Mrežni hardver

Preporuka 4g modema/routera

DDavorin uto 21.5.2019 20:33
Gamer21 kaže...

Prijenosni , limitiram jer nisam znao da toliko cijene mogu dosezati. Trebam za ured za spajati 5 mobitela istovremeno u podrucju sa nesto manjim obujmom signala.

 Huawei B525s-23a https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/huawei-4g-router-525-novooo-oglas-28557683

 

 Mobile WiFi 4G LTE Router  https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/mw40v-4g-modem-mobilni-oglas-28555738

 

Primjeri sa njuškala pa što ti odgovara inače ona dva modela od prijašnjeg mog posta znali su se naći na njušci za 1600kn i onaj drugi za 1850kn. Nisi rekao koju 4G mrežu bi koristio?

Modrokos uto 18.6.2019 11:02

Je li za budžet od 500 kn bolje ići na modem bez sim kartice za još ići na usb dongle sa simom?

Ili odmah na ruter sa utorom za sim karticu?

 

Najviše se nekako bojim signala u susjednim sobama, ako je neki mali modemčić bez vanjskih antena... Jel strah opravdan?

 

recimo, konkretno, jel tp-link m7200 okej za prosječan stan?

DDavorin čet 29.8.2019 09:41
res03pem kaže...

Jel moze preporuka routera koji bi se koristio za tele2 mobilni internet na bonove? cijena do 500,600kn..

 

Pronasao sam ovo na njuskalu: https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprema/huawei-4g-router-b525-oglas-29194412 ?

 

Ili je mozda bolje uzeti stari mobitel(iphone 5s ili neki android, i koristiti hotspot(trenutno ne mogu hotspot uspostaviti da radi na tele2)) tele2 bezbroj gb? Spajalo bi se do 2,3 laptopa i 1-2 mobitela na mrezu..

 

 

 Ako misliš koristiti tele2 ne treba ti cat 6 router dovoljan ti je cat4 recimo Huawei b315s-22 ili Zte mf 283+ koji su duplo jeftiniji od b525 a možeš i ovaj prijenosni  https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/huawei-mobile-wifi-e5372-oglas-25939406  ili ovaj  https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/vip-homebox-4g-oglas-27697104

klompa pet 6.9.2019 14:59

Dečki, molim vas za pomoć, na vikendici trebam internet, osim što nam je svima postao potreba, tako i iz razloga što signala gsm gotovo da nemam pa da mogu nazvati i komunicirati preko interneta.

E sad situacija s T-com/iskon je slijedeća, (uzeo sam iskonovu sim karticu da isprobam u mobitelu) ispred kuće imam signal, na jednoj poziciji, tu hvata 4g, bar tako kaže mobitel, signal je zadovoljavajuć, otvara i youtube, iako povremeno to pada pa sve do E.

Mobitel se spaja na toranj cca 18 km daleko, povremeno na drugi koji je 17 km daleko. Svi ostali repetitori koji su mi bliže ne daju ništa jer sam na vrhu brda a repetitori su u dolini, radi se o Samoborskom gorju, dakle spajam se na Lučko ili na repetitor blizu West Gatea.

Internet ne trebam za igrice, nego za čitanje novina i zvanje i slanje poruka.

Na njega bih spojio laptop da se može lakše pročitati novine i platiti ralčuni, da ne moram u ZG radi toga. U nekoj bližoj budućnosti bih na taj wi-fi spojio kameru za slučaj neke provale.

 

Maksimalno bih izbjegao vidljive antene pred i oko kuće da ne privlači pozornost, dakle neko manje vidljivo rješenje. 

Razmišljao sam o WapLTE kitu, ali ima dosta osvrta da je vrlo spora LTE veza na njemu, sporija od "običnih" rutera.

 

Zahvalan sam za svaki prijedlog jer totalno se ne razumijem u tematiku, soim što sam svašta pročitao i još saam više zbunjeniji!

 

Klompa

 

 

 

 

DDavorin pet 6.9.2019 19:01
klompa kaže...

 

 

Maksimalno bih izbjegao vidljive antene pred i oko kuće da ne privlači pozornost, dakle neko manje vidljivo rješenje. 

Razmišljao sam o WapLTE kitu, ali ima dosta osvrta da je vrlo spora LTE veza na njemu, sporija od "običnih" rutera.

 

Zahvalan sam za svaki prijedlog jer totalno se ne razumijem u tematiku, soim što sam svašta pročitao i još saam više zbunjeniji!

 

Klompa

 

 

 

 

 WapLTE kit nemogučnost priključka antena ima u sebi antenu za 4G i to male dobiti. Moja preporuka bilo koji Huawei router(prednost CAT6) imaju priključke za vanjske antene i odličnu podršku podešavanja signala pomoću APP i softverski preko windowsa. Obavezno vanjske antene na tu udaljenost po mogučnosti Gird antena mogu i iskre P56 ili P58. Antene možeš staviti i pod krov iako time gubiš na dobiti signala. Bilo bi dobro da provjeriš na mobu na koju fekvenciju ti se spaja mob na HT HR 800(Band B20) ili1800Mhz(Band B3) ovom APk možeš provjeriti  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=hr

klompa ned 8.9.2019 16:09

Hvala na odgovoru!

Jučer sam se uspio spojiti i u kući, brzina 3/0,8 Mbps. Nakon nekog vremena ili nestane ili bude na Edge. Nisam imao vremena za mjerenje ispred kuće, spaja se na Band 800 MHz.

Nove routere Huawei nisam našao? Rabljeni pokušavam izbjeći jer ako se pokvari a nema garancije bacio sam novac u vjetar.

Nemam iskustva sa naručivanjem izvana.

 

DDavorin ned 8.9.2019 16:39
klompa kaže...

Hvala na odgovoru!

Jučer sam se uspio spojiti i u kući, brzina 3/0,8 Mbps. Nakon nekog vremena ili nestane ili bude na Edge. Nisam imao vremena za mjerenje ispred kuće, spaja se na Band 800 MHz.

Nove routere Huawei nisam našao? Rabljeni pokušavam izbjeći jer ako se pokvari a nema garancije bacio sam novac u vjetar.

Nemam iskustva sa naručivanjem izvana.

 

 Pošto se spaja na B20 onda iskre P56.Router novi možeš kupiti u Tele2 B525s-23a.  https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/huawei-b525-4g-wifi-cat6-router/mbb70/?typid=1&pid=48  Otključan je na sve mreže.

DDavorin ned 8.9.2019 18:25
klompa kaže...

Hvala za router! Postoji li mogućnost da se dobiju suvisle brzine s tim ruterom bez antena?

 Ima on u sebi antene za 4G kao i mob tako da tek kad probaš onda ćeš znati. Sa vanjskim antenama sigurno bi imao veće brzine i ne bi ti pucala veza kao na mobu

MUĆAK čet 17.10.2019 09:24

Molim preporuku  za mobilni 4G LTE router ,evo mojih nekoliko prijedloga koje sam našao na netu.

 

U slobodnoj prodaji :


TP-LINK M7350              619 kn
TP-LINK M7300              599 kn
D-LINK DWR-932            560kn
ALCATEL  MW40  4G   349 kn
HUAWEI  E5785              795 kn
TENDA 4G185 LTE         658 kn

 

Kod providera sa SIM karticom na bonove .

 

ALCATEL MW40           390 kn

( ISKON)

 

ZTE   MF927  MIFI        549 kn (Tele2)

 

Hvala.

 

DDavorin čet 17.10.2019 15:27
miki1981 kaže...

Ima li netko sad iskustvo iz prve ruke...Da li B525 u odnosu na B315 daje bolje brzine u praksi? Da li B525 koristi 4G+ na područjima na kojem ga Tele2 sad koristi?

 Da B525s-23a koristi 4G+ i to na 800+1800Mhz, 800+2100, 800+2600 i 1800+2600 i ima veće brzine od B315 kad radi na dvije frekvencije

miki1981 uto 22.10.2019 12:29
DDavorin kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko sad iskustvo iz prve ruke...Da li B525 u odnosu na B315 daje bolje brzine u praksi? Da li B525 koristi 4G+ na područjima na kojem ga Tele2 sad koristi?

 Da B525s-23a koristi 4G+ i to na 800+1800Mhz, 800+2100, 800+2600 i 1800+2600 i ima veće brzine od B315 kad radi na dvije frekvencije

 Ovo ispada da ipak nije točno, barem na na Tele2 uređaju...upravo mi stigao B525s-23a od Tele2, i brzine od 7-35. Tj max mu je 4G, na 4G+ se ne spaja očito. Dok mobitel na identičnoj poziciji i na 4G+ radi minimum 110. Čak mi B315 daje više brzine od ovog B525 koji je stigao

Dakle izgleda da ili se to mora negdje uključiti u postavkama, ili B525s-23a od Tele2 ne podržava 4G+.

miki1981 sri 23.10.2019 10:32
DDavorin kaže...

koju tarifu imaš na mobu, a koju na routeru?

 Na mobu je beskonačno, a na ruteru je onaj njihov 1TB. AL ne vidim veze između tarife i brzine. Jednostano ruter pokazuje da se spaja na 4G, a mob pokazuje da se spaja na 4G+

DDavorin sri 23.10.2019 14:30

miki1981  Pa razlika je u tome što se preko moba spajaš na 4G+ HT HR nacionalni roaming, a pokućni normalno na 4G Tele2. Tarifa raspali i bezbroj giga idu na nacionalni roaming HT HR 3G 4G i 4G+ , ,a pokućni samo na 3G nacionalni roaming HT HR.Stavi sim iz moba u router i na routeru ćeš imati 4G+ od HT HR.

miki1981 sri 23.10.2019 15:39
DDavorin kaže...

miki1981  Pa razlika je u tome što se preko moba spajaš na 4G+ HT HR nacionalni roaming, a pokućni normalno na 4G Tele2. Tarifa raspali i bezbroj giga idu na nacionalni roaming HT HR 3G 4G i 4G+ , ,a pokućni samo na 3G nacionalni roaming HT HR.Stavi sim iz moba u router i na routeru ćeš imati 4G+ od HT HR.

 OK, znači na pokućnom nema mogućnosti 4G+, hvala na info.

U tom slučaju vraćam natrag ruter i stvar riješena, vraćam se na B315. Jer sam B525 išao uzet samo zato jer sam mislio da će s njim to ić brže. S obzirom da ide jednako, čak realno i nešto sporije, ali ok, premali je uzorak mjerenja bio, uglavnom ide jednako, onda mi B525 ne koristi ničemu.

 

DDavorin sri 23.10.2019 19:33
miki1981 kaže...
DDavorin kaže...

miki1981  Pa razlika je u tome što se preko moba spajaš na 4G+ HT HR nacionalni roaming, a pokućni normalno na 4G Tele2. Tarifa raspali i bezbroj giga idu na nacionalni roaming HT HR 3G 4G i 4G+ , ,a pokućni samo na 3G nacionalni roaming HT HR.Stavi sim iz moba u router i na routeru ćeš imati 4G+ od HT HR.

 OK, znači na pokućnom nema mogućnosti 4G+, hvala na info.

U tom slučaju vraćam natrag ruter i stvar riješena, vraćam se na B315. Jer sam B525 išao uzet samo zato jer sam mislio da će s njim to ić brže. S obzirom da ide jednako, čak realno i nešto sporije, ali ok, premali je uzorak mjerenja bio, uglavnom ide jednako, onda mi B525 ne koristi ničemu.

 

 koristio bi da uzmeš umjesto tarife pokućnog tarifu raspali i bezbroj giga cijena je ista. Probaj staviti od moba sim u router pa da vidiš dal ima 4G+ na HT HR, a trebao bi imati ako ne treba mu u routeru zadati da se spoji ma HT HR 4G

miki1981 čet 24.10.2019 08:03
DDavorin kaže...
miki1981 kaže...
DDavorin kaže...

miki1981  Pa razlika je u tome što se preko moba spajaš na 4G+ HT HR nacionalni roaming, a pokućni normalno na 4G Tele2. Tarifa raspali i bezbroj giga idu na nacionalni roaming HT HR 3G 4G i 4G+ , ,a pokućni samo na 3G nacionalni roaming HT HR.Stavi sim iz moba u router i na routeru ćeš imati 4G+ od HT HR.

 OK, znači na pokućnom nema mogućnosti 4G+, hvala na info.

U tom slučaju vraćam natrag ruter i stvar riješena, vraćam se na B315. Jer sam B525 išao uzet samo zato jer sam mislio da će s njim to ić brže. S obzirom da ide jednako, čak realno i nešto sporije, ali ok, premali je uzorak mjerenja bio, uglavnom ide jednako, onda mi B525 ne koristi ničemu.

 

 koristio bi da uzmeš umjesto tarife pokućnog tarifu raspali i bezbroj giga cijena je ista. Probaj staviti od moba sim u router pa da vidiš dal ima 4G+ na HT HR, a trebao bi imati ako ne treba mu u routeru zadati da se spoji ma HT HR 4G

 Hvala na info, ali ne, to nije nešto što bi mi trebalo. Meni je Tele2 pokućni samo backup u onim rijetkim slučajevima kad mi skikne kabelski, tako da ono, uopće mi se neda mijenjat pretplatu, ni karticu, ni ništa slično. Da radi ovako, po defaultu, onda bi ostavio, ovako se neću uopće oko toga maltretirat. Ionako bi trebala u nekom relativnom kratkom roku doć i FTTH do mene, pa će onda kabelski biti backup a optika glavni pristup.

miki1981 pet 25.10.2019 09:01
DDavorin kaže...

 

 koristio bi da uzmeš umjesto tarife pokućnog tarifu raspali i bezbroj giga cijena je ista. Probaj staviti od moba sim u router pa da vidiš dal ima 4G+ na HT HR, a trebao bi imati ako ne treba mu u routeru zadati da se spoji ma HT HR 4G

 Ajde da provjerim još ovo prije nego ga stvarno vratim...

Ako bi stavio unutra karticu iz moba, tj uzeo novu pretplatu uz tarifu raspali i bezbroj giga, da li je to onda po principu uvalim karticu u B525 i sve radi, kao i do sad kad god mi zatreba, ili u tom slučaju moram slat one neke sms poruke svakih 5 gb ili svakih 2 gb ili koliko već, da bi dalje nastavilo radit? 

Jer ako se moram bakćat s tim porukama onda mi se ne isplati, ako ne moram onda mi je ok.

Armor pet 25.10.2019 09:33
miki1981 kaže...

 OK, znači na pokućnom nema mogućnosti 4G+, hvala na info.

U tom slučaju vraćam natrag ruter i stvar riješena, vraćam se na B315. Jer sam B525 išao uzet samo zato jer sam mislio da će s njim to ić brže. S obzirom da ide jednako, čak realno i nešto sporije, ali ok, premali je uzorak mjerenja bio, uglavnom ide jednako, onda mi B525 ne koristi ničemu.

 

 

Ima, ali zasad samo na 1800+2100, a za to ti, uz preduvjet da ti je implementirano na baznu, treba najmanje B525-65a router.

Ima gore slika podržanosti agregacija kaj je postal DDavorin.