Monitori

Koji monitor kupiti

nixass pon 6.4.2020 11:53
Tkozna kaže...
Jel mi se isplati dat 400 kn za stariji monitor, tocnije radi se o modelu dell ultrasharp u2312hm. Top stanje.

mislim da je to fer cijena, za tolko sam ja prosle godine prodao svojeg tu na forumu, ~5 godina starog, a mozda godinu dana u uporabi.

gnomisa pon 6.4.2020 13:49
Rhodin kaže...
gnomisa kaže...

27" 16:9 je samo malo viši i osjetno širi od npr. 24" 16:10 a ne baš drastično (u oba smjera) veći od 24" 16:9. 32" 16:9 je osjetno veći od oba a sa 1440p će koristiti preporučeno 100% scaling odn. nema zooma u winsima (kao što nema zooma kod npr. 24" 1080p monitora) dok će za 27" 1440p monitor windowsi preporučiti 125% scaling a npr. za 32" 4k monitor - 150% scaling. Ja recimo vidim sve čitat i na 32" 4k monitoru na 100% scalingu (zbog odličnog vida) ali zašto da naprežem oči, Windowsi 10 jako dobro preporučuju scaling. Svi smo različiti, nemamo iste navike niti isti vid ali generalno trebalo bi sjediti ispred ekrana u dužini dijagonale. Ja imam na poslu 32" IPS 4k i sjedim na oko 70-75cm od njega (scaling na 150% u windowsima dakle veličina texta kao na 32" 2k monitoru sa 100% scalingom) i taman mi je. Doma imam 24" 16:10 i u njega gledam sa nekih 40ak cm. A imam vid 10/10. Postoji ekipa koja gleda i bliže i dalje ali ja mislim da je ovo moje nekako prosječno i ok ako se gleda u neki IPS panel koji generalno daje dobru sliku.

 Pričaš gluposti, površinom je 27" veći za 26% od 24" - dakle četvrtinu više ekrana imaš ispred sebe. Tp je OSJETNO veća površina, brojčano i vizualno, i to nekome sa puno slabijim vidom od tvog savršenog.

 Ja pišem o fizičkoj veličini a ti valjda o rezoluciji. Daj se saberi. A kaj se mene tiće ti možeš gledat u 24" monitor i sa 2m. Samo daj. Ja prelazim sa 24" 16:10 monitora sa 1200p na veći monitor sa 1440p. Ak bi uzeo 27" 16:9 1440p onda bi dobio samo u širinu i vrlo malo u visinu dok bi 32" 1440p bio začajno veći u oba smjera.  FIZIČKU VELIČINU. A REZOLUCIJA je jasno, puno veća u oba slučaja s tim da manji monitor ima veći ppi odn. pixel per inch. Za povremeno surfanje i igranje racing i flight simova plus rad u premieru i photoshopu 32" je miljama bolji. Jedino zakaj bi neko trebao uzet 27" je ak je jako jako osjetljiv na gustoću pixela i nema mjesta na stolu za veći monitor (iako postoje VESA držači). Kao što rekoh 4k na 32" je super ali takav IPS nije jeftin i ne preporučuje se baš za gamere jer treba imat mašinu koja će vrtjeti igre na 4k. Osim ako se ne kupaš u lovi.

Rhodin pon 6.4.2020 14:31

fizička veličina (površina) ekrana je preko četvrtinu veća, a desktop površina ovisi o rezoluciji i 1440p je oko 80% veća od 1080p cca.
To tvoje "mrvicu si. i skoro niš tam" je 26%

Kad bi uzeli stan od 100 kvadrata da je 1080p, 1440p bi bio 126.5 kvadrata - neki od nas bi rekli poprilična razlika.

Razlika u rezoluciji daje puno drugih opcija, ovisno o potrebama.

Smretko pon 6.4.2020 16:08

Moze preporuka 24" monitora, dva uvjeta koja su pozeljna da je napajanje u monitoru bez dodatne kutije da mi visi vanka i da ima vesa mount da mogu montirat Intel nuc.

Ostalo mi nije bas bitno, cijena cim povoljnija, multimedija pretezno u pitanju i od igrica LOL. 

Do danas sam koristio aoc i2769v koji je ima sve to navedeno i estetski je bio ok bez debelih rubova i slicno ali mi vise nije potreban toliko veliki ekran.

fisac pon 6.4.2020 17:49

Pozdrav,

 

molim pomoć vezanu za odabir monitora. Želim monitor 32" i 4k rezolucije 3840x2160. Važna mi je 4k rezolucija zbog posla (često dignuta 2 i više RDP-a, SQL menagment studio, ponekad autocad + office, outlook, chrome i sl.). Hoću 32" jer ne želim koristiti skaliranje (125-150 %). Za grafičku koristim MSI GTX 1060 6G OC.

Budžet 3.500 kn.
Udaljenost gledanja cca 90 cm
Namjena: 75 % posao, 20 % filmovi, 5 % igranje (PES)
Pivotiranje i zvučnike ne trebam.

 

Ova tri su mi zapela za oko. Preferiram Samsung zbog stalka jer može na rub stola, ali me smeta jamstvo od samo 24 mj. Ako kupujem Philipsa montiram ga na zid, pa treba ukalkulirati i nosač.

AOC U3277FWQ - 3.000 kn, jamstvo 36 mj

PHILIPS 328E1CA, 31.5" - 3.036,15 kn, jamstvo 36 mj
Samsung S32R750U - 3.413 kn, jamstvo 24 mj

mrssmit pon 6.4.2020 18:00
fisac kaže...

Pozdrav,

 

molim pomoć vezanu za odabir monitora. Želim monitor 32" i 4k rezolucije 3840x2160. Važna mi je 4k rezolucija zbog posla (često dignuta 2 i više RDP-a, SQL menagment studio, ponekad autocad + office, outlook, chrome i sl.). Hoću 32" jer ne želim koristiti skaliranje (125-150 %). Za grafičku koristim MSI GTX 1060 6G OC.

Budžet 3.500 kn.
Udaljenost gledanja cca 90 cm
Namjena: 75 % posao, 20 % filmovi, 5 % igranje (PES)
Pivotiranje i zvučnike ne trebam.

 

Ova tri su mi zapela za oko. Preferiram Samsung zbog stalka jer može na rub stola, ali me smeta jamstvo od samo 24 mj. Ako kupujem Philipsa montiram ga na zid, pa treba ukalkulirati i nosač.

AOC U3277FWQ - 3.000 kn, jamstvo 36 mj

PHILIPS 328E1CA, 31.5" - 3.036,15 kn, jamstvo 36 mj
Samsung S32R750U - 3.413 kn, jamstvo 24 mj

 Pozdrav, razmisli i o ovome modelu LU32J590UQUXEN, zaista solidan monitor po recenzijama za tu dijagonalu, debelo ispod 3000kn, prije 2mjeseca je bio smijesnih cca 2300!

ja sam ga sebi uzeo za firmu no kod nas na stanju ga nije bilo jedno vrijeme sad vidim opet ga imaju.

 

 

gnomisa pon 6.4.2020 19:21
Rhodin kaže...
fizička veličina (površina) ekrana je preko četvrtinu veća, a desktop površina ovisi o rezoluciji i 1440p je oko 80% veća od 1080p cca.
To tvoje "mrvicu si. i skoro niš tam" je 26%

Kad bi uzeli stan od 100 kvadrata da je 1080p, 1440p bi bio 126.5 kvadrata - neki od nas bi rekli poprilična razlika.

Razlika u rezoluciji daje puno drugih opcija, ovisno o potrebama.

 Gledaj, imam sad doma 24" 1200p, 16:10 (ips), 27" 1440p, 16:9 (tn) i 32" 4k, 16:9 (ips). Izmedju ova dva manja fizička razlika u visini je oko 1cm (čistog ekrana) a u širini je više. 32" je osjetno veći. 1440p je fakat sitno na 27" 16:9, bilo bi idealno na 29" 16:9. To je moje mišljenje. I ne samo moje. 27" je bas promašena dimenzija za 1440p. Nažalost nemam 32" 1440p za usporedbu ali kad koristim 150% scaling na 4k 32" to je otprilike kak bi bili windowsi na 1440p 32" pri 100% i to je taman da fino vidim čitat sa nekih 75cm od ekrana. Pogotovo kaj radim već 1g na 32ci i totalno sam se naviko, toliko da mi je 24" 16:10 ko kutijica. Zato gledam preći i doma na 32".

CyberDemonVZ pon 6.4.2020 19:31

Jedno pitanje za kreativce :D

Kćer ima ovaj stol.

https://www.ikea.com/hr/hr/p/micke-radni-stol-bijela-s09903014/

Vjerojatno će joj uskoro trebati i računalo za školu.

 

E sad, kak postaviti monitor a da zauzima čim manje mjesta jer se stol koristi za pisanje zadaća, crtanje...

 

Običan stalak - gubi se jako puno prostora na stolu, mislim da previše.

Nosač kroz onu rupu za žice - unutra je jaako malo mjesta, ne bi ulazio u investiciju pa onda skužim da se ne može zategnuti.

Ušarafiti u stražnju ploču sa šarafima ravno u vesa mount - gubi se cijela "white board" na koju si tu i tamo nešto zapiše, i mora se bušiti novi stol.

 

 

I koji monitor? Po mojem, čim laganiji i tanji 24", 1080p.

 

Vaše ideje?

CyberDemonVZ pon 6.4.2020 20:26
miki_the_pirat kaže...

Kupi joj laptop.

 Imam.

Svaki put ga moram vaditi iz ormara, postavljati na stol, podlogu, miša, uštekati. I kad je vrijeme za zadaću, isključiti, ištekati, spremiti, paziti da ne tresnem dongle od miša...

I kad završi sa obavezama i opet hoće neku igru i video, opet postavljaj, uštekaj....

 

Sva sreća, pa ga koristi jednom ili dva puta tjedno. Kad će joj trebati svaki dan.. nema šanse :D

 

Instalirani monitor, mini ITX negdje skriven i gore na polici bežićni miš i tipkovnica koje si lako uzme kad joj zatreba.

miki_the_pirat pon 6.4.2020 23:19

Dijete ti koristi laptop a ti joj spremaš i raspremaš? Pa pusti joj malo nek i sama nešto napravi. Nemoj praviti nesposobno čeljade od svog djeteta. Sposobni su oni za mnogo više nego što im pustimo... sjeti se sebe u njenim godinama. Na koliko stabala si bio i tko te i koliko kontrolirao... pusti dijete da malo bude samostalnije. Ovo ti govorim u najboljoj namjeri, da ne shvatiš krivo. I sam ponekad radim iste greške al jbg... pokušavam se oduprijeti. I nije valjda da laptop baš mora biti u ormaru?

EDIT: Sad da malo skočim sam sebi u usta sa kontroliranjem djece: moji obojica imaju iste takve stolove, ali bez ove gore nadogradnje i kad trebaju za komp idu s laptopom u dnevni na stol za ručavanje, jer mi žena voli vidjeti šta rade i gledaju na laptopu. Stariji mi ima sklonosti pronaći sve moguće gluposti na koje klinac može naletjeti na netu.

CyberDemonVZ uto 7.4.2020 01:36
miki_the_pirat kaže...

Dijete ti koristi laptop a ti joj spremaš i raspremaš? Pa pusti joj malo nek i sama nešto napravi. Nemoj praviti nesposobno čeljade od svog djeteta. Sposobni su oni za mnogo više nego što im pustimo... sjeti se sebe u njenim godinama. Na koliko stabala si bio i tko te i koliko kontrolirao... pusti dijete da malo bude samostalnije. ..

 Haha, nisam napisao razlog zašto joj ja nosim komp 

Od žene je i koštao je 7000 kuna 

Želio bi živjeti još neko vrijeme.

 

 

A i ja mrzim laptope, sranje su, i hoću da mala ima pravi PC na kojem će kasnije moći i zaigrati prave igre.

 

A sad, ima li netko kakvu pametnu ideju kako instalirati monitor na ovaj stol, i koji model vam pada na pamet? Hvala unaprijed 

gnomisa uto 7.4.2020 09:15
CyberDemonVZ kaže...
miki_the_pirat kaže...

Dijete ti koristi laptop a ti joj spremaš i raspremaš? Pa pusti joj malo nek i sama nešto napravi. Nemoj praviti nesposobno čeljade od svog djeteta. Sposobni su oni za mnogo više nego što im pustimo... sjeti se sebe u njenim godinama. Na koliko stabala si bio i tko te i koliko kontrolirao... pusti dijete da malo bude samostalnije. ..

 Haha, nisam napisao razlog zašto joj ja nosim komp 

Od žene je i koštao je 7000 kuna 

Želio bi živjeti još neko vrijeme.

 

 

A i ja mrzim laptope, sranje su, i hoću da mala ima pravi PC na kojem će kasnije moći i zaigrati prave igre.

 

A sad, ima li netko kakvu pametnu ideju kako instalirati monitor na ovaj stol, i koji model vam pada na pamet? Hvala unaprijed 

 Stol je nocna mora za monitor. Nemres ni vesa nosac staviti. Uzmi joj Philips 275E1S, 27" ips, 75hz, 1440p, oko 1700kn. Dobar monitor za te pare i prilicno tanak s tankim okvirom i stalak nije glomazan. Ili novi stol.

Rhodin uto 7.4.2020 09:26

Joj kak bi ja volio vidjet te vaše setupove u vlastitim uredima od 50 kvadrati u vašim domovima, gdje stol može stajati na sredini sobe, sa rukom-dvije za vaš setup od barem 3 monitora, sa gaming stolicom i sa strane drugi setup gdje je kokpit za vožnju auto-utrki i simulacija letenja, te dodatni televizor mountan na zid sa odobnom foteljom i svim mogućim konzolama - ono gamerski "man cave" raj.

 

Ljudi se snalaze na svakakve načine, ja osobno u boravku imam 2.5m2 za svoj stol i stolicu u jednom kutu boravka na prolazu do spavaćeg dijela stana, gdje uvijek svima smetam, ali draže mi je to nego nikako.

Monitor na stolu je ono što koriste milioni ljudi diljem svijeta, zato večina monitora ima stalak gdje se može podesiti po visini i "tiltat" po potrebi, nemamo svi pola metra prostora iza stola da monitoramo vesa ruku i podesimo si ga na milimetar kako bi nam bilo idelano - ali guess what adekvatno je i da se složit kako nam odgovara.

 

nixass uto 7.4.2020 09:56
CyberDemonVZ kaže...

Jedno pitanje za kreativce :D

Kćer ima ovaj stol.

https://www.ikea.com/hr/hr/p/micke-radni-stol-bijela-s09903014/

Vjerojatno će joj uskoro trebati i računalo za školu.

 

E sad, kak postaviti monitor a da zauzima čim manje mjesta jer se stol koristi za pisanje zadaća, crtanje...

 

Običan stalak - gubi se jako puno prostora na stolu, mislim da previše.

Nosač kroz onu rupu za žice - unutra je jaako malo mjesta, ne bi ulazio u investiciju pa onda skužim da se ne može zategnuti.

Ušarafiti u stražnju ploču sa šarafima ravno u vesa mount - gubi se cijela "white board" na koju si tu i tamo nešto zapiše, i mora se bušiti novi stol.

 

 

I koji monitor? Po mojem, čim laganiji i tanji 24", 1080p.

 

Vaše ideje?

identican stol sam imao i ja do prosle godine, onda sam ipak presao na nekaj konkretnije, 90kg tesko konkretnije :D
nisam na njega montirao nosac ali velika vecina ovih bi bez beda prosla kroz onu rupu na sredini stola

https://www.amazon.de/s?k=monitor+arm&ref=nb_sb_noss_1

 

opet jedan pizdunski savjet, nadji nesto preko neta u hrvatskoj, naruci, vidi jel ti odgovara, ako ne - vrati unutar 14 dana no questions asked.

mene je ta rupa dugo mucila, pogotovo plastika koja ide po rubu, pa sam ju na kraju maknuo jer monitor sa njom ne moze ravno stajati.

 

 

dimenzije mojeg mehanizma za ucvrscivanje

https://drive.google.com/file/d/1f4pFwMV_EGWRk0K4Ua4T9SNN9klxF9xo/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1exiPGqQEknbHJ4gHNMk7-ub0Lry6Fr3a/view?usp=sharing

 

ruka:

https://www.amazon.de/-/en/dp/B07QNY2G4T/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=amazon+basics+lx&qid=1586246011&sr=8-3&swrs=6B477284453C0171182D3A1B678D4772

 

kad maknes ladicu iz Mickea imas dovoljno manevarskog prostora

https://drive.google.com/file/d/1eyR7qja0fdQSPrf8Bq8wmy1DHvdmXEPf/view?usp=sharing

a dubina je oko 8-9cm

 

vidim na mall.hr da ruke idu od 150ak kuna nadalje, ne znam kolko ti se svidja investicija tog tipa, al nakon toga mozes monitor micati u kojem god smjeru hoces.

vjerujem da jeftiniji nosaci i ovi za manje dimenzije imaju jos i kompaktniji mehanizam za ucvrscivanje a i za monitor od 24" ne treba neko cudo od nosaca

miki_the_pirat uto 7.4.2020 10:07

Eh sad... ako su uvjeti da joj ostane whiteboard i da gubi minimalno prostora na radnom stolu...

Meni jedino vratašca nekakva padaju na pamet, a monitor da je iza na zid montiran. Vratašca kad se zatvore su whiteboard... evo ti slica brzinska. Zahtijeva intervenciju u novi stol... nezz koliko si handy man.

Treba tu još par detalja dodati (npr stopere da vrata ne prodju do monitora kad se zatvore i sl. ali ovo je skica). Sve je u mjerilu tako da si možeš predočiti, jedino nisam znao širinu otvora gdje je monitor pa sam pretpostavio 60cm.

Rhodin uto 7.4.2020 10:11

Ma ima ruka svakakvih, ima i ovih što maltene ne zauzimaju prostor iza stola, pitnje samo čemu služi ruka, ako namještaš monitor u jednu poziciju, ne mičeš ga, a sam se može sa svojim stalkom podesiti u položej koji ti odrogara.

Teoretski ti manje smeta stalak od monitora na stolu koji ima malo prostora, pa dobiješ nešto dodatno, samo - ovisno o potrebama - radije bih uložio u bolji monitor ili jaču konfu, nego 100-150€ u ruku da dobijem prostor na stolu za držanje p*zdarija. Stol bi trebao biti čist, a rijetko koji nema mjesta od početka do stalka od monitora za držat knjige ili što ti već treba za rad. U svakom slučaju postoji često i mogćnost montiranja monitora/ruke na zid, ukoliko se baš radi o kritinoj potrebi za prostorom na stolu, da se stol ne može odmaknut dovoljno nti za jednu prihvatljivu ruku, a zaista vam treba prostor.

nixass uto 7.4.2020 10:27

ovaj Micke je bas mali kenjac, kad stavis monitor i tastaturu, nema vise mjesta za nista po dubini, a ovaj okvir okolo se samo postavi na stol i ucvrsti sa nekim bogeckim sarafima straga, vise ga drzi vlastita masa nego sarafi, tako da montaza monitora na to, npr, uopce ne dolazi u obzir.

za 24" monitor je i ruka od 20ak eura sasvim ok, mozda na njuskalu ima i za manje

gnomisa uto 7.4.2020 11:56
Rhodin kaže...

 

Drobis napamet gomilu gluposti. Npr. Mall.hr ima vrlo solidnu "ruku" (cca 200kn) sa zglobom i da se monitor staviti u razinu ruba stola (do zida) i ide koliko hoces hore-dole, lijevo- desno i rotacija, sve u mm koliko ti odgovara. Tada ostaje puno vise mjesta na stolu. Uopce ne treba puno prostora za komp i veci monitor, stvar je organizacije i da se ne kupi glomazni stol s manje realnog prostora.

Rhodin uto 7.4.2020 12:15

I koliko ta ruka drži na ikea stolu od "iverice" koja je maltene 2 flispapira naljepljenih na gužvani karton? Taman kako kaže kolega, koliko ju vladtita težina drži i naslonjenost na zid, ukoliko jest naslonjena.

Radije bih uvijek ostavio monitor na vlastitom stalku, hvala.

Moj kopletan stalak u dubinu ide 18-19 cm, monitor je cca na sredini, malo bliže prednjem dijelu, naspram ruke koja, kakva god da jest, 7-10 cm zauzima. 

Upravi ste dali 200kn da si uštedite... 10ak cm prostora na stolu?

S time da stol sa slike ima dodatno ograničenje, a to je drvena kutija/okvir unutar kojega sve mora stati.

 

Ako je riječ o uskom IKEA stolu, ne hvala, ako je riječ o "kvalitetnom" stolu , vjerujem da ima prostora za stalak, a i za ruku dobro učvrstit, samo pitanje iz kojeg razloga i sa kojim ciljem.

 

Kužim ruku za ljude koji koriste više monitora ili nekoga tko često radi oko stola, prilazi stvarima iz više kuteva i često mijenja položaj monitora da ga u svakom trenu dobro vidi dok crta ili štoveć, ali za dijete koje sjedi i uči i ima monitor uvijek u istom položaju na kraju stola... bolje dvaput u McDonald's vodit, veća korist i radost dotičnoj.

CyberDemonVZ uto 7.4.2020 13:03
Klipson kaže...
Razmišljam o prodaji Dell-a s2719dgf, monitor je super ali ja bi ipak neki ultra wide 32 ili 34 sa minimalno 100hz i 2k rezolucijom, neka preporuka? Grafički dizajn ali i česti cod gaming.

 I ja sam tražio sličan, čim povoljnije, a s OK slikom.

Pronašao sam ovaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=BenQ+EX3501R

 

Istina, prošla generacija, ali gledam svakakve reviewe na netu. Izgleda prilično dobar. Ako te ne smeta zaklrivljenost, al koliko vidim ne bi trebalo biti problem.

 

Tu i tamo se naleti na dobru cijenu na Amazon de ili UK.

gnomisa uto 7.4.2020 14:45
Rhodin kaže...

I koliko ta ruka drži na ikea stolu od "iverice" koja je maltene 2 flispapira naljepljenih na gužvani karton? Taman kako kaže kolega, koliko ju vladtita težina drži i naslonjenost na zid, ukoliko jest naslonjena.

Radije bih uvijek ostavio monitor na vlastitom stalku, hvala.

Moj kopletan stalak u dubinu ide 18-19 cm, monitor je cca na sredini, malo bliže prednjem dijelu, naspram ruke koja, kakva god da jest, 7-10 cm zauzima. 

Upravi ste dali 200kn da si uštedite... 10ak cm prostora na stolu?

S time da stol sa slike ima dodatno ograničenje, a to je drvena kutija/okvir unutar kojega sve mora stati.

 

Ako je riječ o uskom IKEA stolu, ne hvala, ako je riječ o "kvalitetnom" stolu , vjerujem da ima prostora za stalak, a i za ruku dobro učvrstit, samo pitanje iz kojeg razloga i sa kojim ciljem.

 

Kužim ruku za ljude koji koriste više monitora ili nekoga tko često radi oko stola, prilazi stvarima iz više kuteva i često mijenja položaj monitora da ga u svakom trenu dobro vidi dok crta ili štoveć, ali za dijete koje sjedi i uči i ima monitor uvijek u istom položaju na kraju stola... bolje dvaput u McDonald's vodit, veća korist i radost dotičnoj.

 Gledaj, teško je ocjenjivati na daljinu ali ovako sa slike mi se čini da stol i nije baš neki lagani cheap bullshit. Ali ja nisam ni pisao za ikea stol. Na njegovom stolu se nit neda izvest vesa mount sa "rukom".

Rhodin uto 7.4.2020 16:36

OK, ja više pričam o konkretnom primjeru sa ne slike.

Opčenito ruke nisu loša stvar, velim, pogotovo u multimonitor setupu gdje monitori mogu zauzeti puno prostora na stolu, a ovako na nekoj visini 30-40cm iznad stola na jedinstvenom stalku ipak čini stvar kako urednijim stolom, tako i više upotrebljivog prostora ostavljaju. Takođr ako se češće namješta monitor, vrti, mijenja kut gledanja itd.

 

Da se razumijemo i ja razmišljam o ruci ako naručim drugi monitor, ne znam bih li trenutni prodavao/proslijedio roditeljima, ili zadržao da imam 2 - jedan za gaming, drugi za upute, odnosno kad radim jedan za rad, drugi za upute, ili webex jedan za pripremu, drugi za share....

 

Djeluje mi nekako "luksuzno" za ono koliko bih ga koristio, a opet toliko, toliko cool, a već ga imam :)

 

Ne znam samo ima li ATI / nVidia problema, te koliko, ukoliko je jedan 1440p 144Hz , a drugi 1200p 60Hz (16:10)

8ax uto 7.4.2020 17:57
moukie kaže...

Treba mi preporuka za kupnju monitora

Što je sada best buy 1440p i 1080p?

Monitor mi treba i za produktivnost i za igranje

Ovisi kaj trazis dakako, ja recimo igram na VA 60Hz panelu i esport igrice i nemam nikakvih problema s tim.

 

AOC 32" 75Hz FreeSync 1440p VA Q3279VWF 1.592kn

AOC 32" 75Hz FreeSync 1440p IPS Q3279VWFD8 1.592kn 

AOC 24" 144Hz FreeSync 1080p IPS 24G2U 1.622kn

AOC 24" 144Hz FreeSync 1080p VA C24G1 1.423kn

Samsung 27" 144Hz FreeSync 1440p VA CURVED LC27JG50QQUXEN 1.974kn