Opće teme i ostali operateri

4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Zeppelin Graf pet 13.3.2020 09:46

Ja ostavim na auto sve, nemam potrebe za huawei manager. Na sučelje routera se nemogu određivati frekve samo 4g,3g,2g. Ja sam jako zadovoljan i otkljucan je od Iskona. Brzina mi je čak jučer u prime time-u bio 60, 70mbit-a. A preko dana 110mbit-a.

Opalaa !! pet 13.3.2020 15:32

Stigao Huawei B535-232, nevjerojatno brzo od narudžbe na iskonovim stranicama ( 48 sati).

Hardware version
WL1B535M
Software version
10.0.1.1(H191SP4C983)
Web UI version
WEBUI 10.0.1.1(W2SP2C7201)
Uređaj otključan a za firmware nek DDavorin pročačka.
DDavorin pet 13.3.2020 19:42
dkicin1 kaže...

DDavorin  Nije li B525 bolji ? Ne igra mi ulogu par sto kuna

 Ako misliš na B525s-65a ima više frekvencija koje podržava iako se te ne koriste u HR. Ima veću propusnost WIfi na 5Ghz. Ima USB i Telefonski priključak. B535-232 ima sve 2CA koje naši operateri podržavaju i podržava 2CA 2100+2600 što B525s-65a ne podržava. Mana 535 nema usb ni tel priključak. I još jedna prednost B525 može se staviti drugi FW dok kod 535 nije moguće zasad jer nema USB port. A ti sad vidi što ti treba od tih opcija routera pa se odluči.....

DDavorin sub 14.3.2020 08:50
Opalaa !! kaže...

Stigao Huawei B535-232, nevjerojatno brzo od narudžbe na iskonovim stranicama ( 48 sati).

Hardware version
WL1B535M
Software version
10.0.1.1(H191SP4C983)
Web UI version
WEBUI 10.0.1.1(W2SP2C7201)
Uređaj otključan a za firmware nek DDavorin pročačka.

 Isti FW od Iskona kao i ovaj kojeg sam testirao to je FW za EU tržište tako da Iskonov router nije Brendiran na Iskon ni HT HR nego je global EU FW

bArut pLahor sub 14.3.2020 14:37

Ako moze mala pomoc,
imam mf286 fw b04 od tele2, u zadnje vrijeme se svako toliko zablokira, cim stavim neš skidat... pomaze samo gasenje/paljenje

Zanima me ima li itko noviji fw b16? Ili sta da radim?

Dodatno treba mi dodatni 4g router koji bi koristio na a1 pa ako moze preporuka da nije skup al da nije ni smece

Thx

bArut pLahor sub 14.3.2020 19:17
bArut pLahor kaže...
Ako moze mala pomoc,
imam mf286 fw b04 od tele2, u zadnje vrijeme se svako toliko zablokira, cim stavim neš skidat... pomaze samo gasenje/paljenje

Zanima me ima li itko noviji fw b16? Ili sta da radim?

Dodatno treba mi dodatni 4g router koji bi koristio na a1 pa ako moze preporuka da nije skup al da nije ni smece

Thx

dakle blokiranje sam rijesio zaobilazno

 

skriptom koja ga rebootne kad mu ispadne lte...

 

pingalica + curl

Blackyy uto 17.3.2020 16:05

Pozdrav!

 

Koristim Gigabox na  Huawei b715 routeru. Molio bih pomoć ukoliko netko zna zašto mi ne radi CA na routeru. U postavkama odaberem 4G only i B1+B3 i spremim promjene, no pokazuje mi da je spojen ili na B1 ili na B3 (u pravilu se većinom prebaci nakon nekog vremena na 1800). Probao sam i restartat router pa ponovo pogledat no i dalje koristi samo jedan band. Na repetitoru imam B1, B3, B20. Da li može biti da nije uključen CA na repetitoru? Jesam li možda mogao negdje pogriješiti kod upisivanja APN-a ili se onda uopće ne bi spajalo? Slike su u prilogu. Hvala!

DDavorin uto 17.3.2020 16:43
Blackyy kaže...

Pozdrav!

 

Koristim Gigabox na  Huawei b715 routeru. Molio bih pomoć ukoliko netko zna zašto mi ne radi CA na routeru. U postavkama odaberem 4G only i B1+B3 i spremim promjene, no pokazuje mi da je spojen ili na B1 ili na B3 (u pravilu se većinom prebaci nakon nekog vremena na 1800). Probao sam i restartat router pa ponovo pogledat no i dalje koristi samo jedan band. Na repetitoru imam B1, B3, B20. Da li može biti da nije uključen CA na repetitoru? Jesam li možda mogao negdje pogriješiti kod upisivanja APN-a ili se onda uopće ne bi spajalo? Slike su u prilogu. Hvala!

 Kad mu zadaš B1+B3 probaj nešto skidati i vidi jel ti se tad pojavi 4G+. Ako ni tada nemaš 4G+ ili agregacija nije u funkciji B1+B3 što ne vjerujem kod mene isto B1+B3+B20 i normalno je radio 2CA i 3CA na B715 na svim odabranim agregacijama koje hardver podržava. A druga mogučnost da je FW blokira određene agregacije

Blackyy uto 17.3.2020 17:36

Hvala na odgovoru!

Zadao sam mu opet B1+B3 i sad sam probao skidati onaj speedtest na tele 2 stranici i pojavila se ikona 4G+ na Home sučelju, ali i dalje mi piše samo 1800 Band. Jel to možda krivo pokazuje? Probao sam opet i Ookla speedtest i isto mi pokazuje tu 4G+ ikonu čim upalim test, ali brzina nije ništa veća, bez obzira jel stavim CA kombinaciju ili same B1 ili B3. Znači u tom slučaju novi firmware ne bi ništa pomogao (nije stvar u routeru ili)? Pretpostavljam da ne mogu ništa napraviti da poboljšam brzinu, vjerojatno je stvar u zagušenju bazne stanice, jel tako?

DDavorin uto 17.3.2020 19:09
Blackyy kaže...

Hvala na odgovoru!

Zadao sam mu opet B1+B3 i sad sam probao skidati onaj speedtest na tele 2 stranici i pojavila se ikona 4G+ na Home sučelju, ali i dalje mi piše samo 1800 Band. Jel to možda krivo pokazuje? Probao sam opet i Ookla speedtest i isto mi pokazuje tu 4G+ ikonu čim upalim test, ali brzina nije ništa veća, bez obzira jel stavim CA kombinaciju ili same B1 ili B3. Znači u tom slučaju novi firmware ne bi ništa pomogao (nije stvar u routeru ili)? Pretpostavljam da ne mogu ništa napraviti da poboljšam brzinu, vjerojatno je stvar u zagušenju bazne stanice, jel tako?

 Normalno je da ti prikazuje samo jednu frekvenciju ali radi na dvije ili tri. Normalno je da se na nekim routerima ne pojavljuje 4G+ kad nema potrošnje podataka radi uštede energije. A što se tiče brzina probaj pojedinačne frekvencije i njihov zbroj ti mora biti DL ukupni na AUTO postavkama. Imaš tri frekvencije dostupne,a ti forsaš samo dvije?????

Blackyy uto 17.3.2020 19:53
DDavorin kaže...
Blackyy kaže...

Hvala na odgovoru!

Zadao sam mu opet B1+B3 i sad sam probao skidati onaj speedtest na tele 2 stranici i pojavila se ikona 4G+ na Home sučelju, ali i dalje mi piše samo 1800 Band. Jel to možda krivo pokazuje? Probao sam opet i Ookla speedtest i isto mi pokazuje tu 4G+ ikonu čim upalim test, ali brzina nije ništa veća, bez obzira jel stavim CA kombinaciju ili same B1 ili B3. Znači u tom slučaju novi firmware ne bi ništa pomogao (nije stvar u routeru ili)? Pretpostavljam da ne mogu ništa napraviti da poboljšam brzinu, vjerojatno je stvar u zagušenju bazne stanice, jel tako?

 Normalno je da ti prikazuje samo jednu frekvenciju ali radi na dvije ili tri. Normalno je da se na nekim routerima ne pojavljuje 4G+ kad nema potrošnje podataka radi uštede energije. A što se tiče brzina probaj pojedinačne frekvencije i njihov zbroj ti mora biti DL ukupni na AUTO postavkama. Imaš tri frekvencije dostupne,a ti forsaš samo dvije?????

 E to me zanimalo, jer sam mislio da mora prikazati sve frekvencije na koje je spojen. Ne bi ni išao prčkati po postavkama, ali router je došao pred par dana i brzina je bila preko 100 DL prvi dan, a već idući dan nakon toga nije mogao prijeći ni 65-70 DL pa mi zato bilo čudno. Valjda sam baš potrefio ovih par dana kad je veći promet. Sad sam ga stavio na AUTO i to je tak kak si rekao otprilike, malo slabije od zbroja 3 frekvencije posebno (opet 65 DL). Sad kad znam da je sve ispravno, ostavit ću ga na AUTO i gotovo. Hvala na pomoći!

DDavorin uto 17.3.2020 21:52
Blackyy kaže...
DDavorin kaže...
Blackyy kaže...

Hvala na odgovoru!

Zadao sam mu opet B1+B3 i sad sam probao skidati onaj speedtest na tele 2 stranici i pojavila se ikona 4G+ na Home sučelju, ali i dalje mi piše samo 1800 Band. Jel to možda krivo pokazuje? Probao sam opet i Ookla speedtest i isto mi pokazuje tu 4G+ ikonu čim upalim test, ali brzina nije ništa veća, bez obzira jel stavim CA kombinaciju ili same B1 ili B3. Znači u tom slučaju novi firmware ne bi ništa pomogao (nije stvar u routeru ili)? Pretpostavljam da ne mogu ništa napraviti da poboljšam brzinu, vjerojatno je stvar u zagušenju bazne stanice, jel tako?

 Normalno je da ti prikazuje samo jednu frekvenciju ali radi na dvije ili tri. Normalno je da se na nekim routerima ne pojavljuje 4G+ kad nema potrošnje podataka radi uštede energije. A što se tiče brzina probaj pojedinačne frekvencije i njihov zbroj ti mora biti DL ukupni na AUTO postavkama. Imaš tri frekvencije dostupne,a ti forsaš samo dvije?????

 E to me zanimalo, jer sam mislio da mora prikazati sve frekvencije na koje je spojen. Ne bi ni išao prčkati po postavkama, ali router je došao pred par dana i brzina je bila preko 100 DL prvi dan, a već idući dan nakon toga nije mogao prijeći ni 65-70 DL pa mi zato bilo čudno. Valjda sam baš potrefio ovih par dana kad je veći promet. Sad sam ga stavio na AUTO i to je tak kak si rekao otprilike, malo slabije od zbroja 3 frekvencije posebno (opet 65 DL). Sad kad znam da je sve ispravno, ostavit ću ga na AUTO i gotovo. Hvala na pomoći!

 E da i ako nemaš priključene vanjske antene u sučelju rutera pod postavke stavi unutarnje a ako imaš spojene neke antene stavi vanjske.

Blackyy sri 18.3.2020 00:25

Da, imam one dvije iskre p56. Podešeno je bilo na Auto antene, pa sam stavio external. A jel bitno koju antenu (gornju ili donju) priključim u koju utičnicu na ruteru (lijeva je MAIN, desna DIV)? I jel bi još neku postavku trebalo promijeniti ili sad štima sve?

creat1n sri 18.3.2020 01:18
Blackyy kaže...
Da, imam one dvije iskre p56. Podešeno je bilo na Auto antene, pa sam stavio external. A jel bitno koju antenu (gornju ili donju) priključim u koju utičnicu na ruteru (lijeva je MAIN, desna DIV)? I jel bi još neku postavku trebalo promijeniti ili sad štima sve?

 Gdie si tocno kupio ruter i koji model?

DDavorin sri 18.3.2020 05:19
Blackyy kaže...
Da, imam one dvije iskre p56. Podešeno je bilo na Auto antene, pa sam stavio external. A jel bitno koju antenu (gornju ili donju) priključim u koju utičnicu na ruteru (lijeva je MAIN, desna DIV)? I jel bi još neku postavku trebalo promijeniti ili sad štima sve?

 Nema veze koja je gdje spojena. Nemaš sto više podesiti to je to.

Spokyps3 ned 29.3.2020 22:47

Pozdrav,
Naručio sam Huawei B818-263 otključan, vele na eBayu
LTE Router Factory Unlocked
multilingual, unbranded menu with the Voip option
trebao bi doći krajem tjedna. Sada zanima me dali sam napravio zez ili sam napravio dobardeal.
Inače sam doma na d linkruteru dwr 921

Hvala unaprijed na sugestijama.

mzopg ned 29.3.2020 23:16
Spokyps3 kaže...
Pozdrav,
Naručio sam Huawei B818-263 otključan, vele na eBayu
LTE Router Factory Unlocked
multilingual, unbranded menu with the Voip option
trebao bi doći krajem tjedna. Sada zanima me dali sam napravio zez ili sam napravio dobardeal.
Inače sam doma na d linkruteru dwr 921

Hvala unaprijed na sugestijama.

 Imam dwr921 i b525, Huawei je osjetno bolji uređaj, bolji signal, bolja brzina. B818 bi trebao biti još bolji.

AF139 pon 30.3.2020 09:33
Spokyps3 kaže...
Hvala,

Pročitao sam cijelu temu no nisam našao da je netko spominjao ts9 unutarnje antene, postoji li kakva preporuka?

 Možda zato jer od njih nema ništa koristi.

Po NET-u prodaju male panel antene sa par metara tankog koaksa koji uguši svu dobit takvih antena tako da je to bacanje para.

Bolje uzet vanjske antene sa boljim koaksom , a širokopojasne (za više mob. bandova) su samo LPDA (logoritamske).

tomy92 uto 31.3.2020 17:34

Pozdrav ekipa, imam Huawei B535-232 i zanima me da li se moze na guest network negdje ograniciti bandwith mreze da mi ne povlaci vise nego sto ja zelim. nigdje u postavkama nisam uspio pronaći. mislim da se moze napraviti za svaki uređaj koji je na mreži ograniciti, al nije mi to prakticno, nego za tu wifi mrezu ograniciti na recimo 10 Mbit/s

mzopg uto 31.3.2020 17:55
tomy92 kaže...
Pozdrav ekipa, imam Huawei B535-232 i zanima me da li se moze na guest network negdje ograniciti bandwith mreze da mi ne povlaci vise nego sto ja zelim. nigdje u postavkama nisam uspio pronaći. mislim da se moze napraviti za svaki uređaj koji je na mreži ograniciti, al nije mi to prakticno, nego za tu wifi mrezu ograniciti na recimo 10 Mbit/s

Za tako nešto ti je najbolji Mikrotik, nisu skupi oko 150kn početni modeli i možeš sve podesiti kako želiš.