Motori - na dva, tri i četiri kotača

Držanje motora pred zgradom - da li šteti?

Jurassic Park sri 17.1.2018 00:14

Pozdrav svima,

u travnju namjeravam kupiti motor Suzuki GS 500,ali bi ga morao držati ispred ulaza u zgradu,s obzirom da su podrumi u zgradi izrazito mali,a zgrada nema garažu.
Zanima me da li će se motor uništiti ako ga budem držao ispred ulaza tokom cijele godine i da li će pomoći ako ga prekrijem s najlonom ili će se uništiti?

Valentin17 sri 17.1.2018 06:35
Jurassic Park kaže...

Uvijek ga je dobro prekriti zaštitom namjenjenom za prekrivanje motora.

Po zimi treba svakako izvaditi akomulator, postaviti motor na postolje tako da odvojiš obje gume od

poda (postoji postolje baš za to ili sam izradiš nešto), dobro je barem jednom u mjesec dana kad se motor

ne vozi ga upaliti i pustiti da 10 ili 15 min. odradi na mjestu, gume napumpati zeru jače jer bude pritisak popustio

tijekom stajanja, natočiti rezervar do vrha da se ne stvara hrđa na stjenkama. Zimi po soli i kamenju ga nemoj voziti

jer ga budeš uništio tako, eventualno koji krug oko zgrade.

doky01akablava pet 19.1.2018 10:10
Valentin17 kaže...
Jurassic Park kaže...

Uvijek ga je dobro prekriti zaštitom namjenjenom za prekrivanje motora.

Po zimi treba svakako izvaditi akomulator, postaviti motor na postolje tako da odvojiš obje gume od

poda (postoji postolje baš za to ili sam izradiš nešto), dobro je barem jednom u mjesec dana kad se motor

ne vozi ga upaliti i pustiti da 10 ili 15 min. odradi na mjestu, gume napumpati zeru jače jer bude pritisak popustio

tijekom stajanja, natočiti rezervar do vrha da se ne stvara hrđa na stjenkama. Zimi po soli i kamenju ga nemoj voziti

jer ga budeš uništio tako, eventualno koji krug oko zgrade.

 Vecina motocikala tamo od 2006.-2007.godine ima plasticni rezervoar i nece se hrda hvatati po rezervoaru.
Ako se vozi po zimi,jednostavno se ispere vodom i nema problema sa soli.

Gume ne treba pumpati preko zime jace ...


Najbitnije je cerada,nanosenje voska i staviti motor na nosace iako nema potrebe ni za time,nece se guma deformirati...

Akumulator u toplo i sa vremena na vrijeme staviti na pametni punjac