Monitori

Koji monitor uzeti: AOC G2590Fx ili ROG PG248Q

Juraj556 sub 3.8.2019 17:06

Pozdrav svima,

 

Trenutno se dvoumim između ova 2 navedena monitora.

Relativno sam nov u svijetu opreme za gaming i još uvijek se baš skroz nerazumijem u sve to.

 

AOC G2590Fx je trenutno jeftiniji skoro upola cijene od ROGovog, ali ROG PG248Q ima ugrađeno da se jako lako može montirati sa doslovce par gumbova od 144hz na 180hz

 

Oba monitora imaju ''standardno'' 144hz, oba imaju G-sync (iako nisam siguran jer ne piše svugdje da AOC G2590Fx ima G-sync ali je navodno nedavno postao ''G-sync compatible''), oba imaju 1ms response i oba su TN.

 

Čudno mi je to sto AOC G2590Fx, iako je jeftiniji, ima veći ekran(24.5inch) i 400cd/m2 svjetline dok ROG PG248Q ima 350cd/m2 i 24 inch ekran.

 

Imam Gigabyte GF RTX2060 WF2 OC, 6GB grafičku, Intel Core i5-9400F Soc 1151 procesor i Memorija Adata DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz RAM

 

Igram igre na obično 150-200 fpsa i većinom su Multiplayer 

 

Zanima me koja je vidljiva razlika izmedju ova 2 monitora koja nije navedena (ili ako je a da nisam primjetio), i ako je ima, da li se isplati uzeti ROGov skuplji

 

Trenutačno imam monitor sa 60hz koji ima response vjerojatno od 5 do 10 ms (nisam točno siguran) tako da definitivno trebam novi.

 

Da li je ROG PG248Q možda skuplji samo zbog marke?

 

Svaka pomoć i mišljenje su mi dobrodošli i hvala unaprijed!

 

P.S. da li G-sync radi na svakom monitoru jednako ili na nekima bolje na drugima gore?

  •  
hahhaajaads sub 3.8.2019 18:17
Juraj556 kaže...

 

  •  

 144hz i 180hz nije tolika vidljivo, tj. nije bas vidljiv takav prelazan. Vec osam mjeseci i sam imam 144hz, dosao kod frenda koji ima 240hz i vidio se neki pomak ali nista strasno.

 Ovaj AOC G2590FX isto tako ima gsync (tj. ima freesync ali je nvidia negdje prije 8 mjeseci objavila drivere gdje gsync radi na freesync monitorima). Isto tako gsync (na freesync monitorima) radi skoro odlicno na svima, ima par nekih kojima se javlja flickering ali rijetko.

 I sad, ja osobno mislim da nije vrijedno davat vise love za 180hz i za marku ROG (da, i ROG marka se placa isto, rog graficke isto tako kostaju po 500kn vise od drugih skoro istih modela). 

 Znaci najbolje bi bilo uzet ovaj AOC, lockat fps na 144 bez gsynca (jer ako igras na 150-200, onda vjerujem da ti nece padat ispod 144) tako da bi sve trebalo biti smooth i lijepo ustedis hrpa love... 

Juraj556 ned 4.8.2019 08:02

Sad sam pronašao da ovaj jeftiniji model je samo G-sync compatible a skuplji ima G-sync, i u tome navodno ima razlike

 

Iako svejedno mislim uzeti jeftiniji model, neznam da li se imalo isplati

 

Hvala puno na pomoći

hahhaajaads ned 4.8.2019 11:43
Juraj556 kaže...

Sad sam pronašao da ovaj jeftiniji model je samo G-sync compatible a skuplji ima G-sync, i u tome navodno ima razlike

 

Iako svejedno mislim uzeti jeftiniji model, neznam da li se imalo isplati

 

Hvala puno na pomoći

 Da, malko ih ima gsync compatible i sa tim je testirano da gsync 100% radi, no 98% monitora sa freesyncom rade dobro i na gsyncu (iako nemaju "compatible" label), neces pogrijesit sa tim sto ides na AOCa