplikacija za lažne pozive. 

Dora_37 sri 3.10.2018 14:08

Zadnjih 10 dana pristižu mi na identičan način pozivi kao i Vama, i na privatni i na poslovni mobitel, i na viber i klasični poziv. Koliko su Vama trajali ti pozivi? Jel prestalo. Prijavila sam operateru, ali vele da ne mogu pomoći osim preporuke da se na takve pozive ne javljam... 

ihush sri 3.10.2018 19:36
Dora_37 kaže...

Zadnjih 10 dana pristižu mi na identičan način pozivi kao i Vama, i na privatni i na poslovni mobitel, i na viber i klasični poziv. Koliko su Vama trajali ti pozivi? Jel prestalo. Prijavila sam operateru, ali vele da ne mogu pomoći osim preporuke da se na takve pozive ne javljam... 

 -nije problem javiti se.. neće se ništa desiti :) .. problem je u propuštenom pozivu, ako pozoveš (račun-tarifa..) nevažno koja zemlja-broj, jer može biti svašta, južna afrika, satelit, posebne tarife..

-svi pozivi prekidaju nakon zvrndl-zvonca.. i ako stisneš većina uređaja će početi pozivati...

-odgovornost bi se mogla svaliti na operatere (njihova oprema, odgovornost..) ili zatražiti zabranu pozivanja posebnih tarifa+međunarodnih (sa svog uređaja).. i tad nema opasnosti.

-neke stvari su od raznih pružatelja usluga, ms-store, apple.. sve što ima nešto s mobilnim, s podacima, s facebookom itd.. kao i npr autorizacija nekog softa-igre ili aktivacija whatsapa-vibera..

-tko koristi te adresare, postoji li tu kazneno djelo (sigurno, ali ..) .. stalno ih 'hakiraju' (ili barem tako kažu, tad su 'nevini'.. .. ili će sad npr fb biti kažnjen, druga tema, ali to je zapravo povezano, GDPR itd..).

 

-.. javiti se može, ne zvati je važno (a svi se boje poziva) :))