Opće teme i ostali operateri

4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

tomy92 sri 1.4.2020 00:32

Ma znam za druge routere, iman jedan tp linkov sa strane, nego da se sad ne zajebajem sa stavljanjem u bridge ili access i spajanjem jos jednog routera, mislio sam da mozda huawei ima mogucnost regulacije bandwitha

Sale_ds ned 5.4.2020 15:27

Pozdrav ljudi, trebao bi preporuku za 4g router posto mi nisu bas sve stvari jasne u vezi toga.

 

Trebao bi imati sljedece mogucnosti - da moze povuci sa bazne stanice 200Mbit ili vise, da se na njega mogu spojiti barem tri uredaja lan kablom i da se moze spojiti barem 8 uredaja putem wi-fi. Naravno cijena cim niza ili neka skuplja varijanta ako ima neki valjani razlog s kojim mozda nisam upoznat za platiti vise.

 

Edit: Da li mozda ovaj router koji A1 nudi uz homebox zadovoljava moje potrebe?

 

Unaprijed hvala.

DDavorin ned 5.4.2020 18:42
Sale_ds kaže...

Pozdrav ljudi, trebao bi preporuku za 4g router posto mi nisu bas sve stvari jasne u vezi toga.

 

Trebao bi imati sljedece mogucnosti - da moze povuci sa bazne stanice 200Mbit ili vise, da se na njega mogu spojiti barem tri uredaja lan kablom i da se moze spojiti barem 8 uredaja putem wi-fi. Naravno cijena cim niza ili neka skuplja varijanta ako ima neki valjani razlog s kojim mozda nisam upoznat za platiti vise.

 

Edit: Da li mozda ovaj router koji A1 nudi uz homebox zadovoljava moje potrebe?

 

Unaprijed hvala.

 Bježi od toga ZTE 283 koji A1 nudi uz hombox. Isprobaj brzine sa nekim mobitelom koji ima min 3CA idealno 4CA i ako imaš brzine koje te zadovoljavaju dobit ćeš i preporuku routera.

Sale_ds pon 6.4.2020 00:24
DDavorin kaže...

 Bježi od toga ZTE 283 koji A1 nudi uz hombox. Isprobaj brzine sa nekim mobitelom koji ima min 3CA idealno 4CA i ako imaš brzine koje te zadovoljavaju dobit ćeš i preporuku routera.

 Imam te brzine ak se o tome radi jer nemam pojma kaj je 3CA il 4CA :D, koristim njihov flat na mobilnoj vec duze vrijeme. Mob je Galaxy A50.

Sale_ds pon 6.4.2020 10:55

Ne planiram koristit telefon al mi je bitno da mogu povuc cim vecu brzinu. Gledam malo te routere sad i nemrem nac kod nas u prodaji ovaj bolji koji si preporucio. A ako sam dobro shvatio, moguce je da moj telefon nemre ni povuc vise od 200, a ako kupim bolji router brzine bi mogle bit i vece? Jesam to dobro shvatio?

Edit: i da, dal se isplati kupit 5g router ak ih uopce ima u vidu nekog ulaganja u buducnost jer sumnjam da ce kod mene optika tak skoro.

DDavorin pon 6.4.2020 11:20
Sale_ds kaže...
Ne planiram koristit telefon al mi je bitno da mogu povuc cim vecu brzinu. Gledam malo te routere sad i nemrem nac kod nas u prodaji ovaj bolji koji si preporucio. A ako sam dobro shvatio, moguce je da moj telefon nemre ni povuc vise od 200, a ako kupim bolji router brzine bi mogle bit i vece? Jesam to dobro shvatio?

Edit: i da, dal se isplati kupit 5g router ak ih uopce ima u vidu nekog ulaganja u buducnost jer sumnjam da ce kod mene optika tak skoro.

 A1 ima max brzine od 525Mbps ako su sve frekvencije dostupne i uključene aggregacije među njima, dobar signal, ne preopterečena bazna stanica i uređaj koji podržava 4CA. Od boljih routera u hr imaš samo za kupiti Netgear MR1100-100EUS i Netgear MR2100-100EUS. 5G router i da i ne pošto zasad podržavaju malo 5G frekvencija a i još nije sve čisto koje 5G frekvencije će biti u HR

Sale_ds pon 6.4.2020 11:47

Ok, stvari su malo jasnije sad, hvala.

Jos jedno pitanjce. Imam 4g router od tele2 i vele mi u A1 da nece radit s njihovom karticom, dal znas dal je to istina? I druga stvar, dobio sam info da navodno taj router od tele2 moze radit kao access point il tak nesto. U prijevodu, ustekam telefon preko usb'a u router i upalim tethering i mogu dijelit wifi s telefona ukucanima, a cak i spojit racunalo lan kablom iz routera i isto koristit net s telefona koji sluzi kao router. Dal znas dal je to mozda istina? Ak si skuzio na kaj mislim.

DDavorin pon 6.4.2020 12:58
Sale_ds kaže...
Ok, stvari su malo jasnije sad, hvala.

Jos jedno pitanjce. Imam 4g router od tele2 i vele mi u A1 da nece radit s njihovom karticom, dal znas dal je to istina? I druga stvar, dobio sam info da navodno taj router od tele2 moze radit kao access point il tak nesto. U prijevodu, ustekam telefon preko usb'a u router i upalim tethering i mogu dijelit wifi s telefona ukucanima, a cak i spojit racunalo lan kablom iz routera i isto koristit net s telefona koji sluzi kao router. Dal znas dal je to mozda istina? Ak si skuzio na kaj mislim.

 radit će jer od tele2 su routeri otključani a koji model routera imaš B525?

oblivian pon 6.4.2020 13:16
Sale_ds kaže...
Ok, stvari su malo jasnije sad, hvala.

Jos jedno pitanjce. Imam 4g router od tele2 i vele mi u A1 da nece radit s njihovom karticom, dal znas dal je to istina? I druga stvar, dobio sam info da navodno taj router od tele2 moze radit kao access point il tak nesto. U prijevodu, ustekam telefon preko usb'a u router i upalim tethering i mogu dijelit wifi s telefona ukucanima, a cak i spojit racunalo lan kablom iz routera i isto koristit net s telefona koji sluzi kao router. Dal znas dal je to mozda istina? Ak si skuzio na kaj mislim.

 Baš da uštekaš u usb ROUTERA i da bu radio tethering TEŠKO

nek me netko ispravi ali mislim da je usb routera samo za hdd-ove i tako to

Hellraiser pon 6.4.2020 15:09

Pozdrav,

Imam Alcatel HH70 koji je spojen na vanjsku antenu: https://www.amazon.co.uk/dp/B00C1DGFPS/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

Maksimalnu brzinu dobijem od 35 Mbit/s na Tele2 mreži.

U routeru ne piše 4G+ već samo 4G. Nigdje ne mogu pronaći postavke za 2CA.

Pošto imam također i T-Com na uređaju Mikrotik wap lte6 kod njega dobivam max 20 Mbit/sec (nije spojen na vanjsku antenu).

Na istoj lokaciji (5cm od routera), mobitelom postižem brzine od 150Mbit/s.

 

Zanima me koji ruter bi mi preporučili da dobijem te brzine?

Rado bi Tele2 zbog večeg prometa.

Wifi mi nije bitan jer imam kućnu mrežu. Usb mi također nije bitan. Bilo bi poželjno da ima "bridge mode" ali nije obavezno.

Želio bih postiči maximlnu brzinu na Tele2.

Razmišljao sam o B715, B618 ili B818. Samo bi želio da prije kupnje znam dal će mi bit veća brzina, jer ne želim potrošit $$$ a da sam opet na istom.

Hvala

Sale_ds pon 6.4.2020 15:20
DDavorin kaže...

 radit će jer od tele2 su routeri otključani a koji model routera imaš B525?

 Dosao s posla i isprobao sada. Router je B315s-22 i radi A1 kartica u tom tele2 routeru li je brzina 3 puta manja preko routera nego preko mobitela. Mjerenje preko routera 50mbit, a preko mobitela 150mbit. Tako da je moja pretpostavka da taj router nema spomenutu agregaciju?

Ako je to tako onda definitivno moram uzeti novi router.

oblivian kaže...

 Baš da uštekaš u usb ROUTERA i da bu radio tethering TEŠKO

nek me netko ispravi ali mislim da je usb routera samo za hdd-ove i tako to

 Isprobao i to i u pravu si, ne radi ili ja ne znam namjestiti :D

 

Ali sto se tice tog usb porta na routerima. Da li to znaci da ako bi ustekao disk s filmovima ili muzikom u router jel to znaci da bi taj disk postao mrezni disk i mogao bih streamati sadrzaj preko kucne mreze na tv, audio recievere, tablete, mobitele?

DDavorin pon 6.4.2020 17:38

Da na tvojoj lokaciji iako mapiranje A1 i HT HR je slabo napravljeno nisu tornjevi na pravim lokacijama moraju biti zeleni onda je prava lokacija a na pravu lokaciju ga moze staviti prijavljen korisnik i koji zna točnu lokaciju

Hellraiser pon 6.4.2020 18:12

Da li bi mi onda B818 pomogao za bolju brzinu, imao sam prije Netgear M1 i postizao brzine na T-comu od oko 170 Mbit. (Netgear je nažalost stradao prilikom grmljavine). ili Bi bolje bilo uzeti neki drugi router?

Hvala