Mrežni hardver

Lan Splitter za Iskon tv prijamnimk i Smart TV

karlo125 čet 25.7.2019 10:28

Koristim obicni plasticni splitter i nemrem dobit da mi iskon prijamnik radi dok je ukljucen smart tv.

Jedina solucija bi bila wifi ali previse mi je udaljen telkac od wifi extendera i prima nekih 5mbps

Probao sam stavit access point i nista.

 

Jel zna neko kak rijesit to da svaki put nemram iskopcavat lan iz jednog utora u drugi

ihush čet 25.7.2019 10:35

-ne postoji običan plastični splitter.. tj nema veze s lanom.

-spliteri su postojali prije, koji su razdvajali tel-liniju.. analogno-digitalno..

-mrežni switch je dio modema-routera, uobičajeno 4 porta (AP jedan).

-ovisno o operateru, ili su svi portovi 'jednaki' (spojiš prijemnik, reset.. radit će, automatika, sasvim drugačija mreža-subnet i to kontrolira operater, iz centrale profilom i firmwareom uređaja-modema..), dok računala (mrežne uređaje) spajaš na ostale slobodne portove, no to nema veze s IPTVom.. tj prijemnike dobiješ od operatera, plaća se.. Drugi način je kao tcom dva porta su žuta-lan, dva crvena-iptv..

-nećeš dobiti dva za cijenu jednog, zaštita.. dodatni prijemnik je +cca 30-40kn

Anđeo bez falinge ned 3.11.2019 09:50

Da, mene je jučer uvjerio lik iz elektronic centra u Osijeku da će MERCUSYS MS 105 http://www.mercusys.com/en/product/details/ms105  100% razdijeliti signal koji ide iz kabela s routera (T-com).

Dakle, drugi max IPTV prijemnik mi je u drugoj sobi dosta daleko i htio sam spojiti običnim razdjelnikom kabel da jedan ide u IPTV a drugi u smart tv, iako sam sumnjao da će to raditi.

Normalno, poklali su se i nije radio ni IPTV ni Web na tv-u..

e, onda sam kupio taj navedeni uređaj jer mi je ekspert u toj trgovini rekao da je to rješenje za moje probleme , Switch s napajanjem...

Kada sam došao kući, spojio sam dovodni kabel dovodni od routera koji je išao u IPTV u ulaz 1 a u ulaz 2 lan kabel za smart tv a ulaz 3 povratni kabel za IPTV, no opet kakica , radi ili smart tv ili IPTV... Osim toga IPTV prijemnik se svaki puta resetira kada izvučem kabel iz smart tv-a..

 

ima li što novo po tom pitanju ili je ostalo pravilo koje je napisao ihush 

Anđeo bez falinge ned 3.11.2019 12:12
JozoBozo121 kaže...

Switch može biti ili za IPTV ili za internet. Nikako ne oboje.

 Ma, nije to trgovac iz Peveca da se ne naživciram već tzv. "stručnjak" iz Electronic centra, trgovina koja se bavi prodajom, ugradnjom mreža, video sistema, antenskih sustava.

 

Sutra to govno moram vratiti a pošto sam kupio karticom nemam pravo na povrat novaca već ću nešto pronaći za zamjenu.

 

Uspio sam osposobiti WI FI na Routeru i eno radi tv bez greške.