dennocro pon 4.9.2017 21:06

Davno sam to bio radio, nazalost se ne sjecam imena softwarea dok sam radio u toj firmi.

 

 

Slikao bi na terenu postavljanje novih cijevi, vec spojenih te ih spojio u jednu sliku, a te sve cijevi snimam GPS-om 

 

 

bilo bi najbolje dronom al ici cemo fotoaparatom za probu sa male visine da se vidi sto detaljnije, ja bi preklapao slike tako da ih se moze spojiti.

 

koji bi bio najbolji software za automatsko spajanje besplatni za pocetak a poslje mozda i neki malo profesionalniji.

ihush pon 4.9.2017 21:12

-nema (ni jedan.. ili možda poneki izuzetak) soft koji je free-besplatan za komercijalno korištenje. Firma mora imati licencu (račun..). Čisto kao upozorenje prije nego počneš, tako da ipak potraži 'normalna' (komercijalna) riješenja.. prije ćeš pronači nešto upotrebljivo.

Wolverine pon 4.9.2017 22:10

ako govoriš o stichingu fotografija u panoramu onda imaš Microsoft ICE besplatno, a ako govoriš o stackingu fotografija CombineZP. e sad, trebalo bi pogledati u uvjetima korištenja tih programa dal ispunjavaju potrebe tvoje situacije

dennocro pon 4.9.2017 23:20

e sad panorama je ajmo reci sa jedno mjesta se vrtis i slikas, ja ne bi sa mjesta slikao nego bi hodao iznad iskopanog kanala di su postavljene nove cijevi i te sve slike od pocetka do kraja spojio u jednu veliku sliku.

Torent pon 4.9.2017 23:32
dennocro kaže...

e sad panorama je ajmo reci sa jedno mjesta se vrtis i slikas, ja ne bi sa mjesta slikao nego bi hodao iznad iskopanog kanala di su postavljene nove cijevi i te sve slike od pocetka do kraja spojio u jednu veliku sliku.

 A program ce znati razliku kako tacno ;) Tebi je bitno da dobro uklopi po ivicama a sve ostalo je manje bitno. Kod ispravljanja distorzije izaberes opciju koja ti pase jer je neces imati i udri ;)