Motori - na dva, tri i četiri kotača

Što više preferirate, 2T ili 4T motore?

Zeppelin ned 19.9.2010 21:27
xnight_hunterx kaže...

mene zanima malo tuniranje motora sa cime se sve moze podici konjska snaga a bez da se dize kubikaza

i dali je moguce na sportskom motoru koji ima 5 brzina ugraditi i 6-tu?

el misliš na motor ili skuter...

xnight_hunterx ned 19.9.2010 21:34
Zeppelin kaže...
xnight_hunterx kaže...

mene zanima malo tuniranje motora sa cime se sve moze podici konjska snaga a bez da se dize kubikaza

i dali je moguce na sportskom motoru koji ima 5 brzina ugraditi i 6-tu?

el misliš na motor ili skuter...

125ccm motor sportski

necu govorit ime da nebi bile neke svađe koji je bolji

xnight_hunterx ned 19.9.2010 21:43
Zeppelin kaže...
xnight_hunterx kaže...

125ccm motor sportski

necu govorit ime da nebi bile neke svađe koji je bolji

ma reci sam ko ga hebe...šta voziš??

ne vozim jos al namjeravam kupit 125ccm sportski malo mu dic konjazu, stavit 6-tu brzinu i na to elektronsku blokadu (da nemam probleme sa murjom) zato sam se i prije u ovoj temi raspitao za elek. blokadu

motor megelli 125r

xnight_hunterx ned 19.9.2010 22:43
Zeppelin kaže...
xnight_hunterx kaže...

ne vozim jos al namjeravam kupit 125ccm sportski malo mu dic konjazu, stavit 6-tu brzinu i na to elektronsku blokadu (da nemam probleme sa murjom) zato sam se i prije u ovoj temi raspitao za elek. blokadu

motor megelli 125r

svejedno ga nesmiješ dirat 2 godine zbog garancije...sviđa mi se motor, nadam se da i ide kolko je lijep... ja se vozim na ovom

 

http://www.bikez.com/motorcycles/peugeot_speedfight_100_p_2007.php

kolko ti ide? vidim da je 100ccm i 2t...

a za ovaj megeli nisam siguran kakav je dosta je novi ali na youtubu sam vidio da ide 13o i dosta brzno ubrzava a i jeftin je 21k kn (dok su ostali sportski 125ccm 30k kn+)

i dali je sad na kraju moguce mu ubacit 6-u brzinu i nekao istunirat bez da se kubikaza dize

PoToKTM ned 19.9.2010 22:45

Za taj magelli imas original kit za kupit. Malo se raspitaj tam di ga mislis kupit. To ga ince tvornicki nude.. Bolje tako nego se zajebavat s drugim stvarima.. Inace na 4T ne mozes podic snagu a da ne podignes kubike ili potrosnju..

xnight_hunterx ned 19.9.2010 22:51
PoToKTM kaže...

Za taj magelli imas original kit za kupit. Malo se raspitaj tam di ga mislis kupit. To ga ince tvornicki nude.. Bolje tako nego se zajebavat s drugim stvarima.. Inace na 4T ne mozes podic snagu a da ne podignes kubike ili potrosnju..

a jel bi bilo moguce da sad npr kupim taj kit da dize 180ccm i 18ks

sam ugradim sa el. blokadom ispod 15ks

i dali mi mogu kod servisa ili gdje provijerit kolko imam ccm jer kolko znam to se mijeri vrlicina klipa x 2/4t x/broj cilindra tako nekako

sta ce onda vadit cilindar i mjerit ga Neodlučan

Zeppelin ned 19.9.2010 22:54
xnight_hunterx kaže...

kolko ti ide? vidim da je 100ccm i 2t...

a za ovaj megeli nisam siguran kakav je dosta je novi ali na youtubu sam vidio da ide 13o i dosta brzno ubrzava a i jeftin je 21k kn (dok su ostali sportski 125ccm 30k kn+)

i dali je sad na kraju moguce mu ubacit 6-u brzinu i nekao istunirat bez da se kubikaza dize

hehe neznam ja sam se nado da ćeš skutera ubacit u to se razumijem...ovo je sasvim drugaćiji stroj al mislim da nema potrebe ubacivat 6 brzinu, možda ćak nije ni moguće, to se uglavnom obavlja s reguliranjem goriva i sportskim auspuhom..vjeruj mi nećeš se vozit brže od 130 nigdje s takvim motorom.... a i bezveze je gubit jamstvo zbog takvih stvari, vjeruj mi jednom kad kupiš motor prvo će te mućit naućit to vozit posebno ak nisi vozio prije toga ništa s rzinama pa makar i tomosa...ak baš zagrizeš za neko tuniranje onda odi na motori.hr forum ili na 125 ccm forum i tamo pitaj...

xnight_hunterx ned 19.9.2010 23:02
Zeppelin kaže...
xnight_hunterx kaže...

kolko ti ide? vidim da je 100ccm i 2t...

a za ovaj megeli nisam siguran kakav je dosta je novi ali na youtubu sam vidio da ide 13o i dosta brzno ubrzava a i jeftin je 21k kn (dok su ostali sportski 125ccm 30k kn+)

i dali je sad na kraju moguce mu ubacit 6-u brzinu i nekao istunirat bez da se kubikaza dize

hehe neznam ja sam se nado da ćeš skutera ubacit u to se razumijem...ovo je sasvim drugaćiji stroj al mislim da nema potrebe ubacivat 6 brzinu, možda ćak nije ni moguće, to se uglavnom obavlja s reguliranjem goriva i sportskim auspuhom..vjeruj mi nećeš se vozit brže od 130 nigdje s takvim motorom.... a i bezveze je gubit jamstvo zbog takvih stvari, vjeruj mi jednom kad kupiš motor prvo će te mućit naućit to vozit posebno ak nisi vozio prije toga ništa s rzinama pa makar i tomosa...ak baš zagrizeš za neko tuniranje onda odi na motori.hr forum ili na 125 ccm forum i tamo pitaj...

i tomos temi su pisali da se moze stavit jos jedna brzina+ ali to je tomos a i ako necu dobit na brzini ni necu se mucit s tim

Zeppelin ned 19.9.2010 23:11
xnight_hunterx kaže...

i tomos temi su pisali da se moze stavit jos jedna brzina+ ali to je tomos a i ako necu dobit na brzini ni necu se mucit s tim

budimo realni ljudi kad kupe apenca ubace odma veći klip tak da ima 70 ccm i neki još i tu brzinu al to ti nema sisla na ovakvo nešt....

xnight_hunterx ned 19.9.2010 23:12
Zeppelin kaže...
xnight_hunterx kaže...

i tomos temi su pisali da se moze stavit jos jedna brzina+ ali to je tomos a i ako necu dobit na brzini ni necu se mucit s tim

budimo realni ljudi kad kupe apenca ubace odma veći klip tak da ima 70 ccm i neki još i tu brzinu al to ti nema sisla na ovakvo nešt....

a kad ides na registraciju sa svojim skuterom dali ti mjere kubikazu ili samo ks

i dali uopce mogu kako izmjerit kubikazu ili samo izcracunat po cilindru??

Zeppelin ned 19.9.2010 23:18
xnight_hunterx kaže...

a kad ides na registraciju sa svojim skuterom dali ti mjere kubikazu ili samo ks

i dali uopce mogu kako izmjerit kubikazu ili samo izcracunat po cilindru??

e ovako ako je skuter ili moped serijski 50 ccm onda ti mjere max brzinu koja ako prelazi 50 kmh nećeš proć dok to ne rješiš isto tak ak te murja ulovi da se na takvom govnetu voziš brže od 50 uzimaju ti tablicu šalju te na tehnićki i kad prođeš vraćaju ti nazad uz naravno kaznu....al za to imaju elektronićke blokade na kojoj sam stisneš tipku i nebu išo brže...ak je jaći skut odnosno znam po meni dok sam sa svojim došo prvi put, provjerio mi je lik el mi rade žmigavci, svjetla, sirena i el gume nisu previše ćelave i normalno upalio ga je da vidi el oće palit i to je to.....nema nikakvog mjerenja ni ništ...isto je i za takve motore...sve u svemu ak imaš 50 ccm imaš cijeli proces na tehnićkom a ak imaš neš jaće bitno da je ispravan

 

EDIT: sad mi je žao šta si nisam kupio neš s brzinama da se i to ućim...

xnight_hunterx pon 20.9.2010 00:35
Zeppelin kaže...
xnight_hunterx kaže...

a kad ides na registraciju sa svojim skuterom dali ti mjere kubikazu ili samo ks

i dali uopce mogu kako izmjerit kubikazu ili samo izcracunat po cilindru??

e ovako ako je skuter ili moped serijski 50 ccm onda ti mjere max brzinu koja ako prelazi 50 kmh nećeš proć dok to ne rješiš isto tak ak te murja ulovi da se na takvom govnetu voziš brže od 50 uzimaju ti tablicu šalju te na tehnićki i kad prođeš vraćaju ti nazad uz naravno kaznu....al za to imaju elektronićke blokade na kojoj sam stisneš tipku i nebu išo brže...ak je jaći skut odnosno znam po meni dok sam sa svojim došo prvi put, provjerio mi je lik el mi rade žmigavci, svjetla, sirena i el gume nisu previše ćelave i normalno upalio ga je da vidi el oće palit i to je to.....nema nikakvog mjerenja ni ništ...isto je i za takve motore...sve u svemu ak imaš 50 ccm imaš cijeli proces na tehnićkom a ak imaš neš jaće bitno da je ispravan

 

EDIT: sad mi je žao šta si nisam kupio neš s brzinama da se i to ućim...

znaci imam kit sa 180ccm i 18ks

na papiru pise da je 125 vozim se vise nego bi smio/mogao kad dođem do tehnickog vec imam upaljenu el. blokadu i nemogu mi nista

ili mogu na neki nacin mjerit kubikazu?

PoToKTM pon 20.9.2010 09:53
pod009 kaže...
ovisi o kitu i načinu ugradnje, stavi blokadu na 125 km/h i ajd na tehnički

Vjerojatost da će te otkriti je mala,al ipak postoji

Prvo neka ga registrira normalnoga, a kasnije neka mu stavi kit. Inace auti i motori koji su mlađi od 2 godine nejdu na tehnicki,

Zeppelin pon 20.9.2010 11:40
xnight_hunterx kaže...

znaci imam kit sa 180ccm i 18ks

na papiru pise da je 125 vozim se vise nego bi smio/mogao kad dođem do tehnickog vec imam upaljenu el. blokadu i nemogu mi nista

ili mogu na neki nacin mjerit kubikazu?

prvi put kad ga registriraš nesmiješ imat kit, nemoraš ti na 125ccm stavljat nikakvu blokadu, to vrijedi za ove od 50 ccm jer se tebi nemjeri brzina, može on ić i 200  njima to nije bitno

PoToKTM kaže...

Prvo neka ga registrira normalnoga, a kasnije neka mu stavi kit. Inace auti i motori koji su mlađi od 2 godine nejdu na tehnicki,

tak je, ovo drugo nisam znao, sad znam

xnight_hunterx pon 20.9.2010 18:59

jos nitko nije odg ako je moguce da mi nekao izmijere kubikazu

ks bi rijesio sa el.blokadom a jel bi i pregledavali kubikazu ili to samo gledaju kako pise na knjizici ili cemu vec

pa kad bi prvi put isao na registraciju bi ga zabiljezili kao 125 ccm a kasnije kit sa 180 i jel mogu to nekako provijerit?

PoToKTM pon 20.9.2010 20:12
xnight_hunterx kaže...

jos nitko nije odg ako je moguce da mi nekao izmijere kubikazu

ks bi rijesio sa el.blokadom a jel bi i pregledavali kubikazu ili to samo gledaju kako pise na knjizici ili cemu vec

pa kad bi prvi put isao na registraciju bi ga zabiljezili kao 125 ccm a kasnije kit sa 180 i jel mogu to nekako provijerit?

Nemogu. Sam ti to lijepo stavi. Cool

xmotos123 pon 17.4.2017 22:18

Možda je tema malo zastarjela, ali zanima me jel dobra zamisao kupiti motor xmotos 250cc 2-taktni. Do sada nisam imao crossera, imao sam quada 250cc.

Vidim da ljudi pišu da se 2-taktni motori često kvare pa me zanima koliko to često?