Milka30 sub 6.4.2019 19:52

Imam Epson SX115 i muku mućim sa skeniranjem fotografija.

-Koji free program da koristim za skeniranje i kako pobogu da mi skenira samo fotografiju,umjesto da mi skenira cijelu povrsinu skenera i time mi ostavi bjele široke margine?

Znaci,kako da skeniram fotografiju i odmah mi napravi jpg sliku kakva je fotografija?

Wolverine sub 6.4.2019 21:05
Milka30 kaže...

Imam Epson SX115 i muku mućim sa skeniranjem fotografija.

-Koji free program da koristim za skeniranje i kako pobogu da mi skenira samo fotografiju,umjesto da mi skenira cijelu povrsinu skenera i time mi ostavi bjele široke margine?

Znaci,kako da skeniram fotografiju i odmah mi napravi jpg sliku kakva je fotografija?

 irfanview ima mogućnost skeniranja, samo treba imati instalirani driver za skener

u svakom programu se može odabrati površina koja se skenira, prvo se napravi scan preview, odabere površina i onda skenira

Posmatrač sub 13.4.2019 15:24
Milka30 kaže...

Imam Epson SX115 i muku mućim sa skeniranjem fotografija.

-Koji free program da koristim za skeniranje i kako pobogu da mi skenira samo fotografiju,umjesto da mi skenira cijelu povrsinu skenera i time mi ostavi bjele široke margine?

Znaci,kako da skeniram fotografiju i odmah mi napravi jpg sliku kakva je fotografija?

 Pa driver od scanera to moze ili program koji si dobio uz scaner. uz svaki scaner manje vise dolazi nekakav soft za skeniranje....