vinko025 uto 20.8.2013 02:12

Pozdrav! Gdje bih u Hrvatskoj mogao nabaviti kasens g9000, a da je orginalan tj.da sadrži sve elemente zaštite tipa zaštitna-folija na poleđini uređaja i ostalo..? I znači sve u svemu uređaj je sasvim ok, pošto vidim da ga dosta ljudi hvale..? Naravno da isto tako kažu da su samo "lažnjaci" loši, a sada..

xraven13 ned 6.4.2014 18:11

Kupio sam nedavno ovu karticu i nisam zadovoljan. Signal je bolji nego prije, ali internet malo radi, malo ne. Stranice se beskonačno dugo loadiraju... Zna netko u čemu bi mogao biti problem ?

Antenu spajam preko USB-a na laptop, nisam siguran da li je mozda problem do nekvalitetnog USBa 2.0 koji ne može izdržati toliku snagu ? ( nadam se da ne pišem gluposti )

Ali imao sam prije alficu 500mW i radila je super, slabiji signal, ali je internet konstantno ok radio.  Drugi još veći problem je što mi se laptop pregrije i isključi nakon pol sata - sat vremena korištenja ove antene.

 

Ima netko preporuku za normalnu originalnu antenicu slicne vrste koja zapravo radi ? I ako je moguce da se prodaje u HR.

3n3m1 ned 6.4.2014 18:29

Probaj prvo drivere deinstalirati možda tu(sigurno)leži problem ili češ ako ti kartica neradi iako si instalirao nanovo nove drivere morat češ negine ti rušiti windowse potom potom ih ponovno ins...imao sam sličan problem s driverima instaliram nanovo driver a problem se ponavlja,srušio windows i kartica dan danas normalno radi.lp

nikidr sri 9.4.2014 01:24
xraven13 kaže...

Kupio sam nedavno ovu karticu i nisam zadovoljan. Signal je bolji nego prije, ali internet malo radi, malo ne. Stranice se beskonačno dugo loadiraju... Zna netko u čemu bi mogao biti problem ?

Antenu spajam preko USB-a na laptop, nisam siguran da li je mozda problem do nekvalitetnog USBa 2.0 koji ne može izdržati toliku snagu ? ( nadam se da ne pišem gluposti )

Ali imao sam prije alficu 500mW i radila je super, slabiji signal, ali je internet konstantno ok radio.  Drugi još veći problem je što mi se laptop pregrije i isključi nakon pol sata - sat vremena korištenja ove antene.

 

Ima netko preporuku za normalnu originalnu antenicu slicne vrste koja zapravo radi ? I ako je moguce da se prodaje u HR.

Stabilnost veze ne ovisi samo o odasiljanju nego i o primanju signala, ako nije do drivera onda je do antene i zagadjenog etera (puno ljudi okolo na istom ili slicnom kanalu). Mala preporuka svima sa kasens, alfa i slicnim adapterima kupite si usmjerene antene i dobiti ce te puno puno bolji i stabilniji signal u odasiljanju i u primanju nego s orginalnim omnicama ( kinezima valjda jeftine a boli ih briga za ostalo) . Jos jedna dobra stvar kod usmjerenih antena je da necete drugima zagadjivati eter (a ni oni vama) i svima ce net bolje raditi. Toliko od mene.

shenron276 sub 13.9.2014 20:57

Dakle, kupio sam Kasens G9000 prije dva dana i moram priznat da sam nisam baš oduševljen. Čitajući po forumima kako neki ljudi hvataju signal udaljen kilometrima, bio sam oduševljen i odmah sam si nabavio Kasens. Ono što sam ustanovio je da su prikazi jačina signala neistiniti (jednom se prikazuje signal 4/5, a odjednom taj signal samo nestane). To mi se događalo sa defaultnom antenom u laptopu u slučajevima kad je signal bio snage 1/5, pa je odjednom nestao. Znači, kao da se jačine signala krivo pokazuju/ispisuju. Kada baš fiksiram antenu, prema npr. jugu, onda hvata signale, ali na udaljenosti do možda 100 metara, možda, a da o nestabilnosti signala koji su dalje od cca 80m i ne pričam... Kolega živi nekih 500 metara od mene i nema te sile koja će uhvatit signal... E sad, ja nisam probavao antenu prikačit negdje gdje signal nebi apsolutno ništa ometalo, npr. na krov kuće, prvobitno zato je nemam usb produžni kabel od 2 morske milje koji bi provukao skroz do vrha krova... Dakle, ili prepreke (drveće, kuće, auti, ulična svjetla itd.) ometaju prijem signala (i to ne malo, već prilično) ili uređaj sam po sebi nije u stanju uhvatit signale udaljenije od 100m (jedino, kao što sam već napomenuo, ako ste negdje na brdu gdje nema apsolutno ništa što bi ometalo signal)... Uređaj je prema svim karakteristikama original (Realtekov chip), iako je kopija 99% slična i teško je nekome tko se ne razumije to primjetiti. Uređaj radi, signal koji hvatam, koji je nekih cca 40m, pojačava na 4/5 ili 5/5, iako mi se nekad čini kao da je stvarni signal max 2/5 (to se najviše očituje problemima sa učitavanjem web stranica, videa i sl.), ali daleko je to od onog šta sam ja očekivao. A očekivao sam da ću, kada uključim uređaj u usb, uhvatiti cca 30 signala (u krugu 500m) i to da je ne znam kakvo nevrijeme i da je antena smještena bilo gdje u sobi, a to je daleko od istine. Kada se antena usmjeri, radit će sigurno, ali do koje udaljenosti i koliko stabilno, to je pitanje.  Ako netko slučajno iz mog opisa problema, ustanovi da nemam original uređaj, zamolio bi ga da mi to javi.

AF139 ned 14.9.2014 12:30

 

... uređaj nije ništa jači od npr. "Airlive 1600" USB uređaja iako u podacima "piše" 30dBm samo u "b" modu (1000mW).

... domet svih WiFi uređaja je ovisan o preprekama kao drveće, zgrade itd. a najveći domet je kod optičke vidljivosti.

... svi WiFi uređaji su podložni smetnjama drugih uređaja koji su bliži , pogotovo ako su na istom kanalu.

... antena ima oko 7dB usmjerenja

... mod je b/g  ... ( nema "n" )  i maksimum je 54Mb/s ..... a može se nabaviti uređaja sa preko 150 Mb/s jeftinije

shenron276 čet 18.9.2014 00:49

Malo je mutavo da mi 50% vremena, a udaljenost je cca 40m, kasens kaže da je jačina signala 4/5 ili 5/5, a sve se nenormalno dugo učitava, ako se uopće uspije učitat. A download brzina je sporija od Žaka Houdeka. Prejadno, totalno sam razočaran.

AF139 pon 9.3.2015 19:21

Nema orginala, ne postoji takav uređaj koji ima podatke iz reklamiranih specifikacija, dakle svi Kasensi su fejk ...samo onima koji su se zaletjeli i priznali da nevalja kažu da su dobili fake , a oni koji neće da priznaju su još najglasniji u tumačenju je ili nije fejk .

AF139 pon 6.5.2019 13:04

Daleko bolje je da uzmeš npr. WN722N (b,g,n) od brand proizvođača , jer je i brži i jači od "kasensa"(b,g)  kojeg sklapaju po nekim informacijama u Španjolskoj (nekoj garaži).

Usput nije loše znati da uske štap antene makar bile i duže od pola metra nemogu imati više od 9dBi a ona "kasens" panel mala ima do 7dBi a veći 12dBi.

Yagi od 16-18 elemenata nemogu imati više od 16 dBi i to je sumnjivo.

Sve antene sa tih par metara koaksa ne uzimaj ako je koaks od 3mm jer više izgubiš na njemu nego antena dobije :D

Nema USB wifi adaptera sa snagom većom od 1,2W a i to je rijetkost jer USB2.0 ne dozvoljava struju za veće snage.

andi.bandi pon 6.5.2019 13:18

Puno hvala na informacijama.

 

Svjestan sam i sam da je ta Kasens bila ili jeftina kineska kopija ili nešto drugo, ali nikada nisam imao problema s njom i stvarno brzina i singal je uvijek bio odličan te u online igrama nikada nisam imao problema s pucanjem veze ili slično. Treuntno privremeno koristim neki mini usb wifi adapter koji je malo za reći katastrofa, ali nije ni za očekivati ništa više pošto je plaćen 30kn i u potrazi sam za nekom normalnom alternativom s kojom ću biti zadovoljan kao što sam bio sa Kasensom.

 

Ako se ne varam, spomenuo si WN722N, tj valjda taj Tp-Linkov adaper i sigurno si u pravu što si napisao da je jači i bolji od Kasensa, ali bratić mi posjeduje taj adapter i na svoje oči sam vidio da je x puta imao problema s njime odnosno primjerice pucanjem veze tokom igranja ili slično pa najradije ne bih ni pokušavao s njime. 

 

Ne znam sad stvarno šta mi je najbolje za tražiti ili uzeti..

AF139 pon 6.5.2019 13:29

Za razliku od žične LAN veze koja nema smetnje WiFi ovisi o smetnjama drugih wifi uređaja iz okoline , preprekama i udaljenosti.

Što si spomenio mali wifi  "nano" stik nema normalnu antenu pa je i signal daleko lošiji i koristi se donekle dobro ako je u istoj prostoriji sa kućnim ruterom.

USB kabal do 5m nema nikakve gubitke pa se sa njim wifi adapter može podići na uviše mjesto gdje je bolji signal.

Nije loše za ruter izabrati jedan od kanala ( 1 -13) koji ima manje smetnje a stanje smetnji možeš osim na ruteru vidjeti i sa mobitelom aplikacijom "wifi analyzer" .