dennocro pet 8.12.2017 09:03

U zadnji tjedan dana vec par puta se desi da neko zove na br od firme i samo mrmlja nis se ne razumije ili kao "prica" eng, ja se do sada nisam uspio javiti samo kolege. al svi brojevi su cudni.

 

kako to sprijeciti da se vise ne ponavlja. zvati operatera ili da li on moze rjesiti?

 

jedan od br. 0039, 0043, 0042, 0030, 0048, 0040

 

ima ih jos al da ne pisem sve, kad provjerim pozivni od kuda je, bude rumunjska grcka... a od tamo nemamo sigurno stranke. 

Flexan22 sub 9.12.2017 19:03
dennocro kaže...

U zadnji tjedan dana vec par puta se desi da neko zove na br od firme i samo mrmlja nis se ne razumije ili kao "prica" eng, ja se do sada nisam uspio javiti samo kolege. al svi brojevi su cudni.

 

kako to sprijeciti da se vise ne ponavlja. zvati operatera ili da li on moze rjesiti?

 

jedan od br. 0039, 0043, 0042, 0030, 0048, 0040

 

ima ih jos al da ne pisem sve, kad provjerim pozivni od kuda je, bude rumunjska grcka... a od tamo nemamo sigurno stranke. 

 To se desilo i mom kolegi pa sam preuzela telefon. Broj je bio, čini mi se, 0048. Čovjek je uredno govorio engleski. Ponudio je neke usluge marketinga (oglašavanja). Rekla sam mu (prilično živčano) da mi ne trebaju nikakve usluge i da više ne zove. Uglavnom bilo bi dobro obavijestiti operatera ako se ti pozivi nastavljaju i uopće se ne javljati na pozive jer ako kažeš "YES", oni mogu lažirati poziv i prijaviti te na neke usluge koje ti nisi htio.

dennocro ned 10.12.2017 09:54

zvali smo operatera rekli na blokirajte pozive iz inozemstva, a to ne mozemo jer imamo stranke iz susjednih zemalja. nista dalje. mi se javljamo sa ime firme i izvolite. a oni mrmljaju ili pokusavaju eng. ma kad budu takvi pozivi ni ne javiti se.

 

 

al kako on mozew mene iz strane zemlje na br iz hrv pretplatiti na nesto?

Flexan22 ned 10.12.2017 11:46
dennocro kaže...

zvali smo operatera rekli na blokirajte pozive iz inozemstva, a to ne mozemo jer imamo stranke iz susjednih zemalja. nista dalje. mi se javljamo sa ime firme i izvolite. a oni mrmljaju ili pokusavaju eng. ma kad budu takvi pozivi ni ne javiti se.

 

 

al kako on mozew mene iz strane zemlje na br iz hrv pretplatiti na nesto?

 Kako? Pa razgovor se (možda da, možda ne) snima. Tijekom razgovora ti eventualno kažeš YES. Kad poziv završi, oni preurede snimku tako da se čini da si pristao na te usluge (a zapravo nisi). Onda kad ti počnu stizati kojekakvi računi, ti želiš tužiti scammera, ali će tužba biti nevaljana jer oni imaju dokaz (tu fake snimku) da si legalno pristao na te usluge oglašavanja.

 

P.S. Najbolje je ne javljati se kad vidiš takve brojeve. Crvena slušalica smjesta.