mbaksa pet 24.8.2018 19:21

Pa kaj ti misliš da si u Evropi? 

 

Kod nas i dalje moraš preskupo kupovati pretplatu na softver preko lokalnog posrednika. Zapravo nisam siguran da kod nas uopće i možeš kupiti Lightroom CC - na cjenicima vidim 6-icu. A kad bi kupio Lightroom 6-icu (trajna licenca) i jednogodišnju licencu na Photoshop, to bi te koštalo 700 dolara, naspram 120 dolara (+PDV) za Lightroom CC, Lightroom Classic CC i Photoshop CC koliko bi te koštalo da si Amerikanac. Logika? Nema ne nigdje.

 

Možda će se to promijeniti kroz koju godinu - Borzanica je navodno radila na tako nečem.

Santana pet 24.8.2018 19:39
mbaksa kaže...

Pa kaj ti misliš da si u Evropi? 

 

Kod nas i dalje moraš preskupo kupovati pretplatu na softver preko lokalnog posrednika. Zapravo nisam siguran da kod nas uopće i možeš kupiti Lightroom CC - na cjenicima vidim 6-icu. A kad bi kupio Lightroom 6-icu (trajna licenca) i jednogodišnju licencu na Photoshop, to bi te koštalo 700 dolara, naspram 120 dolara (+PDV) za Lightroom CC, Lightroom Classic CC i Photoshop CC koliko bi te koštalo da si Amerikanac. Logika? Nema ne nigdje.

 

Možda će se to promijeniti kroz koju godinu - Borzanica je navodno radila na tako nečem.

 Ma da, ionak dobivam nekaj sitno na paypal svaki mjesec pa na kraju ode na gluposti sa ebay-a 
taman bi s time platio predplatu i jos bi mi ostalo, a nebi nit osjetio na mjesecnoj bazi. 

Najvise mi je do photoshopa (Probao sam affinity, al nije mi to to pa sam trazio natrag novce)

Ajar pet 24.8.2018 19:43
Santana kaže...

 

Jel zbilja moram skinut piratsku verziju il ima neki drugi nacin ?

 oš reć da te razdire moralna dilema? ts, ts ... aj se priberi. stara hrvatska izreka je "pošteno, ako ne ide drugačije". 

mbaksa pet 24.8.2018 20:20
Santana kaže...
Ma da, ionak dobivam nekaj sitno na paypal svaki mjesec pa na kraju ode na gluposti sa ebay-a 

taman bi s time platio predplatu i jos bi mi ostalo, a nebi nit osjetio na mjesecnoj bazi.

U potputnosti te shvaćam, da mi Lightroom i Photoshop malo više trebaju nego mi trebaju (krpam se s Capture Oneom koji mi je došao sa Sonyjevim aparatom i Gimpom), i ja bih razmišjlao o tome i vjerojatno isto kupio - da se može kupiti kao vani. Ovo kod nas je apsolutna katastrofa. Toliko nam je niži standard nego Amerima, a isti softver bi trebali platiti 4-5 puta više!

 

Santana kaže...
Najvise mi je do photoshopa (Probao sam affinity, al nije mi to to pa sam trazio natrag novce)

I ja sam probao Affinity i zapitao se - čemu? Čak sam i razmišljao da ga kupim, ali glavni razlog zbog čega bih išao iznad Gimpa je bolja mogućnost selekiranja radi brisanja pozadine, a tu me Affinity razoračao razlikom u odnosu na Gimp. Tako da rekoh - ništa od toga. Affinity je više šminka.

Gale92 sub 6.10.2018 19:20

Pozdrav, možda nije usko vezano uz temu ali drugu aktivnu nisam našao.

Naime zanima me gdje online mogu kupiti cd key za Adobe Creative Suite CS 6 .... te naravno dali će taj key valjati ako CS6 preuzmem za službenih Adobe stranica?

 

Hvala

dani_os pet 4.10.2019 08:22
Posmatrač kaže...
dani_os kaže...

prodam ti ja...

svi sretni i zadovoljni...

kolko si voljan platit?

 Vjerovatno je to do sad rijesio ;) Ipak je to bilo prije godinu dana ;)

 nisam gledo od kad je post...