BELANO2 čet 25.2.2016 18:25

Pozdrav,

molim Vas, ja imam isti problem sa istim skuterom, naime, motor pali na kurblu i na anlaser, ima ok kompresiju i vozi, max brzina mu je 30 i treba mu dobrih 500 m da dođe do 30, kad vozi kao da ga nešto ne pusti da ubrzava.

probao sam drugi karburator, drugi remen, druge rolice, drugu svjećicu, drugi CDI, svi šlafići su dobri i čisti i opet isto. Sad tu čitam i vidim da pričate o nekoj gumici, koja je to gumica? Ako znate šta bi moglo biti problem, molim Vas za savjet. Motor ima 1600 km.

Unaprijed se zahvaljujem.

Lijepi pozdrav

Dominik

kratos091 čet 25.2.2016 19:08

Gumica u karburatoru, ispod plastičnog poklopca.. Digni sjedalo, otvori onaj mali poklopac i vidjet ćeš karburator. Skineš dva šarafa i polako skineš poklopac (pridrži ga malo dok odšarafljuješ da ti ga feder ne izbaci.. Tu će vidjeti tu gumicu, samo pogledaš jeli čitava. Ako ne moraš, nemoj ju skidati. I pazi kako vraćaš iglicu kad ju budeš vadio, da ju ne saviješ..
Nije nikakva mudrost to pogledati, samo nemoj ništa na silu.

system čet 19.7.2018 16:03

Pozz ljudi, ev jučer sam dobio Boatian BT49QT-9 skuter, od lika koji ga nije par godina koristio, samo sam morao promijeniti akumulator. I eto, danas kupih akumulator, spojim sve, motor upali od prve, al ga ne možeš UGASIT ma nema šanse, u koji god položaj ključ okrenio, sve se pogasi, ali ne i motor.. Što bi moglo biti?

system čet 19.7.2018 21:08
Diablo86 kaže...

Imaš prekidač na nogici? Da ga ugasiš tako?

 Imam da, al ne može se tako ugasiti,.jedino kad stoji na toj nogici ne može se upaliti

kratos091 kaže...

Može ga ugasiti pomoćnom nogarom, ali ostat će kontakt i izvući će mu akumulator. 

 Probao sam al ne gasi se ni tako...kao što sam odgovorio kolegi iznad, kad je motor na toj nogici ne može se upaliti

system pet 20.7.2018 06:27
fer-de-lance kaže...

Očito je odrezana žica za gašenje koja ide s CDI-a ili se samo izvukao konektor.

Provjeri sve, CDI je vjerovatno malo ispod sica, ali moraš plastike vadit.

Ali prvo pogledaj bravu.

 

 

kratos091 kaže...

Nije ispod sica, nego ispod gume gdje držiš noge. Uglavnom, napisao si da si mijenjao akumulator, odmah pored je.

Znam da, odmah pokraj akumulatora je baš kako si i rekao, ali i to sam pogledao, nijedna žica tj konektor se nije izvukao, sve je uredno spojeno... Budem još jednom detaljnije pogledao bravicu, pa ako ništa ne uspijem furam ga električaru.