AirLive ned 29.9.2019 21:50

Pozdrav, da odmah kažem za ove powerline adaptere 1. put čujem. Naime imam 15ak metara kabela do routera provučeno kroz par prostorija i sad kad bi trebao zamijeniti taj kabel jer je vec oštećen, slučajno naletio na ovo.

Koliko sam čitao, u teoriji se to čini kao odlična stvar, ali pretpostavljam da je u praksi drugačija situacija. Kako sam skužio, ovisi o el. instalacijama dosta, e sad ako mi neko zna ukratko objasnit šta je tu sve bitno, tj. koliko loše mogu bit instalacije :) da to sve radi zadovoljavajuče.

Obično kad naletim na ovakve neke stvari, računam da sam našao rješenje svega i koji k sam se dosad zezao sa nečim desetim ako sam to mogao tako riješiti, pa se na kraju razočaram. Tako da čekam da me netko razočara i u ovom slučaju :)

Juqa pon 30.9.2019 06:46

Ja Vam mogu reći da koristim powerline već cca 3 godine. Do nedavno su mi PS4 i Pc spojeni i nisam nikad imao nikakvih problema. Sad mi je IPTV spojeni preko powerlinea nekih 6mjeseci i isto sve uredno radi.

Friday pon 30.9.2019 06:55
AirLive kaže...

Pozdrav, da odmah kažem za ove powerline adaptere 1. put čujem. Naime imam 15ak metara kabela do routera provučeno kroz par prostorija i sad kad bi trebao zamijeniti taj kabel jer je vec oštećen, slučajno naletio na ovo.

Koliko sam čitao, u teoriji se to čini kao odlična stvar, ali pretpostavljam da je u praksi drugačija situacija. Kako sam skužio, ovisi o el. instalacijama dosta, e sad ako mi neko zna ukratko objasnit šta je tu sve bitno, tj. koliko loše mogu bit instalacije :) da to sve radi zadovoljavajuče.

Obično kad naletim na ovakve neke stvari, računam da sam našao rješenje svega i koji k sam se dosad zezao sa nečim desetim ako sam to mogao tako riješiti, pa se na kraju razočaram. Tako da čekam da me netko razočara i u ovom slučaju :)

 

Trebalo bi ti raditi OK pod uvjetom da ti strujna instalacija u kuci nije bas jako stara i u losem stanju. Ali nemoj se bas nadati nekim ogromnim brzinama (tipa parsto mbps)

Posmatrač pon 30.9.2019 07:08
Friday kaže...
.....

 

Trebalo bi ti raditi OK pod uvjetom da ti strujna instalacija u kuci nije bas jako stara i u losem stanju. Ali nemoj se bas nadati nekim ogromnim brzinama (tipa parsto mbps)

 Ukratko receno provuci cat 6 kabel i ne komplikuj sebi zivot ;)

Friday pon 30.9.2019 07:11
Posmatrač kaže...
Friday kaže...
.....

 

Trebalo bi ti raditi OK pod uvjetom da ti strujna instalacija u kuci nije bas jako stara i u losem stanju. Ali nemoj se bas nadati nekim ogromnim brzinama (tipa parsto mbps)

 Ukratko receno provuci cat 6 kabel i ne komplikuj sebi zivot ;)

 

Nakon malo isprobavanja ja sam otisao drugom rutom - uzeo sam si posteni AP i sad u cijeloj kuci imam izuzetno dobar i stabilan wifi

Posmatrač pon 30.9.2019 07:13
Friday kaže...
Posmatrač kaže...
Friday kaže...
.....

 

Trebalo bi ti raditi OK pod uvjetom da ti strujna instalacija u kuci nije bas jako stara i u losem stanju. Ali nemoj se bas nadati nekim ogromnim brzinama (tipa parsto mbps)

 Ukratko receno provuci cat 6 kabel i ne komplikuj sebi zivot ;)

 

Nakon malo isprobavanja ja sam otisao drugom rutom - uzeo sam si posteni AP i sad u cijeloj kuci imam izuzetno dobar i stabilan wifi

 I ja ali to kosta ;)

 

 

Kupio Unifi AP long range i rijesio se muka....

Mitohondri pon 30.9.2019 09:22
AirLive kaže...

Pozdrav, da odmah kažem za ove powerline adaptere 1. put čujem. Naime imam 15ak metara kabela do routera provučeno kroz par prostorija i sad kad bi trebao zamijeniti taj kabel jer je vec oštećen, slučajno naletio na ovo.

Koliko sam čitao, u teoriji se to čini kao odlična stvar, ali pretpostavljam da je u praksi drugačija situacija. Kako sam skužio, ovisi o el. instalacijama dosta, e sad ako mi neko zna ukratko objasnit šta je tu sve bitno, tj. koliko loše mogu bit instalacije :) da to sve radi zadovoljavajuče.

Obično kad naletim na ovakve neke stvari, računam da sam našao rješenje svega i koji k sam se dosad zezao sa nečim desetim ako sam to mogao tako riješiti, pa se na kraju razočaram. Tako da čekam da me netko razočara i u ovom slučaju :)

koristim D-LINK DHP-P601AV kod sebe u stanu, i imam iste takve instalirane kod stare u kuci.

 

takoder nisam "strujic" pa ti mogu samo prenesti svoje iskustvo

 

kao sto su ti gore napomenuli, ako imas instalacije do 15 godina stare, sve bi ti trebalo biti ok

 

U stanu imam 200/100 optiku, i preko ovoga mi radi sve tip top, spojen PS4, 3 PC-a i 2 TV-a

 

e sad, download ce ti svakako pasti, ne znam zasto je tako, meni se vrti oko 130 do 150, dok je upload konstantan i nema padova brzine

 

ne smijes jedino ih ustekavali u strujne letve, jer onda ne radi uopce kako treba, takoder ne znam koji je razlog tome, direktno moraju ti adapteri biti spojeni u uticnicu, a onda iz njih moze dalje spajati kako hoces i sta hoces od uredaja i letvi

 

U kuci kod stare sam imao problem, jer ona ima instalacije iz 70-tih, i tu je bilo problema sa razlicitim "fazama", neka me netko ispravi ako grijesim, morao sam pogoditi tocno odredene uticnice koje su bile na istoj fazi, zici ili sto vec, da bi radilo, jer inace nije bilo signala ako su na razlicitim.

 

sve u sve, odlicno rjesenje, ako ne zelis provlaciti zice ili nisi u mogucnosti WiFi signal sloziti itd

 

 

gargo pon 30.9.2019 11:16
Mitohondri kaže...
AirLive kaže...

Pozdrav, da odmah kažem za ove powerline adaptere 1. put čujem. Naime imam 15ak metara kabela do routera provučeno kroz par prostorija i sad kad bi trebao zamijeniti taj kabel jer je vec oštećen, slučajno naletio na ovo.

Koliko sam čitao, u teoriji se to čini kao odlična stvar, ali pretpostavljam da je u praksi drugačija situacija. Kako sam skužio, ovisi o el. instalacijama dosta, e sad ako mi neko zna ukratko objasnit šta je tu sve bitno, tj. koliko loše mogu bit instalacije :) da to sve radi zadovoljavajuče.

Obično kad naletim na ovakve neke stvari, računam da sam našao rješenje svega i koji k sam se dosad zezao sa nečim desetim ako sam to mogao tako riješiti, pa se na kraju razočaram. Tako da čekam da me netko razočara i u ovom slučaju :)

koristim D-LINK DHP-P601AV kod sebe u stanu, i imam iste takve instalirane kod stare u kuci.

 

takoder nisam "strujic" pa ti mogu samo prenesti svoje iskustvo

 

kao sto su ti gore napomenuli, ako imas instalacije do 15 godina stare, sve bi ti trebalo biti ok

 

U stanu imam 200/100 optiku, i preko ovoga mi radi sve tip top, spojen PS4, 3 PC-a i 2 TV-a

 

e sad, download ce ti svakako pasti, ne znam zasto je tako, meni se vrti oko 130 do 150, dok je upload konstantan i nema padova brzine

 

ne smijes jedino ih ustekavali u strujne letve, jer onda ne radi uopce kako treba, takoder ne znam koji je razlog tome, direktno moraju ti adapteri biti spojeni u uticnicu, a onda iz njih moze dalje spajati kako hoces i sta hoces od uredaja i letvi

 

U kuci kod stare sam imao problem, jer ona ima instalacije iz 70-tih, i tu je bilo problema sa razlicitim "fazama", neka me netko ispravi ako grijesim, morao sam pogoditi tocno odredene uticnice koje su bile na istoj fazi, zici ili sto vec, da bi radilo, jer inace nije bilo signala ako su na razlicitim.

 

sve u sve, odlicno rjesenje, ako ne zelis provlaciti zice ili nisi u mogucnosti WiFi signal sloziti itd

 

 

 Montirao to kod staraca i koliko znam, bar mi ništa ne prijvaljuju, nema nekih problema. Stari poprilično zagrižen za WoT, igra ga svakodnevno i nije se bunio oko pinga. Download/upload nisam testira. 

Kazu da mora biti na istoj fazi i ne u produžni. 

AirLive pon 30.9.2019 14:15
Mitohondri kaže...

 

U kuci kod stare sam imao problem, jer ona ima instalacije iz 70-tih, i tu je bilo problema sa razlicitim "fazama", neka me netko ispravi ako grijesim, morao sam pogoditi tocno odredene uticnice koje su bile na istoj fazi, zici ili sto vec, da bi radilo, jer inace nije bilo signala ako su na razlicitim.

 Pretpostavljam da su i ove instalacije otprilike to razdoblje, ima jedno 15ak onih starih osigurača šta se svaki put mijenjaju. Student sam, nije moj stan zato želim neko što bezbolnije rješenje, inače bi ja eksperimentirao. Riječ je o neboderu tako da je wifi veza sje*ana skroz. Internet mi je valjda 65/10 ili 70/10 po speedtestu, ne znam šta je točno u ugovoru jer nije moje. Ne kužim baš to sa fazama šta svi pišete...? Pročitao sam da ti adapteri zuje pa ne bi baš volio da ljudima zuji po noći dok spavaju...?

 

PS Hvala svima na komentarima da ne citiram sve.

fer-de-lance pon 30.9.2019 14:27

Ma, stvar s fazama ti je da ak imaš više faza onda moraš uštekati adaptere na istu fazu, inače ništa, a to zna biti problem često.

I ono kaj je kolega napisao, letva produžna, smeta ako ima u sebi prekonaponsku zaštitu i filtriranje, a ako je obična onda nema problema.

A to kaj su stare instalacije nema apsolutno nikakve veze ako su dobre, a da nisu ionak bi imao puno većih problema, ne bi te mučilo jel radi powerline adapter.

 

 

AirLive uto 1.10.2019 00:54

Jedino šta ja znam u vezi instalacija su faza i nula (i uzemljenje) 

Kako znam imam li više faza? Šta znači ubodem jedan adapter blizu routera i onda sa 2. idem od utičnice do utičnice dok ne upali? I koliko vidim to bi me došlo 250-300kn ukupno tako da nisu baš male pare za testiranje...

gargo uto 1.10.2019 01:04
AirLive kaže...

Jedino šta ja znam u vezi instalacija su faza i nula (i uzemljenje) 

Kako znam imam li više faza? Šta znači ubodem jedan adapter blizu routera i onda sa 2. idem od utičnice do utičnice dok ne upali? I koliko vidim to bi me došlo 250-300kn ukupno tako da nisu baš male pare za testiranje...

Utičnice na istoj fazi su na istom osiguraču. Nađi osigurač koji isključuje jednu, ako ne radi ni druga, na istoj su fazi. 

 

Adapteri zuje? Prvi glas, ja svoje ne cujem.

 

P.S - ako ces prckat po osiguracima, to radis na vlastitu odgovornost :)

AirLive uto 1.10.2019 02:11

Neću prčkat jer nije moje. 

Ne kužim se u instalacije, ali koliko znam šta nije da obično bude da su na istim osiguračima obično spojeni stvari u istoj prostoriji tipa neka utičnica i svjetlo... Meni je npr. kući struja stavljena prije par godina pa su sve oni automatski osigurači, ali opet npr. izgasim 1 i nema mi struje na nekoj utičnici i svjetlu u sobi... Onda ne znam kako očekivat da radi nešto iz kraja na kraj stana? Ili ja nisam razumio šta mi je rečeno...?

Friday uto 1.10.2019 23:00
gumenikos kaže...

Nakon malo isprobavanja ja sam otisao drugom rutom - uzeo sam si posteni AP i sad u cijeloj kuci imam izuzetno dobar i stabilan wifi

 to ovaj https://www.hgshop.hr/pristupna-tocka-ubiquiti-networks-unifi-ap-ac-long-range/proizvod/217010 

??

ka koliko je to tesko nastimati ? 

tj da li je cat5 sa rutera na njega i to je to (lozinka i ostale normalne postavke u njemu )

ili ?? 

 

 

Podesava se preko posebnog kontrolera koji trebas instalirati ili podici na necemu (mozes ga samo pokretati po potrebi ili ga dici kao servis na nekom kompu/virtualki ili RPi). Preporucljivo je, naravno, kupiti unifi kontroler koji sluzi upravo tome. Ali on je dosta skup isto.

Ali uglavnom, ne treba ti nista dodatno. Mozes ga instalirati na svom stroju, podesis AP i to je to. Ne moras nista vise raditi. Kontroler ti treba za npr guest login page za wifi, pregled statistike i to.

Posmatrač sri 2.10.2019 07:09
gumenikos kaže...

Nakon malo isprobavanja ja sam otisao drugom rutom - uzeo sam si posteni AP i sad u cijeloj kuci imam izuzetno dobar i stabilan wifi

 to ovaj https://www.hgshop.hr/pristupna-tocka-ubiquiti-networks-unifi-ap-ac-long-range/proizvod/217010 

??

ka koliko je to tesko nastimati ? 

tj da li je cat5 sa rutera na njega i to je to (lozinka i ostale normalne postavke u njemu )

ili ?? 

 

 Nije tesko a uredjaj je Set & Forget.

Nastimas i vjerovatno nikad vise neces ulaziti u podesavanja.... Barem ne jako dugo vremena....

 

Bitna stvar je da mu ne treba napajanje na licu mjesta. sve ide preko mrezno kabela. Stavis negdje na plafon podesis i to je to....

volegradele sri 2.10.2019 09:13

Ja zadnjih dana ima opet katastrofalni signal u drugom djelu stana preko D-Link wifi extendera,trenutno imam 3 mreže ...uglavnom signala imam u sobama ali puca ili veza bude katastrofa bez obzira koliko crtica signal ima!Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

Friday sri 2.10.2019 09:14
volegradele kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 

Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

Posmatrač sri 2.10.2019 11:39
Friday kaže...
volegradele kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 

Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

 Hehehehe

 

Naucit ce na tezi nacin ;)

Erda sub 16.5.2020 04:37
Friday kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

 Jel ti friend kupio Unifi AP??

Posmatrač sub 16.5.2020 09:32
Erda kaže...
Friday kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

 Jel ti friend kupio Unifi AP??

 Kad pogubi zivce sa krpazama svih mogucih vrsta kupice... 

 

Vrijedi svake pare.....

Friday sub 16.5.2020 10:47
Erda kaže...
Friday kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

 Jel ti friend kupio Unifi AP??

 

Nije, jos uvijek se zajebava...

 

Posmatrač kaže...

 Kad pogubi zivce sa krpazama svih mogucih vrsta kupice... 

 

Vrijedi svake pare.....

 

Upravo to

OwlEye uto 7.7.2020 13:32
Friday kaže...
Erda kaže...
Friday kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

 Jel ti friend kupio Unifi AP??

 

Nije, jos uvijek se zajebava...

 

Posmatrač kaže...

 Kad pogubi zivce sa krpazama svih mogucih vrsta kupice... 

 

Vrijedi svake pare.....

 

Upravo to

 "Kao i kod većine uređaja, i kod powerline adaptera moguće je nekoliko problema. Najčešći je onaj povezan s lošim električnim instalacijama. Kako bi powerline pravilno radio i električne instalacije u kući moraju biti dobro napravljene. Ako su one loše, powerline adapteri neće funkcionirati. To je ujedno i razlog zašto mnogi nisu zadovoljni ovim uređajem iako problem nije u samom powerlineu." piše na nabavi. kolega s posla je imao isti problem s tim drekom, na kraju je zaključio da je do el. instalcija. eto toliko.

segregator sub 12.9.2020 11:41
OwlEye kaže...
Friday kaže...
Erda kaže...
Friday kaže...

Znaci riješene problema i jedna mreža za cijeli stan je Unifi AP,budem i to kupio,ako ne bude valjao ko frizbi će letit!

 Frend je ovdje u irskoj bas kupio novu kucu na 3 etaze. Eno isprobava extendere i svasta nesto i nista mu ne radi kako spada. Rekao sam mu da uzme unifi, kaze da mu je to skupo. Uzet ce kad tad...

 Jel ti friend kupio Unifi AP??

 

Nije, jos uvijek se zajebava...

 

Posmatrač kaže...

 Kad pogubi zivce sa krpazama svih mogucih vrsta kupice... 

 

Vrijedi svake pare.....

 

Upravo to

 "Kao i kod većine uređaja, i kod powerline adaptera moguće je nekoliko problema. Najčešći je onaj povezan s lošim električnim instalacijama. Kako bi powerline pravilno radio i električne instalacije u kući moraju biti dobro napravljene. Ako su one loše, powerline adapteri neće funkcionirati. To je ujedno i razlog zašto mnogi nisu zadovoljni ovim uređajem iako problem nije u samom powerlineu." piše na nabavi. kolega s posla je imao isti problem s tim drekom, na kraju je zaključio da je do el. instalcija. eto toliko.

 

Ja sam naletio na ovakav info na netu, bilo bi dobro ako neko stručan može rastumačiti:

 

"If all circuit breakers are connected to the main switch then Powerline adapters can communicate across different circuits.

If circuit breakers are isolated then the adapters will not be able to communicate across circuits."