Opće teme i ostali operateri

4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

KorkyraShark pon 18.5.2020 22:36

Pozdrav, vidim da se kužiš, već dulje vrijeme pikiram b525s-65a da zamjeni stari B315s-22 , imam par izbora pa ako možeš pomoć u DM, HVALA

Edit: Davorin to the rescue!
Nakon savjetovanja sa profom, pala odluka na B535-232, naručen u HR, hvala još jednom Davorinu, javim dojmove u odnosu na B315s-22 sa P56 antenama! 👍

DDavorin uto 19.5.2020 19:56
Fero kaže...

Evo ukloko nekoga zanima GRIXX WiFi pojačivač signala, repeter na bazzar.hr, 210,00 kn s poštarinom, kupio, uštekao u strujnu utičnicu i podesio za Wifi pojaćivanje signala. Radi izvrsno i signal se pojaćao u sobi na katu u kojoj je bio slab wifi signal sa 1.5 mbps na 17mbps.

 Evo prijedloga napravi jedan test tako da taj GRIXX uštekaš blizu routera mobom ili laptopom se spojiš Wifi na GRIXX i izmjeriš brzinu. I drugi test sve isto samo router spojiš sa GRIXX žično lan kablom i opet izmjeriš brzinu. Naravno sve mjeriš u jednoj prostoriji bez prepreka.I javi rezultate prvog i drugog testa.

arthas1950 ned 24.5.2020 10:29

pozdrav, upravo sam potpisao novi ugovor sa a1 za internet ona opcija 1 tb internet prometa sa max brzinom, dali su mi zte mf286r i brzina skidanja mi je od 15-25 mbps, a na mobitelu (oneplus 5t) na kojem isto koristim a1 mrezu mi vuce do 110 mbps, sad dali je problem do routera i njegove pozicije i dali bi bilo dobro da uzmen vanjsku antenu Logaritamska antena Unicom MIMO?
Hvala
LP

DDavorin ned 24.5.2020 12:29
arthas1950 kaže...
pozdrav, upravo sam potpisao novi ugovor sa a1 za internet ona opcija 1 tb internet prometa sa max brzinom, dali su mi zte mf286r i brzina skidanja mi je od 15-25 mbps, a na mobitelu (oneplus 5t) na kojem isto koristim a1 mrezu mi vuce do 110 mbps, sad dali je problem do routera i njegove pozicije i dali bi bilo dobro da uzmen vanjsku antenu Logaritamska antena Unicom MIMO?
Hvala
LP

 Opcija 1TB prvih 100GB po punoj brzini zatim se brzina smanjuje na 5Mbps. Pogledaj u sučelju routera na početnoj stranici dali ti piše LTE-A ili 4G+. Na kojim frekvencijama A1 ima 4G na tvojoj mikrolokaciji? Ako na istoj poziciji gdje i router mob ima veće brzine razlog tome da ili ti u routeru ne radi 2CA ili na tvojoj lokaciji imaš tri frekvencije 4G,a tvoj mob podržava 3CA a router samo 2CA. 

arthas1950 ned 24.5.2020 14:53

Fala na odgovoru, pise mi LTE+
Dali se to moze prominit u 4G?
kako da provjerim te frekvencije, jbg skuzaj sta pilam laik sam oko toga. I dali bi mi ta antena pomogla sta u vezi toga i dali se mogu minjat postavke u routeru da se poboljsa brzina? E i na routeru mi svitle 5 crtice signala.

DDavorin pon 25.5.2020 15:17
arthas1950 kaže...
unia san router ip i password i uslo mi je u info i samo mi je izbacilo Network type : LTE_A i nista vise...dali postoji jos koji program da to ispitan?

 Jessi unio postavke ip za router i lozinku u onaj file settings.ini

alh84001 sri 27.5.2020 22:09
DDavorin kaže...
alh84001 kaže...

 Skup. 100Mbps lan Nema 2CA B1+B3 Wifi 5Ghz slab to je što sam iščitao iz njegovih karakteristika.

 

 

100mbit ethernet nije sreca, ali na njega ce biti samo jedan device kojem ne treba vise.

B1+B3 mi (trenutno) nije bitan jer sam na iskonu ili tele2,

Na sto tocno mislis kad kazes 5Ghz wifi slab?

 

Trenutno vazem izmedju tog i Huaweia B535-232 nasao sam ih za slicnu cijenu na aliexpressu, ali je huawei trenutno i jos jeftiniji na amazon.de. Nekako mi trenutno vrijedi sljedece:

- huawei hardverski kompletniji, uz izuzetak sto je gl.inet modularan pa u teoriji mogu zamijeniti za brzi cat modul ako ikada bude dostupan

- gl.inet softverski fleksibilniji jer ima openwrt, a s huaweiem bi morao skupljati firmwareove od tko zna kuda; izuzetak je sto huawei (vjerojatno) ima elegantan SMS interface

 

 

BTW trenutno imam kuwfi smece koje iako ima ok interface i ugradjenu bateriju, moram resetirati par puta dnevno jer veza prestane raditi.

 

Edit: naletih sad i na huawei b900-230 AI Cube za cca 100 eura, koji se cini OK, ali pretpostavljam da bi nedostatak antena mogao biti problem. Ali odmah bi bila manja guzva sa deviceovima jer bih mogoa maknuti echo :)

 

 

DDavorin pon 1.6.2020 05:15
love2ml86 kaže...
Ljudi, dogovorio sam za Gigabox Huawei b535 a šalju mi Alcatel HH71, vidim da većina vas preferira Huawei. Koliko dobivam odnosno gubim s jednim u odnosu na drugog?

 Samo B535 mani se alcatela neka ti pošalju to što ste dogovorili

Valentin17 pon 1.6.2020 06:24

Pitanje, koristim VIP HomeBox internet + telefon, slika rutera na slici.

Plan mi je zamjeniti ruter za nešto kvalitetnije tipa Huawei B535-232 jer je signal i brzina interneta koma.

 

Sad moje pitanje je sljedeće, da li budem ja mogao koristiti telefon ako zamjenim ruter?

 

Fala puno.

Vladitor pon 1.6.2020 08:15
love2ml86 kaže...
Ljudi, dogovorio sam za Gigabox Huawei b535 a šalju mi Alcatel HH71, vidim da većina vas preferira Huawei. Koliko dobivam odnosno gubim s jednim u odnosu na drugog?

 Meni isto prvo rekli samo alcatel.Ja pitam za b535 i kažu kroz 10 dana će im doć tako da čekam