Mrežni hardver

Stream cast router svašta

gocc01 sri 29.5.2019 16:07

Ljudovi trebam savjet, znači sa mobitela mogu streamat na telku, mede8er i na chromecast audio i 192/24 i 96/24 preko wifi ali trza, zna se zbrejkat dok recimo kod streamanja na telku (samsung mu8000) nema nikakvih problema. 

 

E sad, telka i mede8er su spojeni žicom dok je taj ključni chromecast audio isključivo wifi. 

 

Može li sam router biti uzrok loše reprodukcije pošto se to događa samo na chromecastu? Dal bi prelazak na novi router koji imaju u bnetu mogao donijeti poboljšanje u vezi toga? Trenutno imam technicolor.

Posmatrač sri 29.5.2019 16:11
gocc01 kaže...

Ljudovi trebam savjet, znači sa mobitela mogu streamat na telku, mede8er i na chromecast audio i 192/24 i 96/24 preko wifi ali trza, zna se zbrejkat dok recimo kod streamanja na telku (samsung mu8000) nema nikakvih problema. 

 

E sad, telka i mede8er su spojeni žicom dok je taj ključni chromecast audio isključivo wifi. 

 

Može li sam router biti uzrok loše reprodukcije pošto se to događa samo na chromecastu? Dal bi prelazak na novi router koji imaju u bnetu mogao donijeti poboljšanje u vezi toga? Trenutno imam technicolor.

 Podrzava li taj router QoS. Ako da poigraj se sa njim i daj mobitelu prioritet u odnosu na ostale uredjaje.....

gocc01 sri 29.5.2019 18:33

Nemam laptop a isključio sam mogućnost pristupa modemu preko wifia pa sam ih zvao. 

 

Pod wireless postavkama ima opcija WMM i to je upaljeno. 

 

Sad on meni melje o promjeni kanala, da ovisi koliko je korisnika spojeno i misli da ja streamam sa interneta na chromecast. Upalio mi je da mogu sam ući u postavke. 

 

Čak mi se učinilo da je ovaj "max rate in" bitan ali ne znam kako ga promjeniti. Flac je na 1411kbps ako je to to dok je ovdje 500kbps. 

 

Ne znam, se da kaj napravit?