Motori - na dva, tri i četiri kotača

Što sa skuterom koji nije duže vožen?

ApriliaSRditech pet 23.10.2015 00:01

Nedavno sam kupio Apriliu sr ditech. Sve je bilo dobro do skoro kada nije htela da upali. Prvo mi je palo na pamet da zamenim svecicu, medjutim motor i dalje nije hteo da upali. Zatim sam odvio svecicu i primetio da je suva sto znaci da motor ne dobija gorivo. Pristupio sam proveri benzinske pumpe koja baca preko 8bar-a. Proverio sam i air kompresor koji pumpa preko 6 bar-a na verglanju. Proverio sam zatim dizne koje cuju da rade kada ih direktno povezem. Zatim sam proverio instalaciju air dizni da je na kontaktu 5V, takodje isto daje i benzin dizna. Medjutim kada su prikacene benzin dizna gubi napajanje. Pretpostavio sam da je racunar ili relej indzektora pa sam proverio prvo relej i on radi, a onda sam narucio drugi racunar, prikacio njega, dijagnostikom u servisu obrisao greske i i dalje imam isti problem. Da li neko ima predlog sta jos uraditi?

ApriliaSRditech pet 23.10.2015 19:19

Sistem s diznama sve sam dizne ocistio cak sam danas kupio i drugu diznu za gorivo ali i dalje ne baca mlaz. Dobijam struju od pet volti ali kad ga prikacim gubim i to. Koliko ja znam one otvaraju na dvanaest volti. Da li imas jos neko resenje. Hvala unapred.

nrgextreme23 čet 28.7.2016 16:16
vidikovac kaže...

Evo vam moj problem. Dobio sam skuter koji nije vozen tocno godinu dana. Od isteka registracije stoji na jednom te istom mjestu :) Radi se o Adly-evom motoru Fox 50. Baterija je skroz otisla ali se bez problema iz prve upali na kurbu.  Ovako vozi, krene jako polako te mu treba nekih 100 metara da povuce.

 

Jedino me zanima sta da sve mijenjam? Prvo ulja ima dosta, dali da ga diram, tj, ispraznim i novo stavim? Frend ce mi ujutro pogledat i ocistit karburator. Takoder ujutro kupujem novu svjecicu.

 

Sta je jos moglo otici i do cega je problem kad motor nema snage odmah u startu potegnut. Da se razumijemo, kasnije dobro vozi. Ali cim stane, opet slabo.

 Imam problem. Maloprije sam se vozio sa skuterom (Piaggio NRG Extreme) 5 min i vracao sam se kuci i onda se ugasio. To mi se isto dogodilo prije tjedan dana i onda sam malo stelao onu vidu od zraka i skuter je do danas radio kako treba (iako mu treba 200 m da povuce kako treba). Karburator sam promijenio prije pola godine, zamjenjena je i vakumska pumpica i stavljen rucni cok i nedavno sam stavio yasuni auspuh. Skuter sam dobio nakon par godina sto nije radio i stajao u mjestu. Mozete li mi ikako pomoci ?

NIKOLICA123 čet 18.8.2016 22:56

Imam problem uvezi skuter LIFAN 80ccm(4t).Radi normalno ali kada krenem da vozim pocinje nesto da ga gusi nmg ga voziti samo radi na ler gasu.Filter i karburator sam ocistio i opet nista ne pomaze.Sta bi mogao biti problem?

KOPI sub 3.6.2017 14:30

Rastavi karburator ocisti sa cistacen karburatora (imas kupit di se prodaju autodijelovi oko 20 ak kn),ocisti crijeva i dizne te glavu od di se spajaju crijeva na rezervar (dobro ti je ostavit je u benzini prikonoci i sutra ispuvat kompresoron

TIP: Kad cistis dizne ocisti ih sa sajlon,znaci ako imas sajlu od kocnica za bicikle uzmes jednu malu nit i stin cistis :)

 

I pogledaj ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=p44VNddZ7Zc

KOPI sub 3.6.2017 14:31

Rastavi karburator ocisti sa cistacen karburatora (imas kupit di se prodaju autodijelovi oko 20 ak kn),ocisti crijeva i dizne te glavu od di se spajaju crijeva na rezervar (dobro ti je ostavit je u benzini prikonoci i sutra ispuvat kompresoron

TIP: Kad cistis dizne ocisti ih sa sajlon,znaci ako imas sajlu od kocnica za bicikle uzmes jednu malu nit i stin cistis :)

 

I pogledaj ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=p44VNddZ7Zc

Zivko Peda sri 5.7.2017 15:39

Pozdrav momci! 

imam problem sa skuterom Peda Cobra 50cc 2015gidiste,iso sam normalno i od jedanput je zadnji tocak prekinuo sa radom, ugasio sam ga jer sam mislio da je nesto onako medjutim kad sam ga opet upalio i dao gas da krenem skuter ni da makne stoji u mesto ponasa se kao da je izbacen.Prvo sam pomislio da je kais pukao ali kada sam danas video kais stoji na mestu i lepo zategnu, nigde nije ni poceo da puca.Stvarno nzm sta mu je ako neko zna neka napise.

Hvala unapred