Moj Dom sub 19.2.2011 13:14

poštovani, trebam brzi odgovor na pitanje: Kako zamagliti pozadinu u photoshopu? narano, ne onaj blur tool koji mi samo izmuti pozadinu nego trebam one kockice...one malene kockice koje mi pozadinu učine slabo vidljivom....nadam se da razumijete

 

pozdrav!

Rabenbal čet 10.3.2011 08:48
Moj Dom kaže...

poštovani, trebam brzi odgovor na pitanje: Kako zamagliti pozadinu u photoshopu? narano, ne onaj blur tool koji mi samo izmuti pozadinu nego trebam one kockice...one malene kockice koje mi pozadinu učine slabo vidljivom....nadam se da razumijete

 

pozdrav!

pixelate

Almin94 sri 16.3.2011 11:06
tomo007 kaže...

pozdrav

 

na slici su 3 osobe kod kojih se vidi odbljesak ( valjda ), a izgleda kao da je "masno lice".

 

evo npr ova cura ima to,samo u puno manjoj mjeri izraženo

 

kako to maknut?

ne moze se to tako brzo objasniti... -.-

tomo007 sri 16.3.2011 11:10
Almin94 kaže...
tomo007 kaže...

pozdrav

 

na slici su 3 osobe kod kojih se vidi odbljesak ( valjda ), a izgleda kao da je "masno lice".

 

evo npr ova cura ima to,samo u puno manjoj mjeri izraženo

 

kako to maknut?

ne moze se to tako brzo objasniti... -.-

odgovor ti je za 5

 

zašto uopće odgovaraš,ako ne želiš pomoć? tek toliko?

Lazarus Long sri 16.3.2011 11:50
tomo007 kaže...

odgovor ti je za 5

 

zašto uopće odgovaraš,ako ne želiš pomoć? tek toliko?

  "Masnocu" (ovo je faktici preeksopnirani dio slike..odnosno spaljen je) sa lica sklonis tako sto [gore] ides na Image---Adjusments---Selective Color u ponudenim bojama [defaultno je odabrana crvena] odaberi Whites a dole, u zavisnosti od pozadine, odaberi Relative ili Absolute.

Ako nisi zadovoljan rezultatom umjesto Whites odaberi Neutrals

 

Zeljeni nivo mozes podesiti sa mrdanjem slidera za Black. Jos ako nisi zadovoljan ides opet na Image---Adjusments--Levels i tu se poigras. Ili masnocu mozes ukloniti i za Burn toolom (zatamnis masnocu)

Ili udes u Qick Mask modeu pa nacrtas dio koji ti smeta....

 

 

Mnogo je nacina. Moze se i sa duplicat layerom za koji kao blend mode odaberes Multiply...... pa podesis.

Photoshop se ceo zivot uci

 

Na slici je prikazani apsolutni nacin uklanjanja bjelog sa slike uzete za ovog foruma, sa relativnim nacinom ....uklonjivo je samo relativno :))

   

lithiumion pet 4.12.2015 23:17

Može li mi tko pomoći, ugl uređujem starom neke garniture za web stranicu, i sad kako je uslikano, s uslikane strane od blica ili ne znam čega je malo drukčija boja štofa, i sad kako da namjestim da bude ista boja kao i ostatak garniture? Pokušao sam sa clone tool, ali mi se izgubi taj osjećaj "ćoška" pa se baš vidi je photoshop, ugl evo slika šta bi trebao nadam se da sam jasno pokazao srelicama što bi trebao uraditi. 

dadododo ned 6.11.2016 18:22
filip1 kaže...

POZDRAV

 

PRETVORIO SAM FOTOGRAFIJU U BOJI U B&W FOTOGRAFIJU I SVE OBRADIO ALI BI TREBAO UKLONITI ZELENKASTU BOJU SA FOTOGRAFIJE

PA MI NAPIŠITE KAKO SE TO RADI

 ovdje nema zelenkaste boje , prvjeri postavke monitora ....