Obrada fotografija

Printanje velike rezolucije iz Google Karti

tbedy pet 13.7.2018 17:10

Dobar dan,

Trebao bih znaci na isprintati sliku na npr. 1m x 0.50 m ili 2m x 1m.

Zelio bih da slika bude sa Google Maps. Da ono jedne tocke bude zumirana slika sa karata dok se vide okolinski lokali i ostalo sta dolazi na kartama kada se zumira neka lokacija.

Malo je tesko za objasniti, negdje sam procitao da bi trebao vise slika spojiti da nastane jedna velika.

Dali postoji neka firma/obrt koji mi moze to napraviti , da mi ga preporucujete.

Znaci, jos jednom da pojasnim. Zelio bih isprintati na vec recene dimenzije isprintam okolinu svog stana. Znaci da se vidi gdje je npr. Konzum, neki caffe bar itd.

Zaista neznam gdje bih ovo pitao pa evo nadam se da mi vi mozete.pomoc.

Hvala.svima na pokusaju pomoci.

Ukoliko treba nekome detaljnije rjesenje biti cu aktivan u temi

P.s. slika u attachu. Tako bi to trebalo izgledat, samo da se.vidi puno šire područje.

Lp

tbedy pon 16.7.2018 09:16

Zahvaljujem se na slici. Mozete li mi samo reci/opisati nacin na koji ste dobili ovu sliku u slucaju da zelim pomjerit sredinu slike.

Hvala

P.s. u prilogu je potrebna sredina slike.
Ja bih samo iskljucio prikazivanje apartmana u okolini

Hvala unaprijed

kunof00 uto 17.7.2018 00:55

Možeš na nekoliko načina, no nije neka nauka i ručno, to zna svatko tko je ikada napravio kakav html.
Pa vidi:

Na maps.google.com kada narihtaš svoju mapu otvoriš "share or embed map" pa klikneš "embed a map" i odaberi odmah veličinu pod custom pa upišeš kaj hočeš ala 8000x6000.
Klikneš copy html gumb.

Otvoriš notepad, klik na edit/paste ili tipke ctrl+v da ubaciš taj kod i samo snimiš fajl (u save dialogu odabereš ne .txt već "all files") naziva nekoimemape.htm

Otvoriš nekoimemape.htm, pričekaš malo učitavanje mape, veličina je ta koju si upisao u px a mapu naštimavaš micanjem kao i inače (eventualno držiš ctrl za zoom sa kotačićem).

Snimiš sliku mape nekakvim capturing alatom za cijelu stranicu (npr. fireshot ili screengrab).