Monitori

Koji monitor kupiti

Showballs sub 18.1.2020 13:53

4k monitor, poželjno bar 27", pogodan za "amaterski" foto/video edit (u prijevodu: nije rad koji naplaćujem, ali će se ipak objavljivati online) za 2500-3000kn. Postoji tako nešto ili sam malo nadobudan? 

Može i neka preporuka modela koji bi se mogli naći na njuškalu ili neki za koje bi se isplatilo malo pričekati da im padne cijena. Unaprijed hvala!

Igrozni93 sub 18.1.2020 17:07
Showballs kaže...

4k monitor, poželjno bar 27", pogodan za "amaterski" foto/video edit (u prijevodu: nije rad koji naplaćujem, ali će se ipak objavljivati online) za 2500-3000kn. Postoji tako nešto ili sam malo nadobudan? 

Može i neka preporuka modela koji bi se mogli naći na njuškalu ili neki za koje bi se isplatilo malo pričekati da im padne cijena. Unaprijed hvala!

 Svakako preporuka za LG 27UD58-B(provjereno odlican 4k ips panel)

 no razmisi i o 32" verziji Samsung lu32j590

oba su ti ispod 3000kn

no znaj da i ti jeftiniji monitori nemaju veliku svijetlinu, neznam na kaj si naviknuo i u kojim uvjetima radis.

Neuk pon 20.1.2020 09:13

Bilo je već spominjano ovakvo slično pitanje , ali nisam vidio da ima odgovora. 

Koji bi monitori bili najbolji za osjetljive oči. Nisu bitne ultra, mega, giga performanse za gejmanje nego prvenstveno lijep i kvalitetan prikaz koji ne zamara oči. Imam osjetljive oči a provodim što poslovno, što privatno jako puno vremena buljeći u svakojake monitore pa mi oči doslovno pocrvene i zna mi se mantati.

Imate li ikakvih iskustava? Šta je dobro?
Veličina hajmo reći nekakva standardna, ništa premaleno niti preglomazno, u granicama današnje normale.


ibme74 pon 20.1.2020 13:57

Ne postoji monitor koji ne zamara oci, jednostavno svakih pola sata se ustani, otidji do prozora ili van i 5 minuta malo odmaraj oci gledajuci u nebo i sl.

 

Sto se samog monitora tice ovisi cime se bavis i koliko love imas.

Neuk pon 20.1.2020 14:20
ibme74 kaže...

Ne postoji monitor koji ne zamara oci, jednostavno svakih pola sata se ustani, otidji do prozora ili van i 5 minuta malo odmaraj oci gledajuci u nebo i sl.

 

Sto se samog monitora tice ovisi cime se bavis i koliko love imas.

 
Ok, razumljivo.  Ali zasigurno postoje oni koji su lošiji i oni manje loši za vid.
Mene zanima ta druga skupina (ako postoji) jer imam osjetljiv vid.

PC koristim za posao (brojke, tablice, grafovi) , crtanje (CAD, 3D,..), učim programirati  i gledanje filmova, hobi fotografija...da ne zaboravim i surfanje. 
Najmanje igrice, ali ponekad i to 

O cijeni mi je čudno razgovarati kada uopće se uopće ne razumijem u tu nišu. Bitno mi je da mi je prikaz što realniji, prirodniji, da što manje zamara oči... nanosekunde odaziva mi nisu bitne.
Kada bi postojao takav dobar monitor za 50 eura, dao bih toliko... ali ako nema ništa koliko-toliko ugodno za oči bez 200-400 eura onda mi nema druge nego malo štedjeti pa kupiti to...
Valjda me razumiješ što želim reći. Potrošio bih što manje , ali ako treba platiti i puno više, potrajat će ali ću kupiti to jer mi se ne igra sa zdravljem.

ibme74 pon 20.1.2020 14:44

Gledaj si onda neki 27" IPS/VA 1440p monitor (npr ovako nesto)

Svi oni dns imaju flicker free, eye care i ostale đinđe minđe tako da ti je to više manje isto.

 

Što se zamaranja očiju tiče nemoj nikada blejati u monitor u mrklom mraku i nabavi si led traku i zalijepi nazad na monitor/stolic da ti svijetli tokom rada, puno ugodnije je za oci kada imas pozadinsko osvjetljenje.

PaoloDP uto 21.1.2020 09:26

Ljudi što mislite o Dell p2418d monitoru? Namjena nije gaming, već 3d grafika i ponešto obrade fotografije. Ima li tko ovaj model?

Alternativa mi je HP Z24n G2 koji mi je u istom cjenovnom rangu ponuđen.

Showballs sri 22.1.2020 02:18
Igrozni93 kaže...
Showballs kaže...

4k monitor, poželjno bar 27", pogodan za "amaterski" foto/video edit (u prijevodu: nije rad koji naplaćujem, ali će se ipak objavljivati online) za 2500-3000kn. Postoji tako nešto ili sam malo nadobudan? 

Može i neka preporuka modela koji bi se mogli naći na njuškalu ili neki za koje bi se isplatilo malo pričekati da im padne cijena. Unaprijed hvala!

 Svakako preporuka za LG 27UD58-B(provjereno odlican 4k ips panel)

 no razmisi i o 32" verziji Samsung lu32j590

oba su ti ispod 3000kn

no znaj da i ti jeftiniji monitori nemaju veliku svijetlinu, neznam na kaj si naviknuo i u kojim uvjetima radis.

 Hvala na preporuci!

PaoloDP sri 22.1.2020 21:58
PaoloDP kaže...

Ljudi što mislite o Dell p2418d monitoru? Namjena nije gaming, već 3d grafika i ponešto obrade fotografije. Ima li tko ovaj model?

Alternativa mi je HP Z24n G2 koji mi je u istom cjenovnom rangu ponuđen.

 Na kraju sam uzeo HP-ov. Postavio ga, podigao Windowse i skoro opao sa stolca od kvalitete slike! Brutala. Sad bih onaj Aoc stari pukno nogom u prvi kontejner :-)

Dobro da nisam isao na 1440p i Dell jer bi mi bilo presitno sve, a i ovaj panel je ipak kvalitetniji.

Na poslu imamo Dell P serije svakakve modele i to mi je ok, mislio sam da ce biti mozda u tom rangu sto bi me zadovoljilo, ali ovaj HP je za cijelu klasu vise!

Neuk čet 23.1.2020 12:33
PaoloDP kaže...
PaoloDP kaže...

Ljudi što mislite o Dell p2418d monitoru? Namjena nije gaming, već 3d grafika i ponešto obrade fotografije. Ima li tko ovaj model?

Alternativa mi je HP Z24n G2 koji mi je u istom cjenovnom rangu ponuđen.

 Na kraju sam uzeo HP-ov. Postavio ga, podigao Windowse i skoro opao sa stolca od kvalitete slike! Brutala. Sad bih onaj Aoc stari pukno nogom u prvi kontejner :-)

Dobro da nisam isao na 1440p i Dell jer bi mi bilo presitno sve, a i ovaj panel je ipak kvalitetniji.

Na poslu imamo Dell P serije svakakve modele i to mi je ok, mislio sam da ce biti mozda u tom rangu sto bi me zadovoljilo, ali ovaj HP je za cijelu klasu vise!

 Odlično izgleda. Gdje si ga kupio i koliko te je izašao?

PaoloDP čet 23.1.2020 13:37

Preko njuškala za 1500kn, novi zapakirani. Prije par tjedana jedan ga je prodo za 900kn! Ali taj mi je zbrisao. Oba su imala naljepnice od T-Com-a na sebi.. to su vjerovatno neki iz njihovog inventara ili neki pokloni (?) jer nije postojao račun, a garantni list je u kutiji i prazan. Kako god, monitor je novi, tvornički kalibriran, došao sa potvrdom kalibriranja. Isti panel i sličan model je i Dell u2415. Oni su 300-400kn jeftiniji novi. A ima i jedan na njuški za 1050 ga daje, ali je korišten 3 godine.

 

PaoloDP čet 23.1.2020 13:49
sntntn kaže...
Kupujem monitor koji će služiti za hobističku obradu fotografija i povremeno gledanje filmova.

Cijenom da ne prelazi 3000hrk.

 Pogledaj si Dell u2719d i Hp z27n g2, taman  su malo ispod 3000kn.

The_Fichek čet 23.1.2020 23:48
sntntn kaže...
Kupujem monitor koji će služiti za hobističku obradu fotografija i povremeno gledanje filmova.

Cijenom da ne prelazi 3000hrk.

Daleko najbolji monitor za te novce, ako si voljan "riskirat" s ducanom je 34" 3440x1440 144Hz 121% sRGB 1500R Xiaomi Mi Surface: https://www.giztop.com/xiaomi-mi-surface-display-34-inch.html/ Monitor je tolko visokog ulozeno/dobiveno omjera da se nije uspio normalno ugurat u EU trziste vjerojatno radi velikih igraca pa imas tako neke shopove koji uvoze iz Kine i dostavljaju dalje, bez carine za EU. Imas neke kupone za taj giztop ducan (guglaj) pa bi onda mogao doci taman na 3000kn bez dostave, a kolka je tocno dostava ne znam. Inace MSRP tog monitora nije bas ispostovan ni u Kini pa ga tako Banggood prodaje za vise nego ovi s linka, ali i dalje je cijena super, ako si voljan narucit izvana. Filmovi su uglavnom snimani u 21:9 formatu pa je super za to kao i svi ultrawide monitori. Ako ti je 34" previse, preporuka 29" (izduljeni 23") LG: https://www.nabava.net/search.php?q=lg+29+2560x1080

bik ned 26.1.2020 21:44
nixass kaže...

Vidim Benq EX3203R na Amazonu 390 eura, sa popustom me dodje ravno 350e

https://www.amazon.de/dp/B07DVQ6Z8R?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B07DVQ6Z8R&tag=geizhalspre03-21&ascsubtag=fbadvDTov1TClY7EjR16qg

 

Trenutno imam Iyama 34" IPS (isto me kostao), mogu ju vratit do kraja mjeseca free, razmisljam si ubost mozda Benqa.

Da bar EX3501R padne ispod 500e (vidim da je bio 480 u jednom trenutku), to bi bio pogodak

Zasto bi mjenjao 34 ips za 32 va ? 

Na prvu ruku benq monitor se cini super al ekipa na amazonu bas nije odusevljena istim..

nixass ned 26.1.2020 21:49
bik kaže...
nixass kaže...

Vidim Benq EX3203R na Amazonu 390 eura, sa popustom me dodje ravno 350e

https://www.amazon.de/dp/B07DVQ6Z8R?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B07DVQ6Z8R&tag=geizhalspre03-21&ascsubtag=fbadvDTov1TClY7EjR16qg

 

Trenutno imam Iyama 34" IPS (isto me kostao), mogu ju vratit do kraja mjeseca free, razmisljam si ubost mozda Benqa.

Da bar EX3501R padne ispod 500e (vidim da je bio 480 u jednom trenutku), to bi bio pogodak

Zasto bi mjenjao 34 ips za 32 va ? 

Na prvu ruku benq monitor se cini super al ekipa na amazonu bas nije odusevljena istim..

prije 2 sata sam otkazao Benq narudzbu :)

do kraja mjeseca sam imao fore za vratiti Iiyamu pa sam malo ubrzao sa odlukom, a i brinula me "re-sale value" Iiyame, al briga me, nisam ju kupio na godinu dana, kad cu ju mijenjat onda ce vjerojatno vec biti i za smece.

a i bolja mi je iskoristivost prostora na 34" za posao nego 32", 900px sirine nije za baciti

Radoon pon 27.1.2020 13:51

R240hy bidx

Zanima me misljenje o ovom monitoru, ja sam ga poprilicno istrazio, po svim specifikacijama mi je zadovoljavajuci, koristit ce se za gaming na ps4 slim i opce korištenje. Nisam zahtjevan korisnik pa ce mi biti i vise nego dovoljan. 

Takodjer, gdje se moze nabaviti, na amazonu je 100$ ali je dostava +120, pa evo ima li negdje u BiH ili u Hrvatskoj da je u ponudi, ili neka druga alternativa u Europi da nije toliki trosak dostave

I ako neka ima kakav prijedlog za 24 inch, full HD neka slobodno predlozi