Mrežni hardver

Ubee router i printer (usb only interface) pomoc

apowe uto 15.10.2019 15:07

Pozdrav,

Ne znam dali sam postavio pitanje u dobru temu.

 

Dobio sam od A1 ruter UBEE EVW32C-0S.

 

Imam printer sa samo usb portom. Nema Lan niti nema wireless način spajanja.

 

Navedeni ruter ima USB ulaz i ja bi sada želio spojiti svoj printer na taj ruter da možemo svi u stanu printat bežično.

U postavkama modema u meniju File Sharing-NAS Control (jedini meni u kojem su postavke za USB) kad spojim printer na ruter na ''USB Slot'' piše disconnected. 

 

Ako netko ima isti, ili ako netko zna dali je uopće moguće spojit printer na taj ruter i tako ga koristi bio bih jako zahvalan na pomoci oko toga.

Ili opcija da se instalira drugi firmware na router koji ima opcije direktno za printer.

 

Hvala, LP.

ihush uto 15.10.2019 15:46

router nema printer server.. tj to je kao kod pcja-osa.. uređaj mora podržavti printer da bi ga dijelio, ima file-medija ali ne i print mogućnost.

-printer radi samo s win-gdi driverom, nema svoj procesor.. i ovisi o driveru (osim onih koji imaju, kao nekad za dos-lpt..) i pošto je samo usb priključak, tad ga možeš spojiti na neki pc i sherati mrežom (taj pc mora biti upaljen). Drugo rješenje je nabaviti printserver, kao zasebnu kutiju ili router koji ima mogućnost ali je to poluupotrebljivo tj imaš popis kompatibilnih printera koji rade, ostali samo ''možda''..

-danas printer s wlan-lan opcijom košta cca 100kn više od osnovnog modela i kad ti to treba kupiš takav.. (pa i kad ti ne treba jer je cijena ok.. sve ostalo je neisplativo i upitno jel radi.. tj cjena printservera vs novog printera..).

apowe uto 15.10.2019 15:59
ihush kaže...

router nema printer server.. tj to je kao kod pcja-osa.. uređaj mora podržavti printer da bi ga dijelio, ima file-medija ali ne i print mogućnost.

-printer radi samo s win-gdi driverom, nema svoj procesor.. i ovisi o driveru (osim onih koji imaju, kao nekad za dos-lpt..) i pošto je samo usb priključak, tad ga možeš spojiti na neki pc i sherati mrežom (taj pc mora biti upaljen). Drugo rješenje je nabaviti printserver, kao zasebnu kutiju ili router koji ima mogućnost ali je to poluupotrebljivo tj imaš popis kompatibilnih printera koji rade, ostali samo ''možda''..

-danas printer s wlan-lan opcijom košta cca 100kn više od osnovnog modela i kad ti to treba kupiš takav.. (pa i kad ti ne treba jer je cijena ok.. sve ostalo je neisplativo i upitno jel radi.. tj cjena printservera vs novog printera..).

Hvala na odgovoru

A jeli moguce instaliranje drugog firmwarea koji ce imat tu opciju, ili je to hardwerski sklop(print server) u routeru?

Da gledao sam taj printserver i najjeftiniji je 20-tak dolara na ebay, i to je tako kako si rekao, možda radi..

 

ihush uto 15.10.2019 16:01

-ne, firmware je stvar konkretnog uređaja/proizvođača i ovo je brendirano za operatera.. tj njegovo i logika kaže da ako ti već to nije omogućio, nećeš naći drugi frimware jer to nije router kojeg kupuješ u trgovini, tj može biti identičan ali je ovo operaterova oprema (i zapravo ne smiješ ništa modificirati, vraćaš ga raskidom usluge i sl.).