Srednji sub 3.6.2017 18:26

Pozdrav svima, možda je krivi podforum ali, vi koji fotografirate, u kojem formatu fotografirate i zašto? Osobno sam u dilemi jer kad slikam 4:3 to je ok za razviti fotke ali mi onda kod montiranja za video fali mesa sa strane. Kod 16:9 gubim meso kod razvijanja i kod portret fotografija. Kakva su vaša iskustva? Kako vi radite?
Hvala unaprijed

Pozdrav

ante5656 sub 10.6.2017 22:26
Srednji kaže...
Pozdrav svima, možda je krivi podforum ali, vi koji fotografirate, u kojem formatu fotografirate i zašto? Osobno sam u dilemi jer kad slikam 4:3 to je ok za razviti fotke ali mi onda kod montiranja za video fali mesa sa strane. Kod 16:9 gubim meso kod razvijanja i kod portret fotografija. Kakva su vaša iskustva? Kako vi radite?
Hvala unaprijed

Pozdrav

 
Ja osobno fotografiram u 16:9 formatu,a kadriram tako da ostavim mjesta za izrezat sliku u 4:3 u slucaju ako ju planiram razvijati.

Portrete slikajem u 4:3 ...
Najgora spoznaja je to da ce kako je krenilo jos malo doc 21:10 ,,, pa 26:11,31:12..it ... hahaha

Jednu turu fotografija sam razvio tako da je 16 format na 4 pa ima bijele crte gore i dolje ..iritantno jako ..

Srednji uto 13.6.2017 06:38

Meni je bilo u redu 16:9 dok sam slikao za video....e sad kad se pojačala glad za razvijanjem došlo je do problema :)

Jer mi je i dalje u glavi 16:9 spektar i ono kaj mi treba za video...trebat će puno planiranja unaprijed :)